Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => BAŞ GÜNDEM => Konuyu başlatan: yürekli-kam üzerinde 22 Ağustos 2015, 14:49:27Konu Başlığı: SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE, YUH ARTIK!
Gönderen: yürekli-kam üzerinde 22 Ağustos 2015, 14:49:27
YUH ARTIK!

Doğuda pekakaya karşı hani biz ordumuz savaşıyor biliyorduk ya işte o bildiğimiz yanlışmış.

Piçlere karşı sadece Jandarma ve polis karşı duruyormuş ki o da kendilerine taarruz edilirse.

Hani her şehitin ardından geniş çaplı arama tarama hikayeymiş yani.

Bizim askerimiz yani o anlı şanlı Komandolar kışlalarından bir adım dışarı çıkamıyorlarmış, Emasya protokolünü bu akape hükümeti iptal ettiği için ordumuzun Jandarma hariç hiç bir birimi şu ana kadar olaylara dahil edilmemiş.

SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE!


Konu Başlığı: Ynt: SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE, YUH ARTIK!
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 22 Ağustos 2015, 14:55:56
Ahmet Takan'ın bugünkü köşe yazısı.

Siirt'te teröristlerin yola kurduğu kahpe tuzağın gündüz gözüyle patlatılması ve 8 yiğidimizi şehit verdiğimiz günün (Çarşamba) acı gecesinde -saat 23.31'de- Bingöl'ün Genç ilçesinden kahredici bir haber daha aldım. Oldukça güvenilir olan kaynağımın mesajı şöyleydi;

"Jandarma Komutanlığı nizamiyesinde sıkıntılı, sıkıntılı olduğu kadar acı bir bekleyiş var... Teröristler arazide değil... İlçe merkezinde... Yoğun bir saldırı bekliyoruz. Nerede olduklarını da iyi biliyoruz. Verilen talimat gereği savunmada bekliyoruz. Operasyon yapmamıza izin vermiyorlar. Daha da acısı girdiğimiz çatışmalarda savcılar teröristlere ait boş kovan arıyorlar. Boş kovan bulunmadığı takdirde ilk ateşi açan asker ise derhal soruşturma açılıyor."

Günlerdir itinalı bir şekilde, cümlelerime çok dikkat ederek, eğer PKK'nın kökünün kurutulmasında kararlılık varsa neden hâlâ güvenlik güçlerimizin savunma pozisyonunda bekletildiğini sorgulayıp cevap bulmaya çalışıyorum. Çünkü çıplak gözle bile çok kolay fark ediliyor gerçekler. "Terörle mücadele" deniyor fakat hep PKK saldırıp biz şehit verdikten sonra güvenlik güçlerimiz mukabelede bulunabiliyor. Hangi terör uzmanı ile konuşsam şunu söylüyor; "Savunmada kaldığımız sürece bizim zayiatımız artar. Karşı atağa geçmediğimiz sürece bu böyle devam eder gider. Güvenlik güçlerimiz karşı etkin operasyonlara bir an önce başlamalı. Burada da şehit vermemiz kaçınılmaz ama bu sayı savunma pozisyonundan çok çok aşağıda kalır. Bu süreçte de maalesef bunlara katlanmak kaçınılmaz."

Evet!.. Yıllardır "çözüm süreci" adı altında tezgahlanan kahpe bir oyunun acı faturasını ödüyoruz. Saltanatları uğruna baldıran zehrini bize içirttiler. Şimdi soracaksınız; "Sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Güvenlik güçleri operasyon yapıyor. Onlar boşa mı" diye.

Yarım yapılan operasyon hiçbir zaman başarılı bir operasyon değildir. Açıklamalara dikkatle bakın; binlerce silahın, patlayıcıların depolandığı, yolların tuzaklandığı ilçelerde 2 av tüfeği, 3 roketatar ele geçirilmiş... Yüzlerce teröristin barındığı yerlerde 4-5'i öldürülmüş. Örneğin; Silvan'a  operasyondan sonra yapılan açıklamalara internetten girin bir bakın. Söylemesi çok acı ama komedi gibi. Silvan'ı şöyle bir sallasan binlerce silah ve patlayıcı kendiliğinden ortaya dökülür.

Diyarbakır Belediye Başkanı "özerklik" tehdidi yapıyor. PKK'nın siyasi uzantıları yurt dışında kulis atıyor. Yakında bu faaliyetler uluslararası zeminde  daha büyük bir tehdit olarak karşımıza çıkacak. Vakit Türkiye'nin aleyhine işliyor. Bizim siyasiler içeride koalisyon, erken seçim görüntülü kayıkçı kavgası ile meşgul. Aklın yolu bir; profesyonel birliklerce, en kısa zamanda oldukça etkili eş zamanlı geniş karşı operasyonlarla PKK/KCK'nın şehir yapılanmaları çökertilmezse daha büyük ve farklı acılar yaşamamız kaçınılmaz olacak.

