ADALET ve KALKINMA(!) PARTİSİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Şubat 2019, 13:31:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 11
  Yazdır  
Gönderen Konu: ADALET ve KALKINMA(!) PARTİSİ  (Okunma Sayısı 53547 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2010, 21:01:37 »

Bunlara özerklik vermek havlayan köpeğe kemik atmaktan farksız bir şeydir. 3 tane çapulcu dağa çıktı diye koskoca Türkiye Cumhuriyeti bu sefillere özerklikmi verecek biraz g.t ister bunlara oy veren kör cahil Türk bile söz konusu Vatan olunca kafalarına tokmağı indiriverir. Bunlar ne kadar kansız. soysuz haysiyetsizde olsalar öyle bir şeye cesaret edemezler içiniz rahat olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2011, 09:49:42 »

Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimlerinin yenilenmesine ve seçimin 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılmasına dair TBMM Genel Kurulu'nun kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim takvimini ilan ederek, seçim sürecini başlatacak.   
Hazırlanacak seçim takvimi kapsamında YSK ilk olarak seçime katılabilecek siyasi partileri ilan edecek. Aday olabilmek için yasa gereği istifaları veya görevlerinden ayrılmaları gerekenlerin görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmalarının son günü de seçim takvimiyle belirlenecek. Seçimle ilgili bundan sonraki iş ve işlemler Seçim Takvimine göre işleyecek.

YSK bu seçimde, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Milletvekili Seçimi Kanununda 2010 yılında yapılan değişiklikler nedeniyle 5980 sayılı bu yeni Kanuna göre düzenlemeler yapacak.

Anayasa ve kanunlarda yapılan değişikliler gereği bu seçimde birçok ilk uygulanacak.

• Bu seçimde ilk kez 25 yaşındakiler milletvekili adayı olabilecek.
• Haziran ayındaki seçimde, tahta oy sandıkları tarihe karışacak. Oy sandıkları eni 40, boyu 55, yüksekliği 50 cm, şeffaf, ısıya ve kırılmaya dayanıklı sert plastikten olacak.
• Seçimlerde kullanılacak oy verme kabinleri de değiştiriliyor. Kabinler, eni 120, boyu 120, yüksekliği 180 santimetre, portatif, hafif metal profil üzerinde, bir tarafı açılıp kapanabilir ve içini göstermeyen koyu renk dayanıklı sentetik kumaşla kaplı, kolay taşınabilir ve katlanabilir olacak şekilde yaptırılacak. Şeffaf sandık ve kabinlerle ilgili hazırlıklarına başlayan YSK, Kanun gereği oy zarflarının boyunu büyütecek. Kanuna göre, zarflar, her seçim için ayrı renkte, eni 15 cm, boyu 21 santimetre olacak.   
• Kanunla açık yerlerde, güneşin batmasından sonra da propaganda yapılabilmesi mümkün hale getirildi. Buna göre, güneşin batmasını takiben iki saat daha propaganda sürebilecek.

KÜRTÇE PROPAGANDA

• Türkçe propaganda ''esas'' olacak ancak bu seçimde ilk kez Türkçe dışındaki dillerde propagandaya hapis cezası verilmeyecek.
• Kanunla ayrıca bilboardlarda propaganda süresi uzatılarak 20 günden 30 güne çıkarıldı.
• Seçmenler, üzerinde TC kimlik numarası bulunmayan belgeyle de oy kullanabilecek. TC kimlik numarası olmayan bir kimlikle oy kullanılabilmesi için, seçmen bilgi kağıdını ve kimlik numarasını ispata elverişli, YSK tarafından ilan edilecek belgenin gösterilmesi yeterli olacak.   
• Seçmenler, cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla kapalı oy verme yerine bu seçimde de giremeyecek.
• Kanunla ayrıca adaylık için görevden çekilmesi gerekenlerin kapsamı da genişletildi. Buna göre, kamu kurum niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları ve üst birliklerin yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar da adaylık için görevinden ayrılmak zorunda olacak.   
• Bu seçimde bağımsız milletvekili olmak isteyenlerin yatırması gereken para miktarı da artırıldı. ''En yüksek derecedeki Devlet memurunun brüt aylığı kadar parayı'' yatırması gereken bağımsız adaylar, ''en yüksek derecedeki Devlet memuruna mali haklar kapsamında yapılmakta olan her türlü ödemelerin bir aylık brüt tutarını'' ödeyecek.Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TolgaKurt
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 25


« Yanıtla #12 : 05 Mart 2011, 13:30:18 »

Kendi ülkemizde azınlık olmaya adım adım yürüyoruz sayelerinde...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Orda Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #13 : 06 Mart 2011, 08:40:19 »


Atatürk’ün hain ilan edip Yunanistan’a yolladığı Rum papaza AKP jesti...

