ADALET ve KALKINMA(!) PARTİSİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ocak 2019, 15:49:16


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 11
  Yazdır  
Gönderen Konu: ADALET ve KALKINMA(!) PARTİSİ  (Okunma Sayısı 53309 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« : 01 Kasım 2008, 14:11:45 »

Avrupa Yahudi Kongresi kongresinden bir heyet geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Dışişleri Müsteşarı Ertuğrul Apakan ile görüştü.

Avrupa Yahudi örgütlerinin en büyüğü olan Avrupa Yahudi Kongresi (EJC-Europan Jewish Congress) örgütü yöneticileri 27-28 Ekim'de Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Heyette Avrupa Yahudi Kongresi Başkanı Moshe Kantor, EJC Genel Sekreteri Serge Cwajgenbaum ile Başkan Yardımcısı Aryeh Zuckerman vardı. Bunun dışında heyete Türk Musevi Cemaati Başkanı Silvyo Ovadya da katıldı.

Heyet Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Dışişleri Müsteşarı Ertuğrul Apakan ile görüştü.

EJC teşkilatının kendi yayınlarında duyurduğuna göre, görüşmede Türkiye'nin; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki görevi, Yahudiler ile Ortadoğu ülkeleri arasında köprü işlevi görmesi ve antisemitizme karşı neler yapabileceği konuşuldu.

Diğer yanda, Türkiye'nin İsrail ile, (internet sitesindeki çeviriyle) örtülü işbirliğinin  Ortadoğu'da İsrail'e sağlayacağı kolaylıklar Türk heyetine aktarıldı.

Türk heyeti Yahudi Komitesine ne demişti?

Başbakan Erdoğan, İsrail'de seçim sonuçlarından çıkacak yeni hükümetin Suriye ile görüşmeleri devam ettirmesi ümidini taşıdığını söyledi. Başbakan Erdoğan  ayrıca geçtiğimiz yıl Hamas'ın kaçırdığı asker Gilad Şalit'in kurtarılması için İsrail'e yardımcı olacaklarını anlattı.

EJC heyeti Başbakan Erdoğan'dan Türkiye'nin İran'dan Lübnan Hizbullah'ına giden yardımın önlenmesinin kendileri için yardım istedi ve bu konunun hayati olduğunu söyledi. EJC, İran'ın nükleer büyümesinin önlenmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde çaba göstermesini istedi.

Başbakan ve EJC heyeti  Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi ülkeleriyle birlikte İran'ın nükleer silah birikiminin engellenmesi için pratik yollar bulma konusunda uzlaştı. Erdoğan, EJC heyetine BM Güvenlik Konseyinde bunun için çalışacaklarını söyledi.

EJC heyeti başkanı Moshe Kantor, Başbakan Erdoğan'a Türkiye'nin (İnternet sitesinde aynen böyle diyorlar, bkz. Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın ve ayrıca Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın)  ılımlı bir İslam ülkesi olarak diğer ülkeler için Yahudi-İslam diyaloğu konusunda bir model teşkil ettiğini söyledi. Her yıl Avrupa Yahudi Kültür Günü'nün Türkiye'de de kutlandığını ve o günlerde sinagogların halka açıldığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise EJC heyetinin düzenlediği Hoşgörü ve Barış İçin Avrupa Konseyi (the European Council on Tolerance ve Reconciliation -ECTR)  ve Nükleer Felaketin Önlenmesi için  Uluslararası Luksemburg Forumu  (the International Luxembourg Forum on Preventing Nuclear Catastrophe) çalışmalarına delege gönderilmesi önerisini kabul etti.

EJC heyeti, Cumhurbaşkanı Gül'e Türkiye'de çıkan Yahudi aleyhtarı yayınlardan rahatsızlığını anlattı.
Cumhurbaşkanı Gül ise, Frankfurt Kitap Fuarı'nda Türkiye bölümünde bulunan Yahudilik üzerine kitapları ve bu kitaplara Kültür Bakanlığı'nın verdiği tepkiyi hatırlattı.

Hatırlanırsa kitap fuarında Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Yahudi teşkilatlarının uyarısı ile bu yayınlara tepki göstermiş ve engelleneceğini söylemişti. EJC ise Cumhurbaşkanı Gül'den bu kitapların tamamen yasaklanmasını istedi.

