Türkçülüğün ''T''sinden habersiz kişilerin Türkçülüğe vereceği zararlar nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 10:46:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçülüğün ''T''sinden habersiz kişilerin Türkçülüğe vereceği zararlar nedir?  (Okunma Sayısı 8539 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.460


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 21 Ekim 2013, 18:43:44 »

Kendisine Türkçü diyen, lakin Türkçülüğün ''T''sinden habersiz kişilerin Türklüğe ve Türkçülüğe vereceği zararlar nelerdir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
0707
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 374


« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2013, 19:37:09 »

-Korkaktırlar. Çabuk pes eder düşmanı sevindirir. Zaten günümüz savaşları psikolojik harp ve dünya kamuoyunun sempatisini kazanmak amacıyla yapılıyor ki her türlü soykırım ve asimilasyonu rahatça yapabilmek için.
-Cahildirler. Cahil cesaretlerinden aldıkları güçle hunharca saldırır en ufak takozda hoyratça savurulurlar. Korktukları için bir daha bir şey yapmaya cesaret edemezler. Toplum böyle kişilerle dolu olduğu için güçlü bir birlik kuramıyoruz.
-Türkçünün önünde takozdurlar. Fikrinin uyuşmadıkları her Türkçüyü çaşıt ilan eder herkesin dışlamasını sağlarlar.
-Medya maymunu gibiler. Her alanda cahil cesaretinden aldıkları güçle avazı çıktığı kadar bağırır, Türkçülük ahlakına uymayan davranışlarıyla dosta düşmana rezil olurlar. Onlar rezil oldukça bilmeyen herkesin aklında böyle bir Türkçü modeli oluşur. Türkçülüğe heveslenen yeni dimağları Türkçülükten soğutur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.460


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2013, 20:01:33 »

Hiç mi düşünceniz yok, ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
0707
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 374


« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2013, 20:33:38 »

-Tembeldirler. Bu yüzden Türkçülük bilgileri çok yüzeyseldirler. Herhangi bir tartışmayı kazanamazlar. Sanal ortamdan dışarı çıkamazlar. Türk ve Türkçü uluların sözlerini sanal ortamda paylaşmaktan başka bir numaraları yoktur.
-Güvenmezler. Teyakkuzda olmayı şizofrene bağlamakla karıştırırlar ki yalnız takılmayı severler. Kendinden başka kimseye güvenmezler. Başkalarını da ister istemez bu  reaksiyona sokarlar.
-Çoğu sahte kişiliktir. Kimse huyunu suyunu bilmez. Eza çekmekten de korktukları için sahte kişilikleriyle sürdürmeye devam ederler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.460


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2013, 21:16:19 »

Kandaşlarım neden yorum yapmıyorsunuz, neden çekiniyorsunuz anlamıyorum, bu konuda hiç mi bir düşünce yok kafanızda, soru çok mu zor Türkçüler!!!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2013, 23:24:02 »

Her fikirde oldugu gibi Türkçülük davasinda samimi olmayanlar, ve bu Tanrisal ülkülemi kavrayamanlar Türkçülüğe zarar verirler. Biraz acalim
konuyu ATSIZ okumadan BASBUGU anlamadan yeni yetme ve ilk hevesle Türkçülük taslama bana garip gelir. Ben on senedir Türkçü olmaya cabaliyorum. Daha olamadim cunku bu sifati hak edecek bir sey yaptigima inanmiyorum, arkadas aralarinda milli suur ve irk meselesini anlattik , ne kadar etkili olabildik bu sorulur. Okumadan  Türkçü olunmaz. Iliklerine ve ruhunun derinligine kadar Türklük sevgisi duyulmadan olunmaz. Ben burada haddim degil buyuklerime karsi, ozellikle kam agabey gibi bu yola omrunu adamis ustalara karsi Türklük dersi vermek. Genc arkadaslara sunu tavsiye ediyorum bilincsiz ve suursuz Türkçü olmaz. Her seyden once  Türkçülüğü ogrenin kaynaklar belli . Atalariniza layik birer Türk olun yoksa sanalda Türkçülükten ote gidemezsiniz. Türkçülük ( irkcilik,Turancilik) bu iki kavramdan olusur bunlari ATSIZ ATA  aciklamistir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2013, 23:24:48 »

Hepsinden önce davayı tanımadıkları için etrafına yanlış anlatacağından dolayı toplumda Türklük ve Türkçülük hakkında yanlış bir düşünce oluşturur bunlar. Bize en büyük darbeyi bunlar vuruyorlar..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.460


