Bu Emri Verebilecek Bir Başbakan İstiyorum!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 18:34:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu Emri Verebilecek Bir Başbakan İstiyorum!  (Okunma Sayısı 4596 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« : 07 Aralık 2011, 16:06:47 »

BATIRIN O GEMİLERİ
"Başbakan Çiller, Bakanlar
Kurulu toplantısından çıkarken o tarihi sözü söylüyor: “O asker gidecek, o bayrak inecek!”
Ertesi günü, Başbakanlık konutundayız. Toplantı odasında Kardak krizi konuşuluyor. Başbakan Çiller, sakin bir sesle soruyor: “Arkadaşlar, söyleyin bana, bu Kardak bizim mi değil mi?”
Bütün anlatılanları sakince dinleyen Başbakan Çiller, sesini o kadife tondan çelik tona yükselterek şu sözü söyledi:

“Bu kayalıklar bizimse, Yunan gemilerinin orada ne işi var?.”

Herkes dondu kaldı. Çiller, şaşkın bakışlar arasında yüzünü Güven Erkaya’ya döndü ve “Paşam, madem bu kayalıklar bize ait, o vakit Yunan gemilerinin oralarda dolaşmasına müsaade edemeyiz. Size Başbakan olarak emrediyorum, batırın o gemileri” dedi. Bütün heyet bu sözlerden sonra dondu kaldı.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Erkaya ‘başüstüne’ demişti ama daha kapıdan çıkarken, yanındakilere “Bu kadın çıldırmış, bizi Yunanistan’la savaşa sokacak” demeye başlamıştı...
Dakka başı arıyordu Çiller,“Ne oldu, hazırlıklarınızı yapıyor musunuz?” diye soruyordu. Her seferinde amiral Erkaya’dan “Çalışıyoruz efendim” cevabını alıyordu.
Oysa bir çalışma vardı tabii ama Yunan gemilerini batırma çalışması değil, “Bu çılgın kadını nasıl durdururuz” çalışmasıydı...

Nitekim Güven Erkaya ve Dışişleri Bakanı Deniz Baykal kafa kafaya vermişler, ‘Bu işten nasıl sıyrılırız’ın hesabını yapıyorlardı.

Çiller hakikaten gergindi. Birilerinin, verdiği emri savsakladığını görüyordu. Devlet direniyordu. Oysa Çiller’in acelesi vardı. Çünkü Amerikan yönetimi geçen saatler içinde Çiller’in operasyon emrini duymuş ve endişeye kapılmıştı...

Fakat asker ve işbirlikçi siviller Başbakan’ın emrini yerine getirmiyorlardı. “Tabansız, korkak bunlar” diye söylenip durdu günboyu. Bizim askerler ve diplomatlar Hemen Amerika’yla ilişki kurdular. Yunan Genelkurmayı, Yunan Dışişleri, Bizim Dışişleri ve bizim askerler “çözüm modeli” geliştirmeye çalıştılar.

Sonunda Türkiye Başbakanı Çiller, askerler ve diplomatlar tarafından atlatılmış ve yandaki kayalığa gece yarısı Türk bayrağı çekilerek denge sağlanmış, ertesi gün de her iki kayalık da boşaltılmıştı. Bayraklar inmiş, askerler gitmişti."
İşte ben gerekirse savaş talimatını verecek bir başbakan istiyorum. Ama Filistin Araplarını korumak için değil Türkler için...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2011, 19:32:40 »

 Son yıllarda milliyetçi geçinen Deniz Baykal ın bu olayda parmağının olduğunu bilmiyordum. Helal olsun Tansu Hanım a,tek kadın başbakan ama gelmiş geçmiş bütün başbakanlardan daha erkek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Utacı Börü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 111


TTK!


Site
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2011, 20:36:03 »

Tansu hanımın zamanında gizli gizli gebertilen k.rt p.çleri şimdi çıkıyor işte haberlerde faili meçhuller diye. Bu konularda gerçekten Tansu Çiller çok iyi kararlar vermiş. Bahçıvandan daha milliyetçi olduğu kesindir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!

Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2011, 21:05:02 »

Tansu Çiller için, Yahudi kökenli olduğu yazılarına bir çok yerde rastlamışızdır. Ne kadar doğru, bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki, o da, Yahudiler ilginç bir Irktır. Yahudiler, yaşadıkları her toprağı sahiplenirler. O toprağı terk edip, başka bir ülkeye gidince, bu defa geçmişi hemen silip yeni geldikleri yeri vatanı sayarlar. İkinci bir nokta. Aynı aile içinde, kesinlikle iki ayrı akım vardır. Bu siyasi veya başka bir oluşum fark etmez. Kurtuluş savaşında, en önde ölüme giden Yahudiler olduğu gibi, aynı aileden sofu olanlar, yani Atatürk düşmanları da olmuştur. Düşünün, İsmail Cem ile Cemil ipekçi amca çocuklarıdır. Bir çok örnek vardır bu konuda. Konuyu Tansu Çillere bağlarsak, Çiller zamanında, bir gecede dolar zengini olanlar ve bir gecede batan aileler o kadar çoktur ki, o dönemi bilmek yeterlidir. Yani Tansuyu fazla abartmayın derim. Bir dönem siyaset bırakılmış, Tansu ile Mesut Yılmazın kavgaları ile yatıp kalkmıştık. Bunlar misket bile oynayamazlar. Son dönem siyasete atılacaktı Tansu hanım. Ama İrecep ten tırstı ve giremedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
_FETHEDEN_
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2


« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2012, 22:40:12 »

Beni üzen tarafı Tansu Çiller'in DYP milletvekili olarak "Apo asılmasın !" oyu kullanmasıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2012, 13:17:51 »           Türkçülerin Başbuğdan sonra bir önder belirleyemedikleri bir gerçekliktir. Atamızdan sonra belki Saraçoğlu söylenebilir. Başka kimseleri zaten özel algılamıyoruz. Bu paylaşımlardaki görüntü işte biraz olsun ülkeye yarar vermiş olanlar olabilir mi konusudur. Başka bir unsurda görünmüyor zaten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.234 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.