Gürcü Tayyip: "Türkçülük yapamazsın, bölücülüktür"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 17 Aralık 2018, 04:41:25


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gürcü Tayyip: "Türkçülük yapamazsın, bölücülüktür"  (Okunma Sayısı 1791 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Genç Irkçı
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 428« Yanıtla #10 : 18 Ekim 2017, 22:53:33 »

Adam bizi resmen PKK ile, K.rtlerle, .rmenilerle aynı kefeye koyuyor. Haddini fazla aştı bu Gürcü!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: Türklere hizmetçi olma, Türklere köle olma hakkı. Dost, düşman ve hatta bu dağlar bu hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Tan Hu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 594


Möngke Tenggeri-yin Küčün-dür


« Yanıtla #11 : 20 Ekim 2017, 12:05:45 »

Bir takım şahsiyetlerin içimizdeki azınlık artıklarına yaranacağım diyerek Türkçülüğü bölücülük ile ilişkilendirdiği siyasi manevracılıklarında tıpkı Mayıs 1944 günü olaylarının korkusu ile "ırkçılığa" karşı tepki argümanı olarak konuşmasında ırkçılığın politika malzemesi edilmesinin doğurduğu kötü sonuçlardan bahsetmiş olan İnönü ile benzer ağızlar takınması bizce garip karşılanmamıştır.

Siyonist muhafızlarının akıllarından çıkardıkları Cumhuriyetin kuruluşunun Türk milletinin eseri olduğu, övülen ve yüceltilenin sadece “Türk Milleti”nin kendi asli cevheri olan kanının olacağının unutulmasıdır.

Gerçekler, yalnızca zihinlerde ve kimseyi tedirgin etmeyecek kadar belirlenmiş bir hayalin içine hapsedilmiştir. Kendi fenalıklarının içinde hakiki felaketlerini göremeyen biri, tarihi mukadderatı muhakeme edemez.

“Bugün Türkiye’deki fikir akımları arasında yerli ve milli olan tek fikir Türkçülüktür. Faydalı veya zararlı olsun, ötekilerin hepsi dışarıdan gelmiştir. Komünizm, bize, Rusya’dan aktarılmış ve bir vatan ihaneti halini almıştır. Milletlerarası Yahudi aleti olan masonluk, Balkanlar yolu ile Türkiye’ye girmiştir. Bugün itibarda olan demokrasinin vatanı İngiltere, sonra Fransa’dır. Epey taraftarı bulunan iktisadi liberalizm ve devletçilik de yabancı köklüdür. İtalya ve Almanya’da doğmuştur. Hatta bugün Türklerce benimsenip milli bir hale gelmiş bulunan Müslümanlık bile aslında Türk köklü değildir.”(Atsız, “Dışarıdan Gelmemiş Olan Tek Düşünce”, Orkun, Sayı 2: 1950, Türk Ülküsü içinde, s. 36.)

Bizce de evvela,“Türk olmak için önce kanı Türk olmak”, “ondan sonra dili Türk olmak”, “ondan sonra dileği Türk olmak” gerekliliği sabittir.

Türkçülük idealinin tahakkuku Türkümsülerin ve devşirmelerin dünyasında Arap beynelmilelciliğinin meşrutiyeti kadar yer almadığından, takındıkları “azınlık kardeşliği” tavrı bizce anlaşılabilir niteliktedir. Ancak bu pis hesaplarını Türk Irkçılığı’na bulaştırmalarına kanaatimiz ile asla izin vermeyeceğimizi daha öncede her mecliste bildirmişizdir.

Türkümsülerin, Türk Irkçılığı önündeki en büyük engel olduğunu, etnik, dini ve kültürel türdeşlik safsataları içinde bir gün geri dönmemek üzere kaybolacağını her daim dile getirmişizdir.

Milletlerin hayatının bir var olma mücadelesi olarak kodlanmasının doğal sonucu, küresel ve ebedi bir barışın mümkün olabileceği fikrinin bir millet için ‘en büyük tehlike’yi teşkil ettiği inancı ile Atsız Atamızın ifadelerini aktarıyoruz: “Bir millet için en büyük tehlikelerden biri barış ve dostluk afyonu yutarak uyumaktır. Büyümek istemeyen millet küçülmeye mahkûmdur. Saldırmayan millete saldırılır. Hayat bir savaşken ve onu kazanmak için mutlaka saldırmak gerekirken, milli ülkü yolunda yapılacak saldırının çirkinliğini haykırmak ya gaflet ya ihanettir.”(Atsız Ata)

“Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hâkimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür”(Atsız, “Türkçülük”, Orhun, Sayı 10: 1943, Türk Ülküsü içinde, s. 29.)

