Türkçülüğe Yeni Adım Atıyorum
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Ocak 2020, 02:10:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçülüğe Yeni Adım Atıyorum  (Okunma Sayısı 6300 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alpertunga58
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 113


« : 12 Kasım 2010, 22:43:13 »

Öncelikle herkese iyi akşamlar.  Kendimi tanıtmam gerekirse ben 1987 doğumlu bir gencim. Türkçülüğe ilgi duyuyorum ve hayatımın geri kalanını bir Türkçü olarak yaşamak istiyorum. Fakat Türkçülük hakkında bilmediğim çok şey var ve ben bunları siz değerli kandaşlarımdan öğrenmek istiyorum. Sizce gerçek bir Türkçü nasıl olmalıdır?  Türkçünün dostu ve düşmanları kimlerdir? Bir Türkçünün öğrenmesi gereken şeyler nelerdir? Bana Türkçülük hakkında herşeyi öğretmenizi istiyorum. Bana öğreteceğiniz her şey için size çok minnettar kalacağım. Hepiniz esen kalın kandaşlarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AKDENİZLİ TÜRKKIZI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 56« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2010, 22:48:52 »

Varol Kandaş, Tam yerindesin şu an, burası Türkçülük okuludur ve sormuş olduğun bütün soruların cevabını siteyi biraz gezerek bulabilirsin, Ruh ise bizimle geçireceğin zaman ile sınırlıdır, ne kadar çok bizim yanımızda olursan o kadar Türkçülük ruhu yüklenirsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."
SELCEN06
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2010, 22:53:32 »

Türkçü Turancı Otağa hoşgeldiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2010, 22:57:08 »

Hoşgeldin kandaşım Türkçülük kısaca Türk ırkının çerisi olmaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
ARPAD
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2010, 23:32:09 »

Sayın alpertunga,

İyi bir Türkçü'nün ne gibi özelliklerine sahip olması gerektiğini Yolbaşçımız Atsız Ata aşağıdaki makalesinde netlikle özetlemiştir..

Türkçülükte Ahlâk

Türkçülüğün tarihi yazmaya kalkarsak, ihtimal ki, Milattan önceki yüzyıllara kadar gitmeye mecbur kalırız. Fakat çağdaş Türkçülüğe baktığımız zaman, bunun tarihine kuşbakışı bir göz atmak pek kolaydır.

Türkiye’de ve dışarı Türklerde aşağı yukarı aynı zamanda doğan Türkçülük, eski çağların Türkçülüğü ile ölçülemeyecek kadar güç şartlar içinde gelişmeye mecburdur. Fakat, Tanzimat’tan sonra başlayan bu hareket o kadar kuvvetli idi ki, Şemseddin Sami gibi bir Arnavut milliyetçisini bile tesiri içine almış ve ona ilmi ve edebi Türkçülük yaptırmıştır. Bu kuvvetli hareket, birçok engellere, ihanetlere uğramasına rağmen daima ilerlemiş ve bugünkü dereceye varmak için pek sert savaşlar yapmaya mecbur kalmıştır.

Merhum Ziya Gökalp, Türkçülük fikrinin şimdiye kadar gelen ilk ve son teşkilatçısıdır. Dağınık fikirleri sistem halinde toplayıp onlara çekidüzen veren ve Türkçülüğü ilmileştiren odur. Yaşasaydı, belki, bugünkü Türkçülük daha derlitoplu bir sistem halinde olacak ve pek hızlı yürüyen zamandan gereğince faydalanabilecekti. Fakat onun erken ölümü ve Türkçülüğü yeni bir ruhla yoğuracak ikinci bir teşkilatçının henüz gelmeyişi, bugün bu hareketin azçok aksamasına, hiç değilse geç büyümesine sebep olmaktadır.

Bununla beraber, artık Türkçülüğün gösterişli yürüyüşü başlamış ve inançlı bir kafile yola çıkmıştır. Bu kafile, göçlüklere ve fırtınalara uğrasa da, eski büyük Türkçülerin hayatından ve verdikleri derslerden hız ve örnek alarak ülküye ulaşacaktır. Artık bu, bir ihtimal, bir ümit, bir kanaat veya bir inanç olmaktan daha ileri bir şeydir. Bu, artık tarihi mukadderattır. Tarihi mukadderatın önüne ise hiçbir kuvvetin geçemiyeceğini herkes bilir.

Eski Türkçülerin hepsinde “tabii ki gerçek Türkçülerden bahsediyorum” belki azçok şahsi kusurlar bulunsa da, ortaklaşa bir meziyet vardır ki, o da, öteki Türkçüleri, hele kendinden öncekileri inkar etmemek erdemliliğidir. Bu, ahlaki bir meseledir. Her inanç ahlakla yürüyeceğine göre, Türkçülükte de sağlam bir ahlakın bulunması birinci şarttır. Zaten, yeryüzünde zafere ulaşmış fikirler, daima, doğru ve iyi olanlar değil, sağlam ahlaklı taraftarlara sahip bulunanlardır. En güzel fikri ve prensibi, en şahane ülküyü çürük bir çevreye sokun; hemen paçavraya döndüğünü, değersiz bir hal aldığını görürsünüz. Türkçülüğün de, mukadder olan tam zaferine rağmen, daha köklü olabilmesi için, Türkçülerin ahlakça yüksek insanlar olması lazımdır.

