Çoğu Türkçünün Haberinin Olmadığı Parti Milliyetçi Türkiye Partisi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 00:21:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çoğu Türkçünün Haberinin Olmadığı Parti Milliyetçi Türkiye Partisi  (Okunma Sayısı 7010 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DeliKurt35
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« : 10 Aralık 2013, 22:42:01 »

Merhaba Irkdaşlar ne yazıkki çoğu Türküçünün haberinin olmadığı bir parti var Milliyetçi Türkiye Partisi tamamen Türkçü Turancı bir parti ben şimdiye kadar pek bi yanlışlarını görmedim. Sizde partiyi inceleyip fikirlerinizi dile getirirseniz sevinirim.

Partiyi daha yakından incelemek için

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
https://tr.wikipedia.org/wiki/Milliyetçi_Türkiye_Partisi


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
https://www.facebook.com/TuranOcaklari


Not: Lütfen parti reklamı yapıyorum gibi anlaşılmasın partiyle hiç bir ilişkim yok kandaşlarım haberdar olsunlar diye yazmam gerektiğini düşündüm
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2013, 02:37:38 »

Senin mensup olduğun partinin genel başkanı olan ahmet yılmaz hakkında burada yazılanları oku ve sana burdan ekmek çıkmayacağını anla bide parti ile hiç alakası yokmuş.Ulan bari insan üye olduktan sonra alıştıra alıştıra açıklar sen gelmişsin buraya lönk diye, ilk iletin şu parti nasıl ne düşünüyorsunuz adama bak ya.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2013, 02:39:58 »

Yönetici ağabeylerime sesleniyorum delikurt35  hakkında karar sizlerindir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
DeliKurt35
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2013, 08:54:27 »

Sen beni yanlış anladın kardeş neyse ahmet yılmaz ile ilgili yazıları nerden okuyabilirim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2013, 12:05:03 »

Otağimizda bir sürü konular bununla ilgili iyice bir arastir, bir de parti reklamlari yapmiyalim kandaslar Türküçülükte partizanlik yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Tuluğ Noyan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 12« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2013, 12:16:50 »

merhaba ırkdaşlar ,
bir parti ya da siyasi hareket hakkındaki en önemli varlık nedeni bir kitleyi yani toplumun bir kesimini temsil eder biçimde ortaya çıkmış olması gerektiğidir ve bu da o kitlenin kendilerini hangi birincil anahtar ile tanımladıkları ile doğrudan ilgilidir , örneğin kendini "biz türkler" , "biz müslümanlar" , "biz işçiler" ya da biz laikler olarak tanımlayan ve ideolojisinin siyasi + toplumsal amacını buna göre belirler.
ben böyle düşünüyorum bundan dolayı benimde bir siyasi hareketim olmalı diye yaratılacak güç ayrılıkları hem hedef kitlenin ideolojiye bağımlılığını hem de bu kitlenin ülke üzerindeki söz hakkını ciddi olarak zedeler.
olası bir kriz durumunda örneğin bir savaş ya da darbe gibi bir dönemde kitlesini bir arada tutabilen siyasetler bir sonraki dönemde varlığını sürdürebilecektir. en müspet örnek 12eylül darbesinden sonra binlerce parçaya ve fraksiyona dağılıp bir birine düşen moskof siyasetinin varlığını 2000li yıllara bile taşıyamaz iken , milliyetçi partinin çok az bir bölünme ile yenilenme bütünleşme ve revizyon çabasına girerek 99 yılında iktidar ortağı olabilme fırsatını yakalamış olmasıdır.
bir partinin taraftarı ya da mensubu olmamak ile birlikte güncel siyasete bakış açım da budur , amerikan beslemesi ampül siyasetinin karşısında milliyetçi kesimi daha da parçalamanın ne gibi bir faydası olacaktır?
benzer bir örnek ile , osman pamukoğlu gibi değerli bir komutan ve devlet adamının kendi romantik hayallerinin peşinden hezimete koşması ne kadar acı bir kayıptır. gönül isterdi ki milletin meclisinde türkçülüğün sesi olup haine bölücüye bir tokatta o olsun.  
 GökTürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
DeliKurt35
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2013, 23:38:46 »