Atsız Ataya göre bir milletin fertleri, “ülkü” sayesinde heyecan içinde yaşar. “Kan”, “fedakârlık” ve “kahramanlık” gibi unsurlar sayesinde beslenen “ülkülere” varılmak için “milli kin”e gereksinim duyulur. “Ülkülere kanla, kılıçla, dövüşle, milli kinle varılır… Ülkü bir dindir. Kahramanlar ve şehitler ister”.

“Ülkücülük karşılıksız bir fedakârlık ve hizmet duygusudur. Ne dindarın cennetinden nimetler, ne mutasavvıfın hayalindeki Tanrıyla buluşma gibi olağanüstü zevkler bizde yoktur.”(Atsız Ata)

Türkçülük fikri ihtişamlıdır ve O’nun uğrunda ölmek yücedir ve “ancak ruhunda istidat olanlar” bu yüceliği algılayabilir.

Türk milletinin yüksek şeref ve menfaatini müdafaa edecek yegane ülkü Türkçülüktür. Bunun dışında yer alacak milli ve manevi hasletleri, yitirilmişlikleri kendimize yamamak en yüksek zavallılık belirtisidir.

Ve bizce de “ırk muhite tabi değil”dir, yani insanların karakteristik özelliklerini içerisine doğdukları maddi ve kültürel ortam belirlememektedir, esas belirleyici olan kandır ve kan kuşaktan kuşağa aktarılarak bir ırkın sahip olduğu niteliklerin değişmeksizin devamını sağlamaktadır. Ve bize içtimai hayat göstermiştir, her birey bir gün mutlaka kanını hükmünü vermektedir.

“Türkler için milliyet her şeyden önce bir kan meselesidir. Yani Türküm diyecek olan adam Türk neslinden olmalıdır.” Atsız Ata ( Orhun, “Yirminci Asırda Türk Meselesi II Türk Irkı=Türk Milleti” Sayı 9: 16 Temmuz 1934, Makaleler III, İrfan Yayınları, 1997, s. 140.)

Milli ülkü düşmanı uluslararası güçlerin Türkiye’deki maşası olan şahıslar, siyasal iktidarlarını korumak ve verilen görevleri yerine getirmek maksadı ile yıllardır demokrasi, özgürlük, barış ve açılım sloganları ile süsledikleri taviz bataklığının içinde renkten renge girmiş, güvenlik ve güç dengesini kaybetmiştir.

Kiralık terör grupları, suni siyasi gündemler, kutuplaşma, adalet ve ahlak sisteminin çöküşü ile filizlenen hainlikler, adeta dört bir yandan kuşatılmış ve karantina altına alınmış Türk Vatanı’nda her bir Türk’ün istidadını esir almış durumda pusuda beklemektedir.

Gecemizin, gündüzümüzün, işimizin, eğitimimizin, güvenliğimizin, ekonomimizin ve hayatımızın hiçbir ehemmiyet taşımadığı bu günlerde asli cevherini yitirmiş milletimizin derin dehlizlere atılan kaderi, günden güne kararmakta ve çürümektedir.

Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyenler şimdi bu sözlerini tevil etmenin derdinde,  milli hasletlerden elini çekmenin peşine düşmüş olarak topallamaktadır. Ancak rüzgar nereye eserse o tarafa yatan bu türlü zihniyetler, oyunu sadece metinden izleyen bir tiyatrocunun hislerine sahip olarak tarihin pis kara sayfalarında yerini alacaktır.

Adalet, emniyet, güvenlik ve gelecek Tanrı’ya havale edildiğinden yarını belirsiz olan Türk Vatanı sadece ve tekrar Türkçülerin sinesine yaslanmış olarak dirilecektir.

İhtikar (vurgun), ihtiras, izansız pazarlıklar, keyfilikler ve menfaatperestlik tıpkı televizyondaki dizi kuşakları gibi ruhlarınızı sarmış ve ellerinizdeki akıllı telefonların ağına hapsetmiştir.

