Bozkurt'u Ziyaret
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Kasım 2020, 10:26:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bozkurt'u Ziyaret  (Okunma Sayısı 3592 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« : 23 Nisan 2016, 23:01:35 »

Kam Otağı’nın bulunduğu bulvara girdim. Üniversite otobüslerinden inince yürüyerek 5 dakika sürüyor. Yürekli-Kam’ı göreceğim. Alay eder gibi bir hafta izin vermişler cezaevinden. İkinci günüymüş. Heyecanlıyım. Gittiği günden beri hiç görmedim. Kulağımda her zamanki gibi kulaklıklar. Yoğun bir müzik. Kam Otağı’na ilk defa böyle duygularla geliyorum.


Ara sokağı geçtim. Şimdi Kenan Evren Bulvarı’nın girişi. O yokken kaç defa buraya kadar geldim de Otağ’a giremedim. Hatırlıyorum. Birkaç gece gelip şu merdivenlerde oturdum yalnızca. Gelip geçenin bakışları arasında, saatler geçirip gittim.
İyice yaklaşıyorum Kam Otağı’na. Motoru orada. Abim, gelmiş. Heyecanım artıyor. Nasıl, ne durumdadır acaba? Yoldan daha geniş mesafeden yürüyerek geliyorum. Gelirken göreceğim.

Tam kapının önünde. Arkasında insan boyunda milli alfabemizle Türk yazısı. Saçları kesilmiş. Birileriyle sohbet ediyor. Aklım 6-7 sene öncesine gidiyor. Bu bulunduğumuz yerin bir sokak aşağısında, Yürekli-Kam ile tanıştığım gece. Lise talebesiyim henüz. Adana’yı da çok bilmiyorum. Onu görür görmez tanımıştım. Elini öpmek için eğilmiştim. Elini öptürmez, bilen bilir. Yine öyle oldu. Bugün de Kam Otağı’nın kapısında elini öptürmedi. Bu sahne kaç defa tekrarlandı bilmiyorum. ‘’Abim, nasılsınız?’’ dedim. ‘’İyiyim oğlum.’’ Dedi. Kucaklaştık. Kam Otağ’nın misafirleri ile sohbeti kısa kesti. İçeri geçtik. Öğrendiğime göre Halk Partili beğler. Güya muhalifler. Baht utansın! Yürekli-Kam’a dışarıda daha iyi hizmet edersin diyorlar. Yol gösterecekler. Onunsa tenezzülü yok. Yanıma geldi.

İlk izlenimlerim iyi. Yürekli-Kam dağ gibi hala. Onu sarsacak zindanı inşa etmeyi başaramamışlar. Ben ona sağlığını rahatını soruyorum; o gençleri, okulu, sınavları, kardeşimi soruyor. ‘’Ders çalışıyor musunuz?’’ diyor. Anlam versinler, savcılar gelip. Zoru ne bu adamın? Selamları iletiyorum. Hatır soranları. Hepsiyle ilgileniyor. Kam Otağı’nın misafiri de eksik değil. Hele onu görüp gelenler… Parti yöneticileri, öğrenciler, evsizler, garibanlar, kibar bazı beğler… Soruyorum kendime. Kim bu adam? Yürekli-Kam, kim?
Bir suçlu mu? Bir fikir adamı mı? Karizmatik bir lider mi? –Bir savcının iddia ettiği gibi- suç örgütü lideri mi? Kim? Bugün buna cevap vermeyi umuyorum.

Cezaevini soruyorum. Anlatmaktan hoşlanmıyor. Ya kötü örnek olsun istemiyor, ya aklımız onda kalır diye korkuyor. ‘’Cezaevinde herkes eşit.’’ diyor. ‘’Ben Irkçılıktan mahkumum. Aynı koğuşta katil de var.’’ Duraksıyorum. ‘’Size kasıt mı var?’’ diyorum. İntikam alır gibi hani. İhtimal vermiyor. Memlekette eşitlik olan bir yer bulmuş. Başka şey düşünür mü?

