TÜRK VE RUM
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2020, 11:12:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK VE RUM  (Okunma Sayısı 5172 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tata Tunga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 815Site
« : 12 Mayıs 2012, 20:51:17 »

TÜRK VE RUM

Türkiye 1040’ta Dandanakan Savaşı’ndan sonra Horasan’da kurulmuş, İran, Irak, Azerbaycan ve Anadolu’yu daha sonra ele geçirmiştir. Türkiye tarihinin On Beşinci Yüzyıl sonlarına kadar olan bölümü “Türk-Rum Savaşı” olarak özetlenebilir. Çünkü, daha devlet kurulmadan, Çağrı Beğ’in birkaç bin atlı ile, aradaki Gazneliler İmparatorluğu topraklarından geçerek Bizans’a yaptığı akınla başlayan savaşlarda karşımızdaki düşman hemen hep Bizans veya ona bağlı Ermeni, Gürcü beğlikleri olmuş, Bizans toprakları adım adım fetholunarak imparatorlukları ortadan kaldırmıştır.

Bizans, aslında Doğu Roma imparatorluğu idi. Eski Yunan dil ve kültürünün ehemmiyeti Rum nüfusun çokluğu dolayısıyla devlet Latinlikten çıkıp Grekleşti ve Ortodoksluğun da milli din haline gelmesiyle ayrı bir milliyet doğdu.

Türkler tarafından yok edilen Rumluğun yeniden dirilmesi On Dokuzuncu Yüzyıl ortalarına doğru, Türklüğün en güçsüz zamanında İngiltere, Fransa ve Rusya’nın yardımıyla olmuştur. Hristiyanlık taassubu, Türk düşmanlığı ve eski Yunan hayranlığı dolayısıyla Yunan’ı diriltenler onun eski Yunan’la hiçbir ilgisi kalmadığını düşünmemişlerdi. Türkiye Türkleri daha Avrupa’ya geçmeden kuzeyden gelen İslav ve Arnavut yığınları Mora’ya doğru göçüp yerleşiyor, kötü idare ve sefalet yüzünden yok olan Grekler’in yerini dolduruyordu. Hatta Yunam bağımsızlığı sırasında Atina çevresindeki birçok köylerde Arnavutça konuşuluyordu.

Yunanlılar, bu Hristiyan Arnavutları metodlu bir çalışmayla Rumlaştırdılar ve eski Bizans İmparatorluğu’nu diriltmek ülküsüyle daima Türklük aleyhine bir siyaset güderek günümüze kadar geldiler.

20 Temmuz 1974 Cumartesi günü başlayan Kıbrıs askeri harekatının asıl sebebi yine aynı Megalo İdea, aynı Bizans hülyasıdır. Dünya gazeteleri, bu savaşın sebebi olarak Yunanistan’daki cuntanın maceracılığını ileri sürüyorlar. Biz aynı fikirde değiliz. Yunanistan’da hangi rejim hakim olursa olsun, Yunanistan Türkiye ile istediği dost ve müttefik bulunsun, büyük devletler ona ne kadar çatarsa çatsın, onların sabit fikirleri Megalo İdea’dır. Batı’nın şımarık ve ahlaksız çocuğu olan Yunanistan kolay başarılara alışmıştır. 1897 ve 1919-1922’de Türkiye ile, 1940’ta Almanya ile yaptığı savaşları kaybettiği, yalnız 1912-1913 Balkan Savaşı’nı kazandığı halde durmaksızın büyümüş, büyüdükçe iştahı artmıştır. Hayvan nevileri arasında bir kör sıçan vardır ki günde kendi ağırlığının iki üç misli yemek yemezse ölür. Yunanistan, galiba o kör sıçanın neslinden gelmektedir.

Türk ordusu kara, deniz ve hava kuvvetlerinin örnek iş birliğiyle Ada’ya çıkarken maç şartlarına harfiyen riayet ettiği halde Yunanlılar yine favl üstüne favl yapmışlar, Londra Andlaşması’yla Ada’da bulunan 950 kişilik alaylarını yerli Rumlarla berkiterek aynı andlaşmayla Ada’nın batı bölümlerinde dağınık ve himayesiz olan Türk köylerine saldırarak kadın, çocuk demeden öldürmüşlerdir.

Buna karşılık Türkiye Ada’ya sevkedeceği yiyecek maddelerini Türk, Rum ayırımını yapmadan dağıtacağını ilan etmiştir.

