Ak Parti seçmeninin çözümlenmesi ve çözüm
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ocak 2021, 05:01:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ak Parti seçmeninin çözümlenmesi ve çözüm  (Okunma Sayısı 3413 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kapagan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 29


« : 06 Mart 2014, 01:55:01 »

Benim çözümlemem budur arkadaşlar. Lütfen siz de çözümlemelerinizi ve çözümlerinizi yazın.

Ak Parti %50 oy almaktadır. Çözümleme(analiz) yapmadan çözüme gidilemez.

* %10-15 arası - Radikal İslamcılar oluşturmakta ve İslam'ın özünden çokça uzaklaşarak Arap örf-adetleriyle tıka basa doldurulmuş bir sistemi tüm ülke insanına zorla uygulamak istemektedirler. "Ne de olsa %99.5'i Müslüman olan bir ülkede insanlar buna itiraz etmeyecekler, bu sistem gelince de her açıdan insanlar kurtulmuş olacaklar." diye düşünmektedirler. Şeriat adını verdikleri bu sistemin beklentisi içindedirler.

* %10-12,5 arası - Soy olarak Türk olmayan unsurlardan oluşmaktadır. Bundan dolayı bu partinin iktidarı kaybetmesiyle büyük bir acı ve ızdırap duyacaklarını düşünmektedirler. Halbuki yanlış düşünmektedirler.

* %2,5-5 arası - Öğretim görevlileri, üst düzey yöneticiler, bürokratlar ve sermaye sahipleri ve onlara bağlı işçiler, memurlar. Bu kısım menfaat ilişkisi üzerine kuruludur. Ancak bu öyle bir menfaattir ki dekan olacaktır, sermayesini 2'ye katlayacaktır. Vazgeçilemez bir menfaattir.

* %17,5-27,5 arası - Ekonomik olarak bir şekilde fayda gören kesimdir. Ekonomik durumları orta değildir. Ekonomik statüleri çok düşük olan bu kesimden bir şeyleri sorgulamaları, araştırmaları, düşünmeleri beklenemez. Ekonomik özgürlükleri yoktur ve onlara yardım eden iyi insanlar vardır. İyi insanlara karşı yapılan bütün kara propagandalar "yok" hükmündedir. "Var" olanlar duble yollar, marmaraylar, hızlı trenlerdir. Ayrıca iyi dindar adamlardan da zarar gelmezdir.

Yukarıdaki bütün gruplar farklı şekillerde olsa da fayda gören ve "iyi" olarak Ak Parti'yi tanımlayan kişilerden oluşmaktadır.

Benim çözümüm ilk 3 grup için yoktur. İlk 3 gruptan birinde yer alan kişiler asla ama asla bu partiyi bırakmazlar. Son grubun oyunun da değişmesi çok zor gözükmektedir. Ülke çapında ekonomik bir kalkınma olur ve bu kişilerin çocukları ekonomik anlamda kimseye muhtaç kalmazsa bu gruba dahil bir kısım bireyler oylarını değiştirebilirler. Bu grubu %17,5 kabul edersek mesela %10 değiştirebilir. %27,5 kabul edersek %15 değiştirebilir. Bu da ancak uzun vadede olabilir. En az 10 yıl olarak görüyorum.

Saygılar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.784


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 06 Mart 2014, 02:21:33 »

Geçen seçimde Türkiyenin seçmen sayısı 40 milyon cıvarıydı, akapenin aldığı oy 13 milyon, buda 40 milyonun %25 cıvarı ediyor, nerde %50 Kandaş?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kapagan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 29


« Yanıtla #2 : 06 Mart 2014, 02:25:58 »

Abi kullanılan geçerli oyların %50'sini aldı. Dediğin doğru. 40 milyon seçmenin ne kadarı oy kullandı ve o kullanılanların da ne kadarı geçerli oldu? Doğru abi haklısın ama durum bu.