Elinde iki koca defter. Sayfalarca yazı yazmış. Göz ucuyla bakıyorum. Hazine gibi. ‘’Zaman boşa geçmiyor.’’ diyor. ‘’Yazı yazıyorum ve çiçek ekiyorum.’’ Sonra bu ikisi arasındaki benzerlik dikkatimi çekiyor. Mücadelesi, hayatı. O zaten adeta bitki yetiştirir gibi özenle yazı yazmıştı. Çabaları ile kaç Türk çocuğu kötü bir hayattan bir ülküye sarılarak kurtuldu, kaç kardeşimiz onun yönlendirmeleri ile okumaya karar verdi… Kendimi düşünüyorum. Üzerimde ne emekleri var. Ne durumlarda bana ışık oldu. Başım yine önüme düşüyor.

Kam Otağı’nda misafir azaldı bir saatten sonra. Yürekli-Kam medyayı köşe yazılarını takip ediyor. İlkeli ve disiplinli. Kaçırdığı her yazıya bakıyor. ‘’Abi’’ dedim. ‘’Ben çok sarsıldım. Kabullenemiyorum abi. Dağılıyorum.’’ Sertçe yüzüme döndü. ‘’Kabulleneceksin Erlik.’’ Dedi. ‘’Ben kabullendim.’’ Atsız’dan bir eksiği bu kalmıştı. Şimdi bunu yaşıyor diye düşündüm.

Defterinin arasında yeni davaların belgeleri var. Onları inceledim. Makalelerini kopyala yapıştır yapmışlar. Davalı: Yürekli-Kam, davacı: dört büyük partinin başkanı ve reisicumhur. Birkaç bürokrat daha var. Toplam sekiz dava yapıyor. Yürekli-Kam tüm suçlamaları kabul etmiş. ‘’Hapse attılar diye özür dileyeceğim, vazgeçeceğim sanıyorlar’’ diyor. Bize huzur onlara korku veren kahkahasını atıyor. Eski bir mahkeme kararı aklıma geliyor. Sanığa soruldu, özür dilemiyorum dedi. O sanık karşımda.

Kim bu adam? Bu gücü nereden buluyor? Savcıya meydan okuyacak kadar güçlüyse bana neden ‘’Memur falan olmayacaksın. Bilimsel çalışmalara devam et!’’ diyor. Başarısız sayılabilecek bir öğrenciyle neden ilgileniyor?

Onu neden hiçbir yerleşik alışkanlık anlayamıyor? Neden yüksek başarı belgeli bir mühendis katillerle aynı koğuşta?

Akşam oluyor. Yanından ayrılıyorum. Yeniden uğrayacağım o geri gitmeden önce. Bu ayrılık daha uzun olacak. Yine oldukça dağılacağım. Fakat direneceğiz. Direnmezsek özlediğimizi kim anlayabilir?


Bu dünya değişecek diyorum giderken. Açıp ‘’Selam’’ı yeniden okuyorum. Kulağımda Yürekli-Kam’ın savunmasından bir cümle:

‘’Onlar dava açıp yenilmeye doymadılar, ben mahkemeye gelip yenmeye doymadım!’’
Zaferimiz kutlu olsun abi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2016, 09:43:03 »

Erlik, okur iken yüreğim burkuldu. Ne mutlu sana, ne mutlu Eçeye. Ne mutlu Türk doğana ama sizin gibi. Esenliklerimi ilet Kam eçeye. O daha da büyüyor, bunu bilsin yeter.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.286


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2016, 13:42:51 »

Ne mutlu sana Erliğim, en azından ağabeyimizi görme imkanın olmuş senin. Ben gurbette hepinize hasrettim, yüreğim sizlerle kucaklaşma özlemi içinde.
Hepimizin selamını iletseydin abimize.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2016, 19:50:33 »

Defterinin arasındaki dava belgeleri birer şeref madalyası. Türkçü'ye selamlarımızı ilet abi. Yaşasın onurlu Türkçü mücadele, yaşasın Türk ırkı!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2016, 21:25:11 »

 Yetiştirdiği gençlerin, yüzünü kara çıkarmayacağından, iyi işler başaracağından, Türklüğe yarar sağlayacağından emin olsun Yürekli Kam. Selamlarımızı ilet Erlik ağabey.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2016, 18:40:37 »

Hepimizden kucak dolusu selamları söyle Erlik!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.242 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.