Türk Birliğini biz gençler gerçekleştiririz
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 18:51:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Birliğini biz gençler gerçekleştiririz  (Okunma Sayısı 1449 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 09 Nisan 2014, 00:32:37 »

Kandaşlar memlekette Türk Birliği için herhangi bir çaba yok. Bunun temelinde milletin buna inanmaması geliyor ve halkın önceliği maddi ve somut olandan yana. Halbuki bir amacı bir hayali olan toplumlar maddi refahı da bir süre sonra yakalar. Millet amaca ulaşmaya çalışırkenki çekeceği eziyetten kaçıyor ve ona göre bir tutum sergiliyor.

Benim görüşüm de şudur kandaşlarım, Türk Birliği olmalıdır ve bu da bir coşku işidir. Bu coşku yaşını almış ihtiyarlarda ve büyüklerimizde yoktur. Onların sınırlı hayat görüşü de buna müsait değil zaten. Eğer bir Türk Birliği olacaksa bunu biz gençler gerçekleştireceğiz. Hayali olmayan yaşlılarla Türk Birliği kurulamaz. Bu yüzden siyasetten veya devlet idaresinden ve diğer oluşumlardan bunu beklemek saçmalıktır.

Gençlerin oluşturduğu yapılanmalar ileri gidecektir. Biz gençler siyaset üstü bir oluşumla Türk kanı taşıyan unsurları bir araya getirecek hareketi sağlayacak olanlarız. Yaşını almış ihtiyar sürüleri yerinde sayar durur. Bir oluşum lazım ve bu oluşumda gençlerden başkasına yer verilmemeli. Bu tüm Türk dünyasını kapsamalı. Kandaşlarımızla birlik olduğumuz gün dünyaya tekrar hükmettiğimiz gün olacaktır ve ikinci bir Ergenekon destanı olacaktır.


Kandaşlarım siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Türk Birliği nasıl gerçekleşebilir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2014, 20:33:27 »

Türk birliği; ancak gidecek bir yolu, takip edilecek bir ideali olanlar için bir değer ifade eder. Bu yolu gözüne kestirebilenler ve bu kutlu hedefi anlamlandıranlar için mühimdir.

Ne kadar zorlu, ne kadar engellerle dolu olursa olsun onu kolaylaştıran, belki bir parti olarak değil ama her yerde olmak ister. Karşılaşılacak güçlüklerin sorumluluğunu paylaşarak, başarıları birlikte kutlamak ister. Kararlara katılımı, olaylara müdahale ister. Elini taşın altına koymayı ister. Ne olursa olsun uyum ve birliktelik 'inandıkça' nice aşılmaz olduğu varsayılan dağlar aşılır, nice engeller yerle bir edilir. Varılcak yer, gaye ve gönülden bağlılığı 'bir' olmayanların arasında coşku, çaba ve kararlılık 'birliği' de olmaz.

Belki de haklısınız Mergen Kurt,

Hayali olmayan yaşlılar; bir alev, bir heyecan, bir ideal soluğu ve dağları devirecek bir inanç bekleyen bu gençlere artık lâyık değiller.

Kişisel bir aklı aydınlatmayan bilimin, hiçbir hayranı olmayan bir sanatın, kişiliğin gelişmesine ve tamamlanmasına destek olmayan bir öğretimin ne anlamı olabilir?

Atatürk'ün de dediği gibi:

'Hayatta tam mutluluk ve esenlik ancak gelecek kuşakların şerefi, varlığı, esenliği için çalışmakta bulunabilir'

'Millete efendilik yoktur. Ona hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur'

'Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar. Evet bu doğrudur. Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim'

Gençlerin yolu ancak bilimle, sanatla ve düşünmeyi geliştirecek eserleri okumak, (felsefî, bilimsel makaleler) inceleyerek yazmakla, (Her görüşteki eseri) aydınlanacaktır. Zira tüm büyük işler, küçük başlangıçlarla olur.

Değerli paylaşımın için çok teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BÖRÜ:TİGİN
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2014, 20:49:29 »

 Türk birliğinin gerçekleşmesindeki en önemli etkenler kesinlikle gençlerdir. Türk gelenekleri ile yetişen gençlerin yapamayacağı hiçbir girişim yoktur. Yeter ki birlik içinde olsunlar. Türk gençliği yeteri kadar güce ulaştığında önünde kimse duramaz, yalnızca inansınlar ve güvensinler... Mankurtları kurtarmak zordur, bizim amacımız yeni mankurtların oluşmasını engellemektir.
 Ben Türkçü-Turancı düşünceyi benimseyene kadar asalak mankurt bir yaşam sürüyordum. Çünkü çevremde hiç Türkçü Turancı yoktu. Bu kutlu ülküyü ne yazık ki bir çok kandaşımız gibi internet ortamında öğrendim. Görüp geçirmiş büyüklerimiz ne kadar çok Türkçü-Turancı genç yetiştirirse o kadar güçlüyüz. Ama bu gençler seçilirken dikkat edilmeli, yokluğu varlığından daha iyi kişiler olmamalıdır.
 Ben Turan Türk birliği ülküsünü her düşündüğümde içimde kıpırdaşmalar oluyor, kanım kaynıyor, tüylerim diken diken oluyor. İşte bize gereken de bu. Daha çok Türk gencine ulaşarak hep birlikte bir ayaklanma şart...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.028s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.