Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => BAŞ GÜNDEM => Konuyu başlatan: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 15:50:54Konu Başlığı: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 15:50:54
TSK Cerablus bölgesinin IŞİD'den temizlenmesi amacıyla askeri harekat başlattı.

(https://pbs.twimg.com/media/CqoCk4gXgAQYqlH.jpg)
Dünya Bülteni


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin IŞİD unsurlarından temizlenmesi amacıyla harekat başlatıldı.

Cerablus bölgesindeki IŞİD unsurlarına misliyle mukabele kapsamında yoğun top atışları yapılıyor.
TSK unsurlarınca saat 04.00 sularında icrasına başlanan harekatla sınırın silahlı örgütlerden temizlenmesi ve hudut güvenliğinin artırılmasına katkı sağlanarak, aynı zamanda Suriye'nin toprak bütünlüğünün öncelenmesi ve desteklenmesi planlanıyor.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 15:54:25
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Ankara'da yaptığı açıklamada Türkiye'nin Cerablus operasyonundaki amacının IŞİD'i kuzeyden aşağıya doğru süpürmek olduğunu vurguladı ve şu çarpıcı bilgiyi verdi:

"Biz başından beri bunu planladık. ABD ile planladık. ABD HIMARS’ları getirecekti maalesef henüz gelmedi ama şu andaki operasyonda bir taraftan bizim tanklarımız aynı şekilde diğer tüm elimizdeki imkanlarla bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Özgür Suriye Ordusu da buraya girdi. Tanklarımız da bu geçişleri garanti altına almak için şu anda gerekeni yapıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin faaliyetleri planlandığı gibi şu anda aksamadan devam ediyor. Hava desteği ile ilgili de koalisyonla birlikte çalışıyoruz."


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu / Suriye'den İlk Tepki
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 15:59:28
Suriye Dışişeleri Bakanlığı'ndan TSK'nın Cerablus'a gerçekleştirdiği operasyonla ilgili açıklama geldi. Reuters'ın haberine göre açıklamada "Türk tanklarının Suriye'ye girmesi Suriye'nin egemenliğinin ihlalidir, kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu / YPG, PYD ve SMDK'dan Açıklama
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 16:02:58
PKK’nın Suriye kolu olarak tanımlanan PYD’nin eş başkanı Salih Müslim'se bugün başlayan 'Fırat Kalkanı' operasyonuyla ilgili küstah bir açıklamada bulundu. Müslim, üç dilde attığı tweette, Türkçe “Türkiye Suriye batağında çok şey kaybedecektir” dedi.

Diğer yandan PYD'nin silahlı yapılanması YPG'nin sözcüsü Redur Celil, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Cerablus'a başlattığı operasyona "Suriye'nin içişlerine küstahça bir saldırı " şeklinde nitelendirerek tepki gösterdi. Celil, bunun Suriye hükümeti ve Rusya arasındaki anlaşmanın bir sonucu olduğunu ifade etti.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'ndan (SMDK) yapılan yazılı açıklamada ise "SMDK, Türkiye ve koalisyon güçlerinin Cerablus'taki operasyonlara verdiği desteği memnuniyetle karşılıyor" denildi.
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarının sahadaki çatışmaları sürdüren grup olduğu belirtilen açıklamada, SMDK'nın, Halep'teki bazı muhalif grupların da katılımıyla Cerablus'un IŞİD'den temizlenmesi için saldırı düzenlemeye başlayan ÖSO'yu desteklediği vurgulandı.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu / Erdoğan'ın Açıklaması
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 16:08:36
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye'de başlatılan Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili açıklama yaparak, "Başaramayacaksınız, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Artık kimse Suriye meselesini Türkiye'nin içişlerinden bağımsız göremez. Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz." dedi.

"YENİ DEVLET KURDURTMAYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PYD Eş Başkanı Salih Müslim'e seslenerek: Siz ne olacağınızın hesabını yapın dedi.
(IŞİD) DAEŞ ve PYD'yi vuruyoruz açıklaması yapan Erdoğan: Gaziantep, Kilis gibi yerlere yapılan saldırılar artık işi bir yere kadar getirdi "artık noktalanması lazım" dedik

Erdoğan, "Bedeli ne olursa olsun Suriye'nin kuzeyinde yeni bir devlet kurdurtmayacağız!" dedi.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu / Genel Bilgilendirme
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 16:39:35
Operasyonun başlayabilmesi için Dünya Liderimiz (!) maalesef ABD, Rusya, İran ve hatta Şam yönetiminin bile onayını almış bulunup, Türkiye'nin tamamen bağımsızca yürütmüş olduğu bir operasyon değildir. Harekâtın başlangıcından itibaren Genelkurmay Karargâhındaki Silahlı Kuvvetler Komuta Harekât Merkezi'nde Genelkurmay Başkanı, İkinci Başkan ve J. Başkanları ve Kuvvet komutanlıkları Harekat Merkezlerinde tüm komuta kademesi (Kuvvet Komutanları ve karargâhın tümü) harekatı yönetmek ve izlemek üzere hazır bulunuyor. Operasyonu Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı yönetiyor.