Yahudi heyeti ayrıca Türk medyasında Yahudi aleyhtarı yayınlardan rahatsızlığını da dile getirdiler. Bu yayınların da engellenmesi talebinde bulundular.

Cumhurbaşkanı Gül, EJC heyetine Ortadoğu'da barış sağlanması durumunda anti-semitizmin son bulacağını ve kendilerinin de bunun için çalıştığını söyledi.

EJC heyeti daha sonra Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile görüştü.

Bakan Babacan da heyete benzer sıcak mesajlar verdi. Babacan Yahudiler'in kimliklerini koruyarak Avrupa'ya entegre olmasının kendileri için önemli bir model olduğunu söyledi.

EJC heyeti  Türkiye'deki görüşmelerden oldukça memnun ayrıldı. Kendi ifadelerine göre Türkiye'nin inançlar arası diyalog için muhteşem bir ortam olduğunu düşündüler.

Heyet Türk hükümetinin kendilerine 2009 yılında da destek vereceğini umduklarını belirttiler. Özellikle Abdullah Gül ile görüşmelerinden oldukca memnun ayrıldılklarını yazan heyetin kendi sitesi, ayrıca Abdullah Gül ve Ali Babacanile yapılan görüşmede her iki önemli ismin, Türkiye'nin geçmişinde Yahudiler'in önemli katkılarının olduğunu söyledilklerini yazdı.

Bu arada:
Görüşmelerde Türkiye'nin "ılımlı İslam ülkesi modeli" olması ifadesinin geçmesi hem Şalom'da hem Herald Tribune gazetesinde de yer buldu. Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı bu ifadeye itiraz etmediği de belirtildi. Bunun dışında Başbakan Erdoğan'ın Hamas'ın kaçırdığı Gilad Şalid'in kurtarılması için yardım konusunda heyete söz vermesi de dış basında geniş yer buldu.

Ancak Türk basını bu ayrıntılara yer vermediği gibi bu haberi de tümüyle atladı.

Medyanın bu haberi atlamasının kuşkusuz sebebi; Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın günlük programlarında bu görüşmenin yer almamasıdır. Programlarda bu görüşmenin yer almaması da ayrı bir soru işaretidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2009, 02:53:05 »

AKP'den Tunceli'ye BEYAZ ÇIKARTMA
Tunceli'de Valilik tespit edilen 3 bin 300 aileye beyaz eşya dağıtıyor.


Türkiye’de bedava kömür dağıtımı gündemdeki yerini korurken, şimdi de beyaz eşya dağıtımına başlandı. Tunceli’de Valilik tarafından tespit edilen 3 bin 300 aileye dağıtılmak üzere hazırlanan beyaz eşya, kamyonlarla kente getirildi. Dağıtıma ise ilk olarak CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in memleketi Nazimiye İlçesi'nden başlandı. Nazimiye'de uygun bir yer bulunamadığı için, 5 TIR dolusu beyaz eşyanın depolandığı Nazimiye Spor Salonu, fabrika deposuna döndü.

HER EVE BEYAZ EŞYA
Tunceli Valiliği ile bağlı 7 ilçe kaymakamlarının düzenlediği ‘Her eve bir beyaz eşya’ projesi kapsamında, saptanan 3 bin 300 aileye dağıtılacak beyaz eşya, kamyon ve TIR'larla kente getirilmeye başlandı. Dağıtıma, Tunceli’nin en küçük ilçesi olan 2 bin 900 nüfuslu Nazimiye İlçesi'nden başlandı.
Nazimiye İlçesi'ne gönderilen 5 TIR dolusu buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın, bilgisayar, şofben ve halı ile mobilya malzemesi, konulacak yer bulunamayınca Nazimiye Spor Salonu'na depolandı. Beyaz eşya yüklü TIR'ların ilçeye gelişi sırasında karlı yollarda rahat yol alabilmesi için, karayollarına ait bir iş makinası eşlik ederek yolları kardan temizledi.KILIÇDAROĞLU VE GENÇ'İN İLÇESİ
Nazimiye İlçesi nüfus bakımından Tunceli’nin en küçük ilçesi olmasına rağmen, beyaz eşya dağıtımında en büyük payı alması ise dikkat çekti. Nazimiye dışındaki Tunceli’nin diğer 6 ilçesine beyaz eşya için ortalama 250- 300 bin TL ödenek ayrılmasına rağmen Nazimiye ilçesine 1 milyon liradan fazla ödenek ayrıldığı ileri sürüldü. Beyaz eşyanın yığıldığı Kapalı Spor salonundaki görüntü, beyaz eşya fabrikalarının depolarını anımsattı.
Son dönemlerde AKP’ye karşı yolsuzluk dosyalarını ortaya çıkaran CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP’ye karşı en sert muhalefeti yapan Tunceli bağımsız milletvekili Kamer Genç’in Nazimiyeli olması nedeniyle, AKP’nin bu ilçede belediye başkanlığını kazanmak için yoğun çaba sarf ettiği öne sürüldü.

