Kudüs
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Temmuz 2020, 08:27:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kudüs  (Okunma Sayısı 1816 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.821


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 08 Aralık 2017, 15:02:00 »

Değil sadece Kudüs, tüm arap ülkeleri yahudinin olsa gene BANANE derdim bu kahpe-kaypak araplara.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.821


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2017, 16:06:53 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2017, 16:18:40 »

Davut 3000 sene önce orayı aldı diye, İsa 2000 sene önce  orda çarmıha gerildi diye , Mescidi Aksa orada diye o şehir güzel mi oluyor. Bu insanoğlunu anlamak zor. Ormanı da suyu da bol olan fıstık gibi şehirler dururken çölün içindeki bir şehirde ne buluyorlar onu anlamıyorum. Duvara ellerini sürtüp ağlayanlarla bize isyan edip kurtuluş bayramı deyip kutlayanların arasındaki meseleye bizim ülkemizin bodoslama atlamasına ise hiç anlam veremiyom. Yani tamam bazı çıkarlar için meseleye dahil olmak gerekir ama en büyük meselemizin bu gibi gösterilmesi yanlış.

Tarım arazisi bile dairesel suni tarlalardan oluşan, su getirmek için Ürdünle anlaşan, Manavgatın suyunu Türkiye'den oraya aktarmak için milyarları gözden çıkaran yahudilerin bir şehirde bu kadar diretecek kadar bağnaz oluşları bana çok garip geliyor. Adamlar vatan duygusuyla değil de inançsal yaklaşıyor, küçük bir alana tıkışıp biraz daha büyüğüne vadedilmiş toprak deyip hayal kuruyor. Onların parası çok ama hayalleri küçük. Aslında bu bizim için iyi. Çünkü hayali bile küçük olan yahudilerin uygulamada çok da işlevli olmayacakları hakkında bir göstergedir bu. Yunan helenizminde bile daha büyük hayal var. yahudilerdeki bu bağnazlık ve hırs bir yere kadar topraklarını genişletmeyi sağlar. 1960'dan beri zaten sınırlarını genişletiyorlar. Ama buna aldanmamak lazım. Çünkü İsrail'in genişleyebildiği yerler otorite boşluğu olan topraklar. Siyasi birlik olmayan komşularında zaten sınırlarını genişletmeleri normaldir. Ama unutulmamalıdır ki doğal sınırlarına erişince bu gelişim bir duraklama evresine girer her genişleyen devlet gibi. Ben iki nehir arasında kendi hükümdarlıklarını kurabileceklerine inanmıyorum zaten. Ama o ihtimal var. Bu nedenle İsrail'in genişlemesine ilk başta engel olunmalı. Bunun için de sözde vadesilen topraklarda siyasi birlik olmalı ve otorite boşluğu olmamalı. Bu dizaynı yapmak da Ortadoğunun güçlü iki ülkesine, yani Türkiye ve İran'a düşüyor.

Ortadoğu planında İsrail'in önünü açmak için arap baharı çıkarttılar. En son bu Suriye'de tıkandı. Suriye'nin düşmemesi İsrail'in aleyhinde oldu. Bundan sonra da Suriye'nin yıkılmaması İsrail'in genişmemesi için ilk önceliktir.

İkinci yapılması gereken Arap ülkelerinin Suudi arabistan'a cephe almasıdır. Çünkü Suudi arabistan Büyük isralin kurulması için kullanılan bir piyon olma görevini kabul etmiştir. Son zamanlarda Arabistan-Abd yakınlaşması da bu yüzdendir. İranla devamlı karşılıklı hamleler yapacaklar İran'ı kıskaca alıp susturacaklar ve İsrail'in önünü açacaklar. Zarrab davasıyla da Türkiye'yi susturmaya çalışacaklar.

Üçüncü yapılması gereken de reklam ve imaj meselesi. İsrail genişlemek için yine masum bir role bürünmeye kalkacak. Masumiyet dediğimiz şey de kime göre masum olduğuyla ilgili bir karşılaştırmadır. İsrail , islamcı terör örgütlerini kullanıp İslamofobiyi tekrar alevdendirip kendini masum gösterecek ve daha kolay genişleyecek. Yani yakın zamanda birçok Avrupa ülkesinde veya abd'de yalandan islami terör saldırıları duyarsanız şaşırmayın. Hepsi planın parçası. Bunun önüne geçmek için İslam işbirliği konseyi toplanmalı. Türkiye de zaten bunun başkanlığını üstlendi. Bu konsey dünyaya ılımlı bir mesaj verir ve terör karşıtı bir açıklama yaparsa ve biraz da Hristiyan dünyasına göz kırparsa İsrail'in planları sekteye uğrar. Amaç Işıd , el kaide gibi terör örgütleriyle mücadele açıklamaları yapıp, Uluslararası işbirliği önerisi sunup İsrail'in ve abd'nin elini zayıflatmaktır.

Dördüncü yapılması gereken ise Kudüs'ün durumunu yahudi-arap kavgasından uluslararası boyuta taşımaktır. İsrail'in en son isteyeceği şey budur. Kudüs'ün herhangi bir ülkeye bağlı olmadan tüm dinlerin ortak şehri, ibadet, hac yeri gibi gösterip İsrail'in siyasi olarak Kudüs'ü ele geçirmesinin önüne geçilmeli.

Yahudilerle-araplar birbirini yesinler, savaşsınlar kanları dökülsün. Umrumda değil. Ancak yahudiler bize daha büyük tehdittir. Onlara dur diyelim ki onlarla ilerde komşu olmayalım. Yoksa çölün içindeki bir şehir de batsın, yahudiyle arap da batsın. Ama bu kudüs meselesi hem yahudilerin imajının yerle bir edilmesi, hem genişlemelerinin durdurulması, zayıflatılmaları hem de arapların kendi içlerinde daha da bölünmeleri için bir fırsattır. Bu iyi yönetilmezse yahudilere karşı birlik olan araplar arasındaki birlik pekişir. Bu kudüs meselesine biz de dahil olalım kısmen ama İran'ı da, Endonezya'yı da , Pakistan'ı da katalım ki arap birliği gibi bir hadiseye yol açmayalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2017, 19:22:57 »

Kudüs küresel açıdan önemli bir yer. Sebebiyse İbrani dinlerin burayı kutsal bilmesi. Bizi umursamaz demek olmaz. Arapların toprakları gidecek evet ama bu sefer daha sinsi düşmanımız olan yahudiler güç kazanacak. Türkiye'nin şu durumda yapacağı şey uluslararası bir kaos çıkarmak olabilir. En azından onlara istedikleri her şeyi kolay elde edeceklerini düşündürmemeliyiz. Yüz verirsek astarını isterler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2017, 09:09:20 »

Umarım bir yahudi-arap savaşı çıkar da birbirlerini yerler. Çöldeki bir şehir için ne yapıyorlarsa yapsınlar ama birbirlerine veremeyecekleri kadar zarar versinler. Bu savaşın sonunda da yahudilere karşı birlik olan araplar sonrasında bölünür ayrışır da umarım sonra kendi içlerinde de didişirler.

Yapılması gereken iki tarafı da birbirine karşı kışkırtmak. yahudilerle arapların savaşıp birbirlerine zarar vermeleri, zayıflamaları bizim faydamıza.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Budurgan
Turan Çerisi
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 167


Üstünlük Türklüktedir


« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2017, 20:19:14 »

Eğer bugün değil de 100 sene önce Ay Yıldızlı bayrak sallasalardı istedikleri ibadet özgürlüklerine sahip olacaklardı ama artık iş işten geçti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.266 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.041s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.