Genç Kızlarımıza Çağrı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 17 Aralık 2018, 04:42:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Genç Kızlarımıza Çağrı  (Okunma Sayısı 3515 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« : 01 Ocak 2009, 23:27:15 »

Her sosyal yapı, kadın ve erkek dediğimiz iki cinsin birbirini tamamlamasıyla var olmuş bir bütündür. Tek başlarına düşünülemeyen bu bireyler, birlikte yaratıcı bir güç kazanırlar. Erkek, kadınla beraberken daha bahadır, daha erdemli ve daha bilge olmak zorunluluğunu duyar.Kadın da bir erkekle birlik olunca daha soylu, daha ince ve daha içlidir. Türk milletinin sosyal yapısını incelerken de Türk kadını ile Türk erkeğinin birbirini tamamlayan bir bütün oluşu gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Eğer yurt ve millet işlerinde kadın, gücünü erinin gücüne katmışsa başarı elde edilmiş; tersine kadın, umursamaz olmuşsa her şey yarım kalmıştır. Bu gerçeği bilen Türk milliyetçileri, daha savaşın başında, Türk kadınını - bilhassa genç kızlarımızı - kendi aralarında görmenin büyük mutluluk olduğunu inanıyorlar. Onun için de sizleri kendi yanlarına, savaş alanına çağırıyorlar.

Ey genç Türk kızı; Atillalar, Alpaslanlar, Osman Beyler, Timurlar yaratıcı güçlerini hep sizin kucağınızda kazandılar, İbni Sinalar, Kaşgarlı Mahmutlar, Uluğ Beyler, Fuzuliler ve Barbaroslar sizden emdikleri sütün kudretiyle Türk tarihinin birer parlak yıldızı oldular.

Siz, her çağda Türkçülük davasına kucak açıp süt verdiniz.

Genç Türk kızı, Kurtuluş Savaşı yıllarında İnebolu'dan Ankara'ya dek uzanan yolları dolduran kağnı kafilelerinin bütün insanları cinsdaşlarınızdı. Yamalı yorganını çıplak çocuğunun değil, nem kapmasından korktuğu, mermi sandıklarının üstüne örten sizin veya benim anam veya bacımdı. O savaşın kadın Mehmetçikleri, tarihimizin birer adsız bahadırıdır.

Ey genç Türk Kızı, Türk tarihinin büyük anıtlarında da sizin adınız, sizin ruhunuz var. Dünyanın en ince sanat eserlerinden biri olan Tac-Mahal sizden biri için yaratılmadı mı?

Fuzuli veya Nedim'in şiirlerinde her biriniz kendinizi bulmuyor musunuz? Ankara'nın Zafer Anıtındaki mermi taşıyan kadın da yine sizden biri değil mi?

Bugün Türk tarihinin yeni bir hamle çağı başlarken, sizleri aralarında görmek, sizlerden ışık, sizlerden inanç, sizlerden heyecan istemek Türk milliyetçilerinin en doğal haklarıdır.

Türkçülüğün; sosyal, ekonomik ve kültürel yönlerde kalkınmak için çadırlarını toplamış ve yeni ufuklara doğru göç hazırlığına başlamış damarlarınızdaki kanı ülkü yolunda karşı cinsin çabalarını katmak zorundasınız. Sizler de, Ankara'ya sırtında mermi taşıyan adsız dişi bozkurtlardan biri olunuz. Sizler de adı Zerrin Taç olan Kazvin'li Türk kızı gibi, inançlarınız uğruna, yüzünde tatlı bir gülümseme ile ateşe doğru erkek bir bozkurt gibi yürümesini biliniz.

Bir kocamış kurt, delikanlı Türk'e olduğu kadar -ve hatta belki de ondan fazla- siz genç Türk kızlarının yaratıcı atılışlarına inanan bir kişidir. Sizler isterseniz, toplulukları göz kırpmadan ateşe ve Ölüme sürebilirsiniz. Sizler isterseniz o toplumları kalkındırmak için yapılan her savaş kolay ve rahat bir savaş olur. Sizler isterseniz önünüzde eğilmeyecek baş ve devrilmeyecek kudret düşünülmez.

Ey Genç Türk Kızı, yarının mutlu ve büyük Türkiye'sini kendine ülkü edinen insanlar senin gücüne, senin inancına, senin desteğine muhtaçtırlar. Bu çetin yolda karşı cinsi - her zorluğu göze almış delikanlı Türk - yalnız bırakmamak sadece Ödevin değil, boyun borcundur da... Sen ona yardımcı oldukça tarihimiz yücelecek, sen, yüceleceksin...

Ey genç Türk Kızı, istedikten sonra her şeyi başaracağına inanıyorum. Çünkü: "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

Hüseyin Nihal Atsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ABI HAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115


TÜRKÜN SAVAŞAN TİNLERİYİZ- TÜRK OĞLU TÜRKÜZ -TÖRÜK


« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2009, 14:48:44 »

GÖKBİLGE NİHAL ATSIZ ATAMIN bu bayanlarla ilgili yazılarına  ayrıca hastayım Gülümseme .

Herşey kadında başlar kadında biter.

Doğuran kadın , besleyen büyüten kadın , ilk ar değerlerini yavrusuna aşılayan kadın.

Kadın TÜRK DÜNYASI nda ayrıca değerlidir.

Türk Kadını ar değerlerini sonuna kadar korumalı , özenti içerisinde olmamalı.

TÜRK KADINI TÜRKÜ AK SÜTÜ İLE EMZİRİP BÜYÜTÜP  ONURLU TÜRK ÇERİLERİ KAZANDIRMALI TÜRK ELLERİNE

BÜYÜK TÜRK ELLERİNE EN DEĞERLİ KATKIYI TÜRK KADINI SAĞLAR
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SeLy
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2009, 16:04:16 »

Ancak bu kadar güzel yazıya dökülebilir fikirlerimiz. Tanrı iyi ki Nihal Atsız Atamız'ı bize göndermiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Urumçu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2009, 05:03:28 »

Türk toplumu esas olarak Ataerkilliğin yanında Anaerkil bir toplumdur. Otağlarda beğlerimiz kurullarına yanlarında Katunlarıyla katılırmış. Hatun kişi istemediği ile evlenmez aksine görüşüp evlenmeye razı olma hakkı varmış. Kadınlarında erkekler gibi ata binip, silah kuşandığı bir toplummuşuz ki bu adet ise Osmanlı'nın ilk yıllarına kadar Hatunlar cemiyeti olarak devam etmiştir.

Neyse hala anaerkil yapımızı koruyoruz, zira babaya ataya karşı nasıl durursak da analarımızın lafına pek karşı gelemiyoruz... Bu da bir işarettir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'e Göre, Türk Tarafından, Türk İçin...
ASİL__TÜRK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2009, 03:51:42 »

Atsız atam ne güzel yazmış bu ülkü yolunda kadınların ne kadar önemli olduğunu !!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.367


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2017, 23:45:12 »

Genç Türk kızlarımıza Atsız Atamızın Çağrısı'dır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.053 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.