AVRUPA'DAN SINIR DIŞI EDİLEN ROMANLARA TÜRKİYE SAHİP ÇIKACAK
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Eylül 2020, 17:13:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: AVRUPA'DAN SINIR DIŞI EDİLEN ROMANLARA TÜRKİYE SAHİP ÇIKACAK  (Okunma Sayısı 4779 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 19 Nisan 2015, 13:44:52 »

'Psikolojik ön yargıları çatır çatır kıracağız'

19 Nisan 2015 13:10 (Son güncelleme 19 Nisan 2015 13:34)
Başbakan Davutoğlu, Roman STK temsilcileriyle görüşmesinde, "Psikolojik ön yargı kırmak önemliydi, kırdık. Hala psikolojik ön yargı varsa hepsini çatır çatır kıracağız" dedi.

 
İSTANBUL

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, "Psikolojik ön yargı kırmak önemliydi, kırdık. Varsa hala psikolojik ön yargı size söz veriyorum hepsini çatır çatır kıracağız. Kimse bu ülkede herhangi bir vatandaşa tepeden, dışarıdan bakamayacak. Kimse sahip olduğu kültür veya sosyal kesim itibarıyla tahkir edilemeyecek" şeklinde konuştu.

Davutoğlu, "Acılar yaşadığınızı, bu topraklarda ve bizim de terk etmek zorunda kaldığımız Balkanlar'da, Avrupa'da, bir çok yerde Roman kardeşlerimizin büyük acılar yaşadığını biliyoruz ve bu acılar unutulmuştu, bu acılar yok sayılmıştı. Bu acıları konuşmak bile neredeyse ayıp sayılmıştı. Biraz önce dile getirilen hususlar 12 sene, 13 sene, 15 sene önce konuşulamazdı. Türkiye'de zannedilir ki sadece şu veya bu kesime ayrımcılık yapılmıştır. Hayır maalesef tek parti zihniyetinden bu yana bu ülkede hepimiz değişik gerekçelerle ayrımcılığa muhatap olduk" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, "Önce psikolojik ön yargıları yıktık sonra da bu ilkeler ışığında bütün yasalardaki ayrımcılıklara bir son verdik ve bu yüz kızartıcı 1934 tarihli tek parti yönetimine dayanan İskan Kanunu'nu değiştirdik. Biz Roman kardeşlerimize sahip çıktıktan sonra birçok parti sahip çıkmaya başladı. Roman kardeşlerimizden bahsetmeye, toplantılar yapmaya veya aday göstermeye başladı. Sayın Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum sizin huzurunuzda. Önce CHP'nin tek parti döneminde çıkan 14 Haziran 1934 tarihli İskan Kanunu dolayısıyla Romanlardan CHP adına özür dilesin" dedi.

"Bir Roman kardeşimizi danışman olarak alacağım"

"Başı açık, başı örtülü, Roman ve diğer bütün kesimler, Türk, Kürt, Sünni, Alevi hepimiz kardeşiz. Hepimiz asli unsuruz" ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu, "Eğer böyle bir ayrımcılık olursa, size söz veriyorum, ayrımcılığa veya herhangi bir yanlış muameleye muhatap olursanız takip etmek üzere Başbakanlıkta bir mekanizma kuracağım ve sizinle istişare ederek bir Roman kardeşimizi kendime danışman olarak alacağım" dedi.

"Türkiye sınır dışı edilenlere sahip çıkacak"

Romanların, Avrupa'da en önemli konular arasında bulunduğuna dikkati çeken Davutoğlu, "Fransa'da nasıl muamele gördüklerini, Sarkozy döneminde sınır dışı edildiklerini biliyorsunuz. Şunu söyleyeyim, Avrupa'da sınır dışı edilen her Roman'a Türkiye Cumhuriyeti Devleti sahip çıkacak" diye konuştu.

Kaynak: AA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Tong Yabgu Kağan
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2015, 14:34:04 »

Nerde soysuz, it kopuk döküntü var ülkeye doldurdular. Doldurmaya devam ediyorlar. Türk cidden azınlık oldu kendi ülkesinde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürükOk
TürükOk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 356


Adam Ol Irkına Çek!


« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2015, 14:45:16 »

Amaçları o zaten Türk'ü silmek. Türkiye'yi toplama ülke haline getirmek. Tarih bunun hesabını elbet soracak!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2015, 14:54:30 »

Ne romani leyn, çingan bunlar. Bataklik irkinin mensuplarina sahip çikacagina once Türklere sahip cik. Romanlarda müslümansa bende museviyim a.q.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2015, 16:21:06 »

Bizim Trakya'yi da doldurdular Soparlarla...

