Türkiye Niçin Apo Olayını Yaşadı? Apo iti Bize Kimin Kazığıdır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Temmuz 2020, 00:08:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye Niçin Apo Olayını Yaşadı? Apo iti Bize Kimin Kazığıdır?  (Okunma Sayısı 8676 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kamiçe
Ziyaretçi
« : 20 Ağustos 2010, 02:20:14 »

  Önce Apo için düşünülen suikast girişiminden işe başlayalım. Apo'ya suikast doğru muydu, değil miydi? Ayrı mesele ama bu fikir Tansu Çiller'in aklına çok yatmıştı. Çünkü, Tansu Çiller bu olayı başarsaydı; kendine göre Mesut Yılmaz'ı ''yamyassı'' yapacaktı. Ayrıca, 1995 seçimlerine gidilirken; Apo suikastıyla sandıktan ezici bir üstünlükle çıkmanın hesaplarını yapıyordu. Onun için iştah verici bir projeydi suikast girişimi. Ne oldu? Bu suikast girişimi için Emniyet, MİT, Genelkurmay, JİTEM birimleri bir arada kollektif bir çalışma yapmaya karar verdiler.

  Sonunda bir muhabir; hem de belden aşağı yayın yapan bir gazetenin muhabiri: ''Apo'ya suikast düzenlenecek'' şeklinde bir haber yapar. Muhabir: ''Baktım ki, Tansu Çiller bir şey yapacak. Seçim'de ezici bir üstünlük sağlanabilmek için Apo'ya suikast düzenlenebilir. Bunun için yazdım.'' diyor. Muhabir, bu konuda çok sıkıştırılmasına rağmen haberi kimin sızdırdığı hakkında bir bilgi vermemiştir. O zamanlar, bunu Mesut Yılmaz'ın sızdırdığına dair söylentiler ortalıkta dolaşmıştır. Ben buna ihtimal vermiyorum. Tamamen o gazatecinin tahminen, böyle isabetli bir haber yaptığını düşünüyorum. Ama öyle ya da böyle dört ebeli suikast bebeği, doğmadan ölmüştür. Bunu söylerken, Apo'ya düzenlecek olan suikastin isabetli olup olmadığı konusunda yani iç siyaset açısından ne gerektireceğine dair bir yorum yapmıyorum. Normalde bu suikastın Türkiye'nin bölücülük meselesi konusunda isabetli olup olmadığı konusunda tereddütlerim var. Yani, efsanevi bir kahraman türetip; Türkiye'deki bölücü kuvvetlerin hayallerini gerçekten fazlasıyla tahrik edecek bir sonuç olsaydı ne olurdu? Bunu iyi hesap etmek lazım. Bu konu da düşüncelerimi toparlamış değilim. Ama Apo, Apo olmadan önce bertaraf edilmeliydi. Onun bertaraf edilmeyişi; muhtemelen bizim kendisini derin zanneden birimlerimizin çok önce yaptığı bir hatadan kaynaklanır.

  Böyle bir hatayı kim yapmış olabilir ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Zula
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2010, 12:22:49 »

Şeytanın yetişmesi için en elverişli ortam neresidir? Cehennem mi?
Hayır...
Cehennemde kandıracak, yolundan saptırılacak, çalınacak ruh yoktur.

Şeytan en sadık yoldaşlarını dindarlar arasından bulur. Nasıl ak dediğimizde kara o temiz rengin arkasında bir yerlerde varlığını hissettirirse, Tanrının adını her ağzımıza aldığımızda şeytan da oralarda bir yerlerdedir.

Her davranışlarını Allah'ın inayeti ile açıklayan ruhlar bu yüzdendir ki şeytana da en yakın olandır. Bu yüzden bir pazarlıkta, bir anlaşmada her Allah, Muhammed adını duyduğumda veya karşımdaki ibadetini insanın gözünün içine soka soka gerçekleştiriyorsa kendimi hazırlarım; Kazık geliyordur...

Şimdiye kadar haksız çıkmadım.