CHP İL BAŞKANI: SEÇİM RÜŞVETİ
CHP Tunceli İl Başkanı Cemal Özarslan, AKP'nin özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğum yeri olan Nazimiye’de seçimi kazanmak ve oylarını büyük ölçüde artırmak istediği için böyle bir yönteme başvurduğunu iddia ederek şunları söyledi:
“Biz CHP il örgütü olarak daha önce de açıklamıştık, bu beyaz eşya dağıtımı kesinlikle bir seçim rüşveti ve yatırımıdır. Bu halk yıllardır yoksullukla mücadele ediyor, ama onuruyla yaşamaya da devam ediyor. Seçim gelip kapıya dayandı ve insanlara 5 milyon TL değerinde beyaz eşya dağıtılıyor. Kimse bunun seçim rüşveti olmadığını iddia edemez. Özellikle Nazimiye İlçesi'ne ağırlık verilerek ilçe merkezine ve köylere TIR ve kamyonlar dolusu beyaz eşya gönderilmesinin tek nedeni ise, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın bu ilçe doğumlu olmasıdır. Ayrıca Bağımsız milletvekili Kamer Genç de bu ilçe doğumlu ve akrabaları bu ilçede oturuyor hala. AKP bu ilçede seçimleri kazanarak ve oylarını artırarak Kemal Kılıçdaroğlu’na mesaj vermek istiyor. Bu nedenle özellikle Nazimiye İlçesi üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Ben halkımıza sesleniyorum bunlar onların ödediği vergiler ile alınmıştır. Beyaz eşyayı alsınlar ancak AKP’ye oy vermesinler. Bu yöntemle insanlarımızı asla kandıramazlar. Tunceli insanı bir beyaz eşyaya oyunu asla satmaz.”

‘ZENGİNLERE VERİLİYOR’ İDDİASI

Nazimiye İlçesi'nde beyaz eşya yardımından yararlanamayanlar ise Kaymakamlığa tepki gösterdi. Yoksul olduğunu ve evinde hiç bir beyaz eşya bulunmadığını belirten Hıdır Kazar tepkisini şöyle dile getirdi: “Şimdiye kadar biz böyle şey görmedik. Evet yardım geliyordu ama böyle yardım gelmiyordu. Beyaz eşya yoksullara değil zenginlere veriliyor. Bu yıl hiçbir partiye oy vermeyeceğim. Kaymakamın yanına gittim. ‘Adam gönderdim ihtiyaç sahiplerini yazmışlar’ dedi. Ama benim evime kimse gelmedi. Hala evimde siyah beyaz televiziyon var. Eğer yardım alsaydım bile AKP’ye oy vermezdim. Eskiden böyle yardımlar yoktu şimdi oldu, bu seçim yardımıdır.” (dha)

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çepni77
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 130Site
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2009, 03:11:04 »

AKePe ye en az oy giden illerden biri Tunceli. Öyle çuval şekerle kandıramayacaklarını bildikleri için seçim rüşvetini arttırmışa benziyor. 'Her insanın bir fiyatı bedeli vardır' misali. Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
BALTA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2009, 18:34:54 »

Tunceli'yi severim.Herşeye rağmen satılmamış insanlar.Türkiyede akpye tek oy çıkmayan il nerdeyse Tuncelili arkadaşlarım var kendileri Atatürkçüler.Bu bile onları sevmeme yeter.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2009, 18:42:40 »

Ülke bu yüzden bu hale geliyor. Öyle sadaka vermeyle ülke gelişmez. Şu ana kadar gelişmiş sayılan ülkelerin hiç biri bu zihniyetle buralara gelmemiştir. O ülkelerde her kademedeki insanlar elini taşın altına koyarak, emek vererek bu seviyeye ulaşmışlardır.