Lüleburgaz havzasi kara baş soparlarla dolu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kara_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 191« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2015, 16:30:36 »

Cesur Yürek diye bir film vardı ya iskoçlara karşı ingilizlerin kralı diyordu "topraklarından edemezsek döllerinden ederiz" diye amaç aynı istedikleri tipte ingiliz piçi lordlar koyarak iskoçyayı kontrol etmek istiyorlardı burdada çingene kürt laz ermeni arap piçleriyle ülkemizi kontrol etmek istiyorlar. Bunları insan yerine koyanın amına koyayim ! Irkçı gençler birleşip bunları döve döve mahallelerinden atmalı herkes kapısının önünü etnik piçlerden temizlemeli !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.086


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2015, 16:38:56 »

Avrupa da 5 milyondan fazla gurbetci Türk yaşamak da ama devletimiz ne bizim sorunlarımızla ilgilenir ne de cocuklarımızın yurtdışın da asimile olmaması icin herhangi bir girişimde bulunur. Ama elin bokunu yemeyi pek sever devletimiz. Ceyrek millet olan cingenelerin, ülkemize geldiklerin de doğru düzgün çalışmayacakları kesin, cünkü alışmış ve kanında var bu aşağılık milletin, hırsızlık, arsızlık ve namuzsuzluk.

Bir 50 yıl sonrasını düşünürsek Türkiye de bu gidişle etnik kırıntıların sayısı Türk soyunda  daha fazla olacak. Asıl tehlike yarındır, evlatlarımızı, torunlarımızı daha büyük sorunlar bekliyor, eğer bu soysuz gidişata dur demezsek. Tanrı Türk'ü korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.529


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2015, 17:25:23 »

Romanlara yani düz adı ile çingenlere Türk milletinin ihtiyacı var!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2015, 20:09:15 »

Yine aynı görüşmede Davutoğlu, Atatürk'ün çıkarttığı İskan Kanuna "ayrımcılık" deyip CHP'nin etnik özürlülerden özür dilemesini istedi...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #9 : 19 Nisan 2015, 22:11:29 »

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Dolmabahçe'de Romanlar buluşmasına katılan Sanatçı Kibariye çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Kibariye, "Burada olmaktan çok gurur duydum. İyi ki çağırdılar. Çok ağladım çünkü çok duygusal laflar vardı içeride. Ama gerçeklerdi. Çünkü ben insan ayırmıyorum. Ama yıllar evvel ben çok ezilmiştim. Onu hep anlattım zaten. 'İnsana insan gibi muamele yapılsın' diyorum. Gerek yabancı gelsin gerek Roman kim olursa olsun benim gözümde insan aynıdır, ayırım yoktur" dedi.

"ÜZGÜN GİRDİM AMA ÇOK MUTLU ÇIKTIM"

"Başbakanımız da bizimle alakalı çok güzel kelimeler etti. O kadar güzel sözler edildi ki ben ağlamaktan kahvaltımı bile edemedim" diyen Kibariye, "Çünkü herkesin kendine göre derdi var. Kimse mükemmel değil. Kimse acısız, sancısız değil. Herkesin canı yanıyor. İnşallah güzel şeylere varılacak. Üzgün girdim ama çok mutlu çıktım. Hayırlısı neyse o olsun" diye konuştu.

"KOSKOCA BAŞBAKAN DEDİĞİN ZAMAN VERDİĞİ SÖZÜ TUTMAZ MI? TUTAR TABİ Kİ"

"Verilen  sözler yeterli mi?" şeklindeki soruya, "Ben söz verdiğimi kendi adıma yerine getiririm. Ben inançlı bir kadınım, inanıyorum. Ama koskoca başbakan dediğin zaman verdiği sözü tutmaz mı? tutar tabi ki. O kadar güzel laflar etti ki ben inandım. Hayırlısı olur inşallah mahcup olmayız" şeklinde cevap verdi.

"AMA ÇOK TATLI BICIR BICIR BAŞBAKANIMIZ KÜÇÜCÜK BÖYLE BENİM GİBİ"

Kibariye "Ama çok tatlı bıcır bıcır başbakanımız, küçücük böyle benim gibi... Çok şeker, çok tatlı, çok sevdim. Hepsi birbirinden iyi ağırladılar bizi" diyerek konuşmasının tamamladı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.26 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.