Türkçülük, Türk soyunun ruhunda, kanında, beyninde yaşayan hayat prensiplerinin fikir haline gelmiş bir şeklidir. Bundan dolayı da “sıra” ve “saygı” esaslarını ihmal edemez. Türkçülerin, daha eski Türkçülere saygı göstermesi, bunun için şarttır. Sırayı, saygıyı gözetmeden çığırtkanlık edenler, hele daha eskileri batırarak kendisini yükseltmek hayali ardında koşanlar Türkçü değil, Türk değil, alelade insan bile olamazlar. Türksoyu, eskiyi inkar eden, kendisine hizmet etmiş eski insanları küçük gören bir soy olmadığı için,böyle yapanların Türklüğünden daima şüphe eder.

Bir fikir, uzun uğraşmalardan sonra zafere doğru yürürken, onun zaferinden faydalanmak isteyen asalaklar her yerde bulunur. Bir Yahudi, ihtikarcı zekasiyle, nasıl, herhangi bir malın yakında değerleneceğini kestirerek onu nasıl istif etmeye kalkarsa, bu ülkü asalakları da hangi fikrin zafere doğru gittiğini dalevaracı zekalariyle anlayarak, onun çığırtkanlığını yapmaya kalkarlar. Bunlar birdenbire meydana çıkarak ortalığı gürültüye boğarlar, haykırırlar, ötekini berikini baltalarlar ve ilk önce bazı kimseleri de kendi samimiyetlerine inandırabilirler. Fakat en adil hakim olan zaman, bunların maskelerini sonunda indirir. O maskenin altındaki iğrenç yüzün gözlerinde parlayan adi ihtiraslar, herkes tarafından hemen sezilir.

Bu dalavereciler çıkar ve yükselme yolunda her kalıba girerler: Kimisi yobaz bir softa olduğu halde, laik bir cumhuriyetçi kesilir. Kimisi, zengin ve hovarda bir mirasyedi olduğu ve maiyetinde birtakım zavallı işçiler çalıştırarak onların emeğini sömüren insafsız bir sermayedar olduğu halde, komünistlik taşlar. Kimisi, menfi ruhlu bir dedikoducu olduğu halde, hükümete dalkavukluk eder. Kimisi de, kendinden başka bir şey düşünmeyen bir dalavereci veya çirkin yüzünden Türk olmadığı anlaşılan bir gayrıtürk olduğu halde, Türkçülük rolü yapar.

Bunların hepsi, Türklük ve Türkçülük için zararlı insanlardır. Türkçülüğün, sert bir ahlakı vardır. Türkçü kendisini mühimsemez, alçak gönüllüdür, suç yapmışsa ve yanılmışsa itiraf eder. Geçmişe ve eski değerlere bağlıdır. Eski Türkçüleri devirerek yükselmeyi düşünmez. Kalbi yalnız milletine hizmet etmek duygusu ile vurur. Bencillik davasında değildir. Her dinde ve her ahlak prensibinde kötü olan yalan, iftira gibi küçüklüklerin yanından bile geçmez. Kendisine soykütüğü uydurmaz ve hele babası veya dedesi şüpheli bir çevreden gelmiş birisi ise, bu şüpheyi gidermek için kendisini Anadolu’nun koyu Türk çevrelerinden birisine yamamak teşebbüsüne girişmez. Bilhassa, yıllarca çalışarak Türkçülüğe hizmet ettikten sonra az veya çok bir manevi mevki kazanmak gibi namuslu ve şerefli bir yol dururken, bir hamlede yükselmek için eskileri baltalamak gibi çirkin ve şerefsiz bir harekete başvurmaz. Bunları yapan Türkçü değildir. Bu gibi insanların Türkçülerin kadrosunda yeri yoktur.


Nihal ATSIZ, Bozkurt, 11 Haziran 1942
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2010, 00:06:41 »

Hoşgeldin kandaşım gerçekten Türkçü olmak istiyorsan, yolbaşıcımız Nihal Atsız'ın  kitaplarını ve makalelerini okuyarak, Türkçülüğe ilk adımını atmış olursun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GökBörü
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 112


BİR BOZKURT GÖRÜN BU GECE BİR DE BENİ


« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2010, 02:35:58 »

Hoşgeldin kandaşım gerçekten Türkçü olmak istiyorsan, yolbaşıcımız Nihal Atsız'ın  kitaplarını ve makalelerini okuyarak, Türkçülüğe ilk adımını atmış olursun.

Öncelikle Esen Ola... Hosgeldin Türkçü Otağına.