ULU Önder’in “Fesat ve ihanet yuvası” dediği  Fener Kilisesi’nin Papazı 6. Konstantin, 1925’teki mübadele sırasında Sirkeci’den trene bindirilerek Yunanistan’a gönderildi. O papazın kemikleri AKP izniyle 86 yıl sonra İstanbul’d

Türk düşmanlığıyla tanınan Konstantin için düzenlenecek ayini Bartholomeos yönetecek.
AKP’nin  başlattığı kilise açılımının ardından bu kez de  bir papazın kemikleri Türkiye’ye getirildi. Türkiye ile Yunanistan arasında 1925 yılında gerginlik yaşanmasına neden olan Türk düşmanı Patrik 6’ncı Konstantin’in (Araboğlu) kemikleri, AKP hükümetinin verdiği izin sayesinde 86 yıl sonra İstanbul’a getirildi. 6’ncı Konstantin için Pazar günü Fener kilisesinde yapılacak dini ayinden sonra kemikleri patrik mezarlarının bulunduğu Balıklı Rum kilisesinde gömülecek. Hürriyet’in haberine göre, Fener kilisesi, 1930 yılında Atina’da ölen ve Atina 1. Mezarlığı’na gömülen 6’ncı Konstantin’in kemiklerinin İstanbul’a gönderilmesi için hem Atina Belediyesi hem de Türk devleti nezdinde girişimde bulunmuştu. Olumlu cevaplar gelince, Bergama Metropoliti İoannis, Atina’ya giderek kemikleri teslim aldı ve İstanbul’a nakletti. Kemikler Fener kilisesine ulaştığında papaz Bartholomeos’un yönettiği küçük bir ayin düzenlendi.

Mübadelede gönderilmişti

6’ncı Konstantin, 17 Aralık 1924’te Fener Rum kilisesinde yapılan seçimde patrik seçildi. Ancak bu görevde sadece 43 gün kalabildi. Türkiye, Konstantin’in Lozan Antlaşması Nüfus Mübadelesi kapsamında olduğunu ilan etti ve 30 Ocak 1925’te polis refakatinde Sirkeci garından trene bindirerek Atina’ya gönderdi. Sınırdışı edilmesinde o dönemde Türkiye aleyhtarı açıklamalar yapması etkili olan Konstantin, Yunanistan’a geldiğinde “Patrik” unvanını bırakmadı. Fener de metropolit Palikarpon’u “Patrik vekili” tayin etti. Yunanistan da Türkiye’ye verdiği notalarla 6’ncı Konstantin’in “mübadele kapsamı” dışında kaldığını savundu. Gerek kendisinin gerek Yunanistan’ın çabaları sonuç vermeyince Konstantin 22 Mayıs 1925’te “patrik” makamından istifa etti.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.haberinyeri.net/akpden-kiliseye-bir-hizmet-daha-93976h.htm


Birde buradan yak...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
isbara.alp
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 176« Yanıtla #14 : 24 Mart 2011, 00:29:26 »

Tartışmaya bile değmez,  Akp nin ne bok olduğu bellidir. Malesef gene iktidar olacaklar. Bu halk bakar kör olmuş...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 08 Nisan 2011, 11:35:34 »

Ermeni Taşnak yapılanmasının  lideri ''Vahan Hovhannisyan'',  Kars ilimizin Ermenistanın başkenti olmasının gerekliliğini söyledi.

A.S. Partisinin Sultanı olan Tayyib'e bu görüşü ileteceklerinden bahsettiler, hani bütün etnik guruplara ( kürt, çingene, çerkez vs.) açılım adı altında tavizler verilerek oy toplamak amacı var ya, ermenilerin de Türkiye de bayağı bir oyu olduğu için Kars'ın ermeni lere verilerek Başkent yapılmasının iyi olacağını söylediler.

