Demirtaş: Türkçü, Fethullahçı İmamların Arkasında Saf Tutmayın
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Kasım 2020, 22:08:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Demirtaş: Türkçü, Fethullahçı İmamların Arkasında Saf Tutmayın  (Okunma Sayısı 4480 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« : 07 Nisan 2011, 00:42:42 »

Demirtaş’tan ‘imam’ çıkışı

BDP lideri Demirtaş, hükümet tarafından Güneydoğu’ya gönderilen kadrolu imamların arkasında namaz kılınmaması çağrısı yaptı.

ANKARA - BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MGK’da karara bağlanan ve terörle mücadele kapsamında hükümet tarafından Güneydoğu’ya gönderilen kadrolu imamların arkasında namaz kılınmaması çağrısı yaptı. Demirtaş şu görüşleri ortaya koydu:

Halk Türkçü, Fethullahçı ve devletçi imamların etrafında, arkasında saf tutmasın. Çünkü dinimizde bu kavramların hiçbiri yoktur. Bu misyonla görevlendirilmiş özel ve siyasi görevlilerdir. Din kisvesi altında halka Türkçülüğü, devletçiliği, cemaatçiliği dayatan imamlardır. ‘Irkçı, devletçi, Fethullahçı imamların arkasında kimse saf tutmasın’ diyoruz.

MGK’da özel olarak, bölgeye özel imamların gönderilmesi kararlaştırılmıştır ki bu durum bölgeye özel bir istihbaratçı göndermenin bir başka şekli. Dini terörle mücadelede araç olarak kullanmak utanç verici bir durumudur. Devletin bu şekilde görevlendirdiği imamlar özel tim, korucu, kontra, JİTEM’den farklı bir amaç gütmüyor. Bunların 2011 versiyonu.”

Milliyet gazetesine açıklamalar yapan Demirtaş, sivil itaatsizlik eylemleri kapsamında BDP tarafından yapılan “sivil cuma” eylemini, “Dinimize bölücülük kattılar, sivil itaatsizlik değil sivil iradesizlik eylemi” diye eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Camilerde niye Kürtçe hutbeye izin verilmiyor” sorusu ile yanıt verdi.

“Sivil cuma” eylemlerinin BDP ya da DTK tarafından değil halkın kendi inisiyatifi ile yapıldığını belirten Demirtaş, “Sayın Başbakan şunun cevabını verebiliyor mu? Niye Kürtçe hutbe okutulmuyor? Ya da imam kendi bildiği şekilde hutbesini okuma hakkına sahip değil midir ki, hutbe Ankara’dan, devletin ağzıyla yazılıp gönderiliyor. Bu nedenle halkın da kendi inisiyatifi ile imamların arkasında saf tutmaması da doğaldır.

Bu BDP’nin çağrısı da değildir, halk kendiliğinden bunu yapıyor. İslamiyeti kendi çıkarları için kullanan Başbakan’ın kendisi ayrımcıdır. Dinimiz ayrımcı değildir, bütünleştiricidir. Bizim halkımız AKP’li değil, Allah’a inanıyor. Tayyip’e değil peygambere güveniyor. Bu nedenle Tayyip’in imamlarının arkasında saf tutmak zorunda değil” dedi.

KÜRTÇE VAAZA İZİN VERİLSİN
Camilerdeki düzenin devlete değil cemaate bırakılmasını ve Kürtçe vaaz okutulmasına izin verilmesini isteyen Demirtaş, “Meydanlarda kılınan namazlarda herkes Kürtçe vaaz dinliyor. Camiler devletin değil Allah’ın evidir. Camilerin içindeki düzen de cemaate ait olmalıdır, devlete değil. Camilerde bile hangi dille konuşulacağını devlet belirliyorsa bunun dinle alakası yoktur. Bırakın cemaat nasıl ibadet etmek istiyorsa öyle ibadet etsin” diye konuştu.egepostası

