Trump'ın İran Karşıtlığı Dengeleri Nasıl Değiştirir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 22:24:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Trump'ın İran Karşıtlığı Dengeleri Nasıl Değiştirir?  (Okunma Sayısı 599 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 12 Eylül 2017, 20:57:25 »

Kampanyasını Müslüman düşmanlığı üzerinden yürütüp, sonra Suudi Arabistan'a gidip, 110 milyar dolarlık silah anlaşmasını imzalayan Trump,
Oyun aynı, İkinci Dünya savaşından sonra da oynamışlardı. Stalin Kars, Ardahan ve Boğazları istemişti. Türkiye'nin Batı'nın yanında yer alması için Stalin'in bir şey yapması lâzımdı. İran, Suudi Arabistan'ı tehdit ediyor. Suudi Arabistan'a daha çok silah satabilmek için, Suudi Arabistan'ın Amerika'daki 1 trilyon dolar civarındaki yatırımların vadesini uzatıp, bedavaya kullanabilmek için ne yapmak lâzım, İran'a yüklenmek lâzım, İran'ın tehdit olduğunu anlatmak lâzım. Böylelikle Suudi Kralına götürürsünüz 110 milyar dolarlık silahı aniden satarsınız. Obama seçildikten sonra ilk Türkiye'ye gelmişti. Trump ise Suudi Arabistan'a gitti. Suudi Arabistan'da da aşırılıkları azaltmak için çatışmayı önceleyen, öneren bir tavır takındı.

Nedir ki, din ve para siyasetin katalizörüdür. Parasız ve dinsiz bir siyaset olmaz. Neo Liberalizm, Yeni Dünya düzeni de gerçekten Yahudi inançlarından kaynaklanan bir terimdir. Mekke ve Medine'nin olduğu Suudi Arabistan ve Yahudi dininin ve ırkının merkezi olan, ayrıca paranın babası olan İsrail ziyaret ediliyor. Sonra 30 Trilyon doların üzerinde kaynağı kontrol eden Vatikan'a gidiyor. Tramp yardımcısı Evengelist, bu papa, Evengelistliğe çok radikal bir şekilde karşı ama Amerika Birleşik Devletleri bilhassa bugünkü yönetim, ciddi biçimde bir Evengelist inanca sahip. Zira Amerika'nın 335 milyonluk nüfusunun 115 milyonu da Evengelisttir. 1921 - 1936 yılları arasında bir dünya para savaşı yaşadı. Arkasından İkinci Dünya savaşı geldi.

1965 - 1967 ikinci para savaşı 1987 arası yaşandı. Arkasından Doğu bloku çöktü ve üçüncü dünya savaşının kapısı aralandı. Üçüncü para savaşı da 2010 yılından bu yana açıkça sürdürülmektedir. Bu esasen Trump'ın Amerika'yı kurtarma operasyonudur. Doları kurtarma operasyonudur. Amerikan imparatorluğundan ziyade bir dolar imparatorluğu vardır. Amerikan halkı 1776'ya karşı Amerika topraklarında İngiliz Kraliyetine karşı öyle bir mücadele vardi ki, İngiliz krallığına karşı mücadele veren Amerikan halkının karşısına bu isyana yani milliyetçi ayaklanmaya karşı çıkan gruplar türetti İngilizler. İngiltere'deki bankerleri desteklediler. İngiltere kralı dedi ki, Amerikan dolarını basma hakkını bankerlere verin, biz bu çeteleri desteklemeyeceğiz. Siz de bağımsızlığınızı kazanırsınız. Bu oyunda 1776 yılında Amerikan devleti bağımsızlığını ilan etti. Dolar basma hakkını bankerlere verdi.

Ama Amerikalılar başlarına çok daha büyük bir belâ aldıklarını Abraham Linconln ile fark ettiler.

Linconln iç savaşta 1865 yılında şunu söyledi: 'Artık Amerikan dolarını Amerika basacaktır' dedi. Dediğini yaptığı için de vurularak öldürüldü. İşte bu yapı ile ilgili bugün dünyada iki görüş var, para ile ilgili. Dijital para ki, yeni değil, küresel şebeke IMF'nin paketi içinde 1972 yılında ilk dijital parayı SDR denilen özel çekme hakkı denilen kâğıt üzerinde bir para üretti. Küresel para oligarkları diyorlar ki, doları yeniden tanımlayalım. IMF'nin parasını kâğıt üzerinde SDR'ye bağlayalım. Yeni bir tanımlama için de dünyanın belirleyici unsuru SDR olsun. Dolar ona bağlı olsun. Diğer dövizler de ona bağlı olsun. Ama Amerikan milliyetçileri ve Rus devlet yanlıları ki, Türkiye'de bir Ulus devlettir. Diyorlar ki, bu oyun olmaz. Amerikan milliyetçileri, Amerika'nın 16 istihbarat örgütünün başındaki kişi, olmaz, yeni bir tanımlama ile Amerikan dolarını altına bağlayalım.