İşte iki millet arasındaki karakter farkı... İşte Batı’nın hayran olduğu şanlı Helenlerin bugünkü şüpheli torunlarının ahlakı...

Rumlar birkaç yıl önce de, katil papaz Makariyos zamanında Ada’da bir Türk kırgını yapmışlardır. Hele Türk doktorunun bir banyo içinde öldürülen üç masum ve güzel yavrusunun resimleri görenleri ağlatmıştı.

Bunu yapan millete acınır mı? Rumlara insan gözüyle bakılabilir mi? Onlar Londra’da Başbakan Ecevit’i kucaklayarak bizi kurtarsın diye gösteriş yapar ama eline fırsat geçiren Rum’un yapacağı şey Türk’ü arkadan vurmak kadın, çocuk öldürmektir. Rum demek akrep demektir. Akrep nasıl, kendisine iyilik olsun diye derenin karşı kıyısına geçiren kaplumbağa’yı sokmuş ve “ne yapayım, huyum böyle” demişse, Rum da aynı şekilde Türk düşmanlığı huyu ile yuğurulmuştur.

Kıbrıs davası ergeç bir çözüm yoluna girecektir. Nasıl gireceğini bilemiyoruz. Çünkü bizim için Kıbrıs davasının çözümü ancak Kıbrıs’ın Türkiye’ye katılmasıyla mümkündür. Bugün bu kadarı olamayacaktır ama Türklük ülküsüyle yetişen bir gençlik var ki onlar yarın bu ülküyü gerçekleştirirler.

Yazıyı bitirirken, Girne’ye yapılan saldırıda alayının başında şehit olan Albay Karaoğlanoğlu İbrahim Beğ’in şahsında bugünkü şehitlerimizi saygıyla anar, elli milyon şehidin yanına giden yiğit askerimize Tanrı’nın esirgenliğini, gazilerimize güç vermesini isteriz.

Şehit albayın oğlu Teğmen Kürşad’ı da teğmenlik rütbesinden sonra “şehit oğlu” rütbesini kazandığı için kutlar, babasının ve taşıdığı ulu adın izinde gitmesini bekleriz.

Tanrı Türk’ü Korusun.


Ötüken, 22 Temmuz 1974, Sayı: 8
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 815Site
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2012, 21:37:19 »

Bu rumları Fransa, İngiltere bir de Rusya'nın Türk düşmanlığı dirilttiği için yunan kültürünün bir parçası olmuştur Türk düşmanlığı, bu yüzden de 1829 yılında Mora yarımadasında 25 bin Türkü kesip doğrayıp 400 bin Türkü göçe zorlamış, daha sonraki savaşlarda da hep Türkleri kesip Türkleri göçe zorlamışlardır. Bu düşmanlıklarını 1919-1922 yıllarında Anadolu Türkiye'sinde 10 binlerce Türkü katlederek Türk kadınına tecavüz ederek bir de Kıbrıs'ta 1952-1974 yılları arasında gösterdikleri vahşetleifade etmiştir. Oysa Osmanlı Devleti'nin en güçlü olduğu dönemde rumları yok etseydik bu acılar yaşanmayacaktı, çünkü ortalıkta rumdiye bir millet olmayacaktı.

Osmanlı da en güçlü olduğu için kimse ondan hesap soramayacaktı. Örneğin çinliler 6 milyondan fazla Uygur Türkünü katletmiştir, Amerikanlar bir de İspanyollar 8 milyondan fazla Kızılderiliyi katletmiştir, Stalin milyonlarca Türkü katletmiştir, Fransa 1.5 milyon Cezayirliyi katletmiştir, Amerika, 2 milyona yakın Iraklıyı öldürmüştür, Almanya 6 milyon Yahudiyi öldürmüştür, İngilizler yüz binlerce Aborjini yok etmiş, zehirlemiştir. Şimdi kendi kendimize şu soruyu soralım, bu güçlü devletlerden kim hesap sorabiliyor, kim bu vahşetlerin intikamını alabiliyor?