Bilindiği gibi otağ içinde din konusu tartışılmıyor. Bu konuyu eklememin tek sebebi, Demirtaş'ın açıklamasında imamları Türkçü ve Fethullahçı olarak nitelemesidir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2011, 00:53:36 »

Selahattin Demirtaş önce şunu öğrensin... Türkçü birisi Fethullahçı, Fethullahçı birisi de Türkçü olmaz. Olamaz...
Oy toplamanın son çaresi olarak Türkçülüğe kılıç çekmeye kalkanlar şunu bilmelidir: Türkçülük kelimesinin büyüklüğü karşısında Demirtaş gibiler küçücük kalmağa mahkumdur. Bu sözü bir daha söylemeden önce iyi düşünmeli...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isenbike
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 433


TÜRK'SEN ÖĞÜN,DEĞİLSEN İTAAT ET!!!


« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2011, 04:01:46 »

Ne günlere kaldık Tanrım! Fetoşdan Türkçü mü olur. Olsa olsa hain olur...
T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Koştur Türk kızı ak yeleli deli tayları, Asenasız aşılmaz ulu Tanrı dağları!!!
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2011, 09:39:30 »

Kevaşeden fırlama sıçmık olan Demirtaş denen enbesil kıro bu konuşmaları boşuna yapmıyor.

kürt denen eziklerin karşısında duran tek güç olan Türkçüleri hergün kaç kıronun gidipte partilerine şikayet ettiklerinden haberimiz yok tabi. Şu an Türkiye de ve dünya da Türkçülerin ağırlığını Türk'e düşman olanlar tam anlamıyla hissediyorlar, bunu da herkes görüyor, kıçı başı oynakların dillerine yakışmıyoruz (Erdoğan, Fettullah işte bu kırolar) ama görevimizi yaptığımız anlamını da çıkartabiliriz bu enciklerin bizleri anmaları ile.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2011, 12:17:50 »

Bundan bir beş bilemedin on yıl önce Türklüğe aykırı bir olay gerçekleştiğinde milletin aklına ülkücüler var bişey olmaz gibisinden esintiler gelirdi.

O zamanlar Türk düşmanlarının karşısına dikilecek güç olarak Ülkücüler ( bakın bunu yanlış anlamayın, biz hepimiz ülkücüyüz, burada ülkücü dediğimde mhp nin mankurtlaşmış gençliğinden bahsediyorum) görülürdü. şimdi neden bunların esameleri okunmuyor da Türkçüler mevzu ediliyor. Cevabı kolay; Ülkücülüğün yerini Türkçülük aldı, o ülkücü camiadan özüne dönenlerin çokluğu karşısında ocaklarda bulunan mankurtlaşmış olanlarda artık ülkücü adının ön tarafına Türkçü sıfatını komaya başladılar, bu güce yakışan ad Türkçüdür.

Türkçülerin bu derecede öne çıkmasının en büyük nedeni bazılarının sanal alem diyerek ‘’ti’’ ye aldığı bu otağlardır, bu Otağlar Türk çocuklarının benliğine dönmelerini kesinlikle sağlıyorlar, buranın havasını teneffüs eden bir Bozkurtu ocakların kokuları sarmaz oluyor.

Ülkücü kuvvet, Türk düşmanlığına karşı gerçek bir kuvvetti fakat son yıllarda içlerine aldıkları etnisiteler  nedeniyle bir başı bozukluk ve Türk düşmanlarına karşı durmayı din düşmanlarına karşı olmak anlamını taşıyan hareketlerinin Türk milletinin bazı kesimleri (Türkçü) tarafından anlaşılıp kendi içlerinde bulunan Türk çocuklarına da bunu yoğun olarak anlatmaları nedeniyle bu yapılanma büyük güç kaybetmeye başlamıştır. Orada bulunan Bozkurtların Türkçülükle tanışmaları anından itibaren gerçeği gördüklerinde ocaklara arkalarını dönmekteler.