İkilem gibi geliyor değil mi? Değil. Biraz daha örnek.

En namussuzlar ağızlarından namus lafını düşürmeyenlerden çıkar. Ben hiç yalan söylemem diyen kiş kesinlikle yalan söylüyordur. Sol hareketine bakın. Şimdiki reklamcıların büyük çoğunluğu sol kökenlidir. Ağızlarından düşürmedikleri İşçi sınıfına en büyük ihaneti zehirli reklamlarıyla bunlar gerçekleştirmiş, kapitalizme en büyük hizmeti bunlar etmiştir. Peki ya güdük, kara kuru, yahudi kılıklı Hitler'in iri yarı, sarışın Aryan ırkının kurtarıcısı rolünü üstlenmesi? DHKP-C'li adını unuttuğum kaltağın Japonya ile büyük bir ekonomik işbirliği hazırlığı içinde olan Özdemir Sabancıyı öldürüp Amerika ve Almanyanın ekmeğini yağlaması? 9. filonun gitmesi için eylem yapan solculara, "milliyetçi" arkadaşların saldırması?

Vatanına, milletine, ırkına ihanet eden hayinler en güzel nerede yetişirler?
Malesef vatanına, milletine, ırkına hizmet etme, yüceltme amacını taşıyan hareketler içinde...

Sevgili Kamiçe, Uğur Mumcu öldürülmeden önce tam da senin bu sorduğun sorunun cevabını araştırıyordu. Uğur Mumcu'nun Kürt dosyasında konu ile ilgili bir takım ipuçları var. Hatırladığım kadarı ile seninle paylaşayım.

- Öcalan'ın resmi nikahlı karısının babasının MİT ile ilişkileri var. Çevresinde sağcı olarak bilinen kayınpeder'in "Kızımızla onu devlet kontrolü altında tutabilmek için evlendirdik" dediği rivayet oluyor.

- Öcalan Doğu Perinçek'in kaleme aldığı bildiriyi dağıtırken tutuklanıyor. 12 Eylül döneminde bildiri dağıtanların nasıl bir sonla karşılaştığını dönemi yaşayan büyüklerinize sorunuz. Fakat Öcalan "pardon bir yanlışlık yapmışız" deyip salıveriliyor.
 
-Öcalan 1969 yılında Diyarbakır Tapu Müdürlüğüne tâyin edilmiş. Göreve yeni başlayan memurların iki yılını doldurmadan başka bir ile yatay geçiş yapması mümkün olmadığı halde, Abdullah Öcalan, bir yıl sonra kendini İstanbul Bakırköy'e tâyin ettirmeyi başarmış...

-İstanbul Hukuk Fakültesi'nden, yine yatay olarak geçtiği, Ankara SBF'de Devletten burslu olarak okumuş.

Göreceğin üzere ortada bir toz bulutu var ama arkasından "Devlet" ismi okunabiliyor. Devletten önce gelen sıfatın ise ne olduğunu henüz göremiyoruz. Derin Devlet mi? Amerikancı Devlet mi? Cuntacı Devlet mi? İslamcı Devlet mi?

Kesinkez bildiğimiz tek şey Apo yılanının, rengini şehit kanlarından alan bayrağımın gölgesinde pamuklar içerisinde büyütüldüğü.

Neden?
Neden?
Neden?

PKK'nın kimin işine yaradığı kimin amaçlarına hizmet ettiğine bakarak, dış mihraklardan tutun da, Silahlı kuvvetlerimiz içinde bir grup hainin ceplerini doldurmak için kurguladığı bir senaryoya kadar bir sürü komplo teorisi kurabiliriz. Muhtemelen bunların hepsinde de bir doğruluk payı olabilir. Bu noktadan sonra yazacaklarım için çok küfür işiteceğimi biliyorum. Fakat gördüğüm bir hata konusunda onu düzeltebilecekleri uyarmaz isem sonuçlarının günahının benim de boynumda asılı kalacağı gibi bir düşünce ile büyütüldüm.

Bu siteye katılmaktaki amacım ülkemin kanını emen Arap devşirmesi politikalardan bunalıp kendimce bir çıkış yolu aramak idi. Hayal kırıklığına uğradım. Öz Türkçe kullanmak. İslamiyet öncesi inanç ve gelenklerimizi ortaya çıkartmak, Arap yozlaştırmasının etkilerini azaltmaya çalışmak gibi çok doğru, çok güzel şeyler yapıyorsunuz kabul, fakat savunduğunuz pek çok diğer şey çözümsüzlüğü destekliyor.

Yukarıda belirttiğim gibi, eğer fail meçhul ise işlenen suçun kimin işine yaradığına bakılır. Komik bir biçimde bağımsız bir Kürdistanın aleyhine en kötü sonuç doğuracağı topluluk Kürtler. Biz bölünmüş olacağız, zayıflamış olacağız, doğru fakat Avrupa Birliğine girebileceğiz, sırtımızda taşımamız gereken Kürtler olmadan ekonomik açıdan daha müreffeh olacağız. "Türk Türke" kalacağız. (Soyutlama yeteneği olmayanlar için not: Benim istediğim kesinlikle bölünmek değil) Kürtler ise ağalık-köpeklik yapıları ile Afganistan benzeri beşinci sınıf bir ülkede kaderleriyle başbaşa kalacaklar.

Bu durumda başımıza bu yılanı saranlar arasında, hararetle kan saflığını savunan "Türkçü-Turancı" Kandaşların da olma olasılığı var mıdır yok mudur, karar takdirinizdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2010, 12:44:21 »

Zula aramıza hoş geldin, esenlik getirdin. Dediğin bazı şeyler malesef ki gözüktüğü gibi değil, örenğin avrupa birliğine girdiğimizde müreffeh olmak yerine batan kardeşlerimizi(!) sırtlamamız gerekecek çünkü AB kaynakları önümüzdeki 50 yıl içinde son bulacak, üretimsizlik ve hammadde yüzünden. Bu sebepten AB artık girilmemesi gereken bir bataklıktır. 2. olarak kürtler özerk bir devlet kurdular diyelim hatta bizden bölünüp toprak alıp kurdular (imkansız ama) diyelim. Ne olur biliyomusun? ilk 3 yıl içinde nüfusu %70 azalır, Topraklarda yatırım yok, Kürtler tembeldir ve salaktır, eldeki madenleri işleyemez, işsizlik ve geçim kaygıları baş gösterdiğinden rahat oldukları yere Türkiye'ye geri dönmeye çalışırlar çoğuda kaçak göçek girer orada kalanlar 1 avuç insan aynen ermenistan kaderine mahkum olurlar ellerinede bişe geçmez.

Apo ve pkk bize o kadar kişini kazığıdır ki anlarması zor. Pkk kuruluşu 1970 lere dayanır. Yeni kurulmuş olan israil devletini sıkıştıran İran, Suriye, Lübnan, Ürdün 4lüsüne iç karışıklık, ve devlet politikasının farklı yönlere çekilmesi için ABD-Türkiye ve İsrail ortak girişimi tarafından oluşturulup bu devletlerin başına bela edilmiştir. Amaçlarına ulaşıp israil sınır bütünlüğünü sağlayıp temellerini sağlamlaştırınca örgütün görevi tamamlanmış ve lağv edilmeye hazırlanırken , patlak veren İran Irak savaşı sırasında önemli ölçüde silah desteği de almış ve İrana karşı durması için yine ABD tarafından desteklenmiştir. Bu savaş esnasında Türkiye Pkk üzerinden elini eteğini çekmiştir, kendi öz çocuğunun kendine düşman kesileceğini tahmin edememiştir. Çocuğa karşı her ne kadar savaşmaya çalışılsada kendi çocuğunu öldürmek zordur ayrıca vaftiz babası olan ABD buna müsaade etmemektdir. Yani öyle 1-2 kişinin hatası değildir PKK. Ecevitin 1970 lerde başbakan olması ile başlayıp, Tansu Çiller, Mesut yılmaz, Süleyman Demirel,Turgut Özal hataları silsilesi ve son olarak RTE PKK ve k*rtleri bugünkü dyurumuna getirmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2010, 12:48:08 »

Zula denen şahıs,kimsin, nesin bilmiyorum ama senin bu yazdıkların deli saçması hatta hainlik kokan zırvalar.Bu onlarca şehit verdiğimiz günlerin ertesi, iktidar ve yalakalarının bunu ordunun üstüne yıkmaya çalışmasından bir farkı yok.Eğer bu otağda yeterince kalmış olsaydın, hiç bir TÜRKÇÜ'nün vatanını böldürme gibi hain bir plan içine girmeyeceğini anlardın.Türkçüleri tanımadığın, -sırf AB ye girmek ve Türk Türke kallmak için apoyu bu vatanın başına bela eden TÜRKÇÜLER olabilir -safsatasını yazabilmenden anlaşılıyor.Hiç bir TÜRKÇÜ AB denen yozlaşmış,Türk töresinden uzak bir topluluğa yamanmaya çalışmaz.TÜRKÇÜLERİN tek bir ülküsü vardır.Oda TÜRK BİRLİĞİ,yani TURAN'dır..H iç bir yabancı fikir TÜRKÇÜLÜK içinde yer bulamaz.Sen git bu fikirlerini yandaşlarınla paylaş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2010, 12:55:09 »

Takdirim senin bir it olduğun yönündedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2010, 13:36:26 »

Otağda kandaşların taktirleri çok önemlidir, Zula

Hadi sana uğurlar ola
 ATILDIN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2010, 13:48:42 »

Otağda kandaşların taktirleri çok önemlidir, Zula

Hadi sana uğurlar ola
 ATILDIN

 Peynir Peynir Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 20 Ağustos 2010, 14:13:52 »

Apo denen köpek bize kimsenin kazığı değildir, başımıza gelen her musibeti başkalarından beklemek bizde alışkanlık yapmaktadır. Apo iti Türk milletinin zaaflarının eseridir, kürt enciklerinin daha ilk başkaldırılarında başları ezilseydi biz şimdi bu köpeğin adını anmıyor olacaktık.

Ben bu ite yapılacak olan suikastın milletin duymadığı haber kısmını dün gibi hatırlıyorum, işin verildiği tim suriyeden itin namlunun ucunda olduğunu haber verdiklerinde Başbakan yardımcısı Mesut Yılmaz tarafından alelacele Apo denen köpeğe haber uçurulduğunu biliyoruz. Demkki bu şerefsiz köpek bize kimsenin kazığı değil bizim Tarafımızdan rant kavgasında olanların ihanetlerinin eseridir. Bu ihanet zinciri neredeyse her devirde olmuştur, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Mesut şerefsizini zaten saydık, Devlet Bahçeli ve şimdiki Başbakan Tayyip Erdoğan. Bahçeliyi araya katmamızdaki neden İt Türkiyeye teslim edildiğinde her ne olursa olsun onu sağ salim getirtmeyecekti vatana, Ecevitin azınlık hükümetinin basiretsizliğini Bahçeli hükümette olduğunda halledecekti. Yapmadı, yapamadı.

Bu terör işinden nemalananlar sandığımızdan çok fazladır, Osman Pamukoğlunun anlatımları bunu alanen meydana çıkarıyor, bu konuda Osman paşa Ordinaryüstür, onu okumak bilgilerinden yararlanmak gereklidir biz Türkçüler için.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 20 Ağustos 2010, 15:30:54 »

Bu olayı, apo denen piçe indirgersek, yanılırız. Bu olayın kürt teali cemiyetinden tutun da kürd ümit cemiyetine kadar uzanan Sevr'e bağlanan halkaları vardır. 100-150 yıldır kürdler bu topraklarda isyan halindedir. Zincirleme birbirini takip eden kürtçülük hareketleri vardır. Bugüne kadar her kalkışma/isyan süratle ve sert bir şekilde bastırıldığından dolayı; hiç bu kadar uzun süreli ve can sıkıcı bir hal almamıştır. Bu olayın başlangıcından itibaren izlenen aymaz politikalar bu işi bu hale getirmiştir.

Bu piçi başımıza musallat eden, basiretsiz yöneticileri yüzünden devlettir. Zamanında henüz yılanın başı küçükken ezmeyen yönetime, Özal gibi bir kürdü getirerek; örtülü destek vermesine müsaade eden bir de halk vardır.

3-5 piçin örgütlenmesi ile başlayan küçük bir hareket, bunu Türkiye'yi zorda bırakmak için koz olarak kullanmak isteyen yabancı odaklar tarafından desteklenerek, ortada da devletin olmaması yüzünden çığırından çıkmıştır.

Bizim devletimiz de aymaz, cahil, basiretsiz, KORKAK yöneticiler olmuştur. Lakin, apo denen piçi besleyen ve semirten Türk soylu çıkmamıştır! Bunu iddia etmek, devlet düşmanı kızılların ve pkk'yı suçsuz göstermek isteyen kürtçülerin propagandasına hizmet etmek demektir.


Gelelim sana Zula efendi!

Bu durumda başımıza bu yılanı saranlar arasında, hararetle kan saflığını savunan "Türkçü-Turancı" Kandaşların da olma olasılığı var mıdır yok mudur, karar takdirinizdir.

Satırlarını, mehter takımı temposunda iki iyi bir kötü yazmış, zehrini otağ'a saça saça kusmuşsun...

Kürdlerden kurtulmak için Apo gibi bir iti desteklemek kadar şerefsizce bir itham olamaz! O dediklerin dansözlere yakışır. Zira, bizlerin lafı evirip çevirip, kıvırıp, dillendiren söylemlerimiz yoktur. Ayrışmayı tetikleyerek, bundan nemalanan ülkülemimize hizmet eden bir yanı da yoktur. Eğer dediğin gibi olmuş olsaydı, binlerce şehid vermeden yapılacak bir sürü seçenek yaratılabilirdi. Ki, o binlerce şehid de gösteriyor ki, bu olay Türkçü-Turancıların insiyatifi dışında olan bir olaydır.

Komplo teorileri ile kafayı sıyırmış, yarattığın dünya ile gerçek dünyayı birbirinden ayıramaz olmuşsun!


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2010, 15:54:11 »

Otağ'daki kandaşların kafalarını karıştırmak için acemice bir çaşıtlık gibi. Taraf gazetesi ağzını biraz yumuşatarak hem nalına hem mıhına vurmağa çalışarak -örneğin başta gericileri, sonra yöneticileri eleştirerek- bu görüşlerini bir çırpıda anlatıvermiş. ''Kürtçü- gerici- liberal'' ittifakının tipik örneği. Eskiden bana da anlatılanlar paranoya gibi gelirdi ama atık eminim ki kasıtlı bir biçimde bazı milli değerler yıpratılmaya çalışılıyor.


Ne imiş; Bu durumda başımıza bu yılanı saranlar arasında, hararetle kan saflığını savunan "Türkçü-Turancı" Kandaşların da olma olasılığı var mıdır yok mudur; diye düşünüyormuş. Türk kanlı yabancı kanlıyla ittifak etmez. Bir türlü anlatamadım sizin gibilere. Ama siz belli ki bu tür ittifaklarda bulunuyorsunuz. Yani Türk kanlı olamazsınız. Bozkurtlar içinde çakallık yapmak size bir şey kazandırmaz. Zaten buna meyilli olan bu otağda bulunamaz. Size en uygun cevabı zaten vermişler, atılmışsınız. Bunu gider soysuz dostlarınıza anlatır şerefinize şeref katarsınız! O şerefiniz de burada geçmez.

Burada boşuna zaman ve emek tüketmeyin. Kanıbozuklar daha iyi anlayacaktır sizi.
TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.222 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.