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2013, 00:01:41 »

Bozkurtlarım, Bağaturlarım bu otağda ki Türkçüler yumuşamış, onlara Türkçülerin sertliğini gösteriniz, böyle Türkçülük olmaz, kendimiz yazıp çizeceksek ötekilerin gereği yok, gereğini yapın lütfen!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2013, 01:35:14 »

Ben kendimden örnek vereyim. Bütün dünya iscileri birlesin zihniyeti ile kandirildigimda, Türküm derdim ama önemsemezdim. Ne de olsa tüm irklarin iscilerinin birligini düsünürdüm Gülümseme Ha o dönem benim mesela Türklüge verdigim zararlarini simdi düsünüyorum da. Kendi atalarimi bilmezdim, Milli suur duygusu nedir his etmezdim, elin serseri Che'sine tapar bir Kürsad'i veya bir Atilla gibi kendi atalarima sahip cikmazdim.

Kendi özünü soyunu bilmeyenler, aslinda varliklariyla bile Türklüge zarardir. Cünkü hep Türk düsmanlari gibi karsi tarafta yer alirlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Basbug Tong Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 166


Barbar Türk


« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2013, 09:42:48 »

Daha önce söylediğim gibi, düşmandan önce bu mikroplar yok edilmelidir! Atsız'ın görüşlerini kabul etmeyen, Atsız'ın görüşlerini çarpıtan adamdan Türkçü olmaz.

Bir kişinin sahte Atsızcı olduğunu anlamanız bu yazıyı paylaşmanız yeterlidir. Bu yazıyı görünce hemen ağzından salyalar aka aka saldıracaktır. Hatta yazının Atsız'a ait olduğunu söylemeyin, bazı cümleleri gösterin. Hemen sizi yobaz, gerici ilan edecektir.


TÜRK Gençliği Nasıl Yetişmelidir?

1- İlkokullardan başlayarak yüksek tahsil müstesna olmak üzere bütün okullardan muhtelif tedrisatı kaldırmalıyız küçük sınıflarda kız ekseriyeti arasında kalan bazı erkek çocukların erkeklik ruhlarını kaybettikleri ve kısmen avareleştikleri muhakkaktır.

 

2- İlkokulların programları bizim talebelik zamanımızda olduğu gibi olgunlaştırılmalı, ikinci sınıfta başlayarak her yıl biraz daha mufassal olmak üzere Türk tarihi ve grameri gösterilmelidir.

 

3- İlkokul talebesine verilen sınırsız hürriyet derhal kaldırılacak çocuk sıkı bir disiplin muhiti içine alınmalı ve hayatta disiplin denilen bir şeyin varolduğunu daha pek küçükken idrak etmelidir.

 

4- Ceza bütün şiddetiyle okullara girmeli ve kötü aile muhitlerinde yetişen veya şahsen fenalığa istidatı olan çocuklar yaptıkları hareketlerin mukabelesiz kalmadığını görmeli ve iyi çocukların da bozulmasının önüne geçilmelidir.

 

5- İyilerin ahlakını bozacak kabiliyette olanlar derhal okullardan çıkartılmalı ve bir kişi kazanmak için 40 kişinin önünden fena örnek bulunmasının önüne geçilmelidir.

 

6- Bütün oyunlar, ders kitapları, vazifeler, kahramanlar, Türkçülük, fedakarlık aşılayacak şekilde olmalıdır.

 

7- Kadın öğretmenler erkek talebeye ders vermemelidir. Bütün öğretmenler sade kılıkları ile talebeye örnek olmalıdır. Boyalı veya bob-stil hocalar derhal meslekten uzaklaştırılmalıdır.

 

8- Ortaokullarda askerlik dersi nazari ve ameli olarak çoğaltılmalı ve ciddi tutulmalıdır. Talebe askeri kanunlara ve cezalara tabi olmalı ve mektep üniformasını giymeğe mecbur edilmelidir. Ortaokullara girerken kendisinden ortaokul usullerine tabi olacağına dair imza alınarak söz ve mesuliyet ne demek olduğu kendisine anlatmalı ve nizamata aykırı gidenler tahsilden men edilmelidir.

 

9- Gramer, Türk tarihi, Türk coğrafyası, yurt bilgisi dersleri ortaokulun her üç sınıfına biraz daha genişletilmek üzere gösterilmelidir. Tekrar edilen derslerin ne kadar iyi öğrenildiği malumdur.