Abi çözümlemede yanlış var mı? Katkı yaparsan sevinirim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #3 : 06 Mart 2014, 03:46:36 »

Barajı geçemeyenlerin oylarını da indirirsek belki daha gerçekçi olabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #4 : 06 Mart 2014, 03:59:59 »

Birde başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Sanırım 2007 genel seçimiydi. Genel seçimler yaza denk geliyordu galiba. Devlet su işlerinin misafirhanesimi sosyal tesislerimi ne ona benzer bir tesiste tatil yapıyorduk bir gün sonra seçimler olacaktı. Biz tesisin bahçesinde oturuyorduk tesisin müdürü bizim yanımızda çalışanları tehdit etti. Seçimde malum partiye oy vermezseniz pazartesi işe gelmeyin kovulursunuz diye tehdit etti. Ülkemizde bu gibi durumlarda çoktur. Çalıştığı fabrikanın veya işletmenin sahiplerinin partiden çıkarı varsa çalışanlarına böyle tehditler ve zorlamalar yaptırırlar. Bu ve bunun gibi olaylar seçim zamanlarında dedikodu olarak kulaklarımıza gelir. Çoğunda gerçeklik payı vardır. Bence en az %20 lik bir kesim sırf çıkar için oy veriyor. Ya çocuğu veya kendisi devlet işine girebilsin diye yada sosyal yardımdan yararlanmak vesaire gibi nedenlerle birçok insan kendi siyasi görüşü veya ideolojisi uymasa bile sırf çıkar için malum partiye oy veriyor. Bunların gidebilmesi için olağanüstü bir durum veya şu anki siyasi krizlerin daha etkilisi olması lazım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.784


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 06 Mart 2014, 10:28:07 »

Ak partinin seçmen kitlesinin fay hattı dincilerdir, buda genel seçmenin %10 ile 15 i kadardır, diğer kesim ise iktidar nimetlerinden faydalanmak için her zaman var olan malum kesimdir ki bunların yarın ne olacağını kimse bilemez.

Akparti ana seçmeni alenen yapılan, başbakanın da içinde olduğu yolsuzluk, olaylarına normal olarak bakıyorlar, herkes yapıyor yapmayan mı var diyorlar, Başbakana allahın sıfatlarını yakıştıranlar bunlardır, Başbakanın gotünün kılı olanlarda bunlardır, karım ile birlikte yakalasam kesinlikle dine faydası vardır amacıyla yaptığı için gurur duyarım diyenlerde bunlardır. Akape seçmenine soruyorlar Hırsızlıklara ne diyorsun diye, adamın cevabı şu oluyor ''müslüman olmayandan çalınan para helaldir, kesinlikle başbakan da o parayı din işlerinde kullanacaktır'' demekte.

Bu maddelere bakarak akape seçmeni hakkında ne gibi bir çözüm üretilebilir ki?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #6 : 06 Mart 2014, 10:59:08 »

  Tarihi bilmek, bu gibi durumlarda, çözümü kendiliğinden ortaya çıkarır. Örneğin ben, Cengiz Han ve Hülagü Han dönemini çok önemserim.
 Aslında TAYYİP'İN DE YAPTIĞI UYGULAMA BENZERDİR. Demedi mi, % 50 yi zor tutuyorum? Ve tutamadı, sokaklar bir anda eli baltalılarla dolmadı mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #7 : 06 Mart 2014, 13:34:06 »

Akp neden yıllardır iktidarda kaldı ve seçimlerden daha güçlenerek çıktı ve bunun arkasında hangi yöntemleri var sorusunu sormalıyız. Akp ilk kez başa geçtiğinde ortam nasıldı buradan başlayalım kabaca.

Akp seçimlere ilk katıldığında hedef kitlesi keskin değildi. Çünkü şu anki keskin siyaset yapacağı bir zemin yoktu. Hem siyaset sadece partilerin tekelinde değildi hem de halk buna alışık değildi.

Ayrıca halk siyasi kavgalardan çıkmış ve yorulmuştu. Kriz olmuş ve halkta memnuniyetsizlik oluşturulmuştu.


Halkta ortaya çıkan bir bıkkınlık vardı diyebiliriz. Bunu da fırsata dönüştürme ve iktidara geçme ortamı oluşmuştu.

Akp iktidara gelmeden önce çok büyük bir reklam yaptı. Şu anki el değiştirmeyen medya ve cemaat tarafı her gün haberlerde en büyük payı onlara ayırıyordu.

Karşıt fikirlere sahip medya unsurlarının bu denli onların siyasi söylemlerine zaman ayırması ve onların propagandasını yapması onların halk tarafından tanınmasını ve desteklenmesini sağladı. Bir kurum eğer iktidara gelmek istiyorsa ilk başta kendi reklamını çok iyi bir şekilde yapmalıdır. Akp' ye de bu yapıldı.


Cemaat sonradan işe dahil oldu. Biliniyor ki milli görüş çizgisi ile Fetullah tarafının arası çok iyi değildir. Buna rağmen o kesimden çıkılıp diğer kesime yakın duruldu ve bir tarafın daha çok yükselmesi sağlandı.


