Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Partiler ve Siyaset => Konuyu başlatan: Karagerey üzerinde 24 Haziran 2011, 20:04:09Konu Başlığı: BALBAYDAN MEKTUP VAR
Gönderen: Karagerey üzerinde 24 Haziran 2011, 20:04:09
İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı gazeteci-yazar Mustafa Balbay, ''CHP İzmir Milletvekili ve yurtsever bir yazar olarak ülkesine hizmet etmek için özgürlüğünü istediğini, ancak mahkemenin buna yasak koyduğunu'' bildirdi.

Balbay, avukatları aracılığıyla basına ulaştırdığı açıklamasında, mahkemenin kararını bütün duygularını bir kenara koyup dinlediğini ve okuduğunu belirterek, kararla, millet iradesinin, TBMM'nin yasama gücü ve işlevinin, siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğu ilkesinin hiçe sayıldığını savundu.

Başta ''masumiyet karinesi'' ve ''tutuksuz yargılama esastır'' ilkesi olmak üzere, bütün temel hukuk kurallarının hiçe sayıldığını öne süren Balbay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Tutukluluğumun devamına karar veren üyeler, benim tahliye talebimi okumamış. Ben, milletvekili seçildiğim için tahliye istemedim. Mahkemenin, 'kaçma', 'delilleri karartma' gibi gerekçelerinin gelinen noktada mahkeme açısından da ortadan kalktığını ifade ettim. Ben, CHP İzmir Milletvekili ve yurtsever bir yazar olarak ülkeme hizmet etmek için özgürlüğümü istiyorum. Mahkeme heyeti buna yasak koyuyor. Türkiye'de ilk kez hakkında hiçbir mahkumiyet kararı olmayan bir milletvekili, kanıtlanmamış iddialar nedeniyle hapiste tutulmaktadır. Bu, olağanüstü bir durumdur. Bu, yargının demokrasiye, demokrasinin en önemli kurumu olan Meclis'e müdahalesidir. Her şeye rağmen demir parmaklıkların arkasında adaleti bekliyorum.''Konu Başlığı: Ynt: BALBAYDAN MEKTUP VAR
Gönderen: YigitKam üzerinde 24 Haziran 2011, 20:07:38
Altemur kandaşım, biraz evvel açtığın bu konuyu senden izinsiz ben sildim. Bırakalım bu siyasi haberleri Balbay artık siyasi birisi ve arkasında koskoca chp var, onlar bişeyler yapsınlar artık. şimdi bu konuya yoğunlaşıldığında Türkçülükle ilgili bir çok şeyi kaçırıyoruz, Türk milletinin asil evlatlarına günlük siyasi haberleri değilde ulaşamayacakları bilgileri buradan verirsek daha iyi olur kanısındayım, zaten bu haber bütün tv lerde ve gazetelerde olduğunca yer almaktadır. Biz Türkçü duruşumuza bakalım kandaş.

Konu kilitlidir.