Atsız Ata'nın Mustafa Kemal ATATÜRK Hakkındaki Düşünceleri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Kasım 2018, 17:33:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 [3] 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atsız Ata'nın Mustafa Kemal ATATÜRK Hakkındaki Düşünceleri  (Okunma Sayısı 51499 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 15 Kasım 2013, 07:42:46 »

Kıymetli Türkçü yoldaşım, gerçekten de balo geleneği Atatürk'ten çok önceleri batı taklitcisi kimseler tarafından başlatılan milli olmayan bir şey. Balolarda dans edip içki içerek medeni olunduğuna inanan bir kesim varsa buna hücum etmek Türkçülerin görevidir. Yurdumuz her yandan işgal edilirken de balo yapıyorlardı, Kadeş rezaleti de bir balo esnasında yaşandı. Işin rahmetli Başbuğumuza dayanan kısmı, Cumhuriyet sonrasıdır. Başbuğumuz öyle balo meraklısı eğlence düşkünü bir adam değildi. Kitap okumaktan düşünmekten keyif alırdı. Ama devletin diğer kadrolarındaki batı taklitçileri bunu gelenek biçimine getirdiği için iştirak etmek zorunda kalmıştır. Öyle ki balo ve eğlence sayısına bakarsanız Atatürk'ten sonra azalmaya başladığını görürsünüz. Atatürk bu geleneği değiştiren kişidir ama Atsız Ata balolara hücum ettiğinde millet aç gezerken kemalistlerin ahlaksız eğlenceleri sürüyordu.

Milli bayram meselesinde, yine Atsız Ata haklıdır. Kemalistler tarihi kurtuluş savaşı ile başlatmak istediklerinden ne Niğbolu ne Sırpsindiği ne Malazgirt zaferleri anılır olmuştu. Bunun yerine kahraman Türk milletinin milli bayram ihtiyacını karşılamak için kurtuluş savaşı içindeki küçük zaferleri bile kutlamak önerilmiştir. Çanakkale zaferi kutlanmazken ınönü zaferi kutlanır olmuştur. Yine gördüğünüz gibi Atatürkle bir alakası olsaydı Çanakkale de kutlanırdı. Kemalistler Fransız Devrimi'nde olduğu gibi siyasal değişimleri kutlamak istemişlerdir. 29 Ekim Anadolu Türk Eli'nde Osmanlı idaresi yerine Türkiye Cumhuriyet idaresinin kurulduğu bir tarihtir. Milli bayram olamaz.

Atsız baştan ayağa kusursuz olduğu için kusur kabul etmez bir Türkçüdür. O, hatasızdır. Bize çok önemlı bir mesaj vermiştir bu sözüyle. Cumhurbaşkanı olan Atatürk sözünü, Atatürk'ün Cumhurbaşkanı olduğu dönem olarak anlamak gerekir. O dönemdeki her kararı doğrudan kendisi almamıştır, hatta karar almasına etrafını kuşatanlar engel bile olmuştur. O dönemi tamamen kabullenmek bizi yanıltabilir.

Sadece Türkçü olduğumuz için sadece yabancı kaynaklı işlere hücum edeceğiz.
Kimi savunduğumuzun farkında olacağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 15 Kasım 2013, 10:42:13 »

Bundan sonra da bir başlığa "ki"yi yanlış yazan birini gördüğüm anda atacağım. Onlarca kişi bakıyor şu konuya, rezilliğe bak. Diğer yöneticiler de dikkat etsinler ite köpeğe maskara olmayalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.163« Yanıtla #22 : 15 Kasım 2013, 12:42:18 »

