Türkçü, Osmanlı Devletine düşman olamaz.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Haziran 2020, 15:04:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçü, Osmanlı Devletine düşman olamaz.  (Okunma Sayısı 3941 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batur Beğ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 8« : 05 Aralık 2015, 01:43:07 »

Osmanlı İmparatorluğu en büyük Türk devletlerinden olmasına rağmen sanki yunan ya da çin devletiymiş gibi muamele görüyor. Türk düşmanlarının bunu yapması normal ama Atsız'ın yolundan gittiğini söyleyip Türkçü geçinen bazı ahmakların bu akıma kapılıp Osmanlıya düşmanlık güttüğünü görüyorum. Atsız asla Osmanlı düşmanı değildi. Ama bazıları Atsızdan daha saf daha üstün Türkçü ki Osmanlıya düşmanlık güdüyorlar.

"Türkçülük bakımından Türkiye tarihi Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı hakimiyetlerinin, şimdi de Cumhuriyetin devam ettirdiği tarihtir. Tarihimizin Osmanlı çağı diğer iç ve dış gelişmelerle birlikte Türk soyunun devşirmelerle iç savaşı şeklinde mütalaa olunacaktır."
 
(Nihal Atsız - Türk Ülküsü s.43)


"Hun, Göktürk ve Osmanlı imparatorlukları bu büyük ülkünün sonucu olup cihan tarihinde bunlarla kıyaslanabilecek devletler olarak yalnız Roma ve Abbasiler gösterilebilir."

(Nihal Atsız - Türk Ülküsü s.47)


"Osmanlı padişahlarından Genç Osman, hemen hemen hiçbir sey yapamamıştır. Bununla beraber pek büyük bir şahsiyettir. Çok önemli planları vardı. Şehid edilmeseydi, bugünkü Türkiye’nin manzarası bambaşka olacaktı."

(Nihal Atsız - Türk Ülküsü s.36)


Osmanlılar devrinde, Kanuni Sultan Süleyman gibi büyük bir padişahı küçük düşüren hareketler, Islav asıllı Hürrem Sultan yüzündendir.

(Nihal Atsız - Türk Ülküsü s.38)


Türkçülere yedi, hatta yirmi kuşak ilerisine kadar soy kütüğü arayan kimseler diye iftira ediliyor. Tatbik kaabiliyeti ve araştırma imkânı olmayan bu safsatalar ancak moskofçuların ve başka düşmanların uydurmasından ibarettir. Her zaman verdiğimiz örnekleri yine tekrarlayalım: En büyük Türkler' den biri olan Yıldırım Bayazıd'ın anası Türk değildir. Hangi Türkçü onu Türklük kadrosundan çıkarmıştır veya çıkarabilir?

(Nihal Atsız - Türk Ülküsü s.20)


" II. Abdülhamid de haksız yere küçültülmüş, müstebit, zalim, hatta hain gibi gösterilmistir. Bu da İttihatçıların propagandası sonucudur. Halbuki son zamanlarda yapılan bazı ilmi yayınlar, Sultan Abdülhamid, lehinedir. Henüz şahsiyetinin değerini tam manası ile bize bildirecek bir kitap yazılmamıs olmakla beraber, şimdiden şu gerçeği kabul edebiliriz ki, ittihatçılık dokuz on yılda mahvettikleri imparatorluğu 33 yıl dağıtmadan tutabilmiş olmakla, Abdülhamid büyük bir iktidar sahibi olduğunu göstermiş ve aleyhindeki yayınların haksız olduğunu ispat etmistir. Hele kanlı oyunlara asla girmemesi de, kıyıcı olduğu hakkındaki iddiaları çürütecek bir delildir. Bundan başka, mevkiinin sorumluluğunu iyi kavramış bir kimse idi."

