Turancı Abd
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Ekim 2020, 05:13:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Turancı Abd  (Okunma Sayısı 4625 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Boran
Ziyaretçi
« : 13 Ekim 2013, 20:56:31 »

  Doğu Türkistan'ın özgürlükçü anası Rabia Kadir, G. Azerbaycan Mili Uyanış Partisi lideri Mahmut Ali Çehraganlı son olarak da tüm dünyaya Türk okulları açarak Türkçe öğrettiği  iddia edilen Fethullah Gülen Abd'de yaşıyor.Zorunlu yada değil.
                             Abd çıkarı olmayan kimseyi besler mi?
                             Abd Turan kurmak için ne bekliyor?
                             Abd Orta Asya da ki çıkarları için Türkleri mi kullanacak?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2013, 21:48:13 »

Bu kadar hassas bir konuyu, bu kadar açık yüreklilikle ele alabilmek için Türkçü olmak lazımmış. Bir Türkçü bu konuyu açmış.

Türk siyaseti Menderes yönetiminden bu yana Amerikan ekseninde ve onlara müttefik olarak sürmektedir. Bunu o dönemdeki Rus yayılmacılığı tehdidine de Siyasal Islamcı grupların genel ahlak yapısına da bağlamak mümkün. Burada çok derine inmeden bir örnek vermek istiyorum.

Örneğin, Türk Devletleri'nin bağımsızlıklarını elde ettiği birincil süreçte Özal bir köprü gibi Amerikan sermaye ve şirketlerini Orta Asya'ya taşıdı. Bunu büyük Türklük aşkı için mi yaptı? Turan için mi? Elbette hayır! Aldığı ekonomik vaatlere karşılık yaptı. Hem Rusya'ya karşı bir tampon bölge kurdu hem de Amerikan sermayesine rahat nefes aldırdı.

Şu anda sayın Lider Çöhreganlı ile Ana Rabia Kadir'in de ABD'de yaşamaları şahsi tercih veya istekleri değildir. Amerikan kanunlarının bu tarz ilticalara acik olması ve ABD'nin de eski düşmanı Iran ile yumuşak güç Çin'e karşı elinde koz bulundurmak istemesidir. Bu liderlerimizin başka seçenekleri yoktur. Acı olan, Türk devletlerin bu ulu insanlara sırt dönmesidir.


Banu Avar Hanım gibi soldan dönme kızıl Türk düşmanları istediklerini söyleyebilirler. Güneş balçikla sıvanmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2013, 21:53:12 »

Adana'da kurulan Türkiye'nin ilk Güney Azerbaycan derneğinin kuruluş aşamalarının çoğunda bulundum, böyle şeyler anlatilmaz ama emek verip çalıştım. Sonradan hiçbir siyasi yapının Türkçülere göre olmadığını anlayıp ayrıldık ama Lider Çöhreganlı ile ilgili pek çok bilgi edindim diyebilirim.

Aliyev, kendisi ile görüşecek, Azad Azerbaycana yerleşmesi mümkün denilmişti bir ara. Çok memnun olmuştuk. Bu önemlı bir adımdı, belki bugün o yarın Rabia anamız...

Olmadı. Çarklar bir başka döndü.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Basbug Tong Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 166


Barbar Türk


« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2013, 15:17:09 »

Türkiye'ye giriş yasakları var. Onlara biz sahip çıkmardığız için ABD kapılarını açıyor. Onlarda denize düşen yılana sarılır misali ABD'de yaşıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türke karşı gelmek Tengri'ye karşı gelmektir!"

Başbuğ Tong Yabgu (Kuzeyin Efendisi)
Mengüberti
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 12


« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2013, 19:28:05 »

Ben bu konuyu 2. Dünya savaşı dönemine göre değerlendirmekteyim.. Durum şimdikiyle birebir aynı değil fakat benzerliğin şekli şudur..

2. Dünya savaşında kominist rusya Türk topraklarını işgal etmekteydi.. Türkiye savaşa girmelimi konusu gündemi okşarken Türkçüler savaşa girilmeliyse Türk topraklarını işgal altında bulunduran çin ve rusya tarafında değil aksi tarafta yani Almanya tarafında girilmesi konusunda hem fikirlerdi.. Tek başımıza bir cephe olamayıp iki tarafa karşıda savaşamayacağımıza göre tarafımız Alman tarafı olmalıydı.. Savaşa girilmedi ve rusya kazandı.. Türk yurtlarının esareti 50 yıl daha uzadı.. Alman nazizmi ve itanyan faşizmi aleyhinde yazılar yazan Türkçüler Türk yurtlarının menfaatleri için bu tarafta savaşa girme taraftarıydılar.. Mantıklı olanda buydu..

