BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE 2011 SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 10:53:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE 2011 SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ  (Okunma Sayısı 7453 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« : 17 Haziran 2011, 13:29:57 »

 BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE 2011 SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ

seçimden her parti başarıyla çıkmıştır.

AKP oyların yarısını aldıklarını ve bunun bir başarı olduğunu söylüyor.

CHP oy oranını arttırdığını ve meclisteki milletvekili sayısını arttırdıklarını söyleyip başarılıyız diyor.

MHP kaset komplolarına direnerek barajı açtıklarını ve mecliste temsil hakkı sağladıklarını söyleyerek başarılı olduklarını belirtiyor.

Seçime iddialı bir giriş yapıp hezimete uğrayan yeni partiler ise ilk seçimleri olduklarını söyleyip başarısız değiliz diyor.

PKK’lı adaylara özenerek kendi adaylarını çıkartan ulusalcılar ise alay konusu olmalarına karşın halktan yoğun ilgi gördüklerini ama seçilemediklerini söylüyor.

Şimdi kimin kazandığını kimin kazanmadığını doğrucu bir gözle incelemek gerekir.

MİLLİYETÇİLİK KAZANMADI,MİLLİYETÇİLİK KAZANDIRDI

Bu seçimde Türk milliyetçiliğinin kazandığını söyleyemeyiz. MHP geçmiş seçimde aldığı oy oranını düşürmüştür. Ancak MHP’den ziyade MHP’yı yıkmak için piyasaya sürülen yeni milliyetçi partiler ve milliyetçi diye bilinen liderler de başarısız olmuştur. MHP 2007’deki %14.27 den %13.00 a düştü. MHP’ye rakip olması düşünülen Namık Kemal Zeybek’in DP’si %0.63 , Osman Pamukoğlu’nun HEPAR’ı 0.28, MMP ise 0.08 oranlarında oy aldılar. Üç partinin oy oranını toplayınca 0.99 çıkıyor. Yani %1. MHP’nin bir önceki seçimlere göre kaybettiği oyu %1.27. Yeni partilere giden oylar MHP’nin kaybettiği oylardan daha az. Demek bu seçimde BBP ile beraber 4 milliyetçi partinin baraj altı kalması MHP’nin de oy oranını düşürmesi, kaybolan bu oyların yeni çıkan partilerin aldığı oylardan daha fazla olması milliyetçiliğin kaybettiğini gösterir.

Tabii bu açıklamanın sonucu olarak milliyetçiliğin seçimi kaybettiren bir etken olduğunu düşünebiliriz. Ama hiç de öyle olmamıştır. Milliyetçi partilerin başarısızlık nedenleri doğru milliyetçiliği yapamamış olmasıdır. İstenilen milliyetçiliği yapmayan, Türkçü tavır almayan milliyetçi partiler seçmenlerini küstürmüştür. MHP oy yüzdesini düşürmüş, DP oy yüzdesini düşürmüş, BBP oy yüzdesini düşürmüş, HEPAR ve MMP ise %1’in altına düşerek %0 küsurlarda kalmıştır.

Bu seçimde MHP kardeşlik propagandasına devam edip kürt seçmenlerden oy istemiştir. MHP 20 yıl aradan sonra Diyarbakır’da miting yapmış, ancak 2007’deki oyunu 2.45’ten %0.67’ye düşürmüştür.

Kılıçdaroğlu ile beraber Kürtçü bir çizgiye yaklaşan CHP ise bütün Güneydoğu’da hüsrana uğramıştır. Diyarbakır’da 2.01’den 1.98’e, Şırnak’ta 6.72’den 2.56’ya, Şanlıurfa’da 4.83’ten 3.03’e, Mardin’de 6.92’den 3.51’e ,Siirt’te 3.46’dan 3.28’e düşmüştür.

Görüldüğü gibi Kürtlere karşı ne kadar kardeşlik palavrası atıp, yaranmaya çalışsanız da Kürtler pkk adaylarından başkasına oy vermiyor. Burada da BTC’nin “en tehlikeli kürt: iyi kürt” tespiti bir kez daha doğruluğunu kanıtlıyor.

AKP bu seçimde Kürtlere yaranma politikasından uzak durmuş ve büyük bir arsızlıkla milliyetçilik söylemine sarılmıştır. Kılıçdaroğlu’nun Kürtçülüğüyle beraber meydan Erdoğan’a kalmış ve Erdoğan sanki “kürt açılımı” denen ihanetin mimarı kendisi değilmiş gibi milliyetçilik yaparak oy toplamıştır.