Şu ana kadar operasyona katılan birliklerimiz;

-Piyade birlikleri (Mekanize ve havan unsurları dahil),
-Tank ve Topçu Birlikleri (Çok Namlulu Roketatar - ÇNRA) ,
-Geçit açan, mayın temizleyen istihkam birlikleri,
-Muharebe birlikleri,
-Lojistik destek unsurları,
-Hava Kuvvetleri'nin hava ve yer destek unsurları (İHA'lar dahil)
-Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve IŞİD karşıtı koalisyona üye ülkelerin hava kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları katılıyor.

Saat 04.00'ten bu yana 4 köy ele geçirilmiş bulunup, IŞİD'in büyük bir direniş göstermediği gözlemlenmiştir. Türk uçakları planlanan 12 hedefin 12'sini tam isabetle vurmuştur.

Türkiye'nin asıl amacı; sınırın terör örgütlerinden temizlenmesi ve hudut güvenliğinin artırılmasına katkı sağlanarak, aynı zamanda Suriye'nin toprak bütünlüğünün öncelenmesi ve desteklenmesi planlanıyor. Harekât sayesinde yeni göç dalgalarının önlenmesi, bölgedeki sivil halka insani yardımların ulaştırılması ve bölgenin terörist unsurlardan arındırılması hedefleniyor.Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 16:45:45
Eğer Operasyon sadece Cerablus'u temizlemek ise sınırlarımız hâlâ güvende değildir. Cerablus'da dahil olmaz üzere El-Bab, Azez ve Menbiç'inde IŞİD ve YPG'den temizlenmesi gerekir.

(http://www.stratejikortak.com/wp-content/uploads/2016/08/turkiye-suriye-haritasi.jpg)
23 Ağustos'tan önceki bölgedeki genel durum.

(https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14088539_522901654562420_2327732992749922953_n.jpg?oh=c4e622221feb6eca557adcdd1a96d4c3&oe=585057A1)
23 Ağustos'tan sonra bölgedeki genel durum. (Yeşil alan TSK'nın temizlediği bölge)


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu/ ÖSO Keklice'yi IŞİD'den aldı
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 16:55:33
Cerablus bölgesinde IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Özgür Suriye Ordusu üyeleri Türkiye sınırından 3 kilometre içeride bulunan Keklice köyünü IŞİD'den geri aldı.

Muhalifler, bundan sonraki savaşı Cerablus'un içinde sürdürecek. Yaklaşık 5000 Muhalif'in Fırat Kalkanı Operasyonuna katılacağı öne sürüldü.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu / Joe Biden "YPG Fırat'ın Batısına Geçmemeli"
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 17:11:31
Amerika Devlet Başkan Joe Biden "YPG unsurları Fırat'ın batısına geçerse yardımları keseriz" dedi. Bunun üzerine YPG Fırat'ın batısından çekilme kararı aldı.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 24 Ağustos 2016, 17:57:28
 Hükümet sınırı temizlemek konusunda çok kararlı ise Afrin veya diğer Ypg bölgelerini de elden geçirsin. Yoksa onların samimiyetine inanamayız. 'Ypg Fırat'ı geçmesin' diye esip gürleyen hükümetin, Fırat geçildikten sonra ses çıkarmaması ne kadar ciddi olduklarını gösterdi.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 24 Ağustos 2016, 17:59:07
Amerika Devlet Başkan Joe Biden "YPG unsurları Fırat'ın batısına geçerse yardımları keseriz" dedi. Bunun üzerine YPG Fırat'ın batısından çekilme kararı aldı.

 Okyanus ötesinden gelen birinin, bölgeyi bilmemesi çok normal(!). Ypg Fırat'ı çoktan geçti.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: yürekli-kam üzerinde 24 Ağustos 2016, 18:39:49
Fıratın doğusununda batısınında amk, bir millet ki cihana hükmetmiş de bir amerika denen döllemenin sınırını mı tanıyacak..


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 24 Ağustos 2016, 20:59:55
(https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/14067839_522989181220334_304785238362391707_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9)             

Cerablus'da son durum.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 24 Ağustos 2016, 21:15:42
Ne güzel haberler duyuyoruz o bölgeden, Türk ordusu Türkmen birliklerler OMUZ OMUZA.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Lili Tanrıöğen üzerinde 25 Ağustos 2016, 15:49:06
Türk ordusu Suriye'de darbenin kötü izlerini de silmek adına güzel işler yapıyor. Yılmadan terörle mücadele etmeye devam ediyoruz demenin en etkili yolu bu.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Boran üzerinde 25 Ağustos 2016, 22:16:02
Türk topçuları ypg teröristlerini vurdu


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 26 Ağustos 2016, 00:55:42
Türk topçuları ypg teröristlerini vurdu

 Ne güzel bir haber. Bakalım devamı gelecek mi.


Konu Başlığı: Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 30 Ağustos 2016, 22:51:41
Tanrı Şanlı Ordumuzu korusun ve Mehmetçiklerimize güç kuvvet versin.