Soykırım Ayininde Bir Bakan
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Eylül 2020, 21:58:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Soykırım Ayininde Bir Bakan  (Okunma Sayısı 3182 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 25 Nisan 2015, 20:53:08 »

Soykırım Ayininde Bir Bakan

Dün Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandı Emperyal güçlerin Türk milletine dayatmaya çalıştığı soykırım yalanına teşne olurcasına Türkiye Cumhuriyetinin bir Bakanı soykırım kurbanlarını anmak için düzenlenen ayine katılarak, bu büyük yalana ortak oldu.
 
Türkiye geri adım attıkça, kilise merkezli batı ülkelerinin üzerimize üzerimize geldiklerini hâlâ fark edemiyorlar!
 
Dün Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandı… Emperyal güçlerin Türk milletine dayatmaya çalıştığı soykırım yalanına teşne olurcasına Türkiye Cumhuriyeti’nin bir Bakanı ‘soykırım kurbanları’nı anmak için düzenlenen ayine katılarak, bu büyük yalana ortak oldu… Tüm dünyada eş zamanlı yapılan ve adeta bir şova dönüştürülen ayinlerde, soykırım yalanı pekiştirilmek istenirken, asıl üzücü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin “bu şova” alet edilmesiydi.
 
Tüm dünyada eş zamanlı düzenlenen ve adeta bir şova dönüştürülen ayinlerde, soykırım yalanı pekiştirilmek istenirken, asıl üzücü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin “bu şova” alet edilmesiydi. Bugüne kadar Hıristiyan Batı dünyasına  “şirin görünmek”, “yaranmak” adına yaptığınız her ne varsa, hepsi bu millete ağır faturalar olarak geri döndü… Artık bir gerçeği görün, küresel Haçlı ittifakının Anadolu’da yaşayan Müslümanlara bitmeyen bir kini var. Bu kin kendini; kâh Kıbrıs’ta EOKA’yla, kâh Balkanlar’da Sırplarla, kâh Mavi Marmara’da İsrail ile, kâh sözde Ermeni soykırım yalanıyla dışa vuruyorlar. Bunu görmekten geri durduğunuz her gün toprak ayağımızdan kayıyor bilesiniz.
 
Kumkapı’daki patrikhane ile yan yana bulunan Meryem Ana Kilisesi’nde düzenlenen ayine çok sayıda Ermeni katıldı. Fener Rum Patriği Bartholomeos da ayine katılanlar arasında yer aldı. Bakan Volkan Bozkır, patrikhane temsilcisinin karşılamasının ardından kilise girişinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
Katılacağı ayinin 1916 yılından bu yana düzenlenen ilk resmi ayin olduğunu belirten Bozkır, “Ateşyan’ın yönettiği ayine katılmaktan büyük bir onur duyuyorum. 1916 yılından bu yana ilk defa resmi olarak yapılan bir ayin. Türk hükümetinin bir temsilcisi ilk defa böyle bir ayine katılacak. Ermeni kardeşlerimizle bin yıllık bir tarihimiz var. Bu tarih güzel anılarla, renklerin paylaşımıyla, kültürlerin değiş tokuşuyla gerçekleştirilmiş çok güzel bir tarihtir. Bu tarihi sadece bir yıla sadece 2015 yılına hapsetmek son derece yanlış olacaktır.” şeklinde konuştu.
 
Olayları 1915 yılı yerine daha geniş kapsamlı olarak ele almak gerektiğini belirten Bozkır, “Biz 1915 olayları yerine 1870 yılından 1920 yılına kadar birinci cihan savaşının kanlı, bir çok insanın ölümüne neden olan yılları dahil incelenmesi arzusundayız. Bu şekilde hem ortak bir tarihe bakmamız mümkün olacaktır, ortak bir hafıza ama adil bir hafıza ortaya çıkacaktır. Biz Ermeni kardeşlerimizin yaşadığı acılara saygı duyuyoruz. Yaşanmış kötü bir olay olarak addediyoruz. Bu nedenle de bu acıların müşahidi olarak anılmasını hiç bir şekilde karşı değiliz. Bu nedenle de bu anma ayinine katılmayı bir borç bildik. Önümüzdeki döneme artık huzur içinde, barış içinde yürümeyi arzu ediyoruz. Yüz yıldır bizimle birlikte yaşayan husumeti geride bırakmayı arzu ediyoruz. Bu amaçla bu ayinde çok değerli Ermeni kardeşlerimizle birlikte olacağız ve geleceğe de güvenle bakacağız.” ifadelerini kullandı.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2015, 20:54:09 »

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, 1915 olaylarının 100’üncü yılını anmak üzere Kumkapı’daki Meryem Ana Kilisesi’nde düzenlen ayine katıldı. İlk kez hükümetin resmi düzeyde temsiliyle gerçekleştirilen ayini Ermeni Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan yönetti. Ayinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı da okundu.
 
Kiliseye girişinde açıklama yapan Bakan Bozkır, "Bugün Ermeni Patriği Aram Ateşyan'ın yöneteceği ayine katılmaktan büyük bir onur duyuyorum "dedi.
 
