.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Eylül 2020, 02:19:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: .  (Okunma Sayısı 2220 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kün Togdı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 5


.
« : 19 Temmuz 2014, 02:40:50 »

.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2014, 03:52:00 »

Esenlikler. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde olacağım. Bu zamana kadar herhangi bir Türkçü platforma katılmadım. Üniversitede artık Türkçü kandaşların yanında mücadeleye başlamak istiyorum. Sizin öneriniz ne olur? Bildiğim kadarıyla Kara Kalpaklılar Gençlik Hareketi var. Ama onlar da daha çok Kadıköy'de faaliyet gösteriyorlar ve ne yazık ki sayıları az. Sizce Ülkü Ocakları ile hareket etmem ne derece doğru olur? Öğüt ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Şu an için Üniversitelerde ciddi bir Türkçü teşkilatlanma yok. Birkaç Türkçü'nün arkadaş arasında kalan oluşumları var, onlar da dostane sohbetlerden ve milli hassasiyet içeren mitinglerde bayrak sallamaktan öteye geçmiyor.

Ülkü Ocakları'nın Türkçüleri devşirdiğini, ırkçılıklarını törpülediğini düşünüyoruz. Fakat son bir kaç senedir, Ülkü Ocaklarının sanal ortam üzerinden de olsa, yedikleri şiddetli Türkçü propaganda dan etkilenip kurumsal değil de kişisel olarak Türkçülüğe meylettiklerini görüyoruz ve biliyoruz. Türkçülük'ten bihaber bir çok ülkücü olduğunu, içlerinde Türkçülük yattığını fakat Türkçülüğü bilmediklerini için adını koyamadıkları bir ırkçılık yaptıklarını da biliyoruz. Okuduğun okulda şayet Türkçü çevre edinemezsen böyle kişilerle kendin oluşumlar/arkadaşlıklar kurabilir veyahut çok ileriye gitmeden irtibatta kalabilirsin. Yoksa, hiçbir oluşum ve örgütlenme bizzat samimi Türkçüler tarafından oluşturulmadığı sürece Türkçüleri tatmin etmeyeceği gibi uygulamalar ve hedeflerde Türkçüleri cezbetmez.

Velhasıl, milli meselelerde ortak paydada buluşabileceğin kişi ve oluşumlarla irtibat halinde ol fakat, Türkçü bir örgütlenme bulamadıysan kademe kademe sen oluştur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2014, 12:16:28 »

Türkçü teşkilat yok benim bulunduğum üniversitede- erciyes- ama Türkçüler var. Her yerdeler, herkesin içindeler. Bence yakın arkadaşlarmızdan, çevremizden Türkçülerle irtibata geçmek önemli. Onlarla yakın olun, bir şeyler içmeye gidin, yemek yeyin sohbet edin. Şimdilik bunlar lazım. İki kişi üç kişi kendi aranıza kata kata çoğalırsınız. Ben de erciyes üniversitesindeki Türkçü kandaşlarımla buluşmaya çalışıyorum. Sayımız aslında çok ama birlik olunmuyor. Ama umut var içimde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.221 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.