Bende ilk Türkçülük düşüncemi bir 23 Nisan sabahı attım... Türk Ocaklarının sergisinden almış olduğum " Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor" kitaplarını okudum ve bugün burdayım. Kandaşım Tekrar hoşgeldin...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Alpertunga58
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2010, 07:27:19 »

Öncelikle hoşbulduk hepiniz çok sağolun. Atsız Atayı az biraz tanıyorum ve bundan sonra her yazısını okumaya gayret edeceğim. Benim sormak istediğim bir soru da şudur eğer cevaplarsanız: Biz Türkçüler Türk ırkından olmayanlara karşı çok mu sert olmak zorundayız? yanlış anlamayın iyi niyetimle soruyorum. Yani daha önceden laz,boşnak,ermeni arkadaşlarım olmuştu. Türkçülüğe heves duymadan önce. Türk ırkından olmayıpta kendini Türk gibi hissedenler var. Onlara karşı tutumumuz nasıl olmalıdır? ve her etnik unsur bizim düşmanımız mıdır?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2010, 08:15:39 »

Öncelikle hoşbulduk hepiniz çok sağolun. Atsız Atayı az biraz tanıyorum ve bundan sonra her yazısını okumaya gayret edeceğim. Benim sormak istediğim bir soru da şudur eğer cevaplarsanız: Biz Türkçüler Türk ırkından olmayanlara karşı çok mu sert olmak zorundayız? yanlış anlamayın iyi niyetimle soruyorum. Yani daha önceden laz,boşnak,ermeni arkadaşlarım olmuştu. Türkçülüğe heves duymadan önce. Türk ırkından olmayıpta kendini Türk gibi hissedenler var. Onlara karşı tutumumuz nasıl olmalıdır? ve her etnik unsur bizim düşmanımız mıdır?

Öncelikle hosgeldiniz Alpertunga 58..

Soruna gelecek olursak evet ülkemizdeki Türk olmayan bütün etnik unsurlar ve diger yabanci milletler bizim istisnasiz düsmanlarimizdir. Bugün icinde bulunduklari sartlar geregi biz Türklere karsi iyi görünebilirler, hatta kendilerini Türk olarak gördüklerini söyleyebilirler fakat sartlar bizim aleyhimize degismeye basladigi an gercek yüzlerini gösterip zehirlerini kusarlar nitekim tarihte bununla ilgili onlarca ibret verici hadise olmustur bunlardan sadece iki milletten örnek vermek istiyorum Osmanli'nin son dönemlerinde "millet-i sadika" ve "kavm-i necip" olarak olarak bas taci edilen ermeni ve araplar günü gelmis milyonlarca Türk'ün kanini gözlerini kirpmadan dökmüslerdir. Halbu ki bu iki topluluk Osmanli'da en önemli yerlere gelebilmistir, birisi peygamber soyu denilerek askerlikten vergiden muaf tutulmus digeri ise imparatorlukta yahudilerle birlikte en zengin kesimi olusturup Türklerin kanini icmislerdir..
Hakeza cerkezler, kürtler ve diger etnisite sürüleride ellerine ilk firsat gectiginde Türklere yapabilecekleri kötülügün en alasini yapmislardir..

Cok önemli olan bir hususunda altini cizelim. Kani soyu Türk olmayan birisinin kendisini Türk olarak görmesi yada hissetmesi ilk basta kendisini ve karsisindakini kandirmaktan baska birsey degildir, böyle bir durum doga kanunlarina aykiridir. Sana kendisini Türk hissettigini söyleyen kisi ilk basta kendi milletine ihanet ediyor, yarin savas ciktiginda haydi haydi Türk milletini gözünü kirpmadan arkadan vurur degilmi...
Kisacasi ufak tavizler büyük tavizleri dogurur, kapi bir kez aralandimi ardi arkasi kesilmez.
Sayet gercekten samimi bir Türkcü olmak istiyorsan ilk basta Türk olmayan etnisiteler ile arkadasligini derhal kesmen lazimdir. Türk olmayanlar ile arkadasligin devam ettigi müdetce hic bir zaman samimi Türkcü olamazsin bunu öncelikle bastan kabul etmelisin...

Türkcülük fikir olarak sert bir yapiya sahiptir. Fikriyatimizi kosulsuz kabullenmek icin ilk basta yabanci kandan olanlara karsi ülkemizin ebediyete kadar varligini sürdürebilmesi icin zerrece merhamet beslenmemelidir, yoksa bizim sonumuzda azinliklari bas taci eden devsirme Osmanli'ya döner..

Bilgilenmen icin sana tavsiyem, Otag icerisinde azinliklarin ihanetleri ile ilgili yüzlerce konu var bunlari oku, yine kafana takilacak her hangi bir sorunun cevabini Otag icerisinde kolaylikla bulacaksindir..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BugaY
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 397« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2010, 08:48:35 »

Esenlikler, alpertunga hadi boşnak, laz bunları geçtim bir ermeni ile arkadaş olan biri Türkçülüğe zararlı mıdır diye soran biri bırak Türkçülüğü Türk olamaz, ayrıca nedendir bilinmez Türkçülük ile yeni tanıştığına pek inanmadım.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.