Tıpkı 1944 yılında İngiliz Sterlini veda etti. Amerikan dolarını 0.088 gram altına bağladılar. FED'in kontrolü Trump'ın eline geçecek. Amerikan ekonomisinin iki ayağı vardır. Birisi ulus üstü Amerikan şirketleri birisi Pentagon. Trump, Pentagon'un temsilcisidir. Amerikan milliyetçilerinin temsilcisidir. Trump bilen bir kişidir. İlk defa Kennedy'den sonra Trump parayı bilen bir kişidir. Ya başkan Kennedy, ya kahraman, yahut küresel para oligarklara boyun eğecektir. İran'ı ortak bir düşman yapıyor. Geleceği birbirine sıkı bir şekilde bağlı olan iki ülke vardır. Birisi Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ikinci İran'dır. İran bölünürse, bu şebekelerin döneceği hedef Türkiye'dir. Obama döneminde öncelik Türkiye denilmekte idi, İran ikinci plana alınmıştı. Obama ve Clinton para oligarklarının adamları, Trump ise daha milliyetçi, önce Amerika'yı kurtarayım. Sona dışarı bakarız diyor. Bu anlamda da paraya ihtiyacı var. Şimdi İran'ı bir tehdit unsuru olarak göstereceksiniz ki, Suudi kralına 50 - 60 milyar dolar yerine ilk etapta 110 milyar dolarlık silahı yığacaksınız. Bunun arkası gelecektir. Çünkü 1978 yılında da böyle bir oyunu oynadılar. Humeyni'yi İran'a getirdiler. Saddam'a gaz verdiler.

Bir trilyondan fazla silahı iki ülkeye sattılar. Bu da Şii, Sunni savaşının tatbikatı idi. Ama bu noktada İran'ın bölünmesi Türkiye için iyi bir durum değildir. Bir taraftan Işid'i düşman ilan ediyor. Diğer taraftan İran'ı düşmanb ilan ediyor. Fakat o iki düşmanı ortak düşman ilan ediyor. Bu yapıyı 1978 yılında Sovyetleri Afganistan'a soktular. El Kaide'yi ve Taliban'ı türettiler. El Kaide'ye ikiz kulelere çarpma görevi verdiler. Taliban'a İslâmın eski eserlerini yıka görevi verdiler. Buradan da Işid'i türetti. Türkiye'nin başına belâ ettiler. Önümüzdeki yıllar içinde Suudi Arabistan'ı o körfezi bölecekler.

Trump'ın İran karşıtlığı dengeleri nasıl değiştirir? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2017, 12:23:33 »

11 Eylül’den bu yana İran-ABD ilişkilerindeki gerginlik tırmanarak sürmektedir. Trump yönetimi ne pahasına olursa olsun İran’ın nükleer teknolojiye sahip olmasını engellemek isteyecektir. Rusya ve Çin müttefiki olan nükleer silahlara sahip bir İran, çevresine ve özellikle İsrail’e bir tehdit oluşturmasından ziyade, ABD’nin açıkça uygulamaya koyduğu Büyük Ortadoğu Projesini imkansız kılabilecek olması yüzünden de bir hedeftir.

Unutulmamalı ki ABD’nin başını çektiği 15 Temmuz Darbesi gerçekleşseydi ülkeyi bölünmeye götürecek ilk dış hareket noktası Türkiye-İran sınırında bir çatışma ortamı yaratmak olacaktı.

Bizim açımızdan misal vermek gerekir ise İran’a yapılacak bir askeri müdahale birinci derecede Azerbaycan’ı etkileyecektir. Bölgede Elçibey’in başlattığı “Bağımsız Güney Azerbaycan” hareketi şu an ABD’nin kullanabileceği en önemli şartları yapısında bulundurmaktadır. ABD’nin her coğrafyada o bölgenin asli unsuru olsun olmasın bölünme yaratacak her şartı kullanmaktan ve ufalama siyaseti gütmekten çekinmediği iyi bilinmektedir. Önce iç karışıklık ile zayıflatma daha sonra da dış müdahale her daim masadadır.(ABD bu kapsamda Batı Azerbaycan Kurtuluş Teşkilatı’nın kurulmasını finanse etmiştir)

Türkiye her daim gönlünde beslediği “Bağımsız Güney Azerbaycan” ile bölgede meydana gelecek bir savaş ihtimali arasında kısılıp kalacak ve tarihi bir ayrıma girecektir. Bekle gör ve denge politikası tamamen yerle bir olacaktır. Türkiye’nin olası bir Bağımsız Güney Azerbaycan hareketine destek vermesi karşısında İran’ın elinde de İran krtleri kartı durmaktadır.

Şayet Türkiye, İran’dan Azerbaycan’ı koparır ise İran’da Türkiye’den toprak parçası koparır, o parçayı havada kapan ABD (İsrail) ise o parçayı krdistana çevirir.

Tan Hu
13.09.2017
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.242 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.