Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => BAŞ GÜNDEM => Konuyu başlatan: Genç Atsızcı üzerinde 28 Temmuz 2019, 18:39:28Konu Başlığı: İşte Necip Fazıl'ın Gerçek Yüzü Put Adam
Gönderen: Genç Atsızcı üzerinde 28 Temmuz 2019, 18:39:28
Necip Fazıl'ın Abdullah Abdurrahman takma adıyla yazdığı Arapça kitap Put Adam AtaTürk hakkında çok ağır ithamlarda bulunuyor. Kitap geçmişte de birkaç kez gündeme gelmişti ama bu sefer bu cesaret nereden geliyorsa artık bir yayınevi tarafından baskısı yapılmış. Bir de yüzsüzce "Efsane Kitap" ibaresi eklenmiş.

(https://www.yenicaggazetesi.com.tr/d/news/318571.jpg)

Mustafa Armağan isimli, Kadir Mısıroğlu'nun yolunu takip eden bir çakma tarihçinin dergisi Derin Tarih'te de bu kitabı Necip Fazıl'ın yazdığını kanıtlayan şu satırlar yer alıyor:
“1968 yılında merhum mühendis Mehmet Ali Orhan ile İstanbul'a gitmiştim. Ziyaretimiz sırasında Üstad Necip Fazıl ile görüşme şansı bulduk. Bizi Bağlarbaşı'ndaki evinde karşıladı. Hayatından, eserlerinden ve Türkiye'nin dört bir yanında verdiği konferanslardan bahsetti, şiirlerini okudu. Harika bir sohbetti. Sebeb-i ziyaretimiz Orhan'ın ondan Atatürk ile ilgili bir kitap yazmasını isteyecek olmasıydı. Çünkü Arap dünyasının Mustafa Kemal hakkındaki bilgileri oldukça sınırlıydı. Üstad bu teklifi kabul etti. “Ben Türkçe yazarım, sen de Arapçaya tercüme edersin” dedi. Telif ve basım hususunda anlaştık ve bu tarihî ziyareti gerçekleştirmenin verdiği mutlu"lukla yanından ayrıldık. 1968 yılındaki görüşmemizin ardından kitabı bitirene kadar bir daha görüşmedik. Nitekim 1972 yılında bize Bağdat'ı ziyarete geleceğini haber veren bir telgraf yolladı. Onu havaalanında karşıladık, Orhan'ın evinde misafir ettik. Kendi el yazısıyla “Put Adam” adını verdiği kitap yanındaydı. Yaklaşık bir hafta içinde Orhan'la birlikte kitabı gözden geçirdiler. Sonra onu İstanbul'a dönmek üzere havaalanından uğurladık. Necip Fazıl'ın Orhan'a, “Kitaba benim adımı koyma, ‘Yazarı: Bir Türk Subayı' ibaresini kullan” dediğini hatırlıyorum. Mehmet Ali Orhan kitabı Arapçaya tercüme etti. Tabii Necip Fazıl'ın istediği gibi ismini koymadan. Aynı zamanda kitaba tercüman olarak Orhan'ın adı değil de Abdullah Abdurrahman ismi yazıldı.”

Bu da kitaptan bir bölüm:

(https://www.yenicaggazetesi.com.tr/d/other/ak1-019.jpg)
(https://www.yenicaggazetesi.com.tr/d/other/ak2-023.jpg)

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/put-adam-romaninda-ataturkle-ilgili-skandal-ifadeler-243428h.htm


Konu Başlığı: Ynt: İşte Necip Fazıl'ın Gerçek Yüzü Put Adam
Gönderen: Genç Atsızcı üzerinde 22 Ağustos 2019, 19:22:55
Güzel şeyler de oluyor.

---

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, içerisinde Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretler bulunan Put Adam kitabı hakkında soruşturma başlattı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, yazarı belli olmayan 'Put Adam' isimli kitapta Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunduğunu belirledi.

Savcılık bu kapsamda, kitabı yayınlayan yayınevi yetkilileri hakkında 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan resen soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında savcılığın talebi üzerine Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, adı geçen kitabın tüm nüshalarına el konulmasına, dağıtım ve satışının yasaklanmasına karar verdi.

Kaynak Yeniçağ: Put Adam'a soruşturma


Konu Başlığı: Ynt: İşte Necip Fazıl'ın Gerçek Yüzü Put Adam
Gönderen: yürekli-kam üzerinde 22 Ağustos 2019, 21:23:14
Necip fazil= zeta retikuli