Türkçülerle İlgili Bazı Sorulara Cevap.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Şubat 2020, 01:36:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçülerle İlgili Bazı Sorulara Cevap.  (Okunma Sayısı 50553 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 14 Aralık 2010, 02:31:27 »

Bazı kendi bilmezler bizlere iftira atıyorlar ve arkamızdan konuşuyorlar. O yüzden böyle bir yazı yazmaya karar verdim. Genelde Türkçülere bu tip sorular sorulur yada bu sorular doğrultusunda iftira atılır. Yazıyı en yumuşak bu şekilde yazabildim.  

1-) Türk Irkçısı / Türkçü kimdir?

Türk soyundan gelen, Türkçe konuşan, Türk' e göre yaşayan, kendi Irkını seven ve soyunun üstünlüğüne inan, vatanını seven kişidir. Daha fazla bilgi almak isterseniz Hüseyin Nihal Atsız'ın "Türkçü kimdir" adlı makalesini okumanızı tavsiye ederim.

2-) Türk Irkçısı ne değildir?

Faşist, psikopat, küfürbaz, saygısız değildir. Kısaca Türk töresine bağlıdır. Başta Ailesi ve Ataları olmak üzere tüm Türklere karşı saygılıdır.

3-) Türk Irkçısı Faşist midir?

Faşist değildir. Çünkü; Faşizm İtalyan milliyetçiliğidir, Türk ırkçılığı ile alakası yoktur.

4-) Hitler'de ırkçıydı. Onunla aranızda ne gibi bir fark var?

O, kendi ırkından olmayan herkesi yok etmek isteyen biridir. Dünyaya aryan ırkını yaymak istemektedir. Bizler, Türk olmayanları yakacağız, keseceğiz, parçalayacağız, topraklarını işgal edeceğiz demiyoruz; ama kaşınanıda  kaşırız!  Bizler sadece kendi ırkımızın üstünlüğüne inanıyoruz ve zulüm altında olan soydaşlarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunda da Turan'ı kurmak istiyoruz.

5-) Turan'ı kurarsanız bir çok ülkenin topraklarını işgal etmiş olursunuz. Sizlerin emperyalistlerden ne farkınız kalıyor?

Zaten kendi toprağımız olan yerleri geri alıyoruz. Örneğin; Musul, Kerkük, Selanik, Kırım, Karabağ, Doğu Türkistan... Bu yerlerde Türk soylu kandaşlarımız vardır ve biz o yerleri sahibine geri veriyoruz. Yani Türklere!

6-) Kendi ağzınızla söylüyorsunuz, soydaşlarımızı kurtaracağız diye. Ya peki kürtler özgürlük isteyince neden karşı çıkıyorsunuz?

Bizler zaten onlara özgür bir yaşam hakkı sunduk ve yaşamaya devam ediyorlar. Dikkatinizi çekmek isterim ki biz kürtlere zulüm, işkence yapmıyoruz. Gidin Doğu Türkistan'a bakınız, oradaki soydaşlarımız ne halde kendiniz görünüz. Lakin kürtler Başbakan dahi oldu. Zaten T.C yasası önünde herkez eşittir. Yani kürtlere zulüm, işkence yapılmamaktadır. Son olarak bizler bu topraklar için kanımızı döktük.

7-) Türkler ile kürtler Çanakkale'de beraber savaşmışlar. Buna ne diyeceksiniz?

Aslında bir bakıma doğru; ama beraber savaşmadık. Kürtler, düşman ile birlik oldular ve bize karşı savaştılar! Ayrıca çıkardığı isyanlar saymakla bitmez. Güney Doğu bölgemizden sadece 992 kişi savaşa katılmıştır ve bunların 502 si Gaziantepli'dir. Ayrıca her Doğulu'da kürt değildir!

8-) Türkçüler şamanist midir?

Her dine inanan soydaşlarımız mevcuttur. Ayrıca Şamanizm bir din değildir. Sizin bahsetmek istediğiniz  "Gök Tanrı" dinidir. Bizim için kişinin dini değil, kanı önemlidir.

9-) Türkçülerin/Türk Irkçılarının partisi Mhp midir?

Türkçü, herhangi bir partiye bağlı kalmaz,  partizanlık yapmaz. O zamanki duruma göre oyunu kullanır. Daha fazla bilgi almak isterseniz Hüseyin Nihal Atsız'ın "Türkçülük ve Siyaset" adlı makalesini okuyabilirsiniz.

10-) Alparslan Türkeş, Türkçülerin başbuğu mu?

Kısaca açıklamak gerekirse  bir kişinin başbuğ olabilmesi için savaşlar kazanması ve yeni bir devlet kurması gereklidir. Aynı zamanda Türklüğe önem vermelidir. Örneğin; Başbuğ Atilla, Başbuğ Timur gibi... Ayrıca Alp Arslan Türkeş Ülkücülerin önderidir. Türkçülerin son başbuğu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'dür.

11-) Sizler ülkücü değil misiniz?