“Çünkü bu fırka bugüne kadar yaptıkları ile esasen efendi olan Türk milletine mevkiini iade etti. Benim fikrim kanaatim şudur ki, dost da, düşman da dinlesin ki, bu memleketin efendisi Türk’tür.  Öz Türk olmayanların Türk vatanında bir hakkı vardır, o da hizmetçi olmaktır, köle olmaktır. Dünyanın en hür memleketindeyiz. Bunun adına Türkiye diyorlar.” (Mahmut Esat Bozkurt’un 1930 yılında Ödemiş’te verdiği nutuk)

“Bu Türk camiası içinde Türkçüyüm diyemeyenler ne bedbahttırlar. Bunlar ve âlem bilsin ki Türk milliyetçiliği düstur halinde şudur: Milliyet=Türkçülükdür. En dinç, diri bir durmuş igesi (hayatdar) fikir varsa Irkçı Türkçülükdür.”(Rıza NUR)


Başarılı olamayacaksınız…

Tan Hu
20.10.2017
turkcuturanci.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karakağan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 95« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2017, 17:04:43 »

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ PROF. YUSUF HALAÇOĞLU:

Kendisi çıkıp ben Gürcü’yüm dedi mi demedi mi? Şimdi kendi söylediğini kendi yalanlıyorsa ne diyebiliriz ki? 2004 yılında ne söylediğini şimdi çıksın açıklasın. Başbakana göre Ermeni olmak aşağılık bir durum mu? Bunu da çıkıp söylesin. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Anayasa hükümlerine göre hareket etmek zorundadır. Seçimler yaklaşınca, ‘Sen Mısır’da doğdun’, ‘Sen Zaza’sın’, ‘Sen Alevisin’, şusun, busun diyeceksin. Kendi söylerken hiçbir problem yok. O zaman başkaları da ona söylerken problem yapmayacak. Başbakan bugüne kadar hiç Türküm dedi mi? Seçimler yaklaştığında Türküm deme ihtiyacı hissetti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Kurultay Bozkurdu
Türkçü - Turancı BOZKURT
*****
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.312« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2017, 18:50:56 »

Millî bilinci işlemez hâle getirmek genlerinde Türklük karakterini taşımayan kimselerin sıradan insanlar için biçtiği kalıpları dayatmaları ile olur. Yabancı fikirlerin kana karışmaları kendini böyle tezahür eder. Geçmişe küfretmek değersiz pek çok kimseye mecliste mevkii temin ettiği gibi, milliyet düşmanlığını da körükler.

Türk ırkının büyüklüğünü sağlayan husus, yalnızca fikri yeteneğinin zengin oluşu değil, bunları toplum hizmetine vermeye olan isteğidir. Bir Türk'ün çalışma sözcüğünden anladığı kendi hayatını korumaya hizmet eden bir eylem değil, ancak toplumun çıkarları uğruna irtibatlı bir gayrettir. Türk ırkının ebedî oluşu ruhun bu asil kabiliyeti iledir.

Bağımsızlığı korumak uğrunda oluşmuş millî birlik fikri dokunulmazdır. Davranış birliği dağıtılamaz. Çünkü bütün bir hayat içinde mutluluğa, zenginliğe erişmeden üreterek çalışan öğretmen, çiftçi, bilimci, mühendis, memur, çeşitli meslek sahipleri toplumun hayatiyetini düşünerek, tercih ederek dürüst yoldan ayrılmaması, sıkıntılara katlanması işte yalnızca bu koşul ile ifade olunur.

Görevini yerine getirmek sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamakla olmaz. Toplum uğruna kendini feda etmek yoksa bencillikten bahsetmelidir. O zaman anlaşılır yıkım çıkmazında bulunanların bağımsızlığı koruma koşulu ile manda teklifi, ya başaramazsak diyenlerin Türk milletini ölmüş saymaları veya 'çok şükür Türk olmaktan kurtulduk' diyenlerin Türk milletinin varlığını ve bağımsızlığını korumak için yaptığı girişim ve özveriyi küçümsedikleri birkaç yüzleri! Türk ırkı yaşayacak, böyle özverili girişimleri sürecek, daima başaracaktır. Zira millî birlik köklü ve düzenlidir.

Nedir ki, esas ırkçılık Türk'e karşı yapılmaktadır. Türk'ün benliğine, diline, mazisine, mefahirine, şanlı fütuhat, teşkilât, medeniyet tarihine küfür edenler önce milliyeti inkâr eder, insaniyetçi kesiliverir, para her şeyi olanların pazarı hâline gelir. Türkleri kurtarıp bir program ile ortaya çıkılacak ama evvela bir Türk olunduğunda bu mümkün olabilir. Türk ırkını yönlendirebilecek kuvvet ancak Türkçülerden çıkacaktır.