Alparslan Türkeşin 12eylül öncesinde Türklüğe karşı olan hareketin lideri konumunda olması daha sonradan gelen gençliğin bu davanın savunucularının ülkücüler olduğunu sanmaları nedeniyle bütün milletini sevenlerin kendilerini ya Türkeş’çi yada ülkücü olarak tanıtmalarına neden olmuştur. Alparslan Türkeşin Din konusunda gevşekliğini hazmedemeyen Muhsin Yazıcıoğlunun partiden ayrılması sonunda yukarda bahsettiğimiz din düşmanlarına karşı olmayı Türk düşmanlarına karşı olmak zanneden Bozkurtlar bir boşluğa düştüler. Bu boşluğu o zamanlarda  , Bilgisizlik ve Türkçülerin vurdum duymazlığı neticesinde Biz dolduramadık, ‘’FETTULLAHIN MİLLİYETÇİ SÖYLEMLERİ’’  kabul gördü.

Alparslan Türkeşin ölümünün ardından mhp nin başına gelen Devlet Bahçeli işin gerçeği şu ki 12 eylül öncesinin en iyi Türkçülerinden, Atsızcılarındandı. Bunu Çatlı ile olan ilgi, alaka, ve samimiyeti ile her zaman yardımlaşlarından anlayabiliriz, bu görüşüm o zamanki mhp davasının tutanaklarında kayıtlıdır ve Ankara balgat katliamı diye ad konulan davada da alanen bu ilişki göz önüne serilmektedir. Türkeşin ölümünün peşi sıra boşluğa düşen ülkücü camianın Devlet bahçelinin oy kaygısı nedeniyle bu boşluğu etniklerin Türkleştirilmeleri ile doldurmaya çalışmaları da gerçek ülkücüleri tatmin etmemiş ve ÖZE DÖNÜŞ BAŞLAMIŞTIR.

Öze dönüş Türkçülerin sanaldan yapılanmaları ve bu ağların gerçek anlamda Türkçülüğü Türk gençlerine ulaştırmaları ile büyük mesafe kaydetmiştir, artık Türk çocukları etniklerin Türk olmadıklarını biliyor, önceden kendilerine sorulduğunda ben ülkücüyüm diyen genç Bozkurt ya Türkçüyüm demekte veya Türkçü ülkücüyüm diyebilmektedir. Bu başarının en büyük mimarı kendilerini şahsi kavgalarım nedeniyle hiç sevmesem de atsızcılar.com adı altında Gökyeleli Bozkurt ve IRKÇI mahlaslı Türkçülüğün sanal savaşını veren kişilerdir. Türkçülüğün bu güne yetişmesinin ve bu kadar kudret sahibi olmasının temelini bunlar atmıştır.

Son bir yıl içerisinde Türkçü eylemlerin ve Türkçü buluşmaların çokluğu ve ülkücü camianın da Türkçülüğe olan özlemini dillendirmesi Türk düşmanlarını kaygılandırmakta, onlara uykusuz geceler geçirtmektedir fakat bu camia bize karşı tedbirlerini de almaktadır. Türkçülüğün gerçeğe sıçramasının alt yapısını hazırlayan atsızcılar.com kapatılmış, yerine yerden biter gibi kürt veya sarıklı destekli Türkçü siteler açılmıştır, Türkçü olmak için uğraş veren Türk gençleri buralarda zehirlenmekte, doğru yolun aksine uçuruma yönlendirilmektedirler, buna çok dikkat edilmeli. Bu günden sonra bunu daha da hızlandıracaklardır çünkü Türkçüler ayaklanmış nefes almalarını daha da güçlendirerek bunların karşısına dikilmişlerdir, bu dik duruşu görenlerin fazlalığı karşısında kesinlikle düşman karşı hamle yapacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.236 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.