Sizce Murat Bardakçı nasıl biri?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Aralık 2020, 22:35:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 4 5 [6]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sizce Murat Bardakçı nasıl biri?  (Okunma Sayısı 33833 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Horasanlı Türkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #50 : 25 Ekim 2010, 18:07:46 »

Alıntı
İstediğin cevabı ver de, bana hakaret etme hakkını nerden buluyorsun, senin uslubun yanlış öncelikle.
Ben orda ne demişim zaten söylüyorum açıkça ne Kemal i ne Karası ben internetten okudum
diyorum.

Ben üslubumda bir hakaret göremiyorum, ama sen de hangi kaynaktan alıntı yaptığına dair yazarı ile ilgili bir kaynak vereceksin ki kimin söylediğini bilelim. Yoksa, Murat Bardakçı'nın destekli ya da desteksiz sallamalarından bir ayrıcalığı kalmaz. Kemal Kara dediğimiz arkadaş, Macarların Hristiyanlaşıp Türklüklerini kaybettikleri hakkında 30 senedir deli saçmaları yazıp Türk soyluların akıllarını mundar eden zât-ı muhteremdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #51 : 25 Ekim 2010, 18:10:30 »

M.Kemal de Saidi Nursi yi Meclise davet etmiştir. 1926 da verilen bir raporu 1936 da Meclis kürsüsün den tekrarlamış ve 1937 de Kızılbaş katiamının emrini vermiştir. Bu onun Büyük bir Hükümdar olduğu gerçeğini değiştirmez.Başbuğumuz Atatürk'ten "M.Kemal" diye bahsedip kürt sa-it'ten Saidi Nursi diye bahsetmesinden ne mal olduğunu ortaya koymuş zaten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #52 : 26 Ekim 2010, 00:00:43 »

M.Kemal de Saidi Nursi yi Meclise davet etmiştir. 1926 da verilen bir raporu 1936 da Meclis kürsüsün den tekrarlamış ve 1937 de Kızılbaş katiamının emrini vermiştir. Bu onun Büyük bir Hükümdar olduğu gerçeğini değiştirmez.


Çok ilginç bir adamsın. Başbuğun böyle bir kızılbaş katli emri yoktur. Dersim'de isyan çıkaran kürtlere karşı harekat kararı almıştır, bunun adıda katliyam değildir. Katliyam dediğinin anlamı, suçsuz yere toplu öldürümdür. Bir nevi soykırım da denilebilir. Burda ise, devlete karşı bölücü ve silahlı bir isyan söz konusudur ve bu isyan bastırılmıştır, katliyam olmamıştır. Bu gibi yerlerde sözcükleri seçerek kullanmalısın. Yoksa, bölücülerden farkın nedir? Kaldı ki, Atatürk'ün, Alevilere karşı bir kötülüğü olmamıştır. Aksi halde, neden Cem evlerinde, Atatürk'ün resimi ve Türk bayrağı yer alsın? Türk Alevileri, bu söylentilere kapılacak kadar saf değildir elbet. Arada çıkan bilgisizler kaydeyi bozmaz.

 Sungur kandaşım,
Büyük bir hakan olarak gördüğün Yavuz'un, gözünde büyük hakan olmasında yatan neden 8 senelik hükümdarlık çağında, 4 senesinde seferde olması ve hiçbir savaşı kaybetmemiş olması mıdır yani? Sultan Selim'in cihangirlik özelliklerine diyecek söz yoktur. Gerçekten de tam bir cengaverdi. Ancak biz, kimin Türklüğe daha büyük hizmet ve kötülük ettiğine bakarız. Şah İsmail'e dönelim. 8 senesinin 4 senesini yenilmez seferlerde geçirip, ülkesini geniş sınıra ve zenginliğe boğan Yavuz'un yüce bir hakan olduğunu söylüyorsun. 15 yaşında büyük bir devlet kuran ve Çaldıran savaşına değin hiç bir savaşı kaybetmeyen Şah İsmail için ne demeli? 15 yaşında devlet kurmak, birden bire yüzbinleri aşan orduları kurmak kimin başarısıdır?

'' Burada din bilgileriyle olduğu kadar savaş sanatının incelikleriyle de yetiştirilen küçük Şah , 13 yaşına geldiğinde Şirvan'a giderek babasının öcünü aldı. Babasını öldüren Sultan Yakup'un komutanı Ferrah Yaser'i öldürerek Şirvan topraklarını ele geçirdi. Horasan'da hâkim oldu. 14 yaşında bugünkü Azerbaycan topraklarını , 15 yaşında Tebriz'i ele geçirip , ölümsüz ünvanı ŞAH'lığı aldı. Henüz 15 yaşında , bugünkü Diyarbakır'dan Hindistan'a kadar tanınan , hürmet gösterilen , umut bağlanan genç bir hükümdar olmuştu.'' Alıntı.

Tarihe nereden baktığımız ile ilgilidir. Birde hangi amaçla baktığımıza... İkisinin de cihangirlik, yiğitlik konusunda üstün kabiliyetleri vardır. Ancak, dediğim gibi, kimin Türklüğe hizmet veya kötülük ettiğine bakar, yargılamamızı buna göre yaparız. Bu açıdan bakınca, sence hangisi daha Türk milliyetçisidir?

Benim kişisel düşüncem, her ikiside hatalıydı. Şah İsmail, görünürde daha Türk olabilir ancak, amaç mezhebe dayalı yayılma olunca, karşısında da mezhebe dayalı bir savunma görmesi doğaldır. Yavuz'un, ondan aşağı kalır bir yanı mı vardı? Yüzde yüz eminim, Şah İsmail,kendi ülkesine Arap şeyhlerini din bilgini diye sokacak kadar şuursuz değildi. Yavuz'un Mısır'dan getirdiği onlarca din adamı Arap devesi, Osmanlının zamanla Araplaşmasına ön ayak olmadı mı? Hun devletine sokulan Çinlilerin yıkma amacını, bu devirde de din adamı diye sunulan Arap develeri görmüştür. Türkçü olarak, her ikisine bakışaçımızın, Türklüğe verdikleri zararlara ve yararlarına göre olmalıdır. Kişisel inançlarımız bize bu konularda yanlış düşünceleri benimsememize neden olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
SUNGAR
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80


« Yanıtla #53 : 26 Ekim 2010, 08:21:18 »

Kişisel inancım açısından bakmadığım zaman Şah İsmail daha Türk Milliyetçisidir.
Hun_turk58 kandaşım,  bu konuda ben bağlı bulunduğum devlet ve bayrak açısından Yavuz un tarafındayım.Demek istediğim kurgu yapalım bugün Azerbaycanla bir meseleden dolayı aramız açılsa devletlerimiz bir savaşa girse kardeş kavgasıdır,ama biz Ayyıldızlı bayrak için ölüme koşarız.
Taraf tutuşumun sebebi budur.
Mutlaka Şah İsmail de büyük bir Türk hakanı.Ayrıca Şah İsmail hakkında verdiğin bilgiler için teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

En güzel isimler Allah'ındır, O'na o isimlerle dua edin, O'nun isimleri konusunda eğriliğe sapanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasını göreceklerdir." (A'raf 7/180)
Sayfa: 1 ... 4 5 [6]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.222 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.