TÜRKÇÜLÜK AYRIMCILIK, BÖLÜCÜLÜK DEĞİLMİDİR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Ağustos 2020, 06:10:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇÜLÜK AYRIMCILIK, BÖLÜCÜLÜK DEĞİLMİDİR?  (Okunma Sayısı 5564 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.478


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 24 Ekim 2017, 08:39:56 »


TÜRKÇÜLÜK AYRIMCILIK, BÖLÜCÜLÜK DEĞİLMİDİR?

Adama ne kızıyorsunuz, kim ki Cumhur başkanına bu sözü için kızıyorsa ya Türkçülüğün T sini bile bilmiyordur, yada art niyetlidir!!
Evet ben Türkçüyüm ve bölücüyüm, kürt ile arap ile, çerkez ile, GÜRCÜ ile yada diğer etnik kişilerle tüm olmak istemiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.937


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2017, 08:56:23 »

Elbette Türkçüyüz ve bölücüyüz, haini, soysuzu, diğer etnik kırıntıları yüce Türk'ten ayrım yaptığımız için bölüçüyüz. Kurdu, it ve köpekten ayrım yaptığımız için hemde en güçlüsünden BÖLÜÇÜYÜZ çünkü bizler Türk'ün beyaz sayfası için, beyaza kara da katalım diyemeyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2017, 12:55:41 »

'Hatta 19 Mayıs 1944'te Türkçüler aleyhinde o zavallıca nutku veren İnönü, tutuklamalardan sonra Türkçülere yapılan işkencelerden haberdar olmadığını bile, bizim bildiğimiz iki kişiye, saf ve teatral tavırlarla söylemiştir ki tabiî buna da imkân yoktur. Bunları da biz ilerde kendi hâtıralarımızda Türk milletine anlatarak İsmet İnönü ve çağı için tarihî ana kaynaklar bırakacağız.

Hayatında işlediği hatâlardan hiçbirini kabul ve itiraf etmeyen kimse büyük bir hatâ ile malûl demektir. Hele bir insanın yüreğinde kin denilen iptidaî duygu çöreklenmişse onun sözlerini sıkı bir tenkit süzgecinden geçirmek şarttır.' Atsız, Halk Partisinin Tek Yanlışı, Basılmamış Makaleler, s: 233
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2017, 13:11:56 »

Bu millet kime bölücü der? K.rdistancılara. Türkçülük bölücülük mü? Evet. Peki biz k.rdistanılarla aynı mıyız? Hayır!

Gürcü Türkçülük bölücülük derken işin içine k.rtçülüğü de katmıştı. Yani bizi "vatan haini" olarak adlandırılan kesimle aynı kefeye koydu.

Evet biz bölücüyüz. Fakat bu bölücülük vatanın selameti için olan bir bölücülüktür. Kimsenin bizi vatanımızın düşmanlarıyla aynı kefeye koymasına izin vermeyiz, karşısında olduğumuz durum tam olarak bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.478


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2017, 14:56:53 »

Hayatında işlediği hatâlardan hiçbirini kabul ve itiraf etmeyen kimse büyük bir hatâ ile malûl demektir. Hele bir insanın yüreğinde kin denilen iptidaî duygu çöreklenmişse onun sözlerini sıkı bir tenkit süzgecinden geçirmek şarttır.' Atsız, Halk Partisinin Tek Yanlışı, Basılmamış Makaleler, s: 233

HATAYI YAPMIŞSAM KENDİM BİLEREK YAPMIŞIMDIR
Neyi kime itiraf edeceğim?
Yapılan hata ne üzerine,  kime karşı nasıl yapılmıştır bunlar çok önemlidir, örneğin başkaları için hata olan adımlarım benim düşüncelerim içerisinde hata olarak görülmüyorsa, hata değilse yargılama nasıl olacak, mesela Türkçülük diğerlerine göre kişilerin yapmış olduğu hatadır; peki bizim için hatamıdır?
Kin meselesine gelecek olursak kinsiz adam bence gereksiz adamdır, güdülen ülkünün gübresi Kindir, Atsız bunları yazarken ne düşünmüştür bilemem!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2017, 15:20:25 »

HALK PARTİSİNİN TEK YANLIŞI (?)

12 Ekim 1969”da yapılacak seçimler için partiler şimdiden yarışmaya başlamıştır. Parti başkanlarıyla ileri gelenlerinin yurdu dolaşarak yaptıkları konuşmalar bunu gösteriyor. Bu arada Halk Partisi kendisi için iane toplamaya kalkışarak Türkiye”de ilk defa görülen bir mücadele şekli denemektedir.