Şimdi düşünelim sen adama, çalışmadan; ülkesine hiçbir katkı yapmadan habire yardım edersen o kişi tabii ki tembelliğe alışacak ve üretme kavramını unutacaktır. Bu durum olağanüstü emek veren insanların da ağrına gidecek "Neden ben de çalışayım ki" der misali onlar da bu ülke için çalışmayı bırakacaklardır.
Yahuuu o kadar yardım ediyorsunuz. Her yardım ettiğiniz aileden bir kişi ayda 2-3 kez park ve bahçelerde vs. çalışmalı bu ülkeye katkı sağlamalı, en azından çalışan insanların şevkini kırmamalı, önünü kesmemelidir.

Sadaka zihniyetini bir devletin benimsemesi ne kadar kötü...

Ayrıca ben o kadar çalışacağım, çalışmayan öküzün teki de yardım alacak, yok öyle yağma...

Ülke her geçen gün daha kötüye gidiyor. Bakalım daha neler olacak?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ejderha11
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2009, 16:13:07 »

Bende çok merak ediyorum daha neler olacak acaba. Tembelliğe alıştırıyolar. Seçim öncesi değişiveriyolar. Ben bunlara dansöz diyorum zaten. Paso kıvırtıyorlar. Varmı itirazı olan?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bir an bile bir Disikurt'un gözicine bakma, nedeni kazananin büyüleyici gözlerini ve gözleri'nin icine yankiliyan kisinin ölümünü görürsün.

1)Cahilin dini olmaz.2)Araplar CAHİLin önde gidenidir.
1. cümlede cahiller yerine Araplar yazabiliriz çünkü Arap=Cahiller olduğuna göre:
ARAPLARIN DİNİ OLMAZ...
TTK
Türkçü; Türk kanı taşıyan, Türkçülüğe hizmet eden, Türk ırkının üstünlüğünü kabul eden demektir.
Ne mutlu Türküm diyene! Ne mutlu Türk olana!
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2010, 15:46:42 »

Köyün itleri kendi aralarında düşman olsalar da, kurdu görünce birleşirler.

Baydemir ...... zevkten dört köşe olmuş.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Horasanlı Türkmen
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2010, 16:47:55 »

Alıntı
Bu taleplerde kürtler İspanyadaki KATALONYA modelini örnek alıyor. Bu modele göre kürtler artık açıkça yayınlanmasında sakınca görmedikleri haritalarında özerk bir kürt yönetimi istiyorlar.

Aç kıro köpekleri, İspanya'nın bilmemkaç ayrı özerk yönetim bölgesine bölünmüş haritasını örnek alıyorlar anlaşılan. Katalonya'yı bilenler İspanya içerisinde ne kadar zengin bir bölge olarak varlığını korumuş olduğunu bilirler. Kıçıkırık kürtlerde Barcelona gibi şehir var mı kendilerine onu sorsunlar. Bunlar özerklik alsalar ne olur, bağımsızlık almaya çalışsalar ne olur. Devletin oraya giden fonları kesilmedikten sonra kırolar yine parazit gibi bizim vergilerden nemalanacaklar. Çocuk başı parası bile almaya başladılar kaç sene önceden.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2010, 17:00:56 »

Orta Anadolu'da yaşayıp "bdpnin dediğini demem" diyerek halk oylamasında evet diyen BEYİNSİZLERE kapak olsun. Sizi gidi her devrin adamları...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
hun_turk58
or-ok-on
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2010, 20:38:57 »

Sözde özerkliğin gerçekleşmesi demek, göz göre göre ölüm fermanımızı imzalamak demek olur. Basite alınacak konu değil ve nasıl olsa olmayacak gözüyle de bakılamaz bu duruma. Adım adım uygulanan siyaset budur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Sayfa: [1] 2 3 ... 11
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.092 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.