Akp herkese hitap etmeye çalıştı ve farklı farklı guruplara verdiği ayrıcalıkları alıcıya çok iyi şekilde pazarladı ve halka sadece bu yönleriyle verildi.


Akp aldığı oyların bir kısmını dincilerden alsa da kemik oyu bunlardan oluşmamaktadır. Akp seçmeninin büyük kısmı, diğer partilerin taraftarlarına göre apolitiktir. Başa geçmesindeki en büyük etken geniş oy kitlesine karşı kendinden başka daha iyi bir seçenek yok mesajını vermesi kendi taraftarlarına bunu kabul ettirmesidir.


Cemaatle yaptıkları kavgada da bunu dikkate almışlar ve cemaatı karşılarına alıp cemaat oylarının bir kısmından bu şekilde vazgeçmişlerdir. Çünkü akp bilmektedir ki cemaat oyları kendi kemik oylarını oluşturmamaktadır ve daha küçük bir paya sahiptir. Bunu bilmeseler seçim öncesi dershane kapatılmasını gündeme getirmezlerdi. Tüm yapacaklarını seçimden sonraya bırakırlardı.

Bu yüzden dershane olayının zamanını iyi sorgulamak gerekiyor. Kendi içlerindeki kavga bununla başlamasa da daha eskiye varsa da seçimden önce gündeme getirilmesi cemaatle arasındaki kavgaya karşı yerel seçimlerde ' biz cemaatsiz de başa geçeriz ' mesajı vermek olabilir. Bundan sonraki konu cumhurbaşkanlığı seçimi olması da seçimin farklı şekilde sonuçlanmasını amaçlanması için bir çaba da olabilir. Yani yerel seçimlerin kaybedilmesi ama buna rağmen önceliğin Cumhurbaşkanlığı olduğu manası da çıkabilir.
Akp seçmeni hangi oranda bilmiyorum fakat oy verenlerin büyük bölümü yukarıda yazdığım ' başka seçenek yokluğuna toplumun inandırılmasından ' dolayı akp' ye oy vermektedir. Dinci kesimin oyu benim tahminim % 10' u geçmez ve seçimde de bunun etkisi yüzde 5 kadar olur.

Akp' nin iktidardan gitmesi kısa vadede olacak iş değil maalesef. Uzun vadede gitmesi sağlanabilir bunun için de muhalefetin yeni bir biçimde dizayn edilmesi gerkemekte. Yoksa toplumdaki bakış açısı kolay değişmedi son olaylar sadece oy vermeyecek olanların elinde seçim kozu olark kalır. Bunun dışında yolsuzluk operasyonunun etkisi seçimlerde çok hissedilmez. Bundan önceki şikayetlerle birlikte halk etkilenebilirse oyunu değiştirir yoksa aynı partiye gidip yine oy verecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #8 : 06 Mart 2014, 17:07:44 »                 Büyükşehir"de yaşayıpta bir çok insanla görüşünce kafada bir düşünce oluşuyor. Akp toplumun geneline hitap eden bir parti konumunda bir kere. Din konusuyla kesinlikle insanları etkiledi. İstikrar denilen olguyu herkesin ağzından duymaktayım. Milletin evi var, arabası var, işi var, çocukları gönderecek üniversiteler var, askerlik paraya döndü, efendim şehit haberleri azaldı. Saydıkça say bunları. Şimdi ben bakıyorum da; umurunda mı milletin ülkenin bölünmesi, heryerin satılıp savılması, karanlık haberlerin hergün patlaması. Vay ki vay !!! Benim evim güzel evim. Arabamı da bir üst modele çıkarttım mı olay biter. Eee bu durumda toplumda bir hezeyanın olması mümkün mü ? Birde diyor ki millet ; bu adama vermezsek kime vereceğiz kardeşim ? Chp"ye mi yoksa Mhp"ye mi ? Onlar ülkeyi 3 günde batırır. Kimseye 2 laf anlatamadan arkamı dönüp gidiyorum. Bizim insanımız karşısında kendini etkileyen birini arıyor. Yunanistan"dan böyle adam bulsan islama da girse oyu kapar, olay biter. Bizlerin bu eksikliklerini ve zaaflarını bilen küresel güçler düzeneği kuruyorlar ve düğmeye basıyorlar. Sonu malum !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.132 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.