Kısa ve net olarak cevap vermek gerekirse değiliz. Çünkü; ülkücüler Türk ırkının üstünlüğüne inanmıyorlar. Onlara göre Türk'üm diyen herkes Türk'tür. Arap'ı, kürdü ve diğer ırkları kardeş belliyorlar. Aynı zamanda dini ön plana atıyorlar ve  ümmetçilik yapmaktadırlar. Biz kimsenin dini inancına karışmayız ve kişinin Türk ırkından olmasına önem veririz.

12-) Ülkücüler karşı bir kininiz var gibi. Bunun nedeni nedir?

Ülkücülerin Başbuğ dedikleri kişi , Hüseyin Nihal Atsız beyi arkadan vurduğu için. 1969 Adana kongresinde dolayı! Arapçılık yaptıkları için, Bozkurt'u put olarak gördükleri için. Kısaca 1969 Adana kongresini biliyorsanız zaten nedenini anlamışsınızdır. Şu an dahi değişen bir durum yok.

13-) Türkçüler Laik mi?


Evet, laikdir.

14-) Her Türkçüyüm diyen Türkçü müdür?

Kesinlikle değildir. Bu kişiler çaşıt dahi olabilir. Bir kişinin Türkçü olabilmesi için Türklüğe hizmet etmesi gereklidir. Zaten gerekli açıklamayı 1. sorunuza cevaben kısmen yanıtladım.

15-) Türk ırkçısı biri komunist  olabilir mi?

Başbuğ Atatürk ve yol gösterici Nihal Atsız'ın şu sözlerini alıntı yapmak isterim.

"Komunizm bir yılandır, görüldüğü yerde başı ezilmelidir."

"Ben, yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeğe tenezzül etmeyecek kadar millî
şuur ve gurura malik bir Türk'üm. Siyasi, içtimai mezhebim Türkçülük'dür."

16-) Atatürkçü biri nasıl Türk ırkçısı olur? Atatürk bu topraklarda yaşayan herkese Türk demiştir.

Atatürk'ün sözlerini alıntı yaparak cevaplamak isterim;

Ne mutlu Türk'üm diyene.

Tas kırılır, tunç erir, ama Türklük ebedidir.

Kanını taşıyandan başkasına inanma.

Türkiye Türklerindir.

Dünya yüzünde, Türkten daha büyük,ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlik tarihinde görülmemistir.

Türk'lerin yasadiklari her yer misak-ı milli hudutlari içindedir

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!

Sanırım bu kadar yeterli.

Ayrıca;

14 Haziran 1934 tarih ve 2510 sayılı Mecburi İskân Yasası'nda Türk ırkından olmayan ya da ana dili Türkçe olmayan kişilerin durumu, kanunlarda net bir şekilde belirtilmiştir.

1- "Türk ırkından olmayanlar, hükümetten yardım istemeseler bile hükümetin göstereceği yerde yurt tutmağa ve hükümetin izni olmadıkça buralarda kalmağa mecburdurlar." (Madde 7)
2- "Ana dili Türkçe olmayanlardan toplu olmak üzere yeniden köy ve mahalle, işçi ve sanatçı kümesi kurulması veya bu gibi kimselerin bir köyü, bir mahalleyi, bir işi veya bir sanatı kendi soydaşlarına inhisar ettirmeleri yasaktır." (Madde 11)
3- "Türk ırkından olmayanların serpiştirme suretiyle köylere ve ayrı mahalle veya küme teş-kil etmeyecek şekilde kasaba veya şehirlere iskânları mecburdur." (Madde 13)
Veya yine Mustafa Kemal imzali, 1937 Ankara Asker Mektebi'ne girmek için koşul; Türkiye Cumhuriyet tebaasından ve Türk ırkından olmak!

Araştırarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Gümüş Kurt 14 Aralık 2010 turkcuturanci
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.416« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2010, 02:51:54 »

Kandaşım eline sağlık Türkçü ve Türkçülük ancak bu kadar kısa ve öz anlatılabilir.
TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
ANAFARTALI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 43« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2010, 17:31:20 »

Kandaşım, kafamdaki çoğu soruya cevap buldum. Sağol varol.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2010, 20:19:25 »


            Gümüşkurt Kandaş, bu yazın gerçekten başyazımız bile olabilir. Dışarıdan otağa gelen bu yazıyla burayı tanır. İçeride olan Kandaşlardan kafasında soru işareti olanlarsa bilgilenir. Yönetici Kandaşlar bence bu konuyu düşünün derim. Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2010, 20:26:08 »

Çok güzel sorular ve aynı güzellikte yanıtlar verilmiş. Elinize sağlık, bir Türkçü'nün genel düşüncelerinin çok güzel anlatmışsınız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Emrah Türkay
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 135« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2010, 20:53:12 »4-) Hitler'de ırkçıydı. Onunla aranızda ne gibi bir fark var?

