Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: börteçine552 üzerinde 10 Eylül 2012, 12:05:09Konu Başlığı: Ziya Gökalp Hakkında ?
Gönderen: börteçine552 üzerinde 10 Eylül 2012, 12:05:09
Arkadaşlar Gökalp hakkında 2 sorum var. Türkçülüğün esasları kitabını okudum. Gayet güzel bir kitaptı, fikirlerimle uyuşuyor.
Lakin ateist olduğunu ve önce kürtçülüğün esaslarını çıkardığını, mason olduğunu duydum. Bunlar ne kadar doğrudur ?
Ayrıca Atsız Ata Müslüman değil, ama Gökalp kendisinin Müslüman olduğunu söylüyor. Neden Gökalp'e yüklenildiği kadar Atsız Ata'ya yüklenilmiyor, mantığını çözemedim :) Şimdiden teşekkürler .. :GokTurk:


Konu Başlığı: Ynt: Ziya Gökalp Hakkında ?
Gönderen: açina üzerinde 10 Eylül 2012, 12:45:07
Önce Esenleşme bölümünde esenlik dile istersen. Otağa gelip ilk leti olarak H. Nihal Atsız  ve Ziya Gökalp'in dinini ve Türklüğünü sorgulamak hiçte hoşlanmadığımız bir hareket tarzı. Her iki Türk büyüğüde bizim için değerlidir. Ayrıca gerçek Türkçüler, Türk dünyasına hizmet etmiş kutsalların dini inaçları ile ilgilenmezler. Önemli olan Türk ırkına kattıkları değerlerdir. İmla kurallarına da bu arada dikkat et bence. Çünkü Türkçü Turancı otağda en çok dikkat edilen konudur.


Konu Başlığı: Ynt: Ziya Gökalp Hakkında ?
Gönderen: Gumus Kurt üzerinde 10 Eylül 2012, 13:26:03
Kimsenin dini inanı bizi ilgilendirmez, fakat Ziya Gökalp müslümandır ve Türk'dür. Ziya Gökalp'in Türklüğünü sorgulamakta kimsenin haddi değildir.

"Türk milletindenim, İslâm ümmetindenim, Garb medeniyetindenim." Ziya Gökalp

"Türklük hem mefkurem hem kanımdır. Türklük hâdimine Türk değil diyen, Soyca Türk olsa da, piçtir, Türk değil!" Ziya Gökalp

Şimdi diyeceksin ki Ziya Gökalp'e niye ateist iftirası atılıyor. Ziya Gökalp'in Türkçü ve Turancı olmasından dolayı hain Necip Fazıl'ın Türk çocuklarının kafasını bulandırmak ve gençleri Türkçülükten soğutmak için Ziya Gökalp'e attığı iftiraya bakalım!

"İstanbul’a gelişlerimden birinde hastalandım ve Fransız hastanesinde yattım bitişiğimdeki odadan garip sesler geliyordu bu sesleri çıkaran hastanın kim olduğunu sordum meşhur Ziya Gökalp dediler mebusmuş-profesörmüş ismini yeni duyuyordum öldüğü gece başını duvarlara çarparak sabaha kadar ALLAH’a galiz kelimelerle sövdü o kadar fena oldum ki bu hal karşısında odamdan çıkıp başka bir yere sığındım öğrendiğime göre ALLAH’a inanmazmış…"
(Sahte Kahramanlar; s.74-75)

Şimdi daha net anlamışsındır.


Konu Başlığı: Ynt: Ziya Gökalp Hakkında ?
Gönderen: börteçine552 üzerinde 10 Eylül 2012, 15:16:34
Önce Esenleşme bölümünde esenlik dile istersen. Otağa gelip ilk leti olarak H. Nihal Atsız  ve Ziya Gökalp'in dinini ve Türklüğünü sorgulamak hiçte hoşlanmadığımız bir hareket tarzı. Her iki Türk büyüğüde bizim için değerlidir. Ayrıca gerçek Türkçüler, Türk dünyasına hizmet etmiş kutsalların dini inaçları ile ilgilenmezler. Önemli olan Türk ırkına kattıkları değerlerdir. İmla kurallarına da bu arada dikkat et bence. Çünkü Türkçü Turancı otağda en çok dikkat edilen konudur. Esenlikler dilerim !

Daha hoş bir karşılama, selamlaşma yapabilirdiniz. Benim o yüksek şahsiyetlerin dinini, ırkını sorgulama gibi bir haddim yok. Ayrıca imla kurallarının neresine dikkat etmemişim anlamadım ?


Konu Başlığı: Ynt: Ziya Gökalp Hakkında ?
Gönderen: açina üzerinde 10 Eylül 2012, 15:27:55
Esenleşme bölümünde ki gibi bir giriş yapsaydınız, orada görüldüğü üzere otağımıza yeni üye olan tüm kandaşlarımızı sevgi ile karşıladığımızı görürdün.


Konu Başlığı: Ynt: Ziya Gökalp Hakkında ?
Gönderen: börteçine552 üzerinde 10 Eylül 2012, 15:35:26
Teşekkür ederim.