Terörist Özgürlük Mücadelesi Veren Kimse midir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Eylül 2020, 08:12:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Terörist Özgürlük Mücadelesi Veren Kimse midir?  (Okunma Sayısı 2360 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 30 Mart 2015, 21:19:35 »

'Meşru bir yönetime karşı isyan etmiş bir gurup, (isyancı) terörist' diye tanımlanmaktadır. Sözlük anlamı ise, 'siyasal davasını kabul ettirmek için karşı tarafa korku salacak davranışlarda bulunan, eylemler yapan kimse, yıldırmacı' diye ifade edilmiştir. Örgüt tipleri, terörist ya da siyasi şiddet kullanan hareketler aynı kavram içine alınmıştır. Güya şiddet siyasî bir gaye ile kullanılmakta ise buna terörizm denilmektedir. Ama gerçekte böyle midir? Kimilerine göre El Kaide emperyalizme, Batı egemenliğine karşı özgürlük mücadelesi veren bir ordu olarak görülürken kimilerine göre de son derece tehlikeli bir terör örgütüdür. Örneğin Husilere de terörist denilmekte, orada yaşananlar da siyasî bir iç savaş var diye nitelendirilmektedir. Hatta Husilerin oradan çekilmeleri söylenmektedir. Husiler orada yaşamaktadır, nereye çekilmelidir? Türkiye'de ise Pkk sanki bir terör örgütü değilmiş de hak savaşı veren kimselerin mücadelesi gibi gösterilmek istenmektedir. Hatta geçtiğimiz aylarda Pkk yönetiminden bütün bu olan bitenlerin 'halk ayaklanması' biçimine dönüştürülmesi emri verilmiştir. Yazık ki kimileri 'toprak üstünde zaten bütünlük yok, o zaman bölünmesinde de bir mahsur yok', 'O zaman dünyaya yön veren birtakım kuvvetlerin harita üzerindeki kesme, biçme işlemlerini daha hassas yaparak devam etmeleri gerekmektedir' demektedir. Hatta bu kimseler 'toprak bütünlüğü' hususundaki hassasiyeti de boş bir bağlılık olarak tanımlayabilecek kadar kendine sadakatsiz, şuursuz olabilmektedir. Buna da kültürler arası uyum sağlamanın (diyalog) arttırılma ölçeğinin genişletilmesi denilmektedir. Kimilerine göre Türkiye ölçek genişletmeye kalkmış, bu durum batılı ülkeleri rahatsız etmiştir. Kimileri 'Ortadoğu'da yeni bir haritalanma yapılmakta olduğunu bunun adının da normalleşme' olduğunu söylemektedir. Yine kimilerine göre İngiltere Türk milletinin dostu, hele Amerika zaten en iyi dostudur.

Terörist kime denir? Terörist kelimesinin anlamı tamamen bakış açısı ile mi ilgilidir? Birileri için terörist olan başkası için özgürlük mücadelesi veren kimse midir? Yoksa herkesin üzerinde aynı kanıya vardığı bir terörist örgüt esasen hiç yok mudur? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 30 Mart 2015, 22:40:11 »

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran ziyareti ile ilgili bir değişiklik olmadığını belirterek, "Gideriz veya gitmeyiz bunun kararını verecek olan da biziz. Şu anda biz programımızı aynen koruyoruz ama Yemen'i de izliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Slovenya’ya ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, İran ziyareti ile ilgili bir değişiklik olmadığını belirterek Yemen'deki gelişmeleri de takip ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran ziyaretine ilişkin "Gideriz veya gitmeyiz bunun kararını verecek olan da biziz. Şu anda biz programımızı aynen koruyoruz ama Yemen'i de izliyoruz. Yemen'deki gelişmeler bizim için çok çok önemli, her türlü kararı vermemizi gerektirecek adımlar olabilir ama şu anda programımızda herhangi bir değişiklik söz konusu değil" dedi.

Erdoğan açıklamasında Erdoğan, "Yemen konusu ile alakalı yaptığımız açıklama biliyorsunuz Yemen'in toprak bütünlüğüne ait saygımız sebebiyle bu toprak bütünlüğünün korunması, gerek içeride gerekse dışarıda yapılan bu müdahalelerin doğru olmadığı hususundadır. Dolayısıyla bu müdahaleleri yapanların Yemen'den çekilmesi gerektiğini ısrarla ifade ettik. Şimdi bu konuyla ilgili olarak tabii İran'dan iki farklı ses çıktı. Birincisi parlamentoda bir komisyon başkan yardımcısı veya herhangi birisini, bilemiyorum, ki bunlar benim muhatabım değil. Kaldı ki bizim ziyaretlerimizi de o tür kişiler belirleyecek değil" ifadelerini kullandı.