Bugüne kıyasla ise benim düşüncem şudur..

Amerika afganistana girdiğinde amerikan ordusuna Raşit Dostum'un liderliğindeki Özbek Türkleri yol göstermişti amerikanın umrunda olan el-kaide ve afganistan topraklarıydı bunları aldı Özbekler bu fırsatı iyi değerlendirdiler ve ortalık Özbek Türklerine kaldı.. Şu an Afganistanın birinci sınıf vatandaşları Özbek Türkleridir.. Sıra Irak'taydı.. Amerikanın gücü ortada Irak'ı her halükarda ele geçirecek güçteydi.. Türkiye'ye sordular tanklarımız topraklarınızdan geçsinmi diye.. Senaryo çizildi akp hükümeti hayır deyip seçimden önce milletin gözünü amerikan karşıtıyız diyerek boyayacaktı ve öylede oldu.. Amerikan piyadeleri ve tankları belki memleketimizden geçmedi fakat incirlikten kalkan ucaklarla vuruldu Irak.. Peki Irakta amerikalıların yanında kim vardı? Barzani ve Talabaninin liderliğindeki kürtler.. Afganistandaki fırsatı görmüşlerdi ve amerikanın yanında oldular fırsatı değerlendirip Irak'ın birinci sınıf vatandaşı oluverdiler bir anda.. Amerika petrolu kendisine aldı kürtlerin ağzına balı sürdü denetimini onlara bıraktı.. Birde özerk memleket verdi onlaraki yemede yanında yat oldu onlar için.. Peki ya Türkiye Türkmenlerin Irak işgalinden sonra kendi topraklarına katmak bir yana dursun imtiyazlarını yükseltmek adına Abd ordusunun geçişine izin verseydi kötümü olurdu? Ha incirlikten kalkmış ha toprağından geçmiş ne fark edecekti? Bugün Kerkük'ün hali ortadadır.. Daha dün patlayan bombanın ardından kürtlerin sevinç çığlıklarıyla ''Irakta tek bir Türkmen kalmayana kadar bombalar patlasın'' sloganları attıklarını işitiyoruz.. Aynı senaryo yarın İran için oynanacak ve umut ediyorumki Güney Azerbaycan Türklüğü kurtulacak.. Günaz Tv bugün amerikada yayın yapan bir kanal ve olası İran müdahalesinde abd bir destek arayacaksa bu bir avuç ermeni değil 40 milyon Güney Azerbaycan Türklüğü olacak.. Ve ümit ediyorumki iranın kutlu şahından ve yüce imanından kandaşlarımız kurtulacak Türkiye'nin Turan'a açılan kapısı bu topraklar olacaktır.. Elbetteki Abd taraftarı değilim.. Abd'nin düdüklemeyeceği eşşeğin önüne ot atmayacağınında farkındayım fakat Türkiye olarak elimizden birşeylerin gelmediği konularda menfaatlerimizi iyi değerlendirmek gerektiğini düşünmekteyim..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2013, 21:24:36 »

   Abd desteği ile Turan mantıklı. Onların askeri gücünü kullanıp sonra defetmek. Sonrasında Türkler Abd'de den daha büyük bir güç olmalıdır. Hatta Rusya ve Çin'den. Bu da mümkün. Tayyipin silahlanma durumu bu gücün olabileceğini gösteriyor. Sıkıntı Tayyipten kurtulmak ve Türklerin Turan bilincinde olmaması kalıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
0707
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 374


« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2013, 21:45:02 »

Abd desteği ile Turan değil Büyük Moğolistan kurulur anca ağabey. O da talibanlardan beter duruma düşeriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2013, 23:04:43 »

   Abd desteği ile Turan mantıklı. Onların askeri gücünü kullanıp sonra defetmek. Sonrasında Türkler Abd'de den daha büyük bir güç olmalıdır. Hatta Rusya ve Çin'den. Bu da mümkün. Tayyipin silahlanma durumu bu gücün olabileceğini gösteriyor. Sıkıntı Tayyipten kurtulmak ve Türklerin Turan bilincinde olmaması kalıyor.
biz Araplar gibi bulduğu gücü spor klüplerine, gökdelenlere harcayacak aptal bir millet değiliz.
Haklı olmanı umuyorum. Araplar haydan geleni harcar, bizim Türkler o sıpor takımları için ölürler gibi me geliyor. İşe giren Türkün ilk yaptığı iş araba almaktır, nam için. Gökdelen masraflı iş. Yine de senin usundan tarafım Alphun.
  Bir de mankurt Türklerden kurtulduğumuzda umarım etrafta Türk kalır Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.252 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.