O, kendi ırkından olmayan herkesi yok etmek isteyen biridir. Dünyaya aryan ırkını yaymak istemektedir. Bizler, Türk olmayanları yakacağız, keseceğiz, parçalayacağız, topraklarını işgal edeceğiz demiyoruz; ama kaşınanıda  kaşırız!  Bizler sadece kendi ırkımızın üstünlüğüne inanıyoruz ve zulüm altında olan soydaşlarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunda da Turan'ı kurmak istiyoruz.

Cevaba katılmadım benim için sadece Türkler insandır geri kalanların yaşayıp yaşamaması pek umrumda değil.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

gene bir kasım günüydü bir hurda yığınında buldular beni senelerdir horozlanan tetikler öldükten sonra vurdular beni
reisini dinlersen,reisini dinlersen yarım kalmamalı hayallerimizin gerçeğe hicreti koy düşmanlar ellerini zillesinler anlatmaktan ötesi düşer sana haluk bırak beni eşkiya bilsinler
GökBörü
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 112


BİR BOZKURT GÖRÜN BU GECE BİR DE BENİ


« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2010, 22:12:42 »4-) Hitler'de ırkçıydı. Onunla aranızda ne gibi bir fark var?

O, kendi ırkından olmayan herkesi yok etmek isteyen biridir. Dünyaya aryan ırkını yaymak istemektedir. Bizler, Türk olmayanları yakacağız, keseceğiz, parçalayacağız, topraklarını işgal edeceğiz demiyoruz; ama kaşınanıda  kaşırız!  Bizler sadece kendi ırkımızın üstünlüğüne inanıyoruz ve zulüm altında olan soydaşlarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunda da Turan'ı kurmak istiyoruz.

Cevaba katılmadım benim için sadece Türkler insandır geri kalanların yaşayıp yaşamaması pek umrumda değil.Tamam kandaşım senin söylediğin gibi zaten ama sorunun cevabında da o yazmakta... Kimsenin umrunda değil orda hayranım yazmıyor... Bilhakis kaşınanı kaşırız yazıyor. Onlara kin duyacağın vakitlerde Türkçülük için ya da Türk için düşünsen daha faydalı olur diye düşünmekteyim... Kinimiz onlar var oldukları için değil bizimle uğraştıkları içindir...

Saygılarımla...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SuMaF
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 3


« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2010, 19:02:08 »

10-) Alparslan Türkeş, Türkçülerin başbuğu mu?

Kısaca açıklamak gerekirse  bir kişinin başbuğ olabilmesi için savaşlar kazanması ve yeni bir devlet kurması gereklidir. Aynı zamanda Türklüğe önem vermelidir. Örneğin; Başbuğ Atilla, Başbuğ Timur gibi... Ayrıca Alp Arslan Türkeş Ülkücülerin önderidir. Türkçülerin son başbuğu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'dür.

Atilla Kagan devlet kurmamıştır. Bunu açıklarmısınız?
Çünkü benimde bildiğim Başbuğ tanımı;
"Ordulara başkumandanlık ederek, meydan savaşlarında büyük zaferler kazanıp yeni bir Türk devleti kuran komutan" demektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2010, 19:12:32 »

10-) Alparslan Türkeş, Türkçülerin başbuğu mu?

Kısaca açıklamak gerekirse  bir kişinin başbuğ olabilmesi için savaşlar kazanması ve yeni bir devlet kurması gereklidir. Aynı zamanda Türklüğe önem vermelidir. Örneğin; Başbuğ Atilla, Başbuğ Timur gibi... Ayrıca Alp Arslan Türkeş Ülkücülerin önderidir. Türkçülerin son başbuğu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'dür.

Atilla Kagan devlet kurmamıştır. Bunu açıklarmısınız?

Attila devlet kurmamış olsa da babası Muncuk kurmuştur. Kafandaki imânın sahibi kişinin babası hangi devleti kurmuştur? Türk töresinde asilzadelik her ne kadar Türk milletine mensup olmak için yeterli olup, Türk kanı taşımanın da devlet kurmak için yeterli olduğunu bilsek de, senin saçma soruna verilecek cevap da ancak bu olabilir.

''Başbuğ'' her anlamda önderlik etmiş kişi demektir. Savaş kazanmış, devleti yüceltmiş, milletin kaderini kurtarmış kişi demektir.

Kelime oyununa gerek duymadan, kafandakileri açık açık yazarsan; açık cevaplar alabileceğin gibi, Türk tarihine mal olup milletin kaderini değiştirip Başbuğ ünvanına layık gördüklerimizin senin kafandakiler ile kıyasını yapabilmen için örneklerini alabilirsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SuMaF
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 3


« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2010, 04:24:55 »

Benim kafamda bir sorun olduğunu şu cevabınla çok iyi anlıyorum. Burada bu kadar zamandır. Sadece okurluk yaparak var olurken, gerçekten merak ettiğim soruma adam gibi birinin adam gibi cevap verebileceğini ummak olmuştur.

Terbiye, ahlak, nezaket diye hasletlerden yoksun, kibirli ve her gördüğünü aynaya bakarcasına kendi gibi avare fikirli sananların, nasıl oluyor da  Türkçü sanılarak muhatap alınıyor yine bu soruyu kendime soruyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.061 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.