Turan devletinin idare biçmi, ekonomik özellikleri, ve dili
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 14:10:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Turan devletinin idare biçmi, ekonomik özellikleri, ve dili  (Okunma Sayısı 9731 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« : 04 Eylül 2011, 16:30:02 »

Kandaşlarım, Turan devleti, şayet ömrümüz yeter de kuruluşunu görebilirsek, belli bir çizgiye göre yönetilecektir.
Elbette bu yolda bizim için en önemli olan çizgi, "dilde, fikirde, işte birlik" olmalıdır.
Turan devletinin hemen bir anda kurulmasını beklemek, elbette ki hata olur. Buna yönelik altyapı çalışmaları, dil, ve Turan devletinin her bir yanında bulunan Türk'e benzer yaşam standartları sunmak, elbette ki önceliklerimiz olmalıdır.
Peki bunları nasıl başaracağız?
Malum, ülkemizde fakirlik kol geziyor, ama bakarsanız ki Orta Asya'daki kandaşlarımız, bizden çok daha fakir durumdalar. Ben ekonomik sorunların çözülmeden, Turan'ın oluşturulmasını çok sakıncalı buluyorum. Çünki her zamanki gibi, Türkler arasındaki mikromilliyetçiler, Turan ülküsünde bazı Türklerin, diğer Türklerden daha zengin, ya da daha iyi yaşadığını, daha fazla iş bulduklarını örnek göstererek, kardeşliğimize gölge düşürecektirler.
O sebepten dolayı, bu Turan yurdunda, özellikle de Türkiye'nin diğer ülkelere ağabeylik yapıyormuş gibi gözükmemesi büyük önem taşımaktadır.

Aynı şekilde, ekonomik ve hayat standardı açısından görülen farklılıklar, Türklerin arasını açan en önemli şeylerdir. Mesela Stalin tarafından sürülen Ahıska Türkleri, komünist yönetim tarafından, etraflarındaki diğer Türklere nazaran daha varlıklı olduklarından dolayı, kötü olarak lanse edilmiş, ve pogrom, ve diğer tacizlere tabi olmuşlardır.
Turan ülkesinde buna bağlı olarak, hizmet, servis ve kaynakların eşit olarak dağıtılmasına özen gösterilmelidir.

Dil konusu ise benim kafamı karıştıran en önemli konudur. Bildiğiniz gibi kandaşlarım, dil, bir ulusun en önemli etkenidir. Ulusun zamkıdır. Dillerimiz elbette, Türkçedir, ama şu an farklı kollardan gelen Türk dilleri arasında belli bir değişim ve anlaşma açısından bazı sıkıntılar vardır. Mesela Türkçenin kıpçak kolundan Kırgızca konuşan bir Türk, Türkçenin oğuz kolundan Türkçe konuşan bir Türk ile anlaşma sorunları çekebilir.
Bu sebepten dolayı, ortak bir dil oluşturulması önemlidir. Ama elbette, bu dil kesinlikle şu an var olan Türk lehçelerinden seçilmemeli, apayrı bir Türk dili oluşturulmalıdır, ve bu dil, şu anki tüm Türk lehçelerinin özelliklerini içinde bulundurmalıdır. Peki, bu dil oluşturulana kadar, hangi dil ile birbirimizle anlaşmalıyız?
Bence bu dil rusça olmalıdır. Nitekim Türkiye dışındaki tüm Türk ülkelerinde ve çoğu özerk bölgelerde konuşulan rusça, Türkler arasında bir geçiş-ortak dil özelliği taşıyabilir. Ortak bir dil oluşturulduktan sonra ise, bu dilin yeni bir alfabe ile Turan coğrafyası boyunca Türklere öğretilmesi kalacaktır geride. Bu ise, pekala başarılabilir, genç nesillerin bu dili öğrenmesi, ileriki nesillerin de bu dili konuşmasında fayda bulacaktır.

