TÜRK Kızları Nasıl Yetiştirilmelidir ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Ağustos 2020, 11:47:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK Kızları Nasıl Yetiştirilmelidir ?  (Okunma Sayısı 5376 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gök Yeleli Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11« : 03 Eylül 2010, 22:10:00 »
Her şeyden önce yarının Türk anaları oldukları düşünülerek yetiştirilmelidir. Dünyadaki muhtelif milletler arasında Türkler, kadına gerçek değerini veren bellibaşlı milletlerden biridir. Eski Yunanlılar, Romalılar, Araplar, İranlılar ve hindiler kadını kötü yaratık sayıyor ve ona esir muamelesi yapıyorlardı. Türklerde ise saygı görüyor, fakat hiçbir zaman da her işte erkekle eşit tutulmuyordu. Zaten fizyolojik ayrılıklar erkekle kadının tamamı ile müsavi olmasına engeldir.

Bugün memlekette kadına karşı yanlış bir hava esiyor: Ya onun hukuku hiç tanınmıyor, yahut da feminizm teranesi altında ona fevkalade itibar ediliyor, adeta imtiyazlı bir sınıf muamelesi gösteriliyor. Bunların ikisi de yanlıştır. İkisi de kadını manevi sukuta götürür. Birincisinin neticesinde kadın esarete, ikincisinin neticesinde de koketliğe düşer. Yalnız süs ve lüks düşünen kadın, kadına hakkı olmadan verilen fazla ve büyük değerin neticesidir.

Bu seciyeyi kız çocuklarımıza şimdilik ancak okullarda verebileceğiz. Fakat bunun için de kız çocuklarımız karşılarında örnek kadın öğretmenler görmelidir. Boyalı ve züppe kadın öğretmenlerden ders alan kız talebelere sadeliğin faziletinden bahsetmek biraz gülünç oluyor.


Kızlarımızın faziletli olmasını istiyoruz. Fakat bin türlü vasıtalarla onların zehirlenmesinin önüne geçecek tedbirleri hiç düşünmüyoruz. Filmler, romanlar ve sokaklar bin türlü ahlaksızlıkla dolup taşarken okullarda verilecek birkaç öğüdün ne tesiri olabilir?

Türk kızları, çok eski zamanlardaki Türk kızları gibi fazilet mümessili olarak yetiştirilmelidir. Soğukkanlı, vakur, sade ve vazifeşinas olmalıdırlar. Yalnız süs peşinde koşan bir kız, analık ve yurt duygularından uzaklaşmış müstakbel bir kokettir. Bu vatanın iyi dans eden, şu kadar elbisesi olan, güzel boyanan, hatta kusursuz pasta yapan kızlara değil;“Bu vatana şerefli oğullar ve faziletli kızlar yetiştirmek en büyük borcumdur” diyen kızlara ihtiyacı vardır.


 Türkiye Hüseyin Nihal ATSIZ Türkiye
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" border="1
    ℂ⋆Gök Yeleli Kurtℂ⋆
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2010, 22:23:30 »

Bu yaziyi bir safyafaya açmıştım. Okuyan Türk kızları kendilerini bulmuş olacaklar ki, bu yazıyı başka sayfalarda açmak için benden izin istemişlerdi. Atsız Ata'yı tanımadıklarından, altındaki mahlası ben sanmışlar. Bunu okuyan hangi Türk kızının kanı kaynamaz ki? Bu yazıları elimizin yettiğince, Türkçü yada Türkçü karşıtı heryerde açmak gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2010, 22:36:57 »

Türk budundan bozulur, budun ilden, il aileden... Aileyi ayakta tutan yeri geldiğinde Zübeyde Hanım Ana gibi bozkurt yetiştiren; ama malesef yeri geldiğinde it sürülerini kalabalıklaştıran hep evin dişisidir. Bu atasözlerimize, halk hikayelerimize de aynen böyle yansımıştır.

Soysuz sistemlerin ve töresizliğin paralı askerleri olan medya da propaganda yollarını hep Türk kızlarına yönlendirmektedir. Bunu da bizim çok gelişmiş namus koruyucularımız (!) dinci kesim inanç yoksunluğu neticesi gibi göstermektedir. Soysuzların soyu birdir, karabudundur. Birbirleriyle paslaşıyorlar! Hiçbiri diğerinin yağısı değil!

Türk kızı ne din dayatması altında arabın yaşantısını örnek alır ne de çok çağdaşlık diyerek batılının ahlaksızlığına yuvarlanır! Onu millete, ile faydalı yapacak olanın TÜRK Töresi olduğunu bilir. Bunun açık yöntemini de Yolbaşçımız Atsız Ata'nın buyruklarından öğreniyoruz.
 
Başta ailesini, sonra çevresini ve bunun doğal sonucu olarak tüm budunu Türeli kılmak Türkçünün görevidir! Bu bilinçle tüm Türk kızları Almıla, tüm Türk erleri Pars gibi olana dek durmak görevi yerine getirmemek olur.

TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Yeleli Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2010, 22:38:47 »

Bu yaziyi bir safyafaya açmıştım. Okuyan Türk kızları kendilerini bulmuş olacaklar ki, bu yazıyı başka sayfalarda açmak için benden izin istemişlerdi. Atsız Ata'yı tanımadıklarından, altındaki mahlası ben sanmışlar. Bunu okuyan hangi Türk kızının kanı kaynamaz ki? Bu yazıları elimizin yettiğince, Türkçü yada Türkçü karşıtı heryerde açmak gerekir.
Bende bu yazıyı bir Türk Kızının bloğunda buldum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" border="1
    ℂ⋆Gök Yeleli Kurtℂ⋆
BozkurtKursad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 94« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2010, 16:45:55 »

Öyle bir katun bulursam evleneceğim Gülümseme Bulmak çok ama çok zor bu zamanın şartlarında Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.231 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.