Tuluğ ırkdaşıma tamamen katılıyorum Partiyle ilgili düşüncelerinizi merak ettiğim için konuyu açtım amacım reklam değil parti az bilindiği için bilmiyenler vardır diye link paylaşma gereği duydum.  Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2013, 01:53:03 »

Yönetici ağabeylerime sesleniyorum delikurt35  hakkında karar sizlerindir.
Tuluğ ırkdaşıma tamamen katılıyorum Partiyle ilgili düşüncelerinizi merak ettiğim için konuyu açtım amacım reklam değil

Sen reklam değil diyorsun, tamam hadi kabul edelim. Lakin Ben Hun Türk'ün dediklerini de yabana atmam.
Uzun zaman geçmeden belli olur zaten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Amir Temur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2013, 14:41:02 »

Siyasi partiler hakkında fikir beyan etmek çok sevdiğimiz bir eylem değil. Propagandaya ve gereksiz tartışmalara izin verilmemesi son derece yerinde. Herkesin kendine göre bir ideolojisi ve siyasi düşüncesi vardır fakat bu ortamda bağıra bağıra dile getirmenin buraya bir katkısı yok. Yine de, düşünceleri özgürce savunabilme adına bu başlık silinmemiş. Bu da site yöneticilerinin önyargılı olmadığını gösterir.

Şimdi başlık ve içerik aslında birbirini tamamlıyor. Çoğu Türkçünün haberinin olmadığı partiden bahsediyoruz. Kurucu ve başkan beyefendi hakkında sitede pek çok şey söylenmiş, tartışılmış. Kendisini tanımam. Partinin sayfasına girdiğimizde, temel başlıklardan bizim için en önemli olanına gözatıyoruz. Yani "milliyetçilik" sekmesine. Çünkü oradaki tanımlama ve anlayış, bu partinin ne olduğunu %99 ortaya çıkaracak. Okuyoruz.

'Bizim milliyetçilik anlayışımız; inançlarımızı, maneviyatımızı reddeden şuursuz ırkçılık anlayışını kabul etmediği kadar'

yani diyor ki biz kafatasçı değiliz. Tamam. Peki necisin? Milliyeti neyin üzerine oturtuyorsun? Çekirdek kavramın, başlangıç noktan nedir? Kültür? Dil? Bunlardan bahsetmemişsin. Söylediğin şey inanç, maneviyat. O bahsettiğin de düpedüz ümmetçiliktir. Devam ediyoruz,

'milliyetimizi ve aidiyetimizi reddeden soysuz milliyetçilik anlayışını da kabul etmeyen bir milliyetçiliktir.'

E ama tekrar döndün başa. Hani aidiyet ve soy önemli değildi, ırkçılıktı? Neyin nesidir şimdi bu?

Bakınız, isterseniz ilkokul terk olun, isterseniz felsefe profesörü olun. Sosyolojinin temel prensibidir : ümmet ve milliyet birbirinin zıttıdır. Birbirinin antitezidir. Herbiri diğerini reddeder. Yoksayar. Bu ikisini zorla bir araya getiremezsiniz çünkü ikisi birbirinin panzehiridir. Dünya üzerinde "milliyetçilik" ideolojisini "inanç ve maneviyat" ile tanımlamaya çalışan, ümmetçi sloganlarla milliyetçilik tarifi yapan tek ve eşsiz insan topluluğu MHP ve yan kollarıdır, ondan kopan, farklı düşündüğünü iddia edip aynı çelişkili sloganları tekrar edenlerdir. Çünkü kafalarındaki milliyetçilik anlayışı ümmetçilik üzerine kurulu milliyetçiliktir. Felsefi ve sosyolojik altyapıları bu ikisini ayırdetmeye yetmez. Bilimsel tanımını yapamaz. "Şiş de yanmasın kebap da" mantığında bir ideoloji olmaz, olamaz. Ya milliyetçisindir, ya ümmetçi. İkisini bir araya getiremezsin. Bir düşünceyi savunuyorsan, savunduğunu iddia ediyorsan, en azından bilimsel tanımlamasını yapabilecek kadar kendini geliştir.

