Turan, Bayrak, Anayasa
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Temmuz 2020, 19:01:27


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Turan, Bayrak, Anayasa  (Okunma Sayısı 7945 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« : 18 Ağustos 2010, 23:03:00 »

Kandaşlarım kafama takılan bir iki soru var.

1.Turan tek bir devlet olarak tek bir bayrak altında mı kurulmalı?

2.Turan Avrupa Birliği gibi ekonamik anlamda birbirine yardımcı olan, siyasi çıkarlarını destekleyen, Türk devletlerinin oluşturduğu bir toplulukmu olmalı?


T.C ANAYASASININ DEĞİŞMEZ MADDELERİ

    1) Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

    2) Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

    3) Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir.
    Bayrağı şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
    Milli marşı "İstiklal Marşı" dır.
    Başkenti Ankara'dır.

    4) Anayasanın 1 nci maddesindeki devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 ncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Kandaşlarım Turan kurulunca ve tek bir bayrak altında birleşirsek yukarda ki 3. maddede geçen   '' Bayrağı şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
    Milli marşı "İstiklal Marşı" dır.''

Şimdi bayrağımızı değiştitirsek anayasaya aykırı gelir. O yüzden ne yapmamız lazım?  

1:Turan kurulunca bayrağımız yine Ay yıldızlı bayrak olarak mı kalmalı?

2:Eğer öyle olursa diğer Türk devletleri bunu istemeyebilirler.


Kandaşlarım ana yasa değişemeyeceğine göre bizim ne yapmamız lazım?

Ama Atamızın Şu sözleri de aklıma geliyor...

“Bugün Sovyetler Birliği, dostumuzdur; komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağını kimse bu günden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalabilir. Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. İşte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir… Bizim bu dostumuzun idaresinde dili bir, inanci bir özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır. Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür… İnanç bir köprüdür… Tarih bir köprüdür… Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların (Dış Türklerin) bize yaklaşmasını beklememeliyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gereklidir…”Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'lügün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdı.

1: Şayet Atamız yaşasaydı Ana yasanın bayrakla ilgili değişmez maddesi olan  maddeyi değiştirirmiydi? ( Turanı Kurcağı için )
2: Eğer gerçekten Turan kurulursa ve Tek bayrak altında Birleşirsek güçlü bir devlet olursak, Atamıza layık olacağımız için bayrağın değişmesinde sakınca olurmu? Ama ana yasa diyor ki: Bayrağı şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
    Milli marşı "İstiklal Marşı'' dır.Kandaşlarım biraz sıktım ama şunuda söylemek istiyorum: Anayasada geçen maddeler Türkiye Cumhuriyeti için geçerlidir. Turan kurulursa adının da Türkiye Cumhuriyeti olmayacağına göre sanırım bayrağın değişmesinde sakınca yok. Şuda kafamı kurcalıyor ''BENIM  NAÇİZ VUCUDUM BİRGÜN ELBET TOPRAK OLACAKTIR

FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ ELELEBET PAYİDAR KALACAKTIR''
Şimdi demek oluyor ki biz Türkiye Cumhuriyetini yaşatmalıyız ama Turanıda gerçekleştirmeliyiz. Benim kafam karışık biraz. Sizlerin düşünceleri nelerdir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2010, 23:12:24 »

Gümüş kurt kandaşım, eğer halk oylamasında evet çıkarsa , bu değiştirilmesi teklif edilmeyen maddelerin hepsi değişecek..Öncelikli sorunumuz vatanımızı kurtarmak bence..Ancak Türk yurdu TÜRKİYE tamamen TÜRK olduğunda  TURANI düşünebiliriz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2010, 00:04:22 »


Anlıyorum... Abd'de bizim düşündümüzü düşünemez mi? Tabi tam tersi olarak. Akp'de Abd'den aldığı talimatlar doğrultsunda halkıda yanına çekerek 100%60 seviyelerine çıkan bir oy oranına sahip olursa ve istediği gibi anayasayı halktan aldığı destekle ya değiştirirse? Beni açıkça korkutan ve düşündüren bu çünkü; halkın 100%30 u Akp yi açıkça desteklemektedir. Kürt nüfusu da büyük bir artış göstermektedir ve kendi çıkarları doğrultusunda Akp'yi içten içten desteklemektedirler. Böylece oy oranlarıda çoğalır ve istediklerini rahatça yaptırır Akp.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2010, 02:33:16 »

Gümüş Kurt Kandaşım,

Türk dünyası içerisinde zamanında rus propagandası yüzünden kendisini Türk olarak görmeyen o kadar çok Türk varken, ülkemizin %60'a yakını Türk birliği değil, Türkiye-arap birliği arzuluyorken; Turan'ın bayrağının ne olacağını konuşmamız şu an havanda su dövmekten farksızdır.

"Türk Birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapatacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak, dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türklüğün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecektir."
Sözlerini söylemiş olan Başbuğ'un günü ve zamanı geldiğinde Türk birliğini kurmak için nasıl düşüneceğini ve nasıl hareket edeceğini, durduk yerde Anayasa ile çelişmeyip hiç düşünmeden onun evlatları olarak tahlil etmemiz gerekir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2010, 07:53:44 »

Dediklerinizi anlıyorum. Ben biraz fazla uçmuşum sanırım. Benim arzum cumhuriyet 100. yılını doldurtuktan sonra yani 2023 yılında Türkiye'nin ciddi anlamda gelişmesi ve diğer Türklerle birleşip Turan'ı kurması yönünde. Ama bizim millet ile bu biraz zor gibi gözüküyor. Diğer Türk devletlerinin de rus propagandası altında olduğu doğrudur. İnternette araştırıyorum edindiğim bilgilere göre bazıler kendileri Türk bile demiyorlarmış. Kendilerine kazak, özbek diyorlarmış. Kısaca hem bize hem diğer Türk devletlerine öyle bir lider gelmeli ki aşırı derecede Türkçülük propagandası yapmalı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2010, 08:15:52 »

Kandaşım keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner.Bir zamanlar sağcı solcu vardı şimdi ise ümmetçi; fakat sıra Türkçülüğe geliyor.Türkçülük fikri geldikten  sonra kutlu Büyük Türk Birliğini kurmak kolay.Büyük Türk Birliği diyorum çünkü asırlardır ayrı yerlerde ayrı kültürlerle yaşadık.Önce birbirimizi iyice tanımamız gerek, tabiki de arkasından Turan gelecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ümit umut
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 17« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2010, 16:17:13 »

Turan birliği doğudan batıya her Türk toprağını içine alan bir birlik olmalıdır.Türk Cumhuriyetler Birliği ile dünyada şimdiye kadar görülmemiş bir birlik uygulaması yapılmalıdır.Bu birlikte "Cumhurbaşkanı,Meclis Başkanı,Genelkurmay Başkanlığı,Başbakan ile bakanlıklar kurulmalıdır.BU bakanlıkların En önemlisi Türk Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk dışişleri bakanlığı olmalıdır.Kesinlikle İÇİŞLERİ BAKANLIĞI olmamalıdır.Turan anayasasının maddelerinden biri de Hiç bir Türk devletinin bir başka Türk devleti'nin iç işlerine karışamayacağı ile ilgili olmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.....
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.