SLOVENYA, SLOVAKYA VE ROMANYA'YA GİDİYOR

Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Slovenya, Slovakya ve Romanya'ya resmi ziyaretlerde bulunacak.  Bugün başlayan ziyaret üç gün sürecek.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Orta Avrupa ve Balkanlar'da ülkenin stratejik ortağı Romanya ile Slovenya'nın yanı sıra iyi ilişkilerin bulunduğu Slovakya'ya gerçekleştirilecek bu ziyaretler, bölge ülkeleriyle hali hazırdaki işbirliğinin en üst seviyede sürdürülmesine yönelik ortak iradenin bir nişanesi olacak.

Erdoğan, bugün Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, 31 Mart'ta Slovakya Cumhurbaşkanı Andrej Kiska, 1 Nisan'da Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile görüşecek, mezkur ülkelerin başbakan ve meclis başkanlarını da kabul edecek.

Görüşmelerde, başta siyasi ve ekonomik konular olmak üzere ikili ilişkiler tüm yönleriyle ele alınacak, ilave işbirliği imkanları değerlendirilecek, bölgesel ve uluslararası konularda da görüş alışverişinde bulunulacak, bu ülkelerle mevcut işbirlikleri güçlendirecek anlaşmalar da imzalanacak.

Türkiye'nin üyeliğine destek veren AB üyesi bu ülkelerin liderleriyle yapılacak görüşmelerde, ülkenin AB'ye üyelik süreci ve katılım müzakereleri de ele alınacak.

Erdoğan, ziyaret edilen ülkelerle ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirme kararlılığının göstergesi olarak, her üç ülkede düzenlenecek iş forumlarına, ev sahibi ülke cumhurbaşkanlarıyla katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a refakat eden iş adamları da bu iş forumlarında yerel muhataplarıyla bir araya gelerek, karşılıklı yatırım ve ticaret projelerini değerlendirme, mevcut projeleri geliştirip karşılıklı ticari hacmi daha üst seviyelere taşıma imkanı bulacak.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 30 Mart 2015, 23:03:13 »

Almanya'nın eski başbakanlarından Schröder, Rusya'nın Uluslar arası platformda tecrit edilmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Almanya eski Federal Başbakanı Gerhard Schröder, haftalık bir dergi ile yaptığı mülakatta, Batının ve Alman Federal Başbakan Angela Merkel'in Rusya politikasını eleştirdi. Schröder, 'Berlin, AB Komisyonuna yalnızca Ukrayna ile bir ortaklık anlaşma yapmasına, Rusya ile böyle bir ortaklık anlaşması için görüşmemesine izin vermemeliydi.' dedi.

Kendisinin başbakanlık yaptığı yıllarda Rusya'nın G8'den çıkarılması teklifine karşı çıktığını belirten Schröder, Rusya'nın Uluslar arası platformda soyutlanmasının da doğru olmadığını ifade etti. Schröder özellikle krizlerin yaşandığı sıralarda görüşmenin çok önemli olduğunu kaydetti.

Eski Alman Başbakan Schröder, Rusya'nın NATO endişesini de anlayışla karşıladığını, Varşova Paktı ortadan kaldırıldığı halde, NATO'nun hem varlığını sürdürdüğünü, hem de doğuya doğru büyük bir uzantı gerçekleştirdiğini söyledi.

Schröder, Baltık devletlerinin ve Polonya'nın Rusya'dan korkmalarını da anlayamadığını, Polonya'nın ya da Baltık ülkelerinin toprak bütünlüğünü tehlikeye sokacak Rusya'da tek bir çılgın bile tanımadığını belirtti.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #3 : 30 Mart 2015, 23:11:03 »

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin IŞİD'le ve aşırılıkla savaşta önemli rol oynadığını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin IŞİD'le savaşan koalisyona dahil olduğunu ve IŞİD'le savaşacak askerlerin eğitimine katkı yaptığını söyledi.

Avrupa Parlamentosu'da dışişleri ve güvenlik komisyonlarının ortak toplantısında konuşan Stoltenberg, "Suriye ve Irak'taki krizden en fazla etkilenen müttefikimiz Türkiye'dir. Yüzbinlerce sığınmacı almıştır.

Türkiye DAEŞ'le savaşan koalisyona dahildir ve IŞİD'le savaşacak askerlerin eğitimine katkı yapmaktadır. Türkiye IŞİD'le ve aşırılıkla savaşta önemli rol oynuyor" dedi.