Bozkır, şöyle konuştu:  "1916 yılından beri ilk kez resmi olarak yapılan bir ayin. Ermeni kardeşlerimizle bin yıllık bir tarihimiz var. Bu tarih güzel anılarla, renklerin paylaşımıyla, kültürlerin değiş dokuşuyla gerçekleştirilmiş çok güzel bir tarihtir. Bu tarihi bir yıla, sadece 1915 yılına mahkum etmek, gerçekten son derece yanlış olacaktır. Biz 1915 olayları yerine 1870 yılından 1920 yılına kadar Birinci Cihan savaşının kanlı bir çok insanın ölümüne sebep olan yılları dahil incelenmesi arzusundayız. Bu şekilde hem ortak bir tarihe bakmamız mümkün olacaktır. Hem de ortak bir hafıza ama adil bir hafıza ortaya çıkacaktır. Biz Ermeni kardeşlerimizin yaşadıkları acılara saygı duyuyoruz. Bunu yaşanmış kötü bir olay olarak addediyoruz. Bu nedenle de bu acıların şahidi olarak anılmasına hiçbir şekilde karşı değiliz. Bu nedenle de bu anma ayinine katılmayı bir borç bildik. Önümüzdeki döneme birlikte huzur içinde, barış içinde yürümeyi arzu ediyoruz. Ve yüz yıldır bizimle birlikte yaşayan husumeti geride bırakmayı arzu ediyoruz."
 
AB Bakanı Bozkır aynı açıklamayı yabancı gazeteciler için bir de İngilizce yaptı
 
RUM PATRİĞİ VE ABD KONSOLOSU DA KATILDI
 
Bu arada anma ayinine Fener Rum Patriği Bartholomeos ile ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter da katıldı.
 
BAKAN BOZKIR: “OBAMA’NIN O KELİMEYİ KULLANMAMASINI DOĞRU BULUYORUM” 
 
Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Avrupa Parlamentosu’nun ‘soykırımı tanıma’ kararının Türkiye açısından geçerliliği olmadığını söyledi. ABD Başkanı Obama’nın yaptığı açıklamada ‘soykırım’ ifadesini kullanmamasını da değerlendiren Bakan Bozkır, “Hukuki geçerliliği olmayan bir kelimeyi telaffuz etmemesini doğru buluyoruz” dedi. 
 
Bakan Bozkır, ayinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Ayinde Ermeni Patriğinin verdiği mesajın çok güzel olduğunu belirten Bozkır, “Bizim Ermeni kardeşlerimizle bin yılık bir tarihi kardeşliğimiz var. Bu güzel anları, bu tarihi birlikteliği önümüzdeki bin yıl içinde de yaşamaya çalışıyoruz. Bu olayları bir yıla hapsetmek, bundan siyasi sonuçlar çıkarmak yanlıştır. Önemli olan bu yüz yıllık acıyı geride bırakıp geleceğe güvenle bakmaktır. Bu günkü ayinde Ermeni Patriği’nin verdiği mesaj çok güzeldir. Bunu bütün dünyaya, bütün Ermenilere, bölgemize doğru bir mesaj olarak iletilmesini arzu ediyorum” dedi.
 
“KARARIN TÜRKİYE AÇISINDAN HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ YOKTUR”
 
Avrupa Parlamentosu’nun ‘soykırımı tanıma’ kararıyla ilgili de Bakan Bozkır, “Avrupa Parlamentosu’nun kararının hiçbir geçerliliği yoktur. Bizim bakımımızdan yok hükmündedir. 1987 yılında çıkmış bunun gibi karar Avrupa Birliği Adalet Divanı’na götürmüştür ve 2003 yılındaki bir kararı vardır. Avrupa Parlamentosu kararının hukuki geçerliği olmadığı için sadece çıktığı andaki kadar bir yer yakacaktır. Türkiye açısından hiçbir geçerliliği yoktur” şeklinde konuştu.
 
Volkan Bozkır, Çanakkale’de düzenlenen törene çok sayıda devlet liderinin katıldığını belirterek, “Ermenistan’daki törenlere kimin katılacağı, katılanların kendi bileceği iştir. Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümüne 80’in üzerinde devlet başkanı, başbakan, ülke temsilcisi katılıyor. Biz kendi törenlerimize katılanlara bakıyoruz” diye konuştu.
 
“OBAMA’NIN ‘SOYKIRIM’ İFADESİNİ KULLANMAMASINI DOĞRU BULUYORUZ”
 
ABD Başkanı Barack Obama’nın 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullanmamasını değerlendiren Bakan Bozkır, “ABD süper bir güçtür. ABD Başkanı Obama’nın bu gün yaptığı açıklamada hukuki geçerliliği olmayan bir kelimeyi telaffuz etmemesini doğru buluyoruz. Bunu Türk-Amerikan ilişkileri bakımından ABD’yle el birliğiyle geleceğe bakmamızın teminatı olarak görüyoruz” dedi.
 
Bakan Bozkır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajıyla ilgili de, “Patrik mesajsını okudu. Çok önemli mesajlar var içinde. Cumhurbaşkanımız da Ermeni toplumun yaşadığı acılardan dolayı üzüntü duyduğunu ifade ediyor, geleceğe birlikte bakmamız gerektiğini vurguluyor” ifadesini kullandı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2015, 21:00:52 »

Fettullahcular gibi Diyalog Hoşgörü'ye ozenmisler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TürükOk
TürükOk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 356


Adam Ol Irkına Çek!


« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2015, 02:00:52 »

Ülkede bunu yapacak iki parti var. Adlarını zaten herkes biliyor. Bir tanesi yapmış işte. Nedense artık bu partinin yaptıkları beni hiç şaşırtmıyor. Ülke aleyhine olan hemen hemen her şeyde imzaları var. Tarih hesap sorar unutmayın!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tong Yabgu Kağan
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2015, 03:15:02 »

Bu kişinin derhal görevden alınması Türklüğe ve Türk tarihine ihanetten yargılanması lazım. Ama bizim ülkedeki yöneticilere sorsan halkların kardeşliği, ermeniler bizim kardeşimizdir, kürtler bizim kardeşimizdir, çerkezler bizim kardeşimizdir masalından devam edecekler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürükOk
TürükOk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 356


Adam Ol Irkına Çek!


« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2015, 15:26:03 »

Onlara Türkler ve Türklük dışında her şey kardeş kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.236 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.