Melih Gökçek İstifası Neden İstenmektedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Aralık 2020, 11:54:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Melih Gökçek İstifası Neden İstenmektedir?  (Okunma Sayısı 2385 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 24 Ekim 2017, 14:06:44 »

Ankara'da 27 Mart 1994 yılından bu yana belediye başkanı olan Melik Gökçek esasen odasını toplayalı 8 gün olduğu iddia edilmektedir. Uzun vadede önümüzdeki süreçte var olacaktır. Mutlaka önümüzdeki dönem hangi partiden olur ama siyasî hayatına devam edecektir.

Kendi politikasını çok iyi yürüten bir isim. Belediye başkanı olduğu günden itibaren Devlet kurumları içinde çok kilit isimlerle de asker içinde de yargı içinde de istihbarat örgütü içinden de içli dışlı arkadaş olduğu isimler var. Emeklilikten sonra da pek çok dost edindiği kimselerle görüşmeye devam etti. Bazılarına imkânlar sağladı. İnsanları işe alarak birtakım yerlerden maaşlar bağladığı bilinmektedir. Kolay kolay siyasetten vazgeçecek bir kişi değil gibi görünüyor.

Kendisi hakkında yolsuzluk iddiasında bulunulamaz. Gerekçe yolsuzluk değil, 3628 sayılı yasa şu an uygulanamaz. Fakat milletvekili olmadığı için dokunulmazlıkları yok. Dolayısıyla zaman aşımına tabiler. 2023 hedeflerine bakıldığında suçlandıkları konuların süreleri belki dolmuş olabilir. 3628 sayılı yasa ile ilgili 5 yıla kadar üst sınır idi. Fakat ceza kanununa göre 8 yıl olduğu söylenmektedir. Buna göre 12.5 yıla kadar yargılanabilirler. Bazı yazarlarca Melih Gökçek üzerinde Fetö yakınlığı vb. konular dillendirilmeye başlandı. Fetö ile mücadeleden görevden alınmak istenmediği belli, yolsuzluk ile de ilgili olmadığı kesindir. Büyükşehirlerdeki oy kaybı nedeni ile denilmektedir.

Sizce Melih Gökçek istifası neden istenmektedir? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2017, 20:09:51 »

"O GİDECEKTİ ZATEN"

Arınç, Melih Gökçek'in istifasına bir gün kala Ankara'da cami açılışında Cumhurbaşkanı'nın yanında yer alması ve Cumhurbaşkanı'nın kendisine teşekkür etmesi de hatırlatılarak sorulan soruya; "O bana siyaseten zarar vermek istedi ama ben siyaseten daha da güçlendim, sabrettim ve kazandım. 2009'dan beri Melih Gökçek'in adaylığına karşı çıktım. 2014'te çok daha fazla karşı çıktım. O gitti gidecekti zaten. Bana FETÖ'cü dedi, çocuklarım çok fazla acı çekti, onlarla helalleşsin ben bir şey istemiyorum." cevabını verdi.

Hürriyet Haber
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2017, 20:14:51 »

akİTlerle birbirine düşmüşler, kavga etmişler. Beter olsunlar!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2017, 21:46:13 »

Değerli paylaşımınız için sağ olun kandaşım.
Kapalı kapılar ardında neler konuşulduğunu bilmiyorum, bunu gelişen olaylarla tahmin edebiliriz kısmen. Ancak şunu söylemeliyim ki Melih Gökçek'in gidişi de kalışı da önemli değildir. Yerine geçen kişi Türk soylu olsun ve belediyede çalışacak kişilerin etnik kimliğine dikkat etsin , benim tek dileğim odur. Bu konuda çok ümitli değilim zaten, ama dileğim bu.

akp belediyeciliğe bu aralar fazla önem verir oldu. Başkanlık sisteminden önce bu tarz yerel liderler göze batar. Genelde eyalet sistemi için geçerli olan bu hareketler acaba ilerisi için bir eyalet mi geliyor soru işaretlerini beraberinde getirir. Çünkü geniş çapta bir yasa değişikliği ve belediyelere geniş yetki veren yasa paketleri parlementoları bu hareketlere zorlar. Yüksek derece yetkiye sahip ama başına buyruk hareket eden , merkezi dinlemeyen, sadakatine güvenilmeyen belediye başkanları istifaya zorlanır. Melih Gökçek'e karşı bir şüphe vardı ki istifası istendi. Başkanlık sistemiyle bu istifaları bu yüzden bağımsızmış gibi düşünemeyiz. İlerde belediyelere geniş yetki veren yasalarla karşı karşıya kalacağız. Tabi ki bu geniş yetkilere rağmen başkanlığın belediyere söz geçirmesi, kontrol edilebilmesi için tedbir mekanizmaları da hiç şüphesiz sisteme eklenecektir.

Osmanlı'da da saray , yerel güç olarak öne çıkanları ya saraya çağırır gözdağı verirdi ya da görev verir işbirliği yapardı. Bu şekilde kontrol etmeyi, olası isyan ve tehditleri bertaraf etmeyi amaçlarlardı.