NATO ve AB arasında işbirliğinin her zaman önemli olduğunu belirten Stoltenberg, "Güvenlik bağlamında temel değişiklikler gördüğümüz bir dönemde işbirliğimizi geliştirmemizin bilhassa önemli olduğunu düşünüyorum. Yeni tehditler ve meydan okumalar görüyoruz ve bunların Ukrayna'daki saldırgan eylemlerin sorumlusu olan daha iddialı Rusya'nın davranışlarının sonucu olarak doğudan, Ortadoğu ve Afrika'da çalkantı ve barbarca şiddet ve sınırlarımız yakınlarında IŞİD'in terörist faaliyetleri nedeniyle güneyden geldiğini görüyoruz" ifadesini kullandı.

NATO ve AB'nin savunma yatırımlarında ve yeni tehditlere karşı direnç inşasında ortak çalışabileceğini kaydeden Stoltenberg, işbirliğinin "tekrarlayıcı değil tamamlayıcı" alanlarda olması gerektiğini vurgulayarak AB ordusu fikrine karşı çıktı.

Stoltenberg, bu aşamada Rusya'dan NATO üyelerine "yakın ve belirgin bir tehdit görmediğini" ve bunun ittifakın caydırıcılığıyla alakalı olduğunu söyledi.

Jens Stoltenberg, AB üyelerine mevcut güvenlik tehditlerini göz önünde bulundurarak bütçeden savunmaya ayırdıkları payları artırmaları çağrısında bulundu.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 30 Mart 2015, 23:38:17 »

ABD’de Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Maryland eyaletindeki merkezinin giriş kapısını araçla kırarak içeri girmeye çalışan iki kişi, güvenlik güçlerince vuruldu.

Amerikan istihbarat teşkilatı NSA’in başkent Washington’a 30 kilometre mesafedeki merkezinde gerçekleşen olayda, araçtaki kişilerinden biri öldü. Diğer saldırgan yaralandı.

Olaydan sonra yayınlanan görüntülerde, hasarlı iki araç görüldü. Araçlardan birinin polise ait olduğu belirtildi.

NBC, kadın kılığındaki saldırganların kullandıkları aracın çalıntı olduğunu bildirdi. Araçta bir tabanca ve uyuşturucu bulundu.

FBI: NSA’ye yapılan saldırı, terör bağlantılı değil

ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’nun (NSA) Maryland eyaletindeki merkez binasına yapılan saldırının terör bağlantılı olmadığı belirtildi.

FBI Baltimore şubesi tarafından yapılan açıklamada bugün NSA’ye yapılan saldırı terörle bağlantılı değil. FBI’nın yaptığı yazılı açıklamada, ekiplerin olay yerindeki bütün ipuçlarını toplamaya devam ettiği ve görgü şahitleri ile görüştüklerini ifade etti.

Olay yerinde NSA görevlileri ve yerel polisle koordineli bir şekilde çalışıldığını kaydeden FBI, şu an için daha fazla bilgi veremeyeceğini belirtti.

Bugün sabah saatlerinde NSA binasının güvenlik bariyerlerini geçmek isteyen bir araca güvenlik birimlerinin ateş açması sonrası saldırganlardan birinin öldüğü, diğerinin ise yaralandığı açıklanmıştı.

Aracı ile NSA binasına girmeye çalışan zanlıların kadın kılığında oldukları belirtildi ve aracın içinde uyuşturucu madde bulunduğu kaydedildi.

ÇOK İYİ KORUNUYOR

Dünyanın en iyi korunan birimlerinin başında gelen NSA, ABD ve diğer ülkelerdeki önemli telefon konuşmalarını kaydedip depoladığı ileri sürülen bir güvenlik kurumu.

NSA’in merkez binasının bulunduğu Fort Meade de ayrıca ülkenin silahlı güçlerine ait 95 güvenlik birimi bulunuyor. Yaklaşık 11 bin askeri çalışanın yanı sıra 29 bin sivil memurun da bulunduğu alanda 6 bin kişi sürekli ikamet ediyor.

Mart ayının başlarında NSA yakınlarında yine silah sesleri duyulmuştu. Kurşunlardan birinin NSA yerleşkesindeki bir binaya isabet etmesi sonucu polis, 35 yaşındaki Hong Young isimli şahsın otomobilini durdurmuş, kurşunun Young’ın silahından çıktığını belirlemişti. Olayın ardından Young tutuklanmıştı.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.238 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.