Biz "liberalizm, tolerans, hümanizm" demeye devam edelim görün bakın ki Türk düşmanlığı rum kültürünün bir parçası olmuştur. İşte şu rum resminde de gördüğünüz gibi bakın bir yunan nasıl bir Türkü ayaklarının altında çiğniyor tıpkı İzmir'e girdiklerinde bayrağımızı çiğnedikleri gibi:Böyle saçma sapan resimlerle kendi kendini avutuyor rumlar, bir de bunlara sanat eseri derler:Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2012, 13:00:58 »          Aşağılık rumların eylemleri yine devam ediyor. Dün panatinaykoslular bizim Galatasaraylılara saldırmaya kalkıyorlar. Tabi polis araya giriyor. Daha öncede birbirleriyle çatışmışlar ve olimpiyakoslulara saldırmışlar. Mikropları temizlemek güzel bir eylem olsada bizim ülkemizde olduklarından temkinli davranmak gerekiyor. Yinede İstanbul'da olsam bunlara bir uğrardım !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Tunçyürekli
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.162« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2012, 18:59:39 »

 Etekli resimleriyle kendilerini avutsunlar, Egenin kekoları. Bir de bıyık ne yakışmış ipneye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Tata Tunga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 815Site
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2012, 19:51:38 »

İşte rumların milliyetçi sanat eseri. Bu resmi ben uydurmadım. Yunanistan'ın sanat eseri (göğusleri açık kadın, bir eliyle Yunanistan bayrağını tutmuş, öbür eliyle zeytin dalina asılmış):Yunanar Balkan Savaşı'nı kazandığında Türklerin Selânik'te bayrağı yere atarcasına teslim etmiş diye rum kültüründe sanat eseri haline gelmiştir. Gördüğünüz gibi onların resimlerinde, kültüründe, sanatında var Türk düşmanlığı:


Resimde de gördüğünüz gibi eskiden Selânik'te bir sürü cami varmış. Ama rumlar "Camiler Türk esaretini, Türk zulmünü simgeliyor" diye bütün camileri yıktırmıştır. Bugün Selânik'e gitseniz bir tek camo göremezsiniz.

Bu da rumların Kıbrıs Barış Harekâtı'nda teslim alınmış halleri:Bu  ise Kıbrısta Türk bayrağına saldırırken kurşun yiyip de geberen rum iti:

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
YABGU
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 829


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2012, 17:09:06 »

Ekonomik krizin cigerlerini yonttu rum picleri hala silah sanayine yatirim yapiyorlar. Rumlarda genel bir inanis vardir TÜRkiyeye kaybettikleri topraklari geri almak gibi ama durum onu gostermistirki artik savunma sanayine yatirim ileride cikacak bir 3 cu dunya savasinda TÜRKiyeye toprak kaybetmemek gibi bir inanislari oldu nasil akil yoksu bir millettir iyi demissin Tuncyurekli Ege nin kekolari . Bu arada bir not Rum rakisi yani uzo kadar boktan bir icki yoktur ne kafa yapiyor ne bir numarasi var ipne isi raki Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ciwan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2012, 19:15:03 »

Türk düşmanlğı Yunan kültürün bir parçası olmuş
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tata Tunga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 815Site
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2012, 22:52:11 »

"Hayvan nevileri arasında bir kör sıçan vardır ki günde kendi ağırlığının iki üç misli yemek yemezse ölür. Yunanistan, galiba o kör sıçanın neslinden gelmektedir." Hüseyin Nilâl Atsız ne güzel söylemiş. Bugün tam 38 yıl geçmiştir, ama yine de haklı olduğu görülmüştür, tabi görebilen varsa (bunu görmek için de Türkçü gözle bakmak gerek). Örnek mi istiyorsunuz: Avrupa fonlarından gelen paraları yediler yediler hiçbir şey üretmediler. Bugün Yunanistan'a gitseniz neredeyse pek fabrika göremezsiniz, her yerde sadece süs eşyası, turistik yerler, manav falan filan görürsünüz. Bu krizden dolayı bütün Almanya "Yunanistan, Avrupa Birliği'nden atılsın" diye protesto gösterileri yaptı. Bu AB'nin aklına şaşıyorum: hangi akla uyarak bu parazitlerin borçlarını sildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tunçyürekli
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.162« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2012, 22:57:51 »

Türk düşmanlğı Yunan kültürün bir parçası olmuş
Bu konuda haklısın da Türk düşmanlığı k.rt kültürünün bir parçasından ziyade, k.rt kimliğinin olmazsa olmazı olmamış mıdır? Aaaa, afedersin, soysuz bir piç olduğundan atılmışsın, cevaplayamazsın da şimdi Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.