Görüldüğü gibi bu seçimde milliyetçiler kaybetmiştir. Ancak bunun nedeni milliyetçilik değildir. Milliyetçiler milliyetçilik silahını elinden bırakıp Kürtçülüğe sarılmış, Erdoğan ise milliyetçi söylemlerle oy kazanmıştır.

Görüldüğü gibi milliyetçilik kaybettiren değil kazandıran bir etkendir.

PKK’NIN BAŞARISI VE “İYİ KÜRT” YALANININ ÇÖKÜŞÜ

Bu seçimde Kürtçülük yapmaya çalışan CHP ve bir umut kürt oylarını toplamak isteyen MHP hüsrana uğramıştır. Her iki parti de siyasi tarihleri boyunca Güneydoğu’daki en büyük yenilgilerini almıştır.

AKP “biz olsak Apo’yu asardık” gibi yalandan milliyetçi söylemlerde bulunup Güneydoğu’ya kapılarını kapatmış ve sahillere kadar ülkenin pek çok ilinde birinci parti konumuna gelmiştir.

Bu seçimin asıl başarısını ise PKK’ya aittir.

21 olan meclisteki terörist sayılarını 36’ya yükseltmişlerdir.

PKK’nın bu başarısı bizim için 2 önemli ders olmuştur:

MHP ve CHP’nin iyi kürt yalanı çökmüş, Kürtlerden oy alamamışlardır. İyi kürt sahiden nesli tükenmiş daha doğrusu hiç var olmamış bir türdür. Bu partilerin iyi Kürtlerden oy istemesi, hatta seçim politikalarını buna dayandırmaları bütün oy umutlarını dinazorlardan gelecek oylara bağlamakla aynıdır. Dinazorların da nesli tükenmiştir ve size oy veremezler.

Bizim MHP ve CHP’ye önerimiz Diyarbakır’a gidip iyi Kürtlerden oy isteyeceklerine Bilecik’e gidip Kelaynak açılımı yapmalarıdır. Zira soyu tükenmekte olan kelaynakların nüfusu ülkemizdeki iyi kürt nüfusundan fazladır.

Demek ki Kürtlere umut bağlayıp bölücü söylemleri sahiplenerek Kürtlerden oy istemek Güneydoğu’da hiçbir fayda sağlamadığı gibi ülkenin Batı kesimindeki Türklerin tepkisini çekiyor ve kale denilen yerlerde bile MHP ve CHP gibi partilerin oyu düşebiliyor. Bu da bahsettiğimiz partilerin ancak Türk eksenli bir politikayla başarılı olabileceğini gösterir.

Bu seçimde bağımsız adayların sayısı önceki seçimlere göre çok fazlaydı. Bunun nedeni baraj sorununu bağımsız adaylarla kolayca aşabilme düşüncesiydi. Daha önce pkk güdümlü partiler bu şekilde bağımsız adaylarla meclise girmişti. Bu seçimde ise bu taktiği Ergenekon tertibinin mağdurları ve ulusalcılarımız denedi. Ulusalcılar Türkiye’de ülkücülerden sonra bilinen diğer bir milliyetçi kesim. Ulusalcılar da bu seçimde ülkücülerin hatasına düştü. Sağ eksenli ülkücülük ya da sol eksenli ulusalcılık bugüne kadar milletimize bir fayda sağlamadı. Çünkü her ikisi de Türkçülüğün bozulmuş şekli idi. Milletimiz ise Türk siyasetinde Türkçülüğe hasret kalmıştı. Bu seçim sonuçları da bize bunu gösterdi. Özenle Türkçü söylemlerden kaçınan ulusalcı bağımsızlar milliyetçi kimliklerinden ziyade sol kimlikleriyle seçmenin karşısına çıktı ve hüsrana uğradılar. PKK’nın 36 bağımsız çıkarmasına karşı 0 çeken Doğu Perinçek ekibi Kürtlere karşı Türkleri rezil etmiştir. Alay konusu olmuşlardır. Halbuki bu ülkede birileri Kürtçülük yaparak 36 teröristi meclise gönderiyorsa Türkçülük yapacak adaylar çok daha fazla milletvekiliyle meclise gidebilirdi.

 

 

 

İşte burada Türkçülerin özeleştiri yapmaları gerekir. Milliyetçilik kala kala eski solculara ve geçmişi kirli kişilere kalmıştır. Halk nezdinde sabıkalı olan bu adaylar ise elbette milletimiz tarafından seçilmemiştir. Türkçülerin kendi adaylarını çıkartabileceği bir kadrosu yok gibi görünmektedir. Kürtler gayet bilinçli bir şekilde 36 tane teröristi meclise göndermesini bilmiştir. Türk milleti ise mankurtluk zehriyle ve seçeneksizlik bırakılmanın da etkisiyle AKP gibi yedi göbekten Türk düşmanı bir partiyi %50 ile iktidara getirmiştir. Biz mankurtluk zehrine karşı bir panzehir öneriyor ve bu panzehirin Türkçülük olduğunu söylüyoruz.