Türk milletinin içerisinde bu kadar ahmakların olduğunu düşünürsek bu hiçte öyle olmayacak bir düşünce olmaktan çıkar, çünkü bu A.S.Partisi kendi emelleri uğruna yapamayacakları hiç bir şeyin olmadığını deklare etmiştir, Haçlı elbiseyi bile giyen adamın Kars'ı vermemesi söz konusu bile olamaz.

Dinci camianın ellerinden gelenin belkide yüzlerce katı ile bu partinin emellerine ulaşması için yaptıkları çalışmaların karşısında bizim milliyetçi geçinen güruhun vurdum duymaz tavırlarına ne demeli bilmiyorum, Türkler kendilerini cenneti ala da zannettiklerini yada öyle gösterildiklerini zannediyorum bunlar böyle mankurt'laştırılıyorlar, kendilerine dönmeleri sağlanamazsa durum vahim.

Biz Türkçüler bile önümüzde büyük bir tehlikenin durduğunu bile bile yok o parti, yok şu parti kavgası içerisine düştüğümüze göre bu milletin saf insanlarının ne durumda olduklarını kestirebilmek hiç te güç olmasa gerek.

A.K.Partisi emin adımlar ile yoluna devam ediyor, yolu üzerinde şu an hiç bir engel, barikat vb. yok Türkçüler bile  buna engel olacak şekilde kendilerini yetiştiremiyorlar, bir kaç bilinçli Türkçü'nün var güçleri ile çalışması bile buna yeterli gelemiyor çünkü seriat'çılar çok kuvvetli, bu seçimi de kazandıklarını var sayarsak işte kara günün başlangıcı bu diyebiliriz. Türklük ayaklar altına alındığında kendi kendinize bile Türkçülük yapamayacak durumda olacaksınız. O zaman bakalım hangi partiyi destekleyecek kime oy toplamaya çalışacaksınız. Gök Girsin Kızıl Çıksın Bu günler için söylenmiş bir deyiş olsa gerek ama bu samimiyetzilik ile o bıçağı gök girdirip kızıl çıkartacak yürekli adamı da bulmak zor olacak gibi görülüyor.

Türkçüler içlerindeki çekişmelere son vermeli ve hedefe bir güç olarak yüklenmeli, ben, sen, o yok biz varız, Türklük var olmalı.

Bu seçimde A.S.Partisi çok büyük yara almazsa, O yarayı Türkler alacak, Bunun bilincinde Olmayan Türk Kahrolsun, her şeyini Türk'e rağmen Türklüğün aleyhinde geliştiren bu hükümeti alaşağı etmek için taviz mi vermek gerekiyor vereceğiz, içimize attığımız bazı duyumları yada olayları oraya seçim sonuna kadar hapsedeceğiz, yüreğimizde olanı beynimizden gizleyeceğiz, ya hep, ya hiç savaşıdır bu. Bu işin sonunda kan görülüyor, kan kokacak her yer, umarım o kan Türk kanı olmaz.

yürekli-kam 08 Nisan 2011  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #16 : 09 Nisan 2011, 22:09:06 »

Bu dağ maymunları bir de konuşuyorlar ya böyle pişkin pişkin...İşleri güçleri yok herhalde. Cevap vermek bile nefesimizi tüketmemiz anlamına gelir. Sözlerinin kulaklarımıza sanki ağızdan çıkan sıcak hava gibi geldiğini göstermemiz, en mantıklısı olurdu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
DAĞLICA KURDU
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 502« Yanıtla #17 : 14 Nisan 2011, 08:32:36 »

“ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisini başarıya taşıyan ekibini hiç unutmuyor. „ 
Erdoğan, şoföründen, okul arkadaşlarına, danışmanlarından birim müdürlerine kadar, İstanbul’daki 41 çalışma ve yol arkadaşını seçilebilir yerlere koyup vefasını bir kez daha gösterdi. Erdoğan, belediye başkanıyken basın danışmanlığını yürüten ve 2 dönem TBMM’ye götürdüğü Hüseyin Besli’yi, 3’üncü kez aday göstermedi, ancak Başbakanlık’a çağırıp Yalçın Akdoğan’dan boşalan danışmanlık görevine getirdi. Erdoğan, Besli’yi listeler açıklandıktan sonraki ilk yurt dışı gezisine de götürdü. İşte Erdoğan’ın 41 çalışma arkadaşı:

1- Hayati Yazıcı: Erdoğan’ın cezaevi döneminde avukatı, FP döneminde il yönetim kurulu üyesiydi. Rize 1’inci sıradan aday.