Elbette, şimdi yeni aklıma gelmiş başka bir sorun var. Sınırlar aradan kalktıktan sonra, elbette ki dolaşım serbest olacaktır. Ama mesela, iş olanaklarının daha az bulunduğu bir Türk beldesinden, daha fazla olduğu bir Türk beldesine yaşanabilecek göçler, elbette ki bir sorun teşkil edecektir. Peki bu sorunları nasıl aşabiliriz?
Hepinizin yorumlarını bekliyorum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2011, 16:39:01 »

Onun dışında Turan topraklarında yaşayan gayritürk nüfusun sorusu var elbette. Bu nüfusu Türklerin içinde eritmek, ve soyumuza yabancı kan sokmak, kesinlikle benim aklımda olan bir fikir olmamakla beraber, dünyanın gözü önünde devlet eliyle sürmek ise iyi bir fikir gibi gelmiyor. Ne yapabiliriz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2011, 22:05:17 »

Kandaşlarımdan fazla fikir yok mu bu konuda?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Tuluy
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 275« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2011, 22:16:33 »

Turan topraklarında yaşayan azınlıklar başka yerlere sürgün edilmeli.Ortak dil oluşturana kadar Rusça konuşulmamalı.Çünkü ortak dil oluşması konuşa konuşa kulağı alıştırarak olur.Rusça konuşursak bu olmaz.Küçük çocuklara Türkçe'nin 5-6 lehçesi öğretilebilir.Abartma demeyin insan küçük yaşta dil öğrenmeye çok yatkındır.Böylece ortak Türkçe'yi anadili olarak benimseyen bir nesil oluşur.Yabancı dil kursu gibi Türk lehçelerini öğreten insanlar ders verir.Bu derler bedava olur ve bu ders veren hocalar devlet tarafından iyi bir maaşa bağlanır, böyelece teşvik olur.Televizyon kanalları her gün tüm Turan topraklarının dillerini kültürünü tanıtır.Benim aklıma bu kadar geliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2011, 23:47:22 »

Sürgün elbette kulağa hoş geliyor, ama sonuçta günümüz dünyasında dış dünyadan tepki toplamadan yapılabilecek bir şey değil.
Yapılacak şey, göçe teşviktir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2011, 23:56:44 »

Arap birliği gerçek anlamda bir birlik değildir. Birlik içindeki çoğu ülke, batıya bağlıdır. Bağlı olmayanlar ise kaos içindedir. Turan ise ilk başlarda avrupa birliği gibi, ekonomik olarak öncelikle kalkınmayı sağlayacak, ardından ise, tam bir birlik olma yolunda birleşecektir diye umuyorum.
Zaten biz Türkçüler olarak Türk ırkını tek kabul ettiğimizden dolayı, Turan adında bir birlik kurulacaksa, "ulusal sınır" denilen şeyin ortada kalmasının gereksimini kalmayacaktır. Ama öncelikle, dediğim gibi, ekonomik kalkınma, tüm Türk devletleri için aynı seviyeye ulaşmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Tuluy
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 275« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2011, 00:12:10 »

Sürgün elbette kulağa hoş geliyor, ama sonuçta günümüz dünyasında dış dünyadan tepki toplamadan yapılabilecek bir şey değil.
Yapılacak şey, göçe teşviktir.
Giray han zaten devlet kurulur kurulmaz "pat" diye sürgün haberleri manşetlerde yer almayacak.Zaten batılı ülkelerin anladığı anlamda demokrasi olmayacak.Mesela İsrail'i örenek verelim.Adamlar İsrailoğulları'ndan gelmeyenleri 2.sınıf vatandaş sayıyor.Neden kimse karşı çıkmıyor.Hani nerde demokrasinin koruyucusu Avrupalı devletler?Neden diğer ırklara yardım etmiyorlar?Ben söyleyeyim çünkü İsrail güçlü bir devlet.Hemen her şeyi rayına oturtmuş.İsrailliler gittiği hemen her ülkede ekonomiyi ele geçirmiş yani kendine laf söyletmez.Turan devleti kurulduğunda raylar yerine oturduğunda kimse laf söyleyemecek.Zaten bu ırkçılığı anayasaya koymasan bile azınlıkların çoğu başka ülkelere irtica eder.Yeter ki fiili manda yapılsın.Bu arada Turan birliği önce Avrupa birliği gibi ortak ekonomi daha sonra konfederasyon tam anlamıyla ortak kültür oluştuğunda federasyon olabilir.Bu benim düşüncem tabi karşı fikirde farklı yollardan gitmek doğrudur diyen birisi varsa söylesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kızılhan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #7 : 05 Eylül 2011, 03:34:03 »