Bunun için sağlam bir Türkçü örgütlenmeye başlamak gerekir. Birleşik Türkçü Cephe uzun süredir bu ihtiyacı sağlamaya çalışmaktadır.

Şimdiki çağrımız sadece Birleşik Türkçü Cephe erlerine değil, ülkesinin geleceğinden endişe eden bütün Türkçüleredir.

Biz bir çok ihanetle karşılaştık ve Türkçülük ismine layık olmayanların ihanetleriyle engellenmeye çalışıldık.

Yılmadık mücadelemizi sürdürdük.

Kararlılığımızı arttırmamız ve Türkçülük bayrağı altında birleşmemiz gerektiğini düşünmekteyiz.

Milletimize Türkçülüğün Türk’ün düşüncesi olduğunu anlatmamız için Türkçü bir yayına ihtiyaç vardır.

Bunun için Türkçü Dergi girişimine başlıyoruz.

Serdengeçti olmadan Türkçü olunmaz.

Bugünden itibaren bütün üyelerimizden büyük fedakarlıklar bekleyerek Eylül ayına kadar Türkçü dergi hareketini başlatmayı düşünüyoruz.

Bu yolda bizimle olma kararlılığını taşıyacak, davası için sorumluluklar alacak serdengeçtilerin bizimle irtibata geçmeleri ve mücadeleye atılmaları gerekmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2011, 14:02:03 »

Bütün Türkçüler'in hem fikir olduğu bir analizi dile getirmiş BTC. İletide de anlatıldığı gibi bu anlizi tüm Türkiye'ye sabırla anlatmak gerekiyor. Kapı kapı gezip anlatılamayacağına göre gerçekten görsel yada basılı bir yayın organına ihtiyaç bulunyor. Ben şahsım adına destek vermeye hazırım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2011, 14:06:54 »

Bugün ilk otobüsle Antalya'ya geçiyorum. Serdengeçti arkadaşlarımızla beraber çeşitli işlerde çalışıp Eylül ayına yetiştireceğiz bu işi.
Tabii ki yine en büyük desteği sanal alemdeki adresimiz turkcuturanci otağından alacağımızı düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2011, 01:42:44 »

Kandan ve gönülden bağlı bir Türkçü olarak destek vermeye herzaman hazırım.Çevremdeki kişilerin bilinçlenmeye ihtiyaçları bulunmaktadır.Dergi güzel bir fikirdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2011, 01:53:56 »

Bugün ilk otobüsle Antalya'ya geçiyorum. Serdengeçti arkadaşlarımızla beraber çeşitli işlerde çalışıp Eylül ayına yetiştireceğiz bu işi.
Tabii ki yine en büyük desteği sanal alemdeki adresimiz turkcuturanci otağından alacağımızı düşünüyorum.

Kandaşım güzel tesbitlerle dolu bir yazı... Çalışmalarınızı yakından izleyen bir kandaşınız olarak Aydın'da bir kaç kardeşim ve benden başka Türkçü olduğunu hiç sanmıyorum ve sizlere imrenerek bakıyorum... Çalışmalarınızda başarılar dileyip, dergi konusundaki gelişmelerde temsilcilik konusunda Aydın için çalışacağımı şimdiden belirtmek istiyorum...

Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
balamber
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 60


« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2011, 10:33:43 »

Bugün ilk otobüsle Antalya'ya geçiyorum. Serdengeçti arkadaşlarımızla beraber çeşitli işlerde çalışıp Eylül ayına yetiştireceğiz bu işi.
Tabii ki yine en büyük desteği sanal alemdeki adresimiz turkcuturanci otağından alacağımızı düşünüyorum.

Andam, ortak bir hesap açıp para toplayabiliriz. Sadece sızın sırtınıza bınmesın...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kam - Şaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 217


Bozkurt


« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2011, 11:51:27 »

Sevgili kardeşlerim, kandaşlarım;

Yanlış anlaşılmak istemem fakat bir dergi çıkarmak ile yol alabileceğinizi sanmıyorum. Öncelikle birçok  gerçeği atlıyorsunuz. Şu otağda kayıtlı olan kaç tane insan acaba baştan sona Atsız beğin yazılarını ve kitaplarını okumuştur? Bu ülkede kaç insan kitap okumaktadır. Ve sürekli yazan biri olarak acaba uzunca yazılan yazıları kaç kişinin okuduğunu düşünüyorsunuz? Ben cevap vereyim, bir elin parmağını geçmez!

