TÜRKÇÜLÜK NEDEN REVAÇTA DEĞİL?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 15:51:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇÜLÜK NEDEN REVAÇTA DEĞİL?  (Okunma Sayısı 7082 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batur Alp
Ziyaretçi
« : 23 Şubat 2011, 19:45:33 »

Kandaşlarım; ülkemizin adı Türkiye, ulusumuzun kökeni Türk ırkı ve dilimiz Türkçe  olmasına rağmen Türkçülük ülküsü ne yazık ki millet fertlerimiz tarafından benimsenmiş bir hareket olamamıştır.

Menşei yabancı olan bilumum fikirlerin ardına takılan toplumumuzu bu feci ruh haline maruz bırakan sebepleri ve milli kalkanımız olan Türkçülüğün kitlesel bazda gelişememesinin nedenlerini saptamak asli görevlerimizden birisidir diye düşünüyorum.

Peki, size göre birkaç cümleyi geçmeyecek şekilde anlatacak olursanız Türkçülük davasının revaçta olmayışının nedenleri nelerdir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2011, 19:59:26 »

           En önemlisi bence bir biçimde başa gelen yönetici unsurların bunu yıllardır engellemesi ve özellikle eğitim sistemini ellerinde tutarak yeterli eğitimin topluma verilmemesini sağlamalarıdır Eğitim verilmeyen gençler ayrıca basının etkisiylede olumsuz bir tine sahip olunca işler tamamen olumsuz bir sürece girmiş bulunmaktadır. Bunu düzeltme dileği en önemli işlerden olmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2011, 20:09:52 »

Türkçülük Fikriyatının, Eğitim ve öğretimi ellerinde bulunduranlar tarafından Irkçılığı tu kaka olarak gösterilmesi sonucunda milletimiz fertlerince benimsenmemesini sağlamaktadır.

Aslen ve ruhen Türkçü olan, Türkçü gibi yaşayış tarzına sahip olanlar bile ırkçılık mevzubahis olduğunda buna karşı olduklarını belirttiklerine ben şahit oldum.

 Dinen de ırkçılığın yasak olduğunun dinciler tarafından alanen belirtilmesi Türkçülüğü revaçta tutmamaktadır.

Üç cümle bitti!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2011, 20:14:34 »

Türkçülüğün prensipleri çıkara dayalı hiçbir emel ile örtülemez. Türkçülük amacını direkt olarak söyler.  Oysa diğer akidelerin neredeyse hepsi insanın ruhunu çelen türlü makyajlarla süslenmiştir.

Halklara hürriyet çığırtkanlıklarıyla ülkelerin bağımsızlığına el koyan Komünistler, hayali cennet vaatleriyle kitleleri peşinde koşturan Kürt(çü) Said Nursi, ya da kabesini Abd belleyip din-Allah edebiyatı yapan Cemaatçiler hep takdir görmüştür.

Velhasıl, atalarımızın dediği gibi : Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELCEN06
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2011, 20:30:07 »

Ben biraz temele inmek istiyorum. Türklük ve Türkçülük bilincini insan ilk önce aile ve okulda kazanır. Milli Eğitim sistemimiz hepimizin malumu. Okullardaki  öğretmenlerimizin ilk vazifesi çocuklara Türklük bilincini yerleştirmek olmalıdır.

Benim annem ve babam okumuş insanlar değillerdi ama her ikiside inanın Türk olmakla onur duyarlar birbirleriyle yarış ederlerdi.Demem o ki ağaç yaşken eğilir.

Ayrıca basiretsiz ve kanı kırık yöneticilerin iş başına gelmesinide bir diğer faktör olarak görüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2011, 20:31:16 »

 Türk Irkçılığı, 1938 yılından itibaren, yavaş yavaş millet bilincine faşizm olgusu ile eşdeğer gösterilmiş ve fertler tarafından dışlanması sağlanmıştır. Daha sonra Türk ırkçılığı, islamla özleştirilmiş, buda yetmemiş mezheple özleştirilmiştir. Mezhebe dayalı Türkçülük, soyu dosdoğru Türk olan alevilerin üzerinde itici bir güç yaratmış ve alevileri bu olgudan uzaklaştşrmıştır.1946dan bu yana ABD sömürüsü altında olan ülkemiz, ABD nin sinsice ülkemizde, toplum mühendisleri tarafından yapılandırılan ulus devlete düşmanlık bugünlere gelmemizi sağlamıştır. Abd nin kendiçıkarlarına uymayan ırkçı bir ulus devlet modeli ülkemizin fertlerinin buna inanmasıyla birlikte ırkçılık tamamen öcü durumuna düşürülmüştür. Bir yandan islamın ırkçılığı reddeden kuralları, bir yandan halkların kardeşliği ile uyutulan milletimizin ne yazıkki yarısından fazlası Irkçılıktan nefret etmektedir. Bunun düzelmesi ancak Türkçü bir iktidarın başa geçmesi ile olur ki buda şu an ne yazık ki imkansız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2011, 20:47:23 »

Alparslan Türkeş'in ABD'den ithal ettiği sentezciliği Türkiye'de milliyetçilik olarak sunması ve bu sakat fikriyâtı MHP çatısı altnda kurumsallaştırması Türkçülüğe en büyük darbeyi vurmuştur.

ABD'nin de yardımı ile güçlenen, tabana yayılan MHP ve Ülkü Ocakları; bünyesine kattığı gönlünde Tanrı Dağı Od'u yanan Türk Çocukları'nın içindeki ateşi sentezcilik afyonu ile küllendirip, papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayan, eleştirmeyen, düşünmeyen zombiler yaratmıştır.

Türkiye'de milliyetçiliğin, bilinen ve ilk akla gelen kurumu maalesef MHP olunca da; Atsız Atası ile 1969 yılında MHP'den dışlanan Bozkurtlar olarak bizler maalesef yanlız kalıyoruz ve kimsesizliğimiz, bir kemiğin ardından saatlerce yol giden itleri bile güldürüyor...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2011, 21:16:43 »

          Çevremde düşünceleriyle tanınan bir Türkçüyüm... Türkçüyüm dediğimde mhpli ve ülkücüden ne farkı var sorusunada her defasında ayrıntısına kadar açıklayarak belirtmişimdir... Mhpli ve ülkücü olmamak popüler gençlik içerisinde sizi farklı kılabiliyor bunu o gençlik içerisinde iyi taşımak gerek fakat bu gurup içerisinde ''aha geldi bizim faşo'' şeklinde karşılandığınızda çevrenizdekilerin neden size farklı bir gözle ve öcü gibi baktığınıda görüyorsunuz... Bu sefer başlıyorsunuz faşist değil Irkçı olduğunuzu anlatmaya...

          Giriyorsunuz başka bir ortama... Orta halli lise mezunu gençlerin takıldıkları bir çevreye... Ülkücülük revaşta Türk soyluları seçiyorsunuz içlerinden ben bunlara empoze ederim diyorsunuz... Başlıyorsunuz anlatmaya türkeşi eleştirerek giriyorsunuz konuya, türkeş ve doktirinlerinin baskısından sıkılmış Türk soylular ona küfür edilerek yapılan Milliyetçiliği görünce ''ahanda buda nesi'' tepkisini alıyor ve başlıyor sizi dinlemeye... Din konusuna dayanmak zorunda olan muhabbet gelişiyor ve oraya geliyor... Kendi dininizi söylüyorsunuz ''var mı aramızda ayrı gayrı Türk değilmiyiz?'' diyorsunuz tepki güzel oluyor... Bir sonrakinde ''Aha kendi bizim ateist'' diye karşılanıyorsunuz... Bu sefer başlıyorsunuz ateist olmadığınızı fikriyatınızdada ateizmin olmadığını anlatmaya...

          Bir gün bir arkadaş ortamında Irkçılığı anlatırken çevremdekilerin beni pür dikkat dinlediğini görmüştüm... Ve biriylede ikinci sohbetimizdi bir etnitize olduğunu bilmiyordum ve orada öğrendim meğer zaza imiş... Yanındaki arkadaşıda arap... İkisi birden dedilerki ''Eğer kan olarak Türk olsaydık düşüncelerini benimserdik''... O an çevremdeki Türk soyluların yüzlerine tükürmek istedim...

          Yine güzel bir yere parmak basmışsın Batur Alp andam... Kandaşlarımız gerekli hassasiyeti gösterip eksiklerimizi dile getireceklerdir... Eksiklerimizi görmemiz adına güzel bir soru olmuş...

Esenlikle...
TTK...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Altan Beğ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 69


Site
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2011, 22:29:36 »

Ferdin yâhud bir toplumun ruhî potansiyelinin güdülemesi, sadece bilgi meselesi yâhud aklî bir düzenleme değildir: bir inanç ve heyecan yükleme hadisesidir. Bilgi ve şuur ise, bu motivasyonun yönünde târihin yorumlanması ve düzenlemesinin imkânlarını verir; ayni zamanda, şuuru besleyici ve pekiştirici vazîfeler yükler. Şüphesiz bu heyecan, isteğin kaynağı sade bir ülküye ve gayeye hizmettir. Bu ülkünün mihrakı Türkçülüktür. Müşterek millî mâneviyatın yoksunluğu ve heyecanın muzdaripliği hâlinde, sapmalar artar; şuur ve târihîni öğrenme isteği düşer, tüm çözülmelerin de başlangıcı olur.

Âmellerimiz, anlam kazanan bütün hareketlerimizdir. Bu hareketlerimiz yönünü ve ölçüsünü ülküden alır; mânâ kazandıran millî hislerdir. Günümüz bir çok toplumunda potansiyel olarak, mazisinden arta kalan mevcûd millî ve mânevi enerji, bir ahenk vardır. Modernleşmiştir, lâkin geçmişini tümüyle hafızalardan silmekten içtinap etmiştir. Kati bir şekilde tasrih etmek lâzımdır ki, bizde tüm değer ve kıymetlere karşı kasten bir tahribat vardır. Bu sebeple garb-ı taklid hülyâsı yanlış neticelere müncer olmuştur.

Bu dönemde dünya beşerî ilişkileri sıcak ve samimîdir: müsamaha ahlâksızlık ve haysiyetsizlik hâkimdir. Bizim nesil bu ahlâksızlık ve dahası tüm dış etkenlerin tesiri ile yüz yüze yetişmektedir. Bu şuur tahrikâtlarına karşı, bizde var olan hiçbir müdafaa yoktur. İnsanlarımızın tezâhüründe mazi, târih fehvası artık rutin bir hâle gelmiştir. Yabancı milliyet mensûplarına ve tüm tabiîyetlerine karşı mühim bir hayranlık vardır. Bunun içindir ki, hayâtın her sâhasında kendisini yabancılardan ve onların mazarratlarından ayırt edecek farklı bir üslûb geliştirmek mevzusu son derece önemlidir. Kültürümüzü bakış açılarına, mukaddeslerine ve ölçülerine tam uygun olarak yerine getirmek şarttır.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Akbel
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51


Türkistanlı Olmak Şereftir!


Site
« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2011, 23:17:45 »

1-Dinen kavimciliğin yasak olması.
2-Türk milliyetçiliği olgusunun geç gelişmesi.
3-Ümmetçilik gibi bir belanın başımızda bulunması.
4-Alparslan Türkeş'in Atsız Atamıza ihaneti(69 kongresi ve ayrılık kararı,Ümmetçiliğin Türk milliyetçiliği önüne bir set gibi çekilmesi.Türk-İslam sentezi palavraları)
5-Bu güne kadar ırkçılığın kötü bir şey gibi propaganda edilmesi.
6-Sağ duyu çağrılarıyla Türk milletin'in uyutulması.
7-Ülkemizde cahil ve mankurtlaşmış dediğimiz insanlardan bolca bulunması.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkistanlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.224 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.