Burada asıl söz konusu etmek istediğimiz şey Halk Partisi Genel başkanının kendi partisi hakkında bir hükmüdür: Halk Partisinin tek kusuru seçimle gereği kadar ilgilenmemesi imiş.

Biz Halk Partisinin seçimle nasıl ilgilendiğini, oy almadan nasıl iktidara geldiğini bilen ve bu konuda çok ilgi çekici bir de müşahadeye sahip olanlardanız. Bundan ilerde bahsedeceğiz.

Bazı insanlar kendilerini her zaman, her konuda haklı zannederler. Yanlış ve kusur kabul etmezler. İsmet İnönü bunların tipik bir örneğidir. şimdiye kadar bir kusurunu itiraf ettiği görülmemiştir. Hele Ulus gazetesinde uzun süredir yayınlanan hatıraları Değişmez Genel başkanın ruh yapısını gösterme bakımından çok mühimdir. Psikanaliz uzmanları için bulunmaz bir etüd kaynağıdır. Bu hatıratı okuyanlar, dikkat ettilerse farkına varmışlardır ki İsmet İnönü bütün askeri ve siyasi hayatı boyunca hiçbir hata işlememiştir. Bütün zaferler onundur. Lozan onundur. Cumhuriyet fikri bile onun kafasından doğmuştur.

Atatürk de mühim bir şahsiyettir ama o daha ziyade Millet Meclisindeki yıkıcı muhalefetle uğraşarak Cumhuriyetin kurulmasına hizmet etmiştir.

Kurtuluş savaşının ön saftaki şahsiyetlerinden hepsinin büyük kusurları vardir. İnönü bu kusurları yumuşak gözüken sert bir dille anlatmaktadır. Atatürk”e karşı doğan muhalefet de onun hudut ve sınır tanımayan hareketlerine karşı meydana gelmiştir.

İzmir suikastinde kurulan İstiklal Mahkemesinin verdiği kararlardan, mahkemenin cereyan safhalarından İsmet İnönü”nün hiçbir haberi yoktur. Yani İnönü masum bir şahsiyettir. Yalniz cephe kumandanlığı, başmurahhaslik ve başbakanlıkla meşgul olmuştur. Yurtta huzursuzluk doğuran ve inkilap hareketlerinin tabii sonucu olan davranışlardan uzak kalmıştır.

Hatta 19 Mayis 1944”te Türkçüler aleyhindeki o zavallıca nutku veren İnönü, tutuklamalardan sonra Türkçülere yapılan işkencelerden haberdar olmadığını bile, bizim bildiğimiz iki kişiye, saf ve teatra tavırla söylemiştir ki tabii buna da imkan yoktur. Bunları da biz ilerde kendi hatıralarımizda Türk milletine anlatarak İsmet İnönü ve çağı için tarihi ana kaynaklar bırakacağız.

Hayatında işlediği hatâlardan hiçbirini kabul ve itiraf etmeyen kimse büyük bir hata ile malûl demektir. Hele bir insanın yüreğinde kin denilen iptidai duygu çöreklenmişse onun sözlerini sıkı bir tenkid süzgecinden geçirmek şarttır.


Bugün artık gün ışığına çıkmıştır ki Birinci Cihan Savaşı sonunda ki büyük bozgundan sonra Türkiye”nin kurtulacağına inanan ve bu hususta mücadele hazırlığı yapan iki kişi vardı: Mustafa Kemal Paşa ve Kazım Karabekir Paşa… İsmet İnönü ise davanın ebediyen kaybedildiğine inanmıştı. Yabancılardan birinin, elverişli olanın mandasına bile yanaşıyordu. Kazım Karabekir Paşa”ya yazdığı bir mektupta Amerikan mandasını kabulden başka çare olmadığı belirtiliyordu.

İsmet Paşa”nın, o günkü şartlar içinde, Amerikan mandasına taraftar olmasını, şüphesiz ihanet diye değil kısa görüşlülük olarak değerlendirmek yerinde olur. Çünkü o gün bir Kurtuluş savaşının mümkün olduğunu düşünebilmek büyük bir siyasi matematikçi olmaya bağlıydı ve bu alanda İsmet Paşa, Atatürk”le elbette aşık atamazdı. Fakat buna rağmen İnönü”nün kendisini Atatürk”le eşit tutmasını ve bu hatasını itiraf mertliğinden kaçınmasını elbette vefasızlık ve haddini bilmemek diye değerlendirmek isabetli bir hüküm olacaktır.