2- Mehmet Ali Şahin: Erdoğan il başkanıyken, il yönetim kurulu üyesi, Fatih ilçe başkanıydı. Erdoğan belediye başkanıyken, Fatih Belediye Başkanı seçilmişti. Sonuçlara itiraz edilince, koltuğunu Sadettin Tantan’a bırakmak zorunda kaldı. Karabük 1’inci sıradan aday.

3- Binali Yıldırım: Erdoğan’ın İBB Başkanlığı döneminde İDO Genel Müdürü’ydü. İzmir 2’inci bölge 1’inci sıradan aday.

4- Veysel Eroğlu: Erdoğan, belediye başkanıyken, İSKİ Genel Müdürü’ydü. Afyon 1’inci sıradan aday.

5- Ömer Çelik: Erdoğan, belediye başkanıyken danışmanıydı. Adana 1’inci sıradan aday.

6- İdris Naim Şahin: İmam hatipten okul arkadaşı. Ordu 1’inci sıradan aday.

7- Mevlüt Çavuşoğlu: MSP döneminden beri beraberler. Antalya 2’inci sıradan aday.

8- Mehmet Mehdi Eker: Erdoğan, belediye başkanıyken Veteriner Müdürü’ydü. Diyarbakır 1’inci sıradan aday.

9- Mehmet Müezzinoğlu: İmam hatipten okul arkadaşı. 1994’te RP’den Küçükçekmece belediye başkan adayıydı. Eski İstanbul il başkanı, Edirne 1’inci sıradan aday.

10- Ömer Dinçer: Erdoğan İBB Başkanı’yken üst düzey kadrolaşmadan sorumlu danışmanı, imam hatipten okul arkadaşı. İstanbul 3’üncü Bölge, 1’inci sıradan aday.
11- Erdoğan Bayraktar: Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı döneminde KİPTAŞ Genel Müdürü ve Eminönü’nden İBB meclis üyesiydi. TOKİ Başkanlığı’nı bıraktı. Trabzon 2’inci sıradan aday.

12- Feyzullah Kıyıklık: Erdoğan’ın avukatı, il başkanıyken, il yönetim kurulu üyesiydi. Erdoğan belediye başkanıyken, Bağcılar Belediye Başkanı’ydı. İstanbul 3’üncü Bölge 7’inci sıradan aday.

13- Zülfü Demirbağ: Büyükşehir döneminde Yol Bakım Müdürü’ydü. Elazığ 1’inci sıradan aday.

14- Nabi Avcı: Erdoğan, belediye başkanıyken danışmanıydı, başbakanlığında da danışmanlığını yaptı. Eskişehir 1’inci sıradan aday.

15- Nurettin Canikli: Başkanlık döneminde İstanbul İl Defterdarı’ydı. Giresun 1’inci sıradan aday.

16- İdris Güllüce: Erdoğan, RP İstanbul İl Başkanı’yken yardımcısı, belediye başkanıyken Tuzla Belediye Başkanı’ydı. İstanbul 1’inci Bölge 3’üncü sıradan aday.

17- Erol Kaya: Erdoğan il başkanıyken, Pendik İlçe Başkanı’ydı. Erdoğan İBB Başkanı’yken, Pendik Belediye Başkanı’ydı. İstanbul 1’inci Bölge, 4’üncü sıradan aday.

18- Mustafa Ataş: Tayyip Erdoğan, il başkanıyken il sekreteriydi. Belediye başkanıyken, Ekrem Erdem’den sonra il başkanlığı yaptı. İstanbul 1’inci Bölge, 6’ıncı sıradan aday.

19- Nusret Bayraktar: Erdoğan döneminde Beyoğlu Belediye Başkanı’ydı. Rize 3’üncü sıradan aday.

20- Gürsoy Erol: İl Başkanıyken Kadıköy İlçe Başkanı’ydı. Kadıköy Belediye başkan adayı oldu, kazanamadı. Hamidiye A.Ş. Genel Müdürlüğü yaptı. İstanbul 1’inci Bölge 9’uncu sıradan aday.

21- Metin Külünk: MSP Gençlik Kolları’nda Erdoğan’la birlikteydi. Ağabeyi Necdet Külünk İl Başkan Yardımcısı’ydı. İstanbul 1’inci Bölge 14’üncü sıradan aday.