Bakın!.. Siirt'te 8 şehit verdiğimiz kara yoluna kurulan bombalı tuzak ile ilgili kahpe saldırıya bir kez daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Gündüz vakti, hainler devriye gezen zırhlı aracımızı yola döşedikleri bombayı tam bin 300 metre uzaktan patlatıyorlar. Yani, hainler düz arazide bomba yerleştirdikleri yerden öteye tam bin 300 metre kablo döşemişler. Sivil kıyafet içindeki kanlı katiller bombayı patlattıktan sonra da ellerini kollarını sallayıp gittiler. Dünya standartlarındaki zırhlı aracımızın içindeki kahraman Türk evlatları, büyük patlamanın etkisi -basınç- yüzünden şehit oldu. Güvenlik kaynakları, yollara kurulan bombalı tuzaklar hakkında dehşete düşüren bilgiler veriyor. Bu yollara yerleştirilen bombaların kablolarının 300 metreden başladığını ve çok yüklü olduğunu kaydediyorlar. Gelin şimdi siz sorun, başta istihbarat olmak üzere tüm zafiyetlerin hesabını ve sorumlularını!..

Gelelim; kamuoyunda son zamanlarda ısrarla sorulan "Kandil'e yapılan ağır hava bombardımanı neden durdu", " yoksa bir yerlerden TSK'ya ambargo mu uygulanıyor" sorularına. Görüştüğüm güvenilir kaynaklar, 23 Temmuz gecesinde başlayan Kandil ve civarına yapılan ve yapılacak hava operasyonları kararlılığında hiç bir değişiklik olmadığına, bölücü hainlerin inlerinin yüzde 85 oranında yerle bir edildiğine işaret edip şu bilgiyi verdi;

"Kandil ve civarına Hava Kuvvetleri'nin keşif uçuşları aynı yoğunlukta  devam ediyor. Bölücülerde yeni bir yapılanma var mı? Toparlanıyorlar mı? Sürekli gözlüyoruz. Elde ettiğimiz bilgiler çerçevesinde kafalarına her an ineriz. Herhangi bir ambargo yok. Söz konusu bile olamaz."

Bu arada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin uygulamaya geçireceği yeni bir konseptten haber vereyim. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 5 komando tugayının sayısı artırılıyor. Bunlara ilaveten 11 yeni komando tugayı kuruluyor. Hali hazırdaki seçilen bazı tugaylar daha aktif hale getirilerek komando tugaylarına dönüştürüldü. Tüm hazırlıklar tamam.

Öte yandan, başta ilan ettiği özerklik bölgeleri olmak üzere terör örgütü PKK erken seçim çalışmalarına başladı. İstihbarat birimlerinden ulaştığımız bilgilere göre, terörist gruplar ev ev gezerek masum sivilleri; "Seçim olacak. Sizden bu seçimde de aynı tavrı bekliyoruz. Kameralarla hepinizi tek tek takip ediyoruz" diye tehdit ediyor.

Dananın kuyruğu kopacak da!.. Ne zaman?..

Zaman, yaratacağı sonuçlar açısından çok çok önemli!..


Alıntı: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/komando-tugaylarinin-sayisi-artiriliyor-35430yy.htm


Konu Başlığı: Ynt: SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE, YUH ARTIK!
Gönderen: yürekli-kam üzerinde 22 Ağustos 2015, 15:02:38
Türk Silahlı Kuvvetleri'den askeri bir yetkili Konuşuyor!

Saygı ÖZTÜRK – ANKARA

Asker operasyona çıkamıyor!

AKP döneminde EMASYA protokolü kaldırıldığı için operasyon protokolleri yapılamıyor. O yüzden Güneydoğu’da operasyonları sadece polis ve jandarma yapabiliyor. Asker ise kışlasından dışarı çıkamıyor. Aksi halde yasa karşısında sorumlu olacak. Asker kışladan çıkamadığı için şehitler hep jandarma personeli. AKP’den önce Güvenlik Komutanlığı OHAL valiliğinden bir çok ili ilgilendiren operasyon izni alıyordu. OHAL’den sonra ise bu uygulama EMASYA protokolü çerçevesinde yürütülüyordu. EMASYA Protokolü “Darbeye hazırlık” denilip kaldırıldı. Protokol olmadığı için asker kışlasından çıkarılamıyor.

