Rusya ile Amerika Arasında Gizli Birtakım Hesaplar Yapılıyor Olabilir mi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 13:17:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rusya ile Amerika Arasında Gizli Birtakım Hesaplar Yapılıyor Olabilir mi?  (Okunma Sayısı 509 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 09 Kasım 2017, 15:21:25 »

Suudi Arabistan'da olan biten Abd destekli bir operasyon görünen budur. Veliaht Prens Salman 14 Mart 2017 yılında Trump'ın konuğu olarak Beyaz Saray'a gitti. Hikâye biraz burada başlıyor. Elbette öncesinde kurgulanmıştır ama görüntü olarak buradan başladığını düşündürüyor. 'Ülkemi uygarlaştırmak adına dinin daha ılımlı olması yolunda adımlar atacağım, kