Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Partiler ve Siyaset => Konuyu başlatan: TANRI-KUT METE üzerinde 08 Nisan 2011, 12:24:51Konu Başlığı: Çocuk Tacizcilerine Af... Var ol AKP!!
Gönderen: TANRI-KUT METE üzerinde 08 Nisan 2011, 12:24:51
Hizbullahçıları serbest bırakan CMK'nın 102. maddesindeki düzenlemeden sonra, çocuk tacizcilerine de af geliyor. 'Hadım' yasasında bir değişikliği öngören TBMM Alt Komisyonu, 'cinsel istismara maruz kalan çocukların ruh halinin bozulmaması durumunda' gibi bir gerekçe sunarak tacizcilerin 15-20 yıl ceza almasını fazla buldu. Eğer 'hadım' yasasında yapılan bu değişiklik Meclis'ten geçerse cezaevinde olan bir çok çocuk tacizcisi tahliye olacak.

Ceza 15-20 yıldan 3 yıla inecek
Tacizcilere verilecek cezayı 15-20 yıla çıkartan maddeyi kaldırma girişimleri hakkında TCK'nın mimarlarından İ.Ü. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer, yapılacak değişikliği şöyle yorumladı: “Cezalar artırılıyor deniyor ama kaldırılan ve değiştirilen maddelerle cezalar indirilip, dolaylı af getiriliyor. Cinsel saldırı suçunun sarkıntılık düzeyinde kalması halinde ceza indirimi öngörülüyor. Cinsel istismar suçunda, ruh sağlığının bozulması halinde, cezayı arttıran hükümler kaldırılıyor. Böylece çocukların cinsel istismarı suçundan 15-20 yıl hapis cezası alacaklar veya almış olanların cezası 3 yıla kadar inecek. Kamuoyu da haklı olarak 'Yasayla belli kişiler kurtarılıyor mu?' diye soracak.”

'Küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak’ suçundan 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan Hüseyin Üzmez, geçtiğimiz günlerde tahliye edilmişti. Üzmez, mahkeme çıkışı “Allah’a şükürler olsun. Beni bundan sonra gazete ve televizyonlarda bol bol izlersiniz. Gözlerinizden öpüyorum” demiş, aldığı cezanın hatırlatılmasına ise "Ne cezası. O cezayı çektik" yanıtını vermişti.

Alıntıdır


Bir millet çocuklarına sahip çıkamayacak hale gelmişse, sahip çıkamadığı gibi bir de onlara zarar verenler ödüllendirilirken susuyorsa, o milletten milli bir şuurla hareket etmesini beklemek cahilliktir..