KARA OPERASYONLARI GERÇEKLEŞTİRİLEMİYOR

Güneydoğu’daki il ve ilçelerden hergün şehit haberleri gelirken, teröristlere karşı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kara operasyonları gerçekleştirilemiyor. Askerin operasyona çıkabilmesine olanak sağlayan İçişleri Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı arasında imzalanan Emniyet ve Asayiş Yardımlaşma (EMASYA) protokolü, AKP hükümeti tarafından “darbeye hazırlık” olarak nitelendirildiği için kaldırılmıştı. Şimdi protokol bulunmadığı için asker kışlasından operasyon için çıkmadı.

Valilerin, askeri birliklerden yardım istemesi de, garnizon komutanının kararıyla gerçekleşmiyor. Bunun için üst komutanlıklara durumun bildirilmesi ve onay alınması gerekiyor. Şu ana kadar Güneydoğu’da büyük olaylar yaşanırken, garnizonlardan herhangi bir destek istenmedi, bütün çalışmalar polis ve jandarma birlikleri tarafından yürütülüyor.

Şehitlerin hepsi jandarma

Şu anda Türk Silahlı Kuvvetlerinin, izin olmadığı için operasyona çıkamadığını belirten bir askeri yetkili, SÖZCܒye şu açıklamalarda bulundu:

“Belki kamuoyu farkında değildir ama şehit düşen askerlerin hemen hepsi jandarmadır. Operasyonlar jandarma özel harekat timleri tarafından yapılıyor. Bu operasyonlarda rütbeli personelin şehit olması da operasyonların jandarma özel birlikleri tarafından uzman kadrolarca yapılmasından kaynaklanıyor. Şehit erler daha çok birliğin bir yerden bire nakli, karakol baskını sırasında şehit düştü.

Türk Silahlı Kuvvetleri fiilen herhangi bir faaliyette bulunmuyor. Şehit düşenler arasında piyade, komandolar da yok. Şu ana kadar bütün çalışmalar ilçelerde polis, kırsalda ise jandarma tarafından yürütülüyor. Bunlar kolluk kuvvetleridir. TSK personeli ise kışlalarındadır.

Arama-tarama yok

Güneydoğu’da konuşlu bulanan tugaylar, tümenler arazide arama-tarama yapmıyor. Çünkü bu konuda yetkileri yok. AKP’den önce önce Olağanüstü Hal Kanununa göre illerde Güvenlik Komutanlığı vardı. Bunlar, birden çok ili içine alan operasyonları da planlıyor, OHAL valiliğinden izin alındıktanh sonra operasyonlar gerçekleştiriliyordu. Şimdi ise operasyona çıkarma izni sadece valilerde.

Vali, İl İdaresi Kanunu’na göre olağanüstü bir durumda garnizon komutanlığından yardım isteyebilir. Ama valinin yardım istemesi de yeterli değil. Çünkü TSK ile İçişleri Bakanlığı arasında Emniyet Asayiş Yardımlaşma (EMASYA) planı protokolü yok.

Hiçbir yetkileri yok

İçişleri Bakanlığ ile Genelkurmay Başkanlığı arasında imzalanan ve askerin de şehir içi olaylara karşı eğitimini de içeren EMASYA protokolü, AKP hükümeti döneminde ‘darbe hazırlığı’ gibi gerekçeyle kaldırıldı. Halbuki bu protokol kapsamında vilayet her türlü acil durumda, kolluk kuvvetlerinin gücünün yetmediği yerde garnizondan yardım isterdi. Bugün bunlar yok.

OHAL ilan edilmeden bu kanunda öngörülen emir ve talimatların yerini alabilecek hiçbir hüküm yok. EMASYA gibi protokoller yok. Bu nedenle bir valinin bölgedeki garnizondan yardım istemesi hemen olayı çözmez. O komutan üst komutanına bildirecek, kuvvet tahsis edip edilmemesi konusunda yazılı onay alacak. Ondan sonra bu yardımı yapacak.

Güvenlik bölgeleri

Son dönemde 100’den fazla güvenlik bölgesi ilan edildi. Güvenlik bölgesi ilan edilmesinin nedeni buralara tank, top atışı, operasyon yapılabilir anlamındadır. Bu bölgelere siviller girerse ve bunların zarar görmesi halinde sorumlu olmamak için güvenlik bölgeleri ilan ediliyor. Yani, askeri sorumluluktan kurtarma çalışmasıdır.