 

10- Ortaokulda milli sporlar başlamalı, kılıç, güreş, cirit gibi ananevi sporlar, yüzücülük, kürekçilik vesaire gibi savaşa yardımcı sporlar birinci mevkii tutulmalıdır.

 

11- Askerlik dersler ile sporlar en mühim dersler haline gelip her birinden ayrı not verme usulü konulmalı, gösteriş izciliği, caka resmi geçitleri kaldırarak yerine hakiki ve sert askerlik konulmalıdır.

 

12- Ortaokullarda hiçbir faydası görülmeyen, boşuna zaman, emek ve para harcamaktan başka bir şeye yaramayan ecnebi dili dersleri tamamen kaldırılarak bunun yerine askerlik ve spor dersleri konulmalıdır.

 

13- Lisenin ilk sınıfından itibaren edebiyat ve fen kolları ayrılarak yalnız bir tarafa istidatı olan pek çok değerli talebemizin parlak istidatlarının körleşmesinin önüne geçilmelidir.

 

14- Gramer ve yurt bilgisi dersleri bilhassa liselerde devam ederek talebenin kendi dilini ve memleketin kanunlarını kavraması temin edilmelidir. Geçen yıl liselerde okutulan gramer derslerinden benim aldığım iyi netice gramerin muhakkak liselerde de okutulması lüzumunu bana ispat etti. Böylelikle ilkokuldan itibaren gramer okumuş talebe liseyi bitirirken kendi diline tamamen hakim olacak ve artık memlekette “Kuyu sokak, Nur apartmanı” diyecek edebiyat öğretmenleri ve dil mütehassısları kalmayacaktır.

 

15- Askerlik ve spor liselerde daha sıkı olarak devam etmeli ve talebeler silahla toplu bir halde talime, hakiki süngü ve kılıçlarla hakiki mübarezeler yapmağa alışmalıdır. Zarar yok, aralarında tehlikeli yara olanlar bulunsun… Bu yaralar sinemaların, baloların yaptığı tahribat kadar zararlı değil; talebeyi tehlikeli azımsamağa alıştırmak bakımından faydalıdır.

 

16- Ortaokul ve liselerden en ufak ahlaki ve zaaf tartla ceza görmeli ve bu talebeler başka hiçbir okula alınmamalıdır.

 

17- Talebenin başına daima otoriter, seciyeli ve Türk öğretmenler getirilmelidir. Bizim talebemiz hatta kız talebemiz, gayri Türk öğretmenlere tahammül edememektedir.

 

18- Okullar birer kışla haline gelmeli, hatta liselerin müdürleri yüksek rütbeli subaylardan olmalıdır.

 

19- Okullar birbiri ile futbol gibi manasız ve voleybol gibi kadınca müsabakalar değil, askeri ve milli müsabakalar yapmalı. Türk kılıcı, okçuluk gibi milli sporlarımız ihya olunarak liselere sokulmalıdır. Bir stadyumda iki okulu temsil eden 22 gencin lastik top ardında koşması ile iki okulu temsil eden 200 gencin başlarında tulgalar, göğüslerinde zırhlar olduğu halde, hakiki kılıçlar veya süngüler çarpışmaları arasındaki farkı düşünür.

 

20- Bütün okul kitapları mütehassız ve fedakar öğretenlere, milli ve askeri ruh gözönüne alınmak şartile yeniden yazdırılmalı ve öğretmenler bu işin şerefi ile kanarak maddi kazanç beklememelidir.

 

21- Liselilerin fen kollarında laboratuvar çalışmaları arttırılmalı ve talebe yurt için yaratıcılık kabiliyeti daha bu sıralarda inkişaf ettirilmelidir.

 

22- Askerlik ve spor derslerinde liyakat gösterenler için eski ananelerimizde olduğu gibi alplık ve batırlık unvanları, bilgide başarı gösterenler için bilgelik ve danışmanlık unvanları ihdas olunarak hakkaniyet dairesinde talebelere verilmeli, sıkı mücazat olduğu gibi büyük mükafaatlar da bulunmalıdır.

Böyle sıkı şartlarla okullarımızda yeni bir ruh yaratmazsak yüksek kabiliyetli gençlerden ve kahramanlardan ümidimizi kesmeliyiz.

[/i]

Çınaraltı Dergisi, 21 Mart 1942, Sayı:35
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türke karşı gelmek Tengri'ye karşı gelmektir!"

Başbuğ Tong Yabgu (Kuzeyin Efendisi)
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.263 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.