 Erlik kandaşımın düşüncelerinin çoğuna katılmakla birlikte, bir insanın baştan aşağı kusursuz olduğu düşüncesine katılamıyorum. İnsan olarak yaratılış gereği kusurlarımız vardır, bundan sonra da hep olacaktır. Atatürk'ün de olmuştur, Atsız Ata'nın da olmuştur, Başbuğ Atilla'nın da olmuştur, Kılıçarslan'ın da olmuştur. Kusursuzluk, Yüce Tanrı'ya mahsustur. Kusurlarımızla, hatalarımızla güzeliz.
 Önemli olan hatalarının olup olmaması değil, o hatada ısrar etmemektir. Önemli olan, nasıl daha iyi bir Türk ve Türkçü olabiliriz diye niyetimizin bulunmasıdır. Geçmişteki hatalarımızdan ders çıkarmak, gelecekte Türkçülüğün daha çok hizmetinde en verimli nasıl bulunabilirizin hesabını yapmaktır.
 Atsız Ata ile Atatürk arasında bir seçim yapmak durumu zaten söz konusu olamaz. İkisinin kulvarları da farklıdır, içinde bulundukları durum ve zaman da farklıdır. Biri ateşli silahla yapılan savaş sahasında Türk ırkının bekası için zekasını ve emeğini ortaya koymuşken, diğeri kalemle yapılan savaşta istikbalini, sağlığını, hayatını ortaya koymuştur. Üzerinde şüphe duymadığımız tek konu ise, ikisi de içinde bulunduğu şartlarda Türk ırkı için bir insanın elinden gelebilecek en iyisini yapmaya çalışmıştır ve bu konuda samimidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Böri Türk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10


Bozkurtlar Ulusun, Tanrı TÜRK'ü Korusun!


« Yanıtla #23 : 15 Kasım 2013, 18:36:18 »

Değerli Ülküdaşım; söylediklerinizin çoğuna katılıyorum fakat değinmek istediğim birkaç konu var; Atsız Ata'nın, Başbuğ Atatürk dönemi resmi tarih tezi için ''komedi'' demesinin nedeni; geçmişte Anadolu'da yaşayan bütün halkların Türk kabul edilmesidir. Anadolu'da yaşayan halkların Türk kabul edilmesinin arkasında yatan düşünceye bakmak gerek. Büyük bir imparatorluktan kala kala elimizde Anadolu kalmış. İstiklal Harbi'nden zaferle çıkmamıza rağmen Yunan'ından, Alman'ına, İtalyan'ına kadar herkes Anadolu'da hak talep ediyor. Böyle bir ortamda Başbuğ Atatürk'ün vermek istediği mesaj ''Türkler Anadolu'ya sonradan gelmedi, Anadolu zaten Türkler'indi'' mesajıdır.

Milli bayramlar konusunda Atsız Ata'nın söylediklerine katılıyorum, Türkiye tarihini 1923'le başlatmak hatadır. Fakat Türklüğe ve Atatürk'e yoğun saldırıların olduğu bir süreçte ben açıkçası 29 Ekim'i sahiplenmek gerektiğini düşünüyorum.

Sonuçta Tanrı'nın yarattığı hiç bir insan hatasız olamaz, herkes mutlaka hata yapar. Atsız Ata'nın da Başbuğ Atatürk hakkındaki eleştirilerini normal karşılıyorum fakat Atsız Ata'dan ''Cumhurbaşkanı Atatürk'ü beğenmiyor ve sevmiyorum'' diye bir söz duymak istemezdim.

Esenlikler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK ve TÜRKÇÜLÜK düşmanlarını ezeceğiz! BAŞBUĞ ATATÜRK, Yanık Yurd Gazetesi, İzmir, Tarih: 28 Nisan 1925, Sayı:96, s.2)

Hayatın kamçısıyla sızar derinden kanlar,
Senin büyük derdinden başkaları ne anlar?
Vicdanını Coni'ye, Moskof'a, Arab'a satanlar,
Küfür diye bakarlar senin dualarına!
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 15 Kasım 2013, 18:52:07 »

Kıymetli soydaşımız, üslubunuz ve cesaretiniz için teşekkür ederim. Benimle teatiye girmenizden onur duyuyorum. Türk Tarih Tezi hakkındaki görüşlerim için buyrunuz, makalem:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-savascilardan-makaleler/sovenizm-uzerinden-turk-tarih-tezi-elestirisi-veya-hititler-nereye/Ulu Atsız sıradan bir insan değildir. Ben defalarca makalelerini bitirmiş, o nasıl Türk Tarihi içinde yaşıyorsa Atsız'ın düşünce dünyası içinde öyle yaşamaya çalışan biri olarak, onda tutarsızlık ve hataya hiç rastlamadım. Yaşadığı döneme rağmen, başına gelenlere rağmen, bir kişiyle aynı düşünmek için nokta değiştirdiğini görmedim. Bu belki bilimsel ve etik değildir ama Atsız hatasız, kusursuz, olması gerektiği gibi bir insandır gözümde.

Ulu Atsız'ın söylediğine uymaktan gurur duyarak, ben de Atatürk dönemi Cumhuriyetinde yapılan kimi Işleri içime sindiremiyorum. Tartışma mecramız bu değil ama Atsız'in sözü önüne başka otorite koyamıyorum. Atsız herkesin hata yapabileceğini düşünerek bu sözü etmiştir. Daha fazla üzerine gitmek fayda sağlamaz.

Yaşasın Atsız'ın ışığının ulaştığı şanslı zihinler.
Esenlikle soydaşımız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Türkçü - Turancı BOZKURT
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 990« Yanıtla #25 : 15 Kasım 2013, 19:04:22 »

Başbuğ Atatürk'ün vermek istediği mesaj ''Türkler Anadolu'ya sonradan gelmedi, Anadolu zaten Türkler'indi'' mesajıdır.

Aynen olay bu Böri Türk, bende her zaman bunu vurguladım ve savundum.
Atatürk yeniden istiklale kavuşup, 4 seneye yakın Anadolu işgali bertaraf edilince, durum tespiti yapmış.
Atatürk anlıyor okyanus ötelerinden, bizimle alıp veremediği olmayan devletler bile, bize hasımlar. Bu düşmanlığın sebebi ise,
Türk'ler Anadolu'ya ait değil ve Anadolu'da Türk'lere ait değil fikri bu düşmanlığın esas temel sebebini oluşturmakta.
Atatürk haklı olarak, Anadolu'daki eski medeniyetler ile Türk'lerin ilgilerini ortaya çıkarmak ile uğraşıyor.

İkisinin kulvarları da farklıdır, içinde bulundukları durum ve zaman da farklıdır.

Tunçyürekli kandaşım gereken tespiti yapmış burada.
Birisi yeni devletin herşeyidir, sadece yeni devletin de değil, nice devletin ve liderlerinin idolüdür.
Hem devlet hem de askeri alanda da idoldür nice milletlere.

Atsız Ata ise doktrinerdir Türk Milliyetçiliğinde, O'nun doktrinerliği varolan Türk Milliyetçiliğini sağlam esaslar üzerine oturtma
mücadelesidir.
Atsız Ata tespitleri, düzeltmeleri ve eleştirileri ile bu fikriyata sonsuz faydalı oldu, devlet adamı olacak olsa ben O'na
Milli Eğitim Bakanlığını yakıştırırdım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Böri Türk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10


Bozkurtlar Ulusun, Tanrı TÜRK'ü Korusun!


« Yanıtla #26 : 15 Kasım 2013, 19:36:54 »

Kıymetli soydaşımız, üslubunuz ve cesaretiniz için teşekkür ederim. Benimle teatiye girmenizden onur duyuyorum. Türk Tarih Tezi hakkındaki görüşlerim için buyrunuz, makalem:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-savascilardan-makaleler/sovenizm-uzerinden-turk-tarih-tezi-elestirisi-veya-hititler-nereye/Ulu Atsız sıradan bir insan değildir. Ben defalarca makalelerini bitirmiş, o nasıl Türk Tarihi içinde yaşıyorsa Atsız'ın düşünce dünyası içinde öyle yaşamaya çalışan biri olarak, onda tutarsızlık ve hataya hiç rastlamadım. Yaşadığı döneme rağmen, başına gelenlere rağmen, bir kişiyle aynı düşünmek için nokta değiştirdiğini görmedim. Bu belki bilimsel ve etik değildir ama Atsız hatasız, kusursuz, olması gerektiği gibi bir insandır gözümde.

Ulu Atsız'ın söylediğine uymaktan gurur duyarak, ben de Atatürk dönemi Cumhuriyetinde yapılan kimi Işleri içime sindiremiyorum. Tartışma mecramız bu değil ama Atsız'in sözü önüne başka otorite koyamıyorum. Atsız herkesin hata yapabileceğini düşünerek bu sözü etmiştir. Daha fazla üzerine gitmek fayda sağlamaz.

Yaşasın Atsız'ın ışığının ulaştığı şanslı zihinler.
Esenlikle soydaşımız.

Değerli Ülküdaşım; güzel düşünceleriniz için ben teşekkür ederim. Müsait zamanımda makalenizi okuyacağım.

Dediğiniz gibi o sözün üzerine daha fazla gitmek bir fayda sağlamaz. Başbuğ Atatürk'e de, Atsız Ata'ya da sevgim sonsuz.

Esenlikler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK ve TÜRKÇÜLÜK düşmanlarını ezeceğiz! BAŞBUĞ ATATÜRK, Yanık Yurd Gazetesi, İzmir, Tarih: 28 Nisan 1925, Sayı:96, s.2)

Hayatın kamçısıyla sızar derinden kanlar,
Senin büyük derdinden başkaları ne anlar?
Vicdanını Coni'ye, Moskof'a, Arab'a satanlar,
Küfür diye bakarlar senin dualarına!
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.981


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #27 : 06 Ağustos 2015, 11:52:13 »

İttihatçılar daha sonra İzmir suikastı ile Mustafa Kemal Paşa’yı yok etmek istemişler, fakat kendileri yok olmuşlardı. İşte bu sebeplerle Mustafa Kemal Paşa İttihatçılardan nefret ediyordu.

Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferleri
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Karamanoğlu Mehmet Bey
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 53« Yanıtla #28 : 04 Nisan 2016, 22:11:36 »

Şapka, balo, opera, vals gibi şeyleri ben de onaylamıyorum.
Ancak bu hatalara bakarak Atatürk'ün türkçü yönünü inkar edemeyiz. Atsız sadece Atatürk'ün askeri yönünü beğeniyor olsa ona dahi bir siyaset adamı der mi?
Milli iktisat isimli makalesinde Atatürk'ün icraatlarından övgüyle bahsediyor. Mesela "asırlardır halkı sömüren softaların nüfuzları kırılıp, zararları azaltıldı.", "Daha sonra herkese parmak ısırttıran büyük inkılaplarımız başladı." gibi sözleri var.
Bu arada sanırım Atsız ata Atatürk'ü müslüman sanıyordu. Atatürk'ün el yazıları ve son meclis konuşması o zamanlar daha ortaya çıkmadığından öyle sanması normal.
Ayrıca şu meşhur gazi mustafa kemal'i seviyorum ama atatürk'ü sevmiyorum sözünün bir kaynağı var mı? Atsız bu sözü söylemişse bile sonradan fikirleri değişti diye düşünüyorum.
Onun cumhuriyet karşıtı olduğuna inanmıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır."

"Biz doğrudan doğruya milletperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Karamanoğlu Mehmet Bey
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 53« Yanıtla #29 : 04 Nisan 2016, 22:30:33 »

Ayrıca tercüme kanunlar bence milli kültürümüze aykırı değil.
İslam öncesi Türklerde kadının boşanma hakkı yok mutdu? Şahitlikte yarım erkek mi sayılıyordu? Üzerine kuma mı getiriliyordu?(hükümdar eşleri dışında)
Erkeğin karısını dövme hakkı mı vardı?
Kadının miras hakkı yok muydu? Belki eşit miras almıyor olabilirdi ama zaman da değişiyor. Hiç değişim geçirmeyeceğiz, ilerleyemeyeceğiz diye bir şey yok. Sonuçta atalarımız bir zamanlar dünyanın düz olduğuna da inanırdı. Göğün 7 katman olduğuna da. Daha sonraları adem ile havvadan türediğine inanmaya başladı. Bunların hepsi bilimsel olarak yalanlanmış inançlar. Atalarımız inanıyordu diye inanmak zorunda değiliz.
Tercüme kanunlar tam olarak niçin kültürümüze aykırıdır bunu bana açıklayın lütfen.
Ayrıca Atatürk'ü de anlamak lazım. Sonuçta 15 yıl gibi kısacık bir sürede bu kadar büyük bir devrimi gerçekleştirebilmek her yiğidin harcı değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır."

"Biz doğrudan doğruya milletperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Sayfa: 1 2 [3] 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.06 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.