İsmet İnönü, aradan uzun yıllar geçtikten sonra röportaj şeklinde yayınladığı hatıralarından kendi hatalarını itiraf etse ve artık ölmüş bulunan arkadaşlarına karşı vefalı davransa şüphesiz iyi bir not kazanmış olurdu. Fakat olayları tarafsız bir gözle anlatıyor gibi gözükerek eski arkadaşlarını muştalamak lehinde bir davranış değildir ve tarih hükmünü böyle verecektir. Hele Cumhuriyet fikrini Lozan konuşmaları sırasında düşündüğünü, yani bu hususta Atatürk”e takaddüm ettiğini iddia etmesi olsa olsa İnönü”nün yaşlılığı ile tefsir olunabilecek yanlış bir düşünce mahiyetinden ileri gidemez.

Halk Partisi bu memleketin tarihine pek çok kusurlarla karışmış bir partidir ve onun seçime az ilgi göstermesi gerçek kusurları yaninda bir sevap kadar masum kalmaktadır. Bu partinin en büyük kusuru Türkiye”de bugün rezilane bir şekil almış olan solculuğu destekleyip beslemesi olmuştur. Hele 1944”de komünist düşmanı Türkçüleri “Almanlar”la iş birliği yapıp Türkiye”yi almanlar safında savaşa sokmak isteyen maceracılar” diye ilan etmesi partilerinin edebi yüz karası olarak kalacaktır.

Türkçüler o ithamdan, kendi iktidarlarının sıkı yönetim mahkemelerinde beraat ettiler. Rusları tepeleyen Almanlar”a karşı sempati beslemelerine rağmen dış siyasette bir Alman taraftarlığı gütmedikleri de anlaşıldı.

İsmet Paşa”nın hayatında “Amerikan mandası isteyen” bir devir olduğu kendisinin Kazım Karabekir Paşa”ya yazdığı mektupta sabit olmuş bir hakikattır.

Türkçüler”in hayatında buna benzer küçültücü bir nokta yoktur. Zannederim İsmet İnönü”nün Türkçüler”e karşı sönmeyen kini de böyle bi kıskançlığın yarattığı kompleksten doğmaktadır.

Nihal ATSIZ, Gözlem, 1969, Sayı: 21 - Basılmamış Makaleler, s: 232-233-234
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2017, 15:28:00 »

Atsız Ata burada kendisi de dâhil Türkçülere yöneltilen kişisel husumet ve haksız muameleden bahsetmektedir. İnönü'nün kişisel kıskançlık kompleksinden doğan kinini küçümsemektedir. Yoksa Millî kini değil!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karluk Han
Ötüken'den yayılan KAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 490


Tanrı Türkü Korusun


« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2017, 18:41:51 »

Saf kan milliyetçilik dışındakiler (yani içine sentez katılmış milliyetçilikler ) ancak Cacık milliyetçiliğidir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı dağları Bozkurdu
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2017, 00:33:35 »

Devletin öyle ya da böyle başında olan bir şahsın kullandığı ifadeler bireyler veya toplum açısından açık ve mevcut bir tehlike oluşturuyorsa, ifade özgürlüğünün sınırlanması gerekebilir. Siyasetin tehlikenin açık ve mevcut olması esasına dayandırmak adına milletini karşısına alma ve ülkeyi olağanüstü hal sürecinde karıştırma hedefi Türkçüler tarafından şifresi uzun zaman önce çözülen bir kriptodur.

Sözde iktidarın ve onun medya tetikçilerinin provokatif ve meydan okuyucu sözleri, ifade özgürlüğünün kamusal rahatsızlığı, kızgınlık ifadeleri ve yarattığı huzursuzluk ekseninde, ciddi ve somut bir şekilde toplum içinde oluşturdukları zararın açık ve mevcut bir tehlikesi olan azmettiricilik suçu ile derhal davaya konu edilmesi gereken azınlık psikolojisine dayanan azınlık ırkçılığının pespaye ruh halinden başka bir şey değildir.

Açık ve mevcut tehlikenin nasıl ve hangi ölçüte göre belirleneceği konusundaki acizliğiniz, Türkçüler tarafından terazinin keselerine alınmış, sizi birer suçlu haline dönüştürmüştür. Fakat gelecek üzerinde yaratacağı zararın kaçınılmazlığı noktasında açık ve nesnel delillere dayanmayan, tek tehlike olarak gördüğünüz Türk Milletinin kutsal vicdanına hapsedilerek yaşayacağınız kesin bir sonuçtur.

Bu yüzden Sayın Cumhur Reis’in nümayişini tebcil ederiz.

Türk Milleti Adına..

 Türkiye

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TÜRKÇÜGÖKHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 351


%100 Türk!


« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2017, 11:09:27 »

Evet bölücüyüz, ırkçıyız, kafatasçıyız, ayrımcıyız ve hatta kana susamış bir barbarız ama asla senin gibi devşirme Rum piçi değiliz. Türk oğlu Türk'üz biz ulan!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir.
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.212 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.