(Nihal Atsız - Türk Ülküsü s.35-36)


Türkeli'nde de Kun, Gök Türk, Uygur, Selçuk, Osmanlı devletleri yok, sülâleleri vardır. Bazan iki veya daha çok sülâle idaresinde iki veya daha çok siyâsî Türk zümresinin bulunması ve bunların birbirleriyle çarpışmaları bu kuralı bozamaz.

(Nihal Atsız - Türk Tarihinde Meseleler s.2)


Şu halde, hanedanları ayrı devlet saymak, hânedâncılık zihniyeti ile hareket etmek değil midir? Bir de günümüzün tarihinden örnek alalım: Bizde hâkim olan yanlış tarih telâkkisine göre Osmanlı devleti yıkılmış, onun yerine Türkiye Cumhuriyeti gelmiştir. Bu düşünüş de yanlıstır. Çünkü bir Osmanlı devleti yoktu ki, yıkılmış olsun. Sadece Osmanlı hanedanı vardı. Yıkılan odur. Yâni devlette rejim değişmiştir. İste o kadar...

(Nihal Atsız - Türk Tarihinde Meseleler s.3)


Selçuk, İlhanlı, Temir, Osmanlı hanedanları ile Cumhuriyet devri hep birden bir tek devletin hayatını teşkil etmiyor mu? Bunları ayrı devletler gibi görmek kendi kendimizi parçalamak olmaz mı?

(Nihal Atsız - Türk Tarihinde Meseleler s.16)


Sultan Hamid, kızıl değil "Gök Sultan" dır. Herkeste bulunması mümkün ufak tefek kusurlarını şişirip erdemlerini inkâr etmekle ne Türk tarihi, ne de Türk milleti bir sey kazanır.

(Nihal Atsız - Türk Tarihinde Meseleler s.39)


OSMANLI PADİŞAHLARI - (Nihal Atsız - Türk Tarihinde Meseleler s.41-52)Osman Gazi: 1284’te 70 kişiyle İnegöl zaptına giderken Rumlar’ın pususuna uğradı, fakat bozulmadı. Bütün hayatında adaleti ve iyi tedbiriyle Anadolu tımarlılarını çevresine topladı. Düşmanlarından pek çok ganimet aldı fakat öldüğü zaman hiçbir şeyi çıkmadı.


 Orhan Gazi: Daha babasının son yıllarında bilfiil devletin başına geçmişti.

Gazi Murat: Anadolu Türk birliği için bir adım daha atarak Ankara’yı kendi ülkesine ekledi.


Yıldırım Bayazıd: Ortaçağ’ın bu büyük adamı, Kosova’nın kazanılmasındaki en büyük sebeplerden biriydi.


İkinci Murat: İstanbul’u kuşattı. Aksak Temür’le yapılan çarpışmadan sonra bozulmuş olan Anadolu Türk birliğini kısmen yeniden kurdu.


Fatih Sultan Mehmet Han: Onun hakkında ben ne yazayım? O kendi kendisini tarihe yazmış zaten.


Yavuz: 1514’teki Çaldıran ve 1516’daki Merci Dabık meydan savaşlarını kazanan ve çelik gibi iradesiyle devleti bölünmek tehlikesinden kurtaran Yavuz, belki de Türkiye tarihinin Alp Aslan ‘la birlikte en büyük şahsiyetidir.


İkinci Selim: Hiçbir savaşa gitmedi. Şair ve ayyaştı. Anası Rus olduğu için bizde sevilmeyen bu hükümdarın büyük bir tarafı yoktu.


Üçüncü Murat: Devlet işlerine pek karışmazdı.


Üçüncü Mehmet: Babası ve dedesi gibi rehavetli değildi. Kusuru anasını devlet ilerine karıştırmasıydı.


Birinci Ahmet: Şairdi. Çok dindar ve merhametliydi. 27 yaşında ölmüştür.


Birinci Mustafa: Hastaydı. Bir hastadan normal bir insandan beklenen şeyler istenemez.