Ben bu istifanın arkasında oy , seçim, seçim başarısızlıkları olduğunu bu yüzden düşünmüyorum. Tamam, genel seçimler parti liderlerinin imaj ve popüliritesine bağlı değişir. Sonraki yön veren eleman da belediyelerin imajının genel seçimlere etkimesidir. Elbette bu seçim için yapılan politikalar olabilir , bu yüzden istifalar istenmiş olabilir ancak perde arkasında belediyelere geniş yetki veren yeni başkanlık sisteminin tedbir mekanizmasının olduğunu düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2017, 22:31:44 »

AK Parti'de istifası istenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur hem belediye başkanlığı hem de partisinden istifa etti. Edip Uğur şu açıklamaları yaptı:

"GÖREVİMDEN AYRILMA NOKTASINA GETİRİLDİM"

AK Parti'de siyasi hayata adım atarken kurucu il başkanı olarak görev verildi, bunu üstlendik. Milletvekili olarak yasama faaliyetinden genel başkan yardımcılığına kadar partimizde çok önemli görevler aldık. Partimizin kasası bize teslim edildi. En üst karar mekanizmalarında görevlendirildi. Belediye Başkanı olmamız istendi, bunu da üstlendik. Hiçbir kademe görevden geri durmadık. Son uygulamalarda geldiğimiz noktada şimdi sormak istiyoruz, bürokrasi siyasetin önüne, devlet milletin önüne ve en önemlisi sadakat liyakatin önüne geçmiş gibi görünmüyor mu?

Değerli basın mensupları neticede göreve devam etme imkanı bizler için maalesef ortadan kaldırılmıştır.

OTOFAJİYE DÖNÜŞMÜŞTÜR

Metal yorgunluğu adı altında bu değişim ve yenilenme süreci AK Parti'de bir otofajiye dönüşmektedir. İletişim çağında Ankara ile iletişim ve istişare kanalları sağlıklı işlememektedir. Yerel ile merkez arasındaki irtibat aracılarla sağlanamamaktadır. Bu durum bütün AK Partili belediye başkanları için de böyledir ve geçerlidir.

TEHDİDE VARAN MÜDAHALELER...

Kendi adıma şunu söylemeliyim. Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok. Ve fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdahaleler var. Bu katlanılacak durum olmanın ötesine geçmiştir.

Dolayısıyla AK Parti'de siyaset yapma imkanımız maalesef ortadan kaldırılmıştır.

Gelinen bu durumda partimden ve belediye başkanlığı görevimden ayrılma noktasına gelmiş, getirilmiş bulunmaktayım.

"PARTİME VE BAŞKANLIK GÖREVİME VEDA EDİYORUM"

Tek endişem başladığımız projelerin yarım bırakılarak insanlarımızın beklentilerinin boşa bırakılmasıdır. Bundan önce veda ve vefa vurgusu yapmıştım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzi irade ile milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum.

"ÜZGÜNÜM, KIRGINIM AMA HUZURLUYUM"

İnancım ve itikatım gereği olanda hayır vardır. Üzgün, kırgınım ama huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Balıkesir sevdalısı olarak şehrime, hemşehrilerime hizmet etme gayreti içerisinde oldum. Hepinize, bütün hemşehrilerime, yol arkadaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma ve bu uzun mesai yıllarında bana destek olan aile teşekkür ediyorum. Ve Allah'a ısmarladık diyorum, hoşça kalın."

OTOFAJİ NE ANLAMA GELİYOR?

Uğur'un sözlerinin ardından üzerine binlerce internet kullanıcısı "Otofaji ne demek" diye arama yapmaya başladı. Otofaji hücrelerin, gereksiz veya işlevsiz kalan parçalarını doğal, düzenli ve yıkıcı bir şekilde ortadan kaldırmasını sağlayan mekanizmaya deniyor.

BEŞ BELEDİYE BAŞKANI İSTİFASINI AÇIKLAMIŞTI

AK Parti’de daha önce istifaları istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifalarını açıklamıştı.

Hürriyet Haber
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.645


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2017, 00:38:38 »

''İ'' Melih Gökçek dedim diye 500 lira para cezasını 5 taksitde ödettiler bana
EEEE reis de ''İ'' nin anlamını anlamıştır artık yani 23 yıl olmuş Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2017, 20:50:13 »

İşte Melih Gökçek'in Yerine Gelen İsim

Gökçek'ten Tweet

Mustafa Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Melih Gökçek tweet attı. Gökçek şunları söyledi: “Mustafa Tuna ABB Başkanlığı’na seçildi. Kendisine hayırlı hizmetler temenni ediyorum. İnanıyorum ki 1,5 senede çok güzel hizmetler yapacak.”

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.292


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #7 : 13 Mart 2019, 19:42:46 »

Erdoğan, önçelikle büyükşehir belediye başkanları Kadir Topaş ve Melih Gökcek'i neden görevden aldı?
Bu adamlar yolsuzluk mu yaptı yoksa halan Fetö terör örgütü üyesi olduklarından mı o dönem 6 Beledi başkanının istifalarını istedi.

Bu konuda tek bir açıklama yapmadı.
Bu ne biçim devlet yönetmek.
Herif 2 büyük şehir olmak üzere 6 belediye başkanını görevden alıyor ve tek bir açıklama yapmıyor.
Böyle iş mi olur lan!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.239 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.