Bana göre öncelikle ülkemizde yapacağımız Türkçü devrimi planlamalıyız çünkü esas vatan Turan'a veasıl hedefimiz olan acun'a ulaşmak zor ve uzun bi yoldur kısmetse bizlere değilse bizden sonrakilere açcağımız yol ile mümkündür.

Türkçü devrimden sonra atılacak adımlar (bu anlatacaklarım tamamen benim fikrimdeki düşüncelerdir kütfen sen kimsinki bize akıl veriyorsun gibisinden bir kanıya kapılmayın)

1-Cehalet ile savaş

Bildiğiniz gibi tarihini ve dilini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur;bu yüzden milli tarihimizi hatalarıyla başarılarıyla öğretmek,dilimizi varlığımızın yegane temeli olarak aktarmak ve ortakdil olarak yabancı dillerden kesinlikle uzak durup ortak bir Türk şivesi oluşturmak zorundayız.

Türkçü devletimizin gençlerinin eğitimindeki özverililiği sadece dil ve tarihle sınırlandıramayız; artık farkında olmamız gereken bir durum günümüz savaşları bilim,mühendislik ve iktisat savaşlarıdır.

Türkçü devlette eğitimi güvence altına almak istiyorsak kolej ve vakıf okulları altındaki misyoner yuvalarını bi daha bu ülkede görmek istemiyorsak eğitimdeki özelleştirmeyi tamamen ortadan kaldırmalıyız.

Ve tüm bunların nihayetinde öğretmenlik mesleğini kutsal bir vazife sayıp bu kişileride büyük bir özveri ile seçmeliyiz.

2-iktisadi(ekonomik) politika

Yüksek hedefleri olan milletlerin refah seviyeside yüksek olmalıdır bunun içindir ki kişilerin menfaatlerinden çok milletin menfaati düşünülmelidir,bunun sağlanabilmesi için sekteör ve piyasa gibi millet menfaatinden uzak ismler ile adlandırılan eğitim,sağlık,(askeri,temel , gıda , madenler, uçak, gemi, otomotiv,tıbbi, vb)devletekonomisinin büyük sanayileri , iletişim vb gibi temel hizmetlerin milli bir şekilde kamulaştırılması lazım.Tüm bunlarla beraber çalışanların iş lerinin ve iş haklarını kamu güvencesine alınıp eşit haklar sunulmalı(sağlık,eğitim,sosyal alanlar ,vb),maaşlarda gerçek istatistik değerlerine göre refah seviyesinin(alım ve kullanım gücü) altında olmamalı

Gelelim en önemli iktisadi konuya tamamen milli ve %100 kamu kuruluşu olan ülke geneli tek birtane banka olmalı , tüm Türk devletlerinde merkezleri olmalı ve diğer yabancı ülkelerde şubeleri ve merkezleri olmalı işte bu iktisadi(ekonomik) savaşın temeli dir.