Genç Osman: Eski Osmanlı padişahları gibi büyük yaratılışta bir kahramandı.Dördüncü Murat: Yavuz’un küçük bir kopyasıdır. 14 yaşında padişah olmuştur.


Sultan İbrahim: Çok hamiyetli, yurtsever, sessiz bir insandı.


İkinci Mustafa: 32 yaşında padişah olmuştur. Atalarının meziyetlerine sahipti. Üç defa sefere çıkıp, ikisini kazanmıştır.


Üçüncü Ahmet: Sefere çıkmadı. Fakat onun zamanı edebi ve ilmi bir kalkınma çağıdır.


Birinci Mahmut: Doğru görüşlülüğü ile devletin şanını yükseltenlerdendir.


Üçüncü Osman: İhtiyarken padişahlığa çıkmış ve 3 yıl kalmıştır. Parlak bir şahsiyet değildi.


Üçüncü Mustafa: Frederik’in meziyetlerini anlamış ve onunla ittifaka çalışmış uyanık bir padişahtı.


Birinci Abdülhamit: 50 yaşında padişah olmuştu. Hayatı ve hareketleri hele ölümü gafil olmadığını gösteriyor.

Üçüncü Selim: O’na kimse gafil diyemez. Büyük ve çok merhametli bir padişahtı.


Dördüncü Mustafa: Bir yıl kadar sultanlık ettiği için bir ehemmiyeti yoktur.


Abdülmecit: Gafil ve biçare değildi. Birçok mektepler onun çağında açıldı.


Sultan Aziz: Zamanında devlet, Avrupa’nın büyük devletlerindendi.


Beşinci Murat: Sinirleri zayıftı. Tahtta pek az kaldı.


İkinci Abdülhamit: Şimdiye kadar boyuna söylendiği ve yazıldığı gibi kötü bir hükümdar değil, aksine büyük ve dahi bir imparatordu.


Beşinci Mehmet: Çok iyi kalpli, babacan, iyi huylu vatansever bir hükümdardı.

Altıncı Mehmet: Osmanlı padişahlarının en talihsizidir. Bu yüzden kendisine hain damgası vurulmuştur. Fakat hain değil bütün Osmanlı padişahları gibi vatanperverdir.


“Osmanlı Hanedanı, Türk tarihindeki ailelerin en büyüğüdür. Tarihi vazifesini şerefle yapıp çekilmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti ile hiç bir bağı yoksa Cumhuriyeti gökten inenler mi kurdu? Yoksa Osmanlı İmparatorluğu’nu yaratanlar Hotanto'lar mı idi?- Hüseyin Nihâl ATSIZ -
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tolga Akgöz
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 661


Kinimizin şiddetiyle gebereceksiniz!


« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2015, 15:11:32 »

Tabi ki gerçek Türkçü hiç bir Türk devletine, sülalesine düşman olamaz. Tarih de yaşanmış bazı yanlışlıklar eleştirilebilir, tartışılabilir fakat bu onları sevmediğimiz onlara düşman olduğumuz anlamına gelmez.

Örneğin; Türkiye Cumhuriyeti büyük yanlışlıklarda bulunmuş, Türk'ün zararına olacak bir çok işte bulunmuşsa da hangi Türk, "Ben Türkiye Devletine karşıyım." diyebilir? Hangi Türk, "Ben Türkiye Devletine saygı duymuyorum." diyebilir?

Osmanlı İmparatorluğu da tarihte Türk'ün zararına dokunacak yanlışlıklar yapmıştır fakat "Ben Osmanlı'ya düşmanım" veya "Ben Osmanlı'ya saygı duymuyorum" diyen bir Türkçü göremezsiniz.

