Türkçülük Görüş Ayrılığı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 18:31:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçülük Görüş Ayrılığı  (Okunma Sayısı 7675 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Münzevi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 113


« : 23 Kasım 2011, 21:54:30 »

Esenlikler kandaşlar

Ben küçük yaşımdan beri Türkçü düşünceye sahip olduğumdan itibaren çok gelgitler yaşadım.Bu gelgitler asla ve asla Türkçü düşüncemde olmadı.Atalarım hakkında Türklük hakkında nekadar okumuş olsamda çok demek gülünç kalır, olabildiğince okudum araştırdım.Ama anlayamadığım kendime sordukça cevaplayamadığım sorular var.Biliyorsunuzki ''Ben Türkçüyüm'' dendiğinde bir çok anlam çıkarılabiliyor malesef.Ülkemizde Türkçüyüm diye geçinen pek çok insan var ve hepsinin Türkçülük kavramı farklı.Bu olay sanal alemde de geçerli tabiki.Bir çok Türkçü forumda bulundum tartışmalara katıldım öğrettim öğrendim.Bazısı diyorki Türkçü dini görüşe bakmaz soya bakar kana bakar.Bazısı diyor ki Türkçü dinsizdir dinler yalan.Bazısı  diyorki soy ve kan Türklükten gelmiyorsa bizden değildir.Bazısı da diyorki bir insan kendini Türk görüyorsa bizdendir.Öncelikli olarak görüşlerinizi öğrenmek istediğim konu bu benim kendi gözlemliyip bulduğum sonuçlar bunlar.Bu görüşlerden hangisi bu otagdaki Türkçü kandaşlarımın görüşüdür öğrenmek ve bilmek isterim ona göre diğer sorularımı da iletmek isterim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2011, 22:15:40 »

Esenlikler kandaşım. Öncelikle otağa hoş geldin.

İnan ki senin yaşadığın gelgitlerin 2 katını ben yaşadım. Ancak ne mutlu bana ki zamanla doğru yolu buldum. Umarım en kısa zamanda sen de doğru yolu bulursun.

Gelelim yazdıklarına...

Herkes Türkçü olamaz bu birincisi. Ezbere konuşmuyorum gerçekten herkes Türkçü olamaz. Türkçülük ağırdır, serttir. Senden birşeyler bekler. Atsız Ata'nında dediği gibi ''fedakarlık''. Cıvık bir insan, yanar döner bir kişi asla Türkçü olamaz. Biraz önce de belirttiğim gibi Türkçü serttir. Herkes bu kutlu davaya ayak uyduramaz kandaşım. Bazılarına 10 gömlek fazla gelir Türkçülük.

Gelelim ikincisine...

Türkçüyüm diye geçinen bir sürü insan var diyorsun, doğrudur bende çok karşılaştım. Adam diyor ki ''Hem Türkçüyüm hem ülkücüyüm''. Sonra birde bu sözü patlatıyor; ''Türkçüyüm ama müslümanım''. Türkçülüğün sonuna ''ama'' eklersen olmaz. Oysa ki Türkçünün dini inancı diğer bir Türkçü kandaşını ilgilendirmez. Bu tür adamlar her ortamda kuyruklarına basılmış gibi ''Türkçüyüm ve müslümanım''. sloganı atarlar. Bunlar boş beleş, kuyruk acılı adamlardır. Aynı şekilde ''Ben Türkçüyüm ama ateistim'' diyen biri gelse (Ki öyle birine denk gelmedim, diğerlerini ilgilendirmeyeceği için söylemez) banane senin dininden deriz değil mi ? Ateist, şamanist, hatta satanist bir adam bile dinini başkasını ilgilendirmeyeceği için söylemez. Ama bu tür arap bozdeveleri her ortamda ''ben müslümanım'' demekten çekinmezler.

İnsan kendini Türk görüyorsa Türktür diye bir şey yok, katiyyen olamaz. Türklük kan meselesidir.

Kısa kesmek istiyorum... ''Bazısı diyorki Türkçü dini görüşe bakmaz soya bakar kana bakar'' Şu yazdığın cümle bizi özetliyor kandaşım.
ESEN KAL!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2011, 22:26:38 »

Fraksiyon farkları, dışarıdan bütün gibi gözüken her ideolojide vardır. Örneğin, solcularda Stalinist, anarşist, Troçkist, Maoist vs. bir çok ayrım vardır. Bunların biri devrime köylerden başlamayı önerir, diğeri işçi kesimiyle başlayacağını, bir diğeri ise her düzenin yok edilmesini savunur. Keza İslamcılar da, kaynak kabul ettikleri kişilere göre ayrılabilir, Fethullahçılar, Cübbeli Ahmetçiler vs...