3-Askeri savaş ve güvenlik politikası(ne alakası var demeyin bu da ekonomi ile çok ilgilidir)

Her ne kadar Başbuğumuz Atatürk söylemiş olsa bile Türkçü ülkü için ve Türk milleti için yurt ta sulh cihanda sulh sözü bitmiştir Türkçü devletin Türk ordusu için güçlü ordu güçlü Türkiye sözü geçerlidir (kesinlikle bu söz R T E ye bırakılamaz ve bende ondan ilham alarak yazmadım)

a-Türk ordusu sadece caydırıcı bir güç değil saldırıcı bir güç olarak ta kurulmalı ve gözükmelidir
b-Türk ordusunda türkçü eğitim kesintisiz devam etmelidir
c-Türk ordusu devletin her türlü olabilecek işgal ve ilhak politikasın hazır olmalı.

+-Devletin idaresi ve yönetim şekli

Türkçü Türkiye ,Türkçü Ülkü ve Turan hedefi ile Başbuğumuz Atatürk'ün en uygun gördüğü şekil olan cumhuriyet ile yönetlimleli
Türkçü cumhuriyet,Türkçü demokrasi,Türkçü sosyal hukuk devleti.

5-Gayri Türkler

Türkçü devrimden sonra sonbirkez insanlığımızı ve merhametimizi gösterip geldikleri yerlere techir edelim hem onların hemde bizim iyiliğimiz için nasıl olsa gene yakalarına  yapışacaz
 giderlerse iyi gitmeyenler için iki ihtimal var
ya keser kıyma yapar memleketlerine et ürünü die göndeririz ya da yakarız kül olurlar
kıyma olurlarsa sorun yok kül olurlarsa iki ihtimal var
ya sabun yaparız ya da kağıt
sabun olurlarsa sorun yok kağıt olurlarsa iki ihtimal var
ya gazete kağıdı olurlar ya da tuvalet kağıdı
gazete kağıdı olurlarsa sorun yok ama tuvalet kağıdı olurlarsa işte ozaman b*ku yediler  Sırıt Sırıt Sırıt Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bergütey
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 483


Türkiye Türklerindir!


« Yanıtla #8 : 05 Eylül 2011, 10:39:13 »

Bana göre öncelikle ülkemizde yapacağımız Türkçü devrimi planlamalıyız çünkü esas vatan Turan'a veasıl hedefimiz olan acun'a ulaşmak zor ve uzun bi yoldur kısmetse bizlere değilse bizden sonrakilere açcağımız yol ile mümkündür.

Türkçü devrimden sonra atılacak adımlar (bu anlatacaklarım tamamen benim fikrimdeki düşüncelerdir kütfen sen kimsinki bize akıl veriyorsun gibisinden bir kanıya kapılmayın)

1-Cehalet ile savaş

Bildiğiniz gibi tarihini ve dilini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur;bu yüzden milli tarihimizi hatalarıyla başarılarıyla öğretmek,dilimizi varlığımızın yegane temeli olarak aktarmak ve ortakdil olarak yabancı dillerden kesinlikle uzak durup ortak bir Türk şivesi oluşturmak zorundayız.

Türkçü devletimizin gençlerinin eğitimindeki özverililiği sadece dil ve tarihle sınırlandıramayız; artık farkında olmamız gereken bir durum günümüz savaşları bilim,mühendislik ve iktisat savaşlarıdır.

Türkçü devlette eğitimi güvence altına almak istiyorsak kolej ve vakıf okulları altındaki misyoner yuvalarını bi daha bu ülkede görmek istemiyorsak eğitimdeki özelleştirmeyi tamamen ortadan kaldırmalıyız.

Ve tüm bunların nihayetinde öğretmenlik mesleğini kutsal bir vazife sayıp bu kişileride büyük bir özveri ile seçmeliyiz.