Osmanlı ve Türkiye iyisiyle kötüsüyle bizimdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Vatan, bize kılıcımızın ekmeğidir.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2015, 17:26:41 »

Osmanlılar, Türk aileleri içinde en sevdiğimdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2015, 17:29:54 »

Tolga, Osmanlı ve Türkiye yanlış bir tanım. Biz Selçükluları, Osmanlıyı, Cumhuriyet'i bir bütün olarak görüyoruz ve bu bütüne "Türkiye" veya "Anadolu Türk Eli" diyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2015, 18:45:11 »

Atsızcılar.com gibi forumlarda bulundum, sanal alemde aşırı Türkçü diyebileceğimiz kimselerden Osmanlı hanedanını seven Türkçü görmedim ben.

Furkan Osmanlı'ya  Türkçülerin iyi gözle baktığını söyleyemem. Sevenler nadir çıkar. Bende pek fazla sevmem, bütün bu pisliklerin temelinde Osmanlı var. Gerisini sorma. Bizim milli ruhu kaybetmemizin birinci sorumlusu da Osmanlıdır. On iki seneden beri sen hariç Osmanlı'yı açıktan seven birisini de duyup bilmedim, ben bu camiadan. Eskiden Türkçülük diyince mangalda kor bırakmayanlardan Osmanlı'ya ana avrat devamlı sövenler vardı ve şimdi de var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Batur Beğ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2015, 19:03:04 »

Atsız Osmanlıya düşman değilken Atsızcılar.com ve ya sanal alemde Atsızcıyım diyenlerin görüşleri bizi bağlamaz. Osmanlı yüce Türk hanedanlarından biridir. Türkçü; Türk tarihinin 600 yılında en büyük Türk devleti olan, 3 kıtada at koşturan Osmanlıya düşmanlık güdemez. Yanlışını eleştirir, hatasından ders çıkartır. Diğer Türk hanedanlarına ve devletlerine nasıl sahip çıkıyorsa Osmanlıya da sahip çıkar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2015, 19:16:07 »

Atsız Osmanlıya düşman değilken Atsızcılar.com ve ya sanal alemde Atsızcıyım diyenlerin görüşleri bizi bağlamaz. Osmanlı yüce Türk hanedanlarından biridir. Türkçü; Türk tarihinin 600 yılında en büyük Türk devleti olan, 3 kıtada at koşturan Osmanlıya düşmanlık güdemez. Yanlışını eleştirir, hatasından ders çıkartır. Diğer Türk hanedanlarına ve devletlerine nasıl sahip çıkıyorsa Osmanlıya da sahip çıkar.

Yaşın kaç?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Batur Beğ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2015, 19:23:19 »

19 yaşındayım .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2015, 19:29:30 »

Tamam kardeşim, kimsenin öğrenecekleri bitmez. Ben 16 yaşımdan beri Türkçülük fikrine bağlıyım. Tarih okudum, fakat bildiklerim öğreneceklerimin yanında bir damla. Türkçülük zor, bir o kadar da bilgi isteyen bir ülkü. Bazı gerçekleri öğrenmek bazen uzun yıllar gerektirir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Başkurdistan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 303


Türk için Çalış


« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2015, 20:33:37 »

 Yanlışların var kardeşim. En büyük Türk devleti Osmanlı değildir. Ayrıyetten. 2.Selim'den sonra da Türklükten tamamen uzaklaşmışlardır. Hatta hiçbirinin annesi Türk değildir yine 2.Selim'den sonra. Ama düşmanlık söz konusu olamaz. Ama sevmemizi ya da başkalarının sevmesini bekleyemezsin. Benim Osmanlı Hanedanlığında eleştirdiğim ve eleştirebileceğim bir ton nokta var. Ama ben bu tür tartışmalardan sıkılıyorum o yüzden de yapmam.

 Başka bir konuda bu tür Osmanlı kavgasına girenler genellikle Kahramanoğulları'nı, Safevi Hanedanlığını, Timur'u yerin dibine sokuyorlar. Umarım sende onlardan değilsindir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.081 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.