'Şimdi soğukkanlılıkla düşünülsün: Türk milletinin üstünlüğüne inanmış ve bütün Türklerin birleşip tek devlet hâlinde toplanmasını ülkü edinmiş Türkçülerle bu yobazların aynı gurupta nasıl toplanabilir? Yalnız Türklerden mürekkep bir devlet kurmak isteyen Türkçülerle, Müslümanları bir devlet yapıp resmî dilin Arapça olmasını isteyenler bir tutulur mu? Türk devletinin büyük makamlarında yarım kan Türklere bile tahammülü olmayan Türkçülerle başkanlarını Araptan seçen budalalar aynı kazanda kaynar mı?' Atsız, Sağcı Kimdir, Basılmamış Makaleler s:96

Milliyeti inkâr edenlerin başka çareleri de yoktur. Ümmet olmalı, adına da dava demelidir. Bir de Hümanist ve komünistlerle ortak payda ağızlarında öyle moda laflar türetirler ki, bunların bir kısmı sorumluluktan ödü patlayanlar bir kısmı da kaybettikleri oyu almak için zemin sağlayanlardır.

Türkçülük yani Türk milliyetçiliğinin ana unsurları Irkçılık ve Turancılık olmaksızın yapılmaz. Irkçılığın aleyhinde bulunanlarda yaratıcı güçle ve medeniyet kurma imtiyazı ile donanımlı ırk mensubu olanlara karşı amansız bir mücadele vardır. Dini topluluk maskesi altında yaşayanlar bu maskeyi bir gün atabilecekleri kadar güçlendikleri zaman şahsiyeti ve ırkı yok etmek için var güçleri ile çabalayacak olanlardır.

Bu hayatları için gerekli şartlar temin edildiği zaman gerçekleşir. Zira sadece hayatta kalmaları mühimdir. Hangi toprağa, hangi bayrağa, hangi dile ve hangi ele hizmet ettiklerinin önemi yoktur. Bastıkları toprak amaçlarına hizmet etmekte ise sorun yoktur. Baktıkları bayrak sadece baktıklarıdır. Kullandıkları dil anlaştıkları kadar olsa kâfidir. Hizmet ettikleri kendilerini övgüye boğanlar olmalıdır. Bütün bunların altında kendilerini ancak bir yaşayan hissedebilirler. Kendilerine çevrilen şüpheli bakışları yine basın yolu ile uzaklaştırırlar. Davaları da kendileri gibi kopyadır, çalınmıştır. İtikadın zerresi yokken başkası için itikat ölçerdirler. Bu itikat ölçerler için din artık iş yapmak için bir vasıtadır. Nitekim emirle ısmarlama olarak yaşarlar.

‘Bilakis asıl hainlik, elimizden çıkan yerleri unutmak ve millete de unutturmak istemektir….Türkçülüğe sinsi ve açık hücum etmesi gayet normaldir. Biz bilakis, Tanrı göstermesin onun Türkçülüğe taraftar gözükmesinden korkarız.’ Atsız, Faruk Nafiz’e Bir İhtar, Basılmamış Makaleler, s: 73

Yaşayış biçimi daima yalan söylemek olanların kalkıp da bilmedikleri ve sahip olmadıkları ehemmiyetler hakkında ahkâm kesmeleri ne fecidir, fecaattir. Oysa kendilerine bahşedilen misafirperverliği suiistimal etmemeli başka milletler tarafından devamlı surette sıkıştırıldıklarından dolayı yılana sarılmamalıdır. Sonra Tanrı bilir o yılan nerede kabuk değiştirir.

Kanların karışması, direnme kuvveti olmaması, rüzgârlar önünde sürüklenip gidişi kesin kaçınılmaz kılar. Asil iradeye tabi olanların kaçınılmaz sonu gibi, rüzgârın önündeki saman çöpü misalidir. Zira daha kuvvetli olanın görevi hükmetmektir, zayıf olanlara karışmak değildir.

Türk ırkı kanını korumalı, kendisine dışarıdan sunulan zehirleri verenlere iade etmelidir. Hiçbir zaman daha az iyi olanlar, en iyilerin karşısında âbideleşemezler. Bu mücadele yüzyıllardır böyle sürüp gelmiştir ve böyle de devam edecektir. Kanının karışması için baskı nasıl yapılamazsa, kişi söylemlerinde de çok dinlemeli, az konuşmalıdır. Zira konuşma kişinin aklını kullanma yaratıcılığıdır.

Bunun için kutlu gün doğuşundan bellidir. Türkçü, Türk ruhunun ilacıdır. Ne mutlu Türk doğana!

20.10.2017

Çi-Çi

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.056 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.