22- Numan Güzey: Erdoğan’ın MSP Gençlik Kolları’ndan arkadaşı ve avukatı. Kadir Topbaş döneminde Büyükşehir Belediyesi’nde Kültür Daire Başkanı’ydı. İstanbul 1’inci Bölge, 18’inci sıradan aday.

23- Ekrem Erdem: Erdoğan il başkanıyken, başkan yardımcısıydı. İstanbul 2’inci Bölge, 4’üncü sıradan aday.

24- Hüseyin Bürge: Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminden beri Bayrampaşa Belediye Başkanı’ydı. İstanbul 2’inci Bölge 12’inci sıradan aday.

25- Osman Aşkın: Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde spordan sorumlu danışmanıydı. İstanbul 2’inci Bölge, 13’üncü sıradan aday.

26- Ahmet Hamdi Çamlı: İl başkanıyken şoförüydü. İstanbul 2’inci Bölge, 16’ncı sıradan aday.

27- Ünal Kaçır: İl başkanıyken Bağcılar İlçe Başkanı’ydı. İstanbul 3’üncü Bölge, 3’üncü sıradan aday.

28- Nurettin Nebati: MÜSİAD kontenjanından geldi. Erdoğan il başkanıyken Bakırköy ilçe başkan yardımcısı, belediye başkanıyken, Bakırköy ilçe başkanıydı. İstanbul 3’üncü Bölge, 9’uncu sıradan aday.

29- Harun Karaca: Erdoğan RP İl Başkanı’yken, Fatih İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. Belediye Başkanı iken personel alımından sorumlu danışmanı ve Fatih’ten belediye meclis üyesiydi. İstanbul 3’üncü Bölge 15’inci sıradan aday.

30- Cemal Özdemir: Erdoğan İBB Başkanı olduğu sıra, Bahçelievler’den belediye başkan adayı oldu kazanamadı. Ak Partiİstanbul İl Genel Meclisi Grup Başkan vekiliydi. İstanbul 3’üncü Bölge, 16’ıncı sıradan aday.

31- Mehmet Metiner: Erdoğan, belediye başkanıyken danışmanıydı. MSP Gençlik kollarından beri arkadaşı. Adıyaman 2’inci sıradan aday.

32- Sadık Danışman: Erdoğan belediye başkanıyken, İBB Sağlık Müdürü idi. İstanbul İl Genel Meclisi’nde Sağlık komisyonu başkanı ve Yardımeli Derneği Başkanı’ydı. İstanbul 3’üncü Bölge 19’uncu sıradan aday.

33- Nevzat Pakdil: Erdoğan belediye başkanıyken İETT Genel Müdürü idi. Kahramanmaraş 2’inci sıradan aday.

34- Mehmet Yaşar Karayel: 12 Eylül öncesi, Erdoğan’la MSP Gençlik Kolları’nda beraberlerdi. Kayseri 4’üncü sıradan aday.

35- Şaban Erden: Erdoğan belediye başkanıyken, İBB Fen İşleri Daire Başkanı idi. Kırklareli 2’inci sıradan aday.

36- Ömer Faruk Öz: Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde İETT Genel Müdür Yardımcısı idi. Malatya 5’inci sıradan aday.

37- Recai Berder: Erdoğan döneminde İSKİ yönetim kurulu üyesiydi. Manisa 2’inci sıradan aday.

38- Ali Turan: RP döneminde ‘Tayyip Ekibi’ndeydi. Sivas 4’üncü sıradan aday.

39- Adem Yıldırım: Erdoğan RP İstanbul İl Başkanı iken, Bakırköy RP İl Gençlik Kolları’ndaydı. Sivas 5’inci sıradan aday.

40- Mehmet Emin Dindar: Erdoğan döneminde İBB’de Sağlık Dairesi Başkanlığı’nda Hızır Acil Müdürüydü. Şırnak 1’inci sıradan aday.

41- Temel Coşkun: Erdoğan belediye başkanıyken, Yalova belediye başkan adayıydı. Erdoğan’ın Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yaptı. Yalova 1’inci sıra adayı.