Eğer bir topluma ulaşmak istiyorsanız bunun yolu o toplumun sosyolojisi, psikolojisi, davranış alışkanlıkları, seçim alışkanlıkları gibi birçok etmeni değerlendirmeniz gerektiğini ortaya çıkarır. Oysa ki bir hevesle girişilen bu tür işler hesapsız yapıldığında çalışma azminizi kırar, yok eder. Sonra ya toplumu suçlamaya başlar ve vazgeçersiniz ya da maddi sıkıntılarla yüzyüze geldiğiniz için eninde sonunda  dükkanı kapatmak zorunda kalırsınız.

Ülkemizde okuma oranı düşüktür ve en önemlisi insanların kitap, dergi, gazete okuma alışkanlıkları istatistiklerle ortadadır. İnternet ortamında dahi herşey elinin altında bulunurken acaba kaç insan merakla bir konu önüne gelmeden derin araştırmalara girip, bu konuda ciddi bir derleme yapıp Türklerin faydalanması için yayınlıyor? Yine cevap bellidir, bir elin parmağını geçmez.

O zaman yaptığınız veya yapmaya niyetlendiğiniz işin baştan mağlubiyet ile sonuçlanacağını görmek çok zor değil. Günümüz yaygın sistemi görsel medya üzerinden gitmektedir. O zaman bu yönde çalışmak hem daha verimli, hem daha fazla kitleye ulaşma şansı, hem de başarı ihtimali daha yüksektir. Bu tür bir alana yönelmek daha akılcı olacaktır görüşündeyim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün yüreği çelikten kuvvetli, aklı kılıçtan kesindir. Türk orman gibi sessizdir fakat öfkesi ateş gibi yakıcıdır. Türk dağ gibi ağır ve sarsılmazdır fakat saldırışında rüzgâr gibi hızlıdır! Yeryüzünde Türk'ün bir eşi daha görülmemiştir...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2011, 11:56:44 »

Kam-Şaman haklısınız da, bir dergi bile zar zor çıkarmaya çalışılırken, görsel alanda maddiyat nasıl sağlanacak bir fikriniz var mı? O işe yaramaz, bu yapılamaz demekten vazgeçelim. Herkes elinden ne geliyorsa yapmalı. Bizlerde elimizden geldiğince destek olalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kam - Şaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 217


Bozkurt


« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2011, 12:00:22 »

Denenmişi bir daha denemek anlamsız geliyor. Kaldı ki görsel izleti hazırlamak çok maliyetli değildir, sadece zaman işidir ve bu konudaki çeşitli programları kullanmayı bilmeniz yeterlidir. Örneğin Türk Solu'nun "Kürt İstilası" izletisi maliyet gerektirmeyen, ancak temelde araştırmaya dayanıp insan gücü ile elde edilen bir sonuçtur. Bu izleti hemen hemen tüm görsel izleti sitelerinde yayınlanmaktadır. Bu tür bir yol izlemek kanımca daha doğrudur. Katılırsınız veya katılmazsınız, fakat çok boşa kürek çekmiş biri olarak tecrübelerime dayanarak konuşuyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün yüreği çelikten kuvvetli, aklı kılıçtan kesindir. Türk orman gibi sessizdir fakat öfkesi ateş gibi yakıcıdır. Türk dağ gibi ağır ve sarsılmazdır fakat saldırışında rüzgâr gibi hızlıdır! Yeryüzünde Türk'ün bir eşi daha görülmemiştir...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2011, 12:08:41 »

               Görsel medya denilince aklıma bir Türkçü tv, yada sinema geldiği için bu iletiyi yazdım.Sizin belirttiğiniz gibi hazırlanacak kısa videolar tabikide çok faydalı olacaktır. Ancak büyük bir şevkle dergi çıkarmaya hevesli genç bozkurtlarımızında şevkini baştan kırmayalım. Bu dergiler gönüllü bozkurtlar eli ile elden de dağıtilabilir. İnternet ortamında sizin önerdiğiniz videolarla desteklenerek yayınlanabilir. İşçi partisinin aydınlık gazetesi, Türk solu dergisi benim yaşadığım yerde hergün gönüllülerin eli ile cüzi bir miktar karşılığı elden dağıtılıyor.Bunlar yapılabilir kam-şaman kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.073 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.