2-iktisadi(ekonomik) politika

Yüksek hedefleri olan milletlerin refah seviyeside yüksek olmalıdır bunun içindir ki kişilerin menfaatlerinden çok milletin menfaati düşünülmelidir,bunun sağlanabilmesi için sekteör ve piyasa gibi millet menfaatinden uzak ismler ile adlandırılan eğitim,sağlık,(askeri,temel , gıda , madenler, uçak, gemi, otomotiv,tıbbi, vb)devletekonomisinin büyük sanayileri , iletişim vb gibi temel hizmetlerin milli bir şekilde kamulaştırılması lazım.Tüm bunlarla beraber çalışanların iş lerinin ve iş haklarını kamu güvencesine alınıp eşit haklar sunulmalı(sağlık,eğitim,sosyal alanlar ,vb),maaşlarda gerçek istatistik değerlerine göre refah seviyesinin(alım ve kullanım gücü) altında olmamalı

Gelelim en önemli iktisadi konuya tamamen milli ve %100 kamu kuruluşu olan ülke geneli tek birtane banka olmalı , tüm Türk devletlerinde merkezleri olmalı ve diğer yabancı ülkelerde şubeleri ve merkezleri olmalı işte bu iktisadi(ekonomik) savaşın temeli dir.

3-Askeri savaş ve güvenlik politikası(ne alakası var demeyin bu da ekonomi ile çok ilgilidir)

Her ne kadar Başbuğumuz Atatürk söylemiş olsa bile Türkçü ülkü için ve Türk milleti için yurt ta sulh cihanda sulh sözü bitmiştir Türkçü devletin Türk ordusu için güçlü ordu güçlü Türkiye sözü geçerlidir (kesinlikle bu söz R T E ye bırakılamaz ve bende ondan ilham alarak yazmadım)

a-Türk ordusu sadece caydırıcı bir güç değil saldırıcı bir güç olarak ta kurulmalı ve gözükmelidir
b-Türk ordusunda türkçü eğitim kesintisiz devam etmelidir
c-Türk ordusu devletin her türlü olabilecek işgal ve ilhak politikasın hazır olmalı.

+-Devletin idaresi ve yönetim şekli

Türkçü Türkiye ,Türkçü Ülkü ve Turan hedefi ile Başbuğumuz Atatürk'ün en uygun gördüğü şekil olan cumhuriyet ile yönetlimleli
Türkçü cumhuriyet,Türkçü demokrasi,Türkçü sosyal hukuk devleti.

5-Gayri Türkler

Türkçü devrimden sonra sonbirkez insanlığımızı ve merhametimizi gösterip geldikleri yerlere techir edelim hem onların hemde bizim iyiliğimiz için nasıl olsa gene yakalarına  yapışacaz
 giderlerse iyi gitmeyenler için iki ihtimal var
ya keser kıyma yapar memleketlerine et ürünü die göndeririz ya da yakarız kül olurlar
kıyma olurlarsa sorun yok kül olurlarsa iki ihtimal var
ya sabun yaparız ya da kağıt
sabun olurlarsa sorun yok kağıt olurlarsa iki ihtimal var
ya gazete kağıdı olurlar ya da tuvalet kağıdı
gazete kağıdı olurlarsa sorun yok ama tuvalet kağıdı olurlarsa işte ozaman b*ku yediler  Sırıt Sırıt Sırıt Sırıt

Pislikten sabun olmaz.

Konuya gelirsek ;

Toplumcu,ırkçı bir devlet.Eğitim sistemi kesin değişecek.Meslek eğitimi üniversitede başlıyor.Çok yanlış.Bu değişecek.Yeteneklerine göre meslek seçilecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkçılığın sebebi yoktur, sebep arayan varsa da ırkçı değildir.
Tuluy
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 275« Yanıtla #9 : 05 Eylül 2011, 19:59:00 »

Türk'ün üstünlüğünü tanımazlar tanımış gibi yaparlar.Avrupa devletleri her zaman koz olarak kullanır.Planlarına alet eder.Bu yüzden sürgün edilmeliler.Zaten senin dediğin devlet dairelerinden önemli görevlerden alınma ilk adım olacak.Türk olmayanları suyu yavaş yavaş ısıtılmalı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.128 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.024s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.