Hürriyet
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
DaMLa
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #18 : 04 Haziran 2011, 01:19:06 »

Evet bu konuyu duyduğumda farkında olmadan dökülen sözler:
Kan koksun buram buram kan kan kan..
Vatanını,atasını,dinini satan adam..yakındır mahreminide ermeni diyasporasına peşkeş çeker.
Kan taşıyanda onur olur,haysiyet olur.Bunlar soytarı.Soytarıdan ne olur?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sevmek değil bizimkisi,Sevişmek aşkın kafiyesi
Bir Şehit Kanıdır Dalgalanan Bayrak Onu Anlamak için Başını Kaldırda Bak!
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« Yanıtla #19 : 21 Temmuz 2011, 13:14:16 »


Meclis'i boykot eden ve demokratik özerklik ilanıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çeken Kürt hareketine AK Parti'den yanıt gecikmedi.

 
BDP'yi Meclis zemininde mücadeleye çağıran Gıda, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, "Demokratik reform istiyorsan tartışılacağı yer Meclis'tir. Meşru olan her şeyi tartışmaya açığız. Demokratik Özerklik talebi dahil" dedi.

Silvan saldırısı ve özerklik ilanıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eker'in Hüriyyet'te Silvan'da 13 askerin şehit olduğu saldırıları "manidar" sözüyle değerlendirdi. Türkiye'nin yeni bir Anayasa hazırlama aşamasında olduğunu, Anayasa hazırlanması aşamasına BDP'nin de demokratik özerklik söylemini öne çıkarmasını da manidar bulduğunu belirten Bakan Eker, sürecin bu çıkışlarla zarar gördüğü uyarısında bulundu.
 
BAKANDAN İLGİNÇ BENZETME
 
Bakan Eker, BDP'lilerin "özgür iradeleri" ile hareket etmediklerini de ilginç bir örnekle anlattı:
 
Öcalan'a atfen bir şey açıklanıyor, 'Gidin yemin edin' diyor. Diğer taraftan saldırı oluyor, özerklik ilan ediliyor. Aslında bir yönü, Öcalan'ı açmaza düşürmek. Kusura bakmasınlar da BDP'nin kendi iradelerine sahip olmadıklarını düşünüyorum. Bunlar bir yere bağlılar. Onların şunu yapabilmesi lazım. Bir iradeyle çıkıp 'Arkadaş biz bu işin içinde değiliz, lanetliyoruz' demeleri lazım. Belki istifa etme ve çekilme iradeleri bile yok. Onlar kendilerine dikte edilen şeyleri söylüyorlar. Sen basit bir aracı mısın? Önce kendini bir tarif et. BDP'lilerle tek tek özel görüştüğünüz zaman çözüme yönelik son derece akılcı söylemleri var. Enstrümanı çalanla tek tek görüştüğünüzde keman çal diyorsunuz, kemanı çalıyor. Obuadan ses ver diyorsunuz, kendi orijinalliği ile sesi duyuyorsunuz ve söyledikleri akla yatkın. Ancak orkestraya dahil olunca iş değişiyor. Orada bakıyorsunuz şef çubuğu nasıl sallıyorsa öyle çalıyor. Kürtlerin de dernek, cemiyet olarak konuşması lazım. 110 küsur milletvekili var bunların 70'ten fazlası bizde. İnsanlar tüm baskılara rağmen oy verdi bize"
 
"BENDEN ÇOK KÜRT DEĞİLLER"
 
Bakan Eker, "Demokratik Özerklik" duyurusunun metninde de yanlış ifadeler kullanıldığını belirterek, Kürt hareketinin aktörlerini sert sözlerle eleştirdi:
 
"BDP'nin kullandığı çok yanlış bir dil. Kürtler açısından kabul edilebilecek bir dil değil. Ben de Kürtüm hiçbiri benden daha fazla Kürt değil. Türkiye'de Kürtlere dönük imha inkar, kültürel katliam yok. Var diyenler haksız. Geçmişte olmuş ama artık yok. Demokratik özerklik metnine bunlarla başlarsan neresi kabul edilebilir? BDP ile kanallarımız zaten kapalı değil. Dünyanın her yerinde güvenlik güçleri topraklarını savunmak mecburiyetindedir. Sen yol keseceksin, sağlık teknisyenini kaçıracaksın, onun ne günahı var? Çözüm zemini Meclis'tir. Demokratik reform istiyorsan bunun tartışılacağı yer Meclis'tir. Meşru olan her şeyi tartışmaya açığız. Demokratik Özerklik talebi dahil. Ama terör örgütünün eylemlerinin meşrulaştırılacağı şeye açık olamayız."


Kaynak : Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.internethaber.com/ak-partiden-ozerkligi-tartisalim-mesaji-360756h.htm#ixzz1SjXVLk6d
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 11
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.07 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.