Genelkurmay Başkanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında, valilerin asker istemesi halinde zaman kaybını ortadan kaldıracak bir düzenleme üzerinde çalışılıyor. Kendilerinden yardım istenmedikçe Silahlı Kuvvetler operasyona çıkamaz. Bugün Güneydoğu kırsalında jandarma birlikleri, ilçelerde polis gayret etse de istenilen sonuçların alınması zor.

Güneydoğu’ya yakında yeni birlikler kaydırılacak. Bunlar operasyondan çok seçim güvenliğiyle ilgili olacak. 3-4 yıldır Güneydoğu’ya gönderilmeyen bazı askeri birlikler yakında bu bölgeye intikal ettirilecek. Bu kadar önemli yığınaktan sonra askerlere arazi arama-tarama çalışması yaptırılması için da bir karar çıkabilir. Aksi halde onca askerin birliklerin içinde tutulmasına gerek bile yoktur.”


Konu Başlığı: Ynt: SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE, YUH ARTIK!
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 22 Ağustos 2015, 15:03:11
Askerler kışlalarda şehit edilmek için bekliyor. 2-3 terörist vuruyorlar. Sonra da "biraz da siz vurun" deyip kışlalarına çekiliyorlar.


Konu Başlığı: Ynt: SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE, YUH ARTIK!
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 22 Ağustos 2015, 21:36:04
VİCDAN SAHİBİ TÜRK EVLÂDI!..
BU SÖZLERİ, 35 YIL TSK'YA HİZMET ETMİŞ BİR EMEKLİ ALBAY OLARAK SÖYLÜYORUM. ŞU AN GÖREVDE OLAN VE BU YÜZDEN SESİNİ ÇIKARTAMAYAN BİNLERCE SİLAH ARKADAŞIMIN NAMINA VE ONLARIN DAHA FAZLA KAHPE TERÖRE YEM EDİLMEMESİ ADINA SÖYLÜYORUM. TÜRK ASKERİNİN DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA "NEFS-İ MÜDAFÂA" HAKKI" DIŞINDA HERHANGİ BİR YETKİSİ YOKTUR. KAHPE TERÖR ÖRGÜTÜ Pkk KARŞISINDA ELİ KOLU BAĞLI "YEM" DURUMUNDADIR. HERHANGİ BİR OPERASYONA KARAR VERME YETKİ VE SORUMLULUĞU İLLERDE VÂLİLER, İLÇELERDE İSE KAYMAKAMLARDADIR. SON BİR AYDA MALESEF 57 ŞEHİT VERDİĞİMİZ BU DURUMDA, DERHÂL TERÖRÜN YOĞUN OLDUĞU İLLERDE SIKIYÖNETİM İLÂN EDİLEREK, ASKERİMİZİN VE GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN ELİNİ KOLUNU BAĞLAYAN PRANGALARDAN KURTULMASI SAĞLANMALIDIR. BU, VATAN UĞRUNDA CANINI HİÇE SAYAN ANCAK, ÇARESİZLİK İÇİNDE KIVRANAN SİLAH ARKADAŞLARIMA KARŞI BİR VEFA VE SORUMLULUK DUYGUSU GEREĞİ YAPTIĞIM BİR BİLGİLENDİRMEDİR.
YETER! ARTIK GÖZ GÖRE GÖRE ÖZ YURDUMUZDA MEHMETÇİĞİMİZİ KAHPE TERÖR KARŞISINDA ACİZ VE ÇARESİZ HÂLDE ELİ, AYAĞI BAĞLI KOYMAYALIM.
TBMM, OLAĞANÜSTÜ TOPLANARAK BU KONUYU GÖRÜŞMELİ VE SIKIYÖNETİM İLÂN ETMELİDİR.
TÜRK KAMUOYUNA SAYGIYLA ARZ EDERİM
Alıntı. Aynen yazıldığı gibi kopyaladım.


Konu Başlığı: Ynt: SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE, YUH ARTIK!
Gönderen: Gazan Han üzerinde 22 Ağustos 2015, 21:51:26
Bu tespitleri herkese duyurmaliyiz. Medya halkı uyutuyor. Medyanın yarısı hükümetin guguk kuşu gibi.


Konu Başlığı: Ynt: SOKİM BÖYLE İŞİN İÇİNE, YUH ARTIK!
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 23 Ağustos 2015, 18:03:36
 Şunu izleyin arkadaşlar. Askerlerimiz ne durumda görün. Ellerine verilen silah ile yalnızca havaya ateş açma yetkisine sahipler.

https://www.facebook.com/748341501955759/videos/vb.748341501955759/765514593571783/?type=2&theater