Türklerle savaşmadan kıyamet kopmayacak
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Ağustos 2020, 02:29:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türklerle savaşmadan kıyamet kopmayacak  (Okunma Sayısı 1525 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 24 Temmuz 2015, 00:42:02 »

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), Suruç’taki canlı bomba katliamı sonrası yayımladığı bildiride, katliamın sorumlusu olduğu iddia edilen IŞİD’i Hz. Muhammed’in bir hadisiyle kınadı. Bildiriyle ilgili TYS Başkanı Mustafa Köz konuştu.

TYS bildirisinde, hadise şöyle yer verilmişti:

“Siz Türklerle savaşmadan önce kıyamet kopmayacaktır. O Türk kavmi ki ufak gözlü, al kızıl yüzlü, düz burunlu, yüzleri kalkan gibi geniş, üstüne sahtiyan geçirilmiş ayakkabıları kıldan ve yünden bir kavimdir.’ diyor bir hadis. Türklerle de savaşı Suruç’ta başlattılar.”

Cumhuriyet gazetesinden Ceren Çıplak’a konuşan TYS Başkanı Mustafa Köz, Suruç’la ilgili açıklamalarında neden bu hadise yer verdiklerini anlattı.

İşte sorular ve yanıtları…

- Hadisi hangi bağlamda bildiriye eklediniz?

Kutsal kitaplar, “öldürmeyeceksiniz” diye başlar ama dinlerin iç yasası öldürmek üzerine kurulmuştur. Ayetlerde, hadislerde de sürekli cihat algısı görürüz. IŞİD, El Nusra, El Kaide gibi İslamcı örgütler de gücünü ve desteğini hadislerden, ayetlerden alıyor. Bildirideki hadis de cihat üzerine. Kendinden olmayanı öldür, diyor hadis. IŞİD de böyle yapmıyor mu? Suruç katliamı da cihadın bir parçası görülmelidir. Saldırının özü, bu hadiste, diğer cihat hadislerinde gizlidir aslında. Kendi dillerini, kendilerine göstermek için öldürmek üzerine bir hadisle başladık bildiriye.

- Bildirideki hadis hangi kitaptan?

Hadis, bildiğiniz gibi Muhammet Peygamber’in sözleridir. Bildirideki hadis de Buhari’nin “Sahihül- Buhari” adlı hadisler derlemesinin “Cihat Hakkında” bölümünden alındı.

- Türklere odaklanan bu hadis TYS’ye milliyetçi bir hava katıyor sanki...

Cihat üstüne başka hadisler de başka halklar üstüne. Yahudileri de öldürün, diyor, inanmayanları, müşrikleri... İslam’ı yaşamayan herkesi, dine davet edin, gelmezlerse öldürün diyor hadisler, ayetler. TYS’ye niye milliyetçi bir hava katsın ki hadis. Olanı söyledik. Sadece Türkleri değil, kendisi gibi düşünmeyen herkesi öldürmeye çağırıyor bu söz. IŞİD, kendi yurttaşlarını, Iraklıları, Suriyelileri de öldürmedi mi? Cihat, milliyete bakmaz, dine bakar.

- Bu bildiriye TYS yönetim kurulu üyelerinden itiraz oldu mu? Herkes imzalayıp onayladı mı?

TYS’de bildiriler, açıklamalar konusunda bir düşünce birliği olmazsa tek sözcük bile söylenemez. Bildiriler, imzayla değil düşünce alışverişiyle kamuoyuna sunulur. Bu bildiri de öyle oldu.

- Hadisle birlikte bildiride yer alan “Türklerle de savaşı Suruç’ta başlattılar. Kürtleri, Ezidîleri, Türkmenleri öldürdüler” ifadesi Türklerle Arapları karşı karşıya getiriyor gibi duruyor.

Ortadoğu’nun ateşi Türkiye’yi de sarmaya başladı, anlamına geliyor bu cümle. IŞİD, El Nusra, Ortadoğu halklarını kana boğdu. Arap yurttaşlarını, Kürtleri, Ezidileri, Türkmenleri öldürdü, şimdi sıra Türklere geldi, demek istedik. Kimseyi karşı karşıya getirme derdimiz yok. Acımasızca saldırıyorlar. Suruç’taki o çocuklar, kitap ve oyuncak taşıyordu Ortadoğu’ya; o barbarlarsa ölüm ve gözyaşı taşıyorlar Ortadoğu’da. Antik Palmira kenti katliamı unutulabilir mi? Ulusu önemli değil. Bu barbarların amacı, “erdemli insan”ı ve onun aydınlık kültürünü yok etmek. Bunun için öldürüyorlar. Din adına...

Odatv.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2015, 00:47:00 »

Biliriz bunu arap kanı içmeden kıyamet olmaz. Kana kana içeceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.