Şimdi anladınız mı, neden çoğu Türkçünün haberinin olmadığını?

Şimdi sorarım bu beyefendiye. Senin MHP'den, BBP'den farkın ne? Birinin ümmetçiliği ötekinden daha fazla, seninki daha az diye farklı bir parti misin? Sonuçta ümmetçisin.

İşte temel sorun budur. Milliyetçi olduğunu söyleyen insanlar, ümmet-milliyet kavramlarının bilimsel tanımını yapabilecek birikimi ve kültürü yakalayamadıkça, bu tür saçmasapan partilerle zaman kaybederiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2013, 15:04:29 »

10 sene olmustur galiba belki daha fazla, biri bizi gozetliyor gibisinden bir program vardi, bir evde kalan farkli siyasi fikirlere sahip kisilikler.
Bakanlariniz hatirlar, uzun yillar oldu.
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2005/04/10/625948.asp


O programda bu Mehmet Metiner ve Nil Demirkazik ile tartisirdi Ahmet Yilmaz, o yillarda anlamistik bunun bos bir adam oldugunu.
Seyircilerin gonderdigi mesajlar sayesinde tartisabiliyordu, donanimi yok, bilgisi yok anlayacaginiz.
Yani ulkucu olmasi benim gozumde yine cok kabahat degil, lakin en azindan ulkucunun bile akillisi olmak var.
Bu ulkuculerin de pek akillisindan degil. Bakin ulkuculer arasinda donanimli var mi derseniz, Ahmet Safak gercekten muhtesem bilgilidir.
Tarihciler kadar tarih biliyor desek yeridir. Ali Kinik, Atilla Yilmaz filan 80 tanesini toplasan Ahmet Safak'ta olan donanimin ceyregi yok onlarda.

Bu Ahmet Yilmaz'in ki bildiginiz menfaat meseleleri, Devlet Bahceli ile koltuk mevzusundan atismislar baska birsey degil.
Aynen Amir Temur kandasimizin dedigi gibi, MHP'nin BBP'nin ayni soylemleri, hersey ayni o halde ne poh yemeye ayri parti kurdun,
bu bildiginiz kisisel sebeplerden kavgalardan, hatta daha ileri gidelim, belki de birilerinin yani okyanus otesinin bir kuklasi dahi olabilir.

Sagci veya solcu, dinli veya dinsiz, her ne olursa olsun herseyden once bir insan savundugu seyin hakkini verebilmelidir.
Donanimli olmalidir, elinde bilgisayar olmadan kendisine sorulan 10 sorudan 4'une cevap veremiyorsa, ha demek ki o adamdan lider olmaz.
Yani kim biat eder bilmem ama ben oyle adama lider demem, biat etmem.

Turkcu olarak siyasi partilerden birine muhakkak oy veriyorsunuzdur, yani oy vermiyorum diyen Turkculer de cok ama bence oy verilmeli, bu ayri mevzu. Lakin hepinizin de bildigi gibi, Turkcu bir parti yok, korkarim kolay kolay olamayacakta.
Kimseye sen neden CHP'ye oy veriyorsun gibi, sen neden MHP'ye oy veriyorsun gibi, sen neden Hepar'a veriyorsun gibi takinti yapmiyoruz.

Bizleri bir yapan sey "Turk soylu" olusumuz ve Turanci olusumuzdur. Bu iki payda da birlestigimiz kisilerle inanci ne olursa olsun, oy verdigi parti ne olursa olsun anlasabiliriz. Turanci olan kisi akp'ye oy verecek hali yok, veriyorsa ya Turanci degildir, ya da zaten akp;ye oy veren biri degildir. Gülümseme

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.189 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.