Soysuz olmak insanlara cazip mi geliyor acaba?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Ekim 2020, 07:21:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Soysuz olmak insanlara cazip mi geliyor acaba?  (Okunma Sayısı 3190 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« : 28 Mart 2011, 20:20:27 »

Zamanında, ve az önce tartıştığım birkaç insandan duyduğum, oldukça rahatsız edici bir şeyden bahsetmek istiyorum kandaşlarım.
Mankurtluğun en büyük belirtisi olan, kendi soyunu inkar etme, ve kendi soyundan utanç duyma.
Nitekim duyduklarıma ancak ve ancak bu sebep olabilir diye düşünüyorum.
Bir Türkçü olarak, soyumuzun Türk olduğunu biliriz, ve ülkemizin de ana unsurunun Türklerden oluştuğunu biliriz. Nitekim ülkemizde oluşmuş, "Türküm diyen herkez Türk'tür", mentalitesinin ve "anadoluculuk" denilen zararlı akımın ortaya çıkardığı bir düşünce, "hangimiz saf Türküz ki" gibi sorular. Biliyoruz ki, bu tür soruları soran insanların, aile ağacında büyük çoğunlukta Türk olmayan kökenlerin etkileri büyüktür, nitekim ya çerkez, abaza, boşnak veyahut benzeri kökenlerden gelirler, ve Türklerin aslında bir ırk olmadığını, anadoludan gelmiş geçmiş tüm insanlardan oluşmuş bir "topluluk" olduğunu savunurlar. Nitekim, bu tür düşünceler, yavaş yavaş mankurtlaşmaya başlayan soydaşlarımızın aklına yerleşmeye başlıyor. Bir kişi, ailesinde Türk'ten başka bir unsur olduğunu bilse bile, "Türkler geldi, karıştılar, belki de ailem rumdur/ermenidir/kürttür" gibisinden düşüncelere düşüyor, ve anadoluculuk akımını isteyerek ve bilerek, salt adını kullanmadan yayıyor. Bu tür insanların içinde kendisne Atatürkçü diyen bir kesimde çoktur, "Türküm diyen Türktür(Bulgaristan göçmeni bir Türkten duyunca, bir garip oluyor insanın içi)" felsefesini benimseyerek, bu düşünceleri yayarlar.

Sorsanız acaba, eğer ki Türklüğünden emin değilsin, niye Türkçe konuşuyorsun? Niye Türk kültürünü yaşıyorsun?
Bazıları cevap vermeye utanır.
Bazıları ise suratınıza utanmadan der ki, "Türkleştirildik".
Türk kültürüne de "anadolu kültürü" der.
Türkiye'nin yarısının devşirme, her Balkan göçmenini ya Arnavut, ya da Selanik yahudisi sanar.

Asıl sorulması gereken soru şudur. Bu düşünceyi kim aklına soktu bunların?
Nitekim bu tür saçma sapan lafları sadece Türklerden, veyahut soysuz etnik kırıntılardan değil, yabancılardan da çok duyuyorum.
En komik, ve en ikiyüzlüleri ise Avrupalılardır. Biz Türklere, "siz soysuzsunuz, ecdadınız belli değil", hatta ve hatta antropolojik özellikleri göz ardı ederek, "rum/ermeni/arnavut/boşnak/vb." kırması sıfatlarını yakıştırırlar, ama bizi yeterince "avrupalı" olmadığımız için avrupa birliğine almazlar.
Alınız, gavurun yalanı her yerde ortaya çıkıyor. Amma velakin, bizim içimizde bunu savunanlar, ne akılla savunuyorlar? Soysuz biri, ecdadı belli olmayan biri olmakla ellerine ne geçiyor?
Ve bunları kim yayıyor, söyleyin kandaşlarım?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2011, 20:42:56 »

Bu gün buna benzer bir olayda benim başıma geldi.

İşyerinin ambar kısmına Beni çay içmeye çağırdılar, köz çayı. Oraya vardığımda bayağı kalabalıktı oda 2 tanede misafir gelmiş bunlar Trafik polisi, olay yeri inceleme.

Gittim oturdum çayımı aldım elime başladı Trafik anlatmaya çok hızlı bir milliyetçi ve mhp nin geçmişte il yönetimindeymiş ( Memur nasıl parti yönetiminde oluyorsa artık), Sn. Bahçeliye düşmanca tavırları var nedense. İşte konuşmaya başladı ileri geri atıp tutuyor, bir anda ağzından bir söz çıktı, Türklerin içlerinde bok yokmu? Kan beynime çıktı neye uğradığımı şaşırdım odada on kişi var ve beni de tanırlar, etme dediler bana ama ağzımdaki söz çıktı, Kes lan! burada bir bok varsa sensin, ağzını topla yoksa ben toplar içine sokarım dedim. Öylesine suratıma bakıyordu, orada bir arkadaşın ağabeyiymiş abi yanlış anladın dedi bana, neyi yanlış anladım, kulaklarım sağırmı, bunları kim alıyor buraya dedim, adam kendine geldi biraz, bana gardaş dedi; ben ona bokların gardaşı olamam ben Tanrının üstün yarattığı Türküm ve asla da piçlerin hakaretlerine katlanamam dedim, senin Türk dediğin,sandığın o piçler, Avrat satan dümbükler ya kürttür, ya laz, ya çerkez yada boşnaktır, Türk tanımamışsın sen hep piçlerle bir olmuşsun kesin kan çekiyordur deyince kardeşi ayıp oluyor abi dedi. Ne ayıbı lan ırkıma hakaret edenin sülalesinden başlarım sende siktir git şuradan bir daha da gözüme görükme deyince, tamam dediler trafik sonra yanıma geldi şef dedi şu dediğini bir daha söyle hele laz falan sence Türk değilmi..........
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #2 : 30 Mart 2011, 11:43:07 »

Olaya bak ya... Ağzından çıkana dikkat etmeyen, kendi ırkına o tür laflar sıralayan insanlar. Nitekim belki bahsettiğim tipten insanlar olmayabilirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.267 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.