Adalet Nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Ekim 2020, 20:27:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Adalet Nedir?  (Okunma Sayısı 4175 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« : 18 Mayıs 2016, 11:18:35 »

Adalet nedir? Ne zaman mümkündür?
Demokrasi ile alakası nedir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
adalet34
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9


« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2016, 23:14:38 »

Bana göre adaletin dünya üstünde sağlanması imkansızdır. Sadece Adalete yakın olabiliriz. Öyledir ki bu dünyada tam anlamıyla adalet sağlanmayacağı için Allah mahşeri yaratmıştır. Eğer bu dünyada adalet olsaydı bazı işler öbür dünyaya kalmazdı.

Demokrasi insanlara şu umudu verir sende bulunduğun ülkeyi yönetebilirsin eskiden olduğu gibi şanslı biri olarak doğmana gerek yok. Ama bunu hep düşünürüm. Günümüzde  Monarşi olsa 70 milyon içinden padişahın çocuğu olarak doğmak ihtimali ile 70 milyon arasında başbakan olabilmek arasında ne kadar fark vardır ? Bence bir ülkeyi yönetmek tamamiyen şans meselesidir demokrasi olsun monarşi olsun. Monarşi ve Demokrasi'de adaleti sağlayamaz. Demokrasi kişinin çıkarlarına hizmet edebilir aynı şekilde Monarşininde Türk devletlerine bakarsak bazı hükümdarların egolarına hizmet ettiğini görürüz. İsterseniz Kağanlık olsun isterseniz Demokrasi başa gelen kişi halkını sevmedikçe birşey birşey değişmez sonuç yine aynıdır. Dikkat ettiyseniz devlet yada vatan yada toprak demedim halk dedim. Çünkü Toprağıda Vatanıda Devletide kıymetli kılan üstündeki halktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10.337


« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2016, 23:25:28 »

   Adalet; hepimizin bildiği gibi, Türkler dünyaya hüküm ettiği zaman olacak bir şeydir. Ne olduğu zor bir soru işte; her Türkün mutlu olduğu an adalet vardır diyelim. Demokrasi denen yunan icadı abd dayatması sayıklamayla adaletin ilgisi yok bence.
    Adaleti öbür dünyaya bırakmak zayıflıktır. Hele bir Türk için rezalettir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Demir Han22
Demir Han22
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2016, 23:54:38 »

     Adalet kanunların istinasız uygulanmasıdır. Kişiye göre değişmeden, yazıl metin ne emrediyorsa muhataba derhal uygulanmasıdır.
    
     Demokrasi  ile alakası yoktur. Yani demokratik bir sistemde Adalet-Hak-Hukuk güvenceye alınmıştır denilemez. Çünkü demokrasi kaypak bir sistemdir. Yerine göre çoğunluğun, yerine göre güçlünün dediği olur. (haksız olunsa bile).

     Demokrasi ile alakası yoktur derken kastım şudur;Adalet demokrasiye bağlı değildir. İlkel bir Afrika kabilesinin bile kendine göre adalet anlayışı vardır. Örneğin; "karşı kabileden bir kızı rızası olmadan kaçıranın cezası kırık şişeye oturtmak" suretiyle yerine getirilebilir Gülümseme Bu durum onlar için adil kabul edilebilir. Kızı kaçıran kabile sayıca fazla ise bu uygulama onlar açısından da antidemokratik sayılabilir. Burada Demokrasi uygulansa adaletin şaşmaz terazisi yanılacaktı Gülümseme

    Adalet ne zaman mümkündür? Bir Türkçü olarak benim cevabım belki klasik olacak ama bütün benliğimle inanarak "Kızıl Elma mefkuresine" ulaşıldığı zaman şeklindedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2016, 00:55:03 »

 'Adalet' denilen kavram hükmedenin vereceği kararlara göre değişir. Hak, hukuk, eşitlik; bunlar değişken şeylerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2016, 09:36:56 »

Adalet, Türkün siniri kadardır. Boranın dediği gibi Türk güçlü ise Acunda adalet artar. Türkün hümanistliği ile de ters orantılıdır. Türk hümanistleştikçe, kendi Irkı açısından adaletten uzaklaşıp azınlıkların adaletini korur olmuştur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Lili Tanrıöğen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 13


« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2016, 12:58:09 »

Çok duyup hiç görmediğimizdir. Atatürk'ün tarih derslerinde ezberletilen kişilik özelliklerinde en başta gelir hatta. "Adaletli bir liderdi." denir. Falanca kişi için de böyle yakıştırmalar yapılır. Bireysel olarak ele alındığında herkes adaletlidir zaten. Ama bu insanlar yan yana gelince neden bu kavram yok oluyor? Ve insanlar neden adaletin yalnızca demokrasi ile sağlanabileceğini düşünüyor? Şu anki demokratik sistemde ne kadar adaletli olunduğu ortadayken, hırsızlar, hainler dışarıdayken, sadece Türkçü olduğu için tutsak edilen Yürekli Kam abimizin acısı içimizdeyken, neden hala demokrasiden beklentiniz var? Bir Türkçü için siyasetten bir şeyler beklemek büyük bir hatadır. Mhp'de durumlar kötüymüş, o bunu demiş şu şunu demiş. Bize ne? Bize yararı yok ki. Gelenin gidenden farkı sadece piyonun rengini değiştirecek. Piyon yine aynı piyon, çünkü şah hep aynı.
Bu sebeple demokrasi ve adaletin mevcut düzende beraber olabileceğine inanmıyorum. Şimdi gördükleriniz sadece bir oyun. Gerçek adaleti bizim asırlık ülkümüzde bulabiliriz. Ben yalnızca devrim ile gelen adalete inanırım. Çünkü bilirim, "O gün" geldiğinde hakim olmayı da mahkum olmayı da göze alacak kadar adaletli olacağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2016, 14:48:58 »

Hoş geldin.
Her şeye rağmen bu zor zamanımda yanımda olduğun için teşekkür ederim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Lili Tanrıöğen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 13


« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2016, 15:22:41 »

Hoş bulduk. Aranızda olmak çok güzel.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2016, 18:11:23 »

''Biz Türkün Türkten başka dostu olmadığını çok iyi biliyoruz, bizi biz olduğumuz için sevenleri ve bizi biz olduğumuz için şerefsizce arkadan vuranlarıda biliyoruz, Gün adalet günüdür, Türkçü Adalet.''


Tutsak Türkçü yürekli-kam
19 Ağustos 2010
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.25 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.