Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => BAŞ GÜNDEM => Konuyu başlatan: Tolga Akgöz üzerinde 22 Nisan 2016, 19:20:32Konu Başlığı: Osmanlı Hanedanı Mensupları Hakkında Kanun Teklifi
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 22 Nisan 2016, 19:20:32
MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ve MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "Osmanlı Hanedanı Mensupları Hakkında Kanun Teklifi" vererek, hanedan mensuplarına maaş bağlanmasını istediler.

Kanun teklifinin ilk maddesi Osmanlı hanedanı mensuplarının kimler olduğunun Başbakanlık, İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı temsilcilerinden oluşacak bir komisyon tarafından belirlenmesini ve komisyonun “Hanedan reisinin” vereceği bilgilerden de yararlanmasını öngörüyor... İkinci maddede de “...Osmanlı hanedanı mensuplarından geliri olmayan ya da aylık geliri en yüksek devlet memurunun tazminat ve ek ödemeler dahil aldığı maaş tutarının altında olanlara, müracaat etmeleri halinde bu tutara kadar Bakanlar Kurulu kararı ile maaş bağlanır. Her ayın başında ödenecek maaştan hiçbir vergi ve kesinti yapılamaz” deniyor.


Devletin parasını bu kadar rahat dağıtmak bu derece kolaysa neden hayatını feda eden Türk askerlerine, borç batağına saplanmış, ekonomik sıkıntı yaşayan Türk Milletine yardım edilmiyor?
 
MHP boş işler ile uğraşacağına, şehit erlerin borçlarını cebinden ya da kanun sunarak ödemeye çalışsın. Hayatını, anasını, babasını, çocuğunu, karısını geride bırakan Türk erlerini düşünsün. Ama nerede?..  Anca birey olmak dışında siyasi, toplumsal, sosyal hiçbir varlığı, etkisi olmayan kişilere devlet hazinesinden maaş bağlatmayı düşünsünler. Yazık.

Konu Başlığı: Ynt: Osmanlı Hanedanı Mensupları Hakkında Kanun Teklifi
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 22 Nisan 2016, 20:07:41
Bu Mhp'nin başka işi yok mu da böyle boktan işlerle uğraşıyor. Osmanlı hanedanı üyeleri bu Vatan için ne yapmışlarda maaş bağlansınmış. O kadar kurtuluş savaşı gazilerimiz yoksul bu dünyadan göç ederken, böyle kanun teklifi vermek tam bir saçmalıktır.


Konu Başlığı: Ynt: Osmanlı Hanedanı Mensupları Hakkında Kanun Teklifi
Gönderen: Karagerey üzerinde 22 Nisan 2016, 20:45:09
Niye kızıyorsunuz Mhp ye, Akp nin taktiklerinin tuttuğunun yeni farkına vardılar ve aynı taktiği taklit ediyorlar.