Doğal olarak, Türk milliyetçiliğinde, yani Türkçülük'te de vardır fraksiyon farkları. Milliyetçilik ikiye ayrılır, kültürel milliyetçilik ve ırkî milliyetçilik.

Kültürel milliyetçilik millet anlayışını kültüre göre belirler. Türk kavramı, kültürel milliyetçilik çerçevesinden bakılırsa daha geniş görünür. Bu anlayış, milliyetçiliğin daha insani, daha doğrusu daha insaflı olarak tabir edilen kanadıdır. Türkçülük içindeki güvercin kanattır. Örneğin; Türk'üm diyen bir Boşnak, Türk gibi davranıp Türk çıkarlarını koruyorsa Türk'tür.

Irkî milliyetçilik millet anlayışını kana göre belirler. Türk kavramı, ırki milliyetçilik çerçevesinden bakılırsa daha dar, ancak daha kesin çizgilerle belirlenmiştir. Türk demek, Türk kanı taşıyan, Türk gibi davranan ve Türk çıkarlarını düşünen kişiye denir bu anlayışa göre. Bu da, Türkçülük içinde daha şahin olarak nitelendirilen kanadıdır. Kültürün, kanın, hayat biçiminin ve dünya görüşünün önemini savunur. Örneğin; Bir Boşnak Türk'üm diyorsa, Türk değildir. Zira, bir Boşnak Türk kanı taşımamaktadır.

Din, ikisinde de yer almaz gördüğün gibi Münzevi kandaşım. Din, kişinin kendi iç meselesidir, inanıyorsa Tanrı ile kendi arasındaki mevzudur. Bu yüzden din, siyasete alet edilmemelidir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Son olarak şunu vurgulamak isterim, hiç bir insan bir diğeriyle tıpa tıp aynı görüşü taşımak zorunda değildir. Kendi mantığınla yargıla, mantıklı geleni kabul et. Bu iki anlayışın dışında, ikisinden birine yakın kendi anlayışını yaratabilirsin, hatta yaratacaksın veya yarattın belki de. İnsanlar kalıpla üretilmemiştir, o yüzden düşünceler de kalıplara sığdırılamaz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Münzevi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2011, 22:38:48 »

''Manisali Bozkurt'' ve  ''Börü Kağan'' kandaşlarım öncelikle ilginize teşekkür ederim.Ben de zaten dini inanca bakmam Türk Türk'türk ötesi yok.Ama şimdi sadece şu 2 yorumdan bile kafam karıştı.Manisali Bozkurt Kandaşım diyor ki Türklük dine bakmaz evet buraya kadar doğru.Ama soya kana bakar Bir kürt,arnavut,boşnak ...  Türkiyede Türkmenistanda veya diğer bir Türk yurdunda yaşıyorsa Türkçü olamaz diyor anladığım kadarıyla.Börü Kağan kandaşım sende diyorsinki kendini Türk gören Türklük adına çalışan Türktür.Yine bir çelişme olmuyor mu ?
Sorularımı sakın yanlış anlamayın kandaşlar maksadım bütün Türkçü kandaşlarımı bir görüş üzerinde bütünleştirmek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2011, 22:46:09 »

Hayır. Bak Börü Kağan kandaşım ne diyor, özetlemek gerekirse; ''Kültürel milliyetçiler (Ülkücüler) Türk olmayanları, Türklüğe hizmet karşısında TÜRK olarak tanımlamaktadırlar. Bir soysuz Boşnak öküzünü bile TÜRK yaparlar'' diyor.

İkinciye bak; ''Biz ise IRK milliyetçileri için soy ön plandadır. Kanı Türk değilse, Türklüğe ne kadar da hizmet etse TÜRK olarak tanımlayamayız'' diyor.

Yani Börü Kağan kandaşımız ''Kültür Milliyetçileri'' ve ''Soy Milliyetçileri'' arasındaki farkı anlatmış bir nevi...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
Münzevi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2011, 22:58:36 »

Şimdi daha iyi anladım sanırsam.Yani  bir insan boşnak kürt vs. kan ve soy olarak Türk değildir Türk denemez.Ama bu topraklarda yaşıyor Türklük için kalbi atıyor ve çalışıyorsa Türktür.Peki bu ülkücüler sonuçta aynı şeye hizmet ediyorlar.Onlar da vatanını memleketini seviyor ama neden herkesi Türk gibi gösterme çabasındalar bunu onlara yaptıran şey din mi ?
Yoksa bütünlüğü sağlamak için böyle bir yalana mı başvuruyorlar ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2011, 23:07:16 »

Ülkücülerle Türkçüler aynı şeye hizmet ediyor demek düpe düz aptallık olur. Şimdi bu cümleden sonra kafandaki soru işareti şu; ''Ulan bu Ülkücülerde Turan için savaşıyor Türkçülerde, o zaman neden birbirine hep zıt giderler?''

Bak çok ufak bir ayrıntı...

İki ideolojininde varmaya çalıştığı hedef, ülkü TURAN'dır değil mi ? Evet. Ama ülkücülerin kuracağı TURAN tamamen müslümanlardan mürekkep, arap, kürt çerkes veya diğer aşağılık ırkların olup olmaması fark etmiyor. Türkçülüğün hedefi nedir? Din ayrımı olmaksızın bütün Türk soyluları tek çatı altında toplamak. Çok küçük bir fark gibi gözükse de aramızda dağlar kadar fark vardır kandaş.

''Bunu yaptıran şey din mi ?'' Demişsin. Din konularına pek girmeyelim kandaşım. Zaten otağımızda da din konularını konuşmak yasak ve oldukça sakıncalıdır. Ama ben sana ''evet din'' cevabını vereyim kafanda soru işareti kalmasın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2011, 23:13:48 »

Evet, Manisalı Bozkurt kandaşım açıklamış benim yerime sağolsun, yine de biraz konuşmam gerek benim de;

Ben kendi görüşümü yazmadım oraya bilerek. Objektif bir bakış açısıyla, senin bahsettiğin görüş farklılıklarının neden kaynaklandığını, hangi görüşün hangi sisteme ait olduğunu yazdım.

Ülkücüler'in amacı, oy toplamaktır kardeşim. Oy toplamanın en kolay yolu da dindir. Oy toplamak için dini işin içine katan Türkeş, bugünkü MHP'yi yaratmıştır. Ülkücüler de bu anlayışla yetiştikleri için, ve her gün ''Irkçılık karanlıktır!'' propagandasıyla ırkçılığı kötü bir şey olarak benimsedikleri için herkesi Türk sayıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Aksungur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 74


« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2011, 23:31:19 »

Irk çok önemli bir faktör. Bir Hindu veya Zenci Türk olamaz.
Ama Irk'ta tek başına herşeyde değildir; yani her Türk olan üstün diyede birşey yok.
Adama bakıyorsun, etnik olarak Türk; ama Türklügün ayağını kaydırmaya çalışıyor.
Mesela, ipe giderken son sözü 'Kürt' olan Türk kökenli Deniz Gezmiş gibi. Veya Bdp'nin bugünlerdeki Türkmen milletvekili SSÖ gibi.

Kısaca: Irk önemlidir; ama ırki şartı dolduran herkeste 'otomatik' olarak 'bizim gruptan'da değildir.

Kültür milliyetçiliği Fransız tipi milliyetçiliktir. Kan bağına dayalı milliyetçilik Alman tipi (Prusya) milliyetçiliktir.
Bizde milliyetçilik ittihatçılarla başlar ve onlar bu meselede daha çok Almanlardan etkilenmiştir.
Yani Türk milliyetçiliğinin tarihi olarak içinde kan faktörü hep oldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2011, 23:41:07 »

Ben hep şu örneği veririm mesela empati açısından;

Münzevi kandaş diyelim ki Sırbistan'a yerleşti, Hıristiyan oldu, bir Sırp'la evlendi, kendini Sırp kabul etmeye, Sırp gibi davranmaya ve Sırp çıkarlarını gözetmeye başladı. Münzevi kandaş bu durumda Sırp mıdır? Elbette hayır, Sırplaşmış Türk olur. O halde bir Çerkes de Türkleşmiş Çerkes olabilir en fazla.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.254 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.024s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.