Türkiye'nin Güvenliğini Yakından İlgilendiren Pek Çok Hususta Dinleme Yapılıyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Eylül 2020, 04:35:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'nin Güvenliğini Yakından İlgilendiren Pek Çok Hususta Dinleme Yapılıyor  (Okunma Sayısı 4089 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 17 Ağustos 2014, 11:43:36 »

Türkiye, Almanya Federal Haber Alma Teşkilatı tarafından izlenen 'çekirdek ülkeler' den ve bu, kendilerince makul bir durum. Abd, Fransa yahut İngiltere ile bir tutulamaz olarak görülen Türkiye, Almanya'nın güvenliğini yakından ilgilendirdiği için dinlenebilir, makul bir faaliyetmiş. Yani normal yollardan bilgi toplanmıyor, direkt dinleme yapılıyor ve bu da beklenen, gayet tabii hakları oluyor, üstelik bu belgelerin bir kısmını CIA ile paylaşıyor.

Bu şekilde bir dinleme haklı bulunuyor. Türkiye'nin güvenliğini yakından ilgilendiren pek çok hususta dinleme yapılıyor. Teröristlerin mezarlıkları kuruluyor, anıtları dikiliyor, 30 yıldır verdiğimiz savaşta sonuç almak üzereyiz deniyor, Işid kullanılarak haritalar hazırlanıyor, Türkiye bölünüyor hâlâ ne bekleniyor? Peki, Türkiye ne yapıyor? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2014, 15:40:05 »

Türkiye İkili Oynuyor!

Almanya’nın en çok satan Bild gazetesine göre, Almanya’nın Türkiye’yi dinlemesinin gerekçelerinden biri; Türkiye’nin uzun süreden bu yana Batı’nın ortağı olduğu konusunda oluşan şüphe. Gazeteye göre, Almanya, Türkiye’nin Batıyla sıkı ilişki içinde olduğuna inanmıyor. Hükümet çevrelerinin dinlemeye gerekçe gösterdiği diğer neden, Türkiye’nin Suriye ve Irak politikasında ikili oynadığı görüşü. Haberde, ABD’nin Almanya’yı bu konuda uyardığı belirtilen haberde, "Türkiye MİT kanalıyla radikal İslamcı gruplara silah ve lojistik destek veriyor" ifadeleri yer alıyor.

Gazetenin dinleme konusunda ortaya koyduğu bir diğer gerekçeye göre ise Türkiye Almanya’yı Türkiye üzerinden Suriye’ye giden cihatçılara karşı alınacak önlemler konusunda baskı altına almaya çalışıyor. Türkiye cihatçılara karşı önlem karşılığında Almanya’nın PKK militanlarına ilişkin bilgi istiyor. Bir başka neden ise Türkiye’nin Balkanlar'da İslam’ın yayılması konusunda önemli rol oynaması. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Batı'da endişe yaratması da dinlemeye gösterilen gerekçeler arasında sıralanıyor.

Gazetenin dinleme konusunda ortaya koyduğu bir diğer gerekçeye göre ise, Türkiye Almanya’yı Türkiye üzerinden Suriye’ye giden cihatçılara karşı alınacak önlemler konusunda baskı altına almaya çalışıyor. Türkiye cihatçılara karşı önlem karşılığında Almanya’nın PKK militanlarına ilişkin bilgi istiyor.

Türkiye’nin Avrupa’ya uyuşturucu ticaretinin üzerinde bulunması, Suriye’ye Avrupa’dan gelen cihatçıların Türkiye’den rahatça girip tekrar Avrupa’ya hareket edebilmesi gibi nedenleri de dinlemeye gerekçe gösteren emekli istihbarat yetkilisi, "Türkiye’yi dinlemezsek aptallık etmiş oluruz" ifadelerini kullandı.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2014, 15:45:05 »

Almanya'nın Türkiye'yi dinlediği haberleri üzerine, bugün Ankara ilk resmi girişimde bulundu.

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. 

Müsteşar Vekili Büyükelçi Erdoğan İşcan tarafından davet edilen Alman Büyükelçi'den, gazetelere yansıyan Türkiye'nin Alman istihbaratı tarafından dinlendiğine ilişkin iddialar resmen soruldu.

Görüşmede, dinleme iddialarının doğru olması halinde Türkiye'nin "büyük hayal kırıklığı duyacağı" da Alman Elçiye bildirildi.

DIŞİŞLERİ YAZILI AÇIKLAMA YAPACAK

Dışişleri Bakanlığı'nın, Alman istihbaratının Türkiye'yi dinlediğine ilişkin haberler konusunda bir de yazılı açıklama yapması bekleniyor.

Açıklamada, Türkiye ile Almanya'nın müttefik ilişkilerine atıfta bulunularak, müttefikler arasında bu tip olayların "kabul edilemez" olduğunun vurgulanması bekleniyor.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2014, 16:29:17 »

Yurtdışından getirilen telefonlarla, yazılımlarla, yazılımı ne olursa olsun kolayca sızılabilen uydularla, ithal bilgisayarlarla yapılan, yapılabilen her türlü iletişim en az birkaç ülke tarafından izlenmekte, ayrıca bu tür casusluk etkinlikleri için hedef ülkeye gitmeye, odalara girip dinleme cihazları bırakmaya lüzum kalmamaktadır.

Abd ve İngiltere, Almanya'yı dinliyor, Almanya, Abd ve İngiltere Türkiye'yi dinliyor, peki Türkiye kimi dinliyor? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2014, 16:33:26 »

Bizleri dinliyor  Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2014, 07:18:26 »

Federal Haber Alma Teşkilatı eski şefi, dinlemenin, PKK hakkında bilgi toplamak amacıyla değil, Kürtlerle Türkler arasında gerilimin artması ve bunun iç güvenlik için tehdit olarak algılanması üzerine yapıldığını söyledi.

Almanya’da Federal Haber Alma Teşkilatı BND’nin Türkiye’yi yıllardan beri dinlemesinin yankıları sürüyor.

BND’nin dinleme konusuna kendisinin karar vermiş olamayacağını belirten Federal Haber Alma Teşkilatı eski şefi Hans-Georg Wieck, dinlemelerin ancak hükümetin talimatıyla yapılmış olabileceğini söyledi.

Mitteldeutschen Zeitung gazetesine konuşan Wieck’in iddiasına göre, dinleme olayının arkasında tartışmasız bir şekilde Angela Merkel’in başında bulunduğu Alman Hükümeti var.

“Ben BND’nin kendiliğinden böyle bir karar vermiş olabileceğine ihtimal vermiyorum” diyen Wieck’e göre dinleme, PKK hakkında bilgi toplamak amacıyla değil, Kürtlerle Türkler arasında gerilimin artması ve bunun iç güvenlik için tehdit olarak algılanması üzerine yapıldı. Wieck, “Almanya’da Kürtler ve Kürt olmayanlar arasında gerginlik yaşanıyor. Bu aydınlatılmaya çalışılmış olabilir” ifadesini kullandı.

Merkel’den yorum yok

Bu arada, Almanya Başbakanı Angela Merkel de konuyla ilgili açıklama yaptı. Merkel, “Alman ajanslarının çalışmaları hakkında yorum yapamam” dedi. Merkel, gerekirse bu konudaki bilginin Alman Parlamentosu’nda istihbarat kuruluşunu denetleyen komisyona verileceğini söyledi. Almanya’da yayımlanan Bild gazetesine göre ise, Alman hükümet çevrelerinin dinlemeye gerekçe gösterdiği nedenlerin başında Türkiye’nin IŞİD’e destek verdiği iddiaları yer alıyor. Haberde, “Türkiye MİT kanalıyla IŞİD’e silah ve lojistik destek veriyor” denildi. Gazetenin dinleme konusunda ortaya koyduğu bir diğer gerekçeye göre ise, Türkiye’nin Almanya’yı Türkiye üzerinden Suriye’ye giden IŞİD’çilere karşı alınacak önlemler konusunda baskı altına almaya çalışması olarak gösteriliyor. Habere göre,  Türkiye, IŞİD’çilere karşı önlem karşılığında Almanya’nın PKK militanlarına ilişkin bilgi istiyor.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2014, 22:21:50 »

Gezi olaylarında Alman gizli servisinin perde arkasından ciddi çalışmaları olduğu söylendi ve bunun doğru olduğunu da az çok biliyoruz.

Almanların bizi dinlemesi aslında çok önemli değil, çünkü her devlet diğerini dinlemek ister fırsatını bulduğu zamanda dinler, istihbaratın amacı budur.

İşin vahim olan tarafı bizim ülkeyi yöneten gerzekler dinlenildiklerini yine bir Alman gazatesi olan Bild'den öğreniyorlar. Bunların arkasına geçip ırzlarına geçseler, akşam eve gidince sandalyeye oturduklarında canları yandığında olayı anlayacaklar.

Erdoğan muhalefet liderleri için ''bunlara 3 koyun verin yolda kaybederler'' diyordu. Acaba bu ülkeyi idare edenler 2 eşeğin arpasını bölüp önlerine koyabilir mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.324 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.096s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.