Atsız Ata'nın Mustafa Kemal ATATÜRK Hakkındaki Düşünceleri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 17 Kasım 2018, 04:25:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atsız Ata'nın Mustafa Kemal ATATÜRK Hakkındaki Düşünceleri  (Okunma Sayısı 51546 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ESENBİKE
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 3


« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2013, 18:43:50 »

Esenlikler,Atatürk'ün Türkçü çizgisi tartışılmaz...! Bütün Türkler çin seddinde buluşacak sözleri gayet net değilmi..?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Veysel ATSIZALP
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.295


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2013, 18:55:15 »

 Gülümseme Başbuğun Türkçülük konusundaki o kadar net görünen söylemleri ve davranış tarzları var ki sizin bu paylaştığınız Atamızın güzel sözü birazcık hafif kalır.

"Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   

"Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne yedi bin senelik, en aşağı bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir. " 

''Başbuğ''
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ESENBİKE
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 3


« Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2013, 19:18:41 »

 GökTürk Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'lügün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek.

Mustafa Kemal Atatürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ambakay
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 647« Yanıtla #13 : 31 Ağustos 2013, 19:40:13 »

...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ambakay
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 647« Yanıtla #14 : 31 Ağustos 2013, 19:42:30 »

...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Veysel ATSIZALP
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.295


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #15 : 31 Ağustos 2013, 19:48:27 »

Otağda yapacağım çok iş var daha, kırolar biraz daha marul olarak kalacak çünkü nereden düzelteceğimi bilmiyorum Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Ambakay
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 647« Yanıtla #16 : 31 Ağustos 2013, 20:16:01 »

...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ambakay
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 647« Yanıtla #17 : 02 Eylül 2013, 14:08:25 »

...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Böri Türk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10


Bozkurtlar Ulusun, Tanrı TÜRK'ü Korusun!


« Yanıtla #18 : 15 Kasım 2013, 00:24:12 »

"Baskumandan Mustafa Kemal'i tebcil ederim (ulularim). Fakat Cumhurreisi Atatürk'ü begenmiyor ve sevmiyorum." (Mert, dürüst ve dalkavuk olmayan asil bir Türk gibi düşüncelerini ifade etmiş)

(Kaynak: Orkun, Sayı: 44, Ağustos 1951)

Ben Atsız Ata'nın bu sözünü daha önce okumuştum ve üzülmüştüm. Şimdi bu başlığı incelerken de farkettim ve birşeyler yazma gereği duydum. Atsız Ata'nın birçok makalesini okuduğumda maalesef Başbuğ Atatürk hakkında bazı olumsuz görüşlerini gördüm. Getirilen kanunlar için ''tercüme kanunlar'' diyor, Başbuğ Atatürk'ün resmi tarih tezi için ''komedi'' diyor. Baloları falan yerden yere vuruyor. 29 Ekim'i bir rejimin ilan günü olarak gördüğü için milli bir bayram olarak görmüyor, Büyük Taaruz gibi kazanılan zaferlerin tarihlerini daha değerli buluyor. Dalkavuklar Gecesi'nde Kral Şubbiluliyuma'nin Atatürk olduğunu söyleyenlerde var. Atsız gibi dik ve tavizsiz birisinin Atatürk'ün beğenmediği yönlerini eleştirmesi anlaşılır olabilir fakat ''Atatürk'ü beğenmiyor ve sevmiyorum'' sözü bende burukluk yarattı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK ve TÜRKÇÜLÜK düşmanlarını ezeceğiz! BAŞBUĞ ATATÜRK, Yanık Yurd Gazetesi, İzmir, Tarih: 28 Nisan 1925, Sayı:96, s.2)

Hayatın kamçısıyla sızar derinden kanlar,
Senin büyük derdinden başkaları ne anlar?
Vicdanını Coni'ye, Moskof'a, Arab'a satanlar,
Küfür diye bakarlar senin dualarına!
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 15 Kasım 2013, 07:20:52 »

Atsız her konu üzerinde Türkçü bakışla düşünecek kadar büyük bir bilgedir. Onun için Türkçülük fikrinin hududu yoktur. Her konuya uygulanabilir her yerde yapılabilir. Türkçülük yabancı kaynaklı hiçbir fikre meyil vermemek gerektiği konusunda, Atsız Ata'da, radikalize olmuştur. Başbuğ Atatürk ise, son yıllarda dünyanın gördüğü de başarılı komutan ve faydacı kararlarla ülke yöneten siyasal bir önderdir. Burada dikkat etmenizi istiyorum sevgili kardeşimiz, Atatürk dönmenin çözüm odaklı siyaset anlayışı Türkçülük fikri ile çelişen örnekler barındırır. Örneğin Atatürk döneminde hukuksal yasaların dışarıdan tercüme edilerek getirilmesi Atsız'ı ve bütün Türkçüleri rahatsız eder. Türkçüler hukuksal metin ihtiyacının karşılanması için milli kaynakları tercih ederlerdi. Atsız o dönem, yaşı uygun olup o kadroda yer alsa, Turklerin yeni bir kanun yazmalarını beklerdi. Çünkü bugün Türk Medeni Kanunu dediğimiz şey yabancı kaynaklıdır.

Kıymetli kardeşimiz, sizin burukluğunuzu ben de yaşıyorum şu anda. Henüz geçen bir ay içinde Türk Tarih Tezi denen şeyin "Atatürk"ün olmadığını belirten uzunca bir makale yazmıştım halbuki. Atatürk dönemindeki bütün siyasetçileri savunmak zorunda olmadığımız için Afet Inan, Reşit Galip, Sadri Maksudi gibi Türkçü olmayan kimselerin kaleme aldığı metne ne olur "Atatürk"ün demeyelim. Bugün bile Anadolu'da Türklerin değil de karma bir halkın olduğunu savunanlar bu tezi Başbuğ'a yamamaya çalışırlar.

Atatürk döneminde yapılan her hareketi doğrudan Başbuğ yapmamıştır. Öyle ki, kemalist çete, başbuğ hazretlerine bile hareket imkanı bırakmayacak kadar etkin hale gelmiştir son dönemde. Türkçüler Atsız Ata veya Başbuğ'dan birini tercih etmeyi zorunlu görmezler, ama dışarıdan gelen kanunlardan da memnun olamazlar. Belki Başbuğ'un ömrü yetse o kanunlar yerine milli bir yasa oluştururdu, ama kimse gerçek Türkçüler'den Atatürk döneminde oldu diye yabancı kaynaklı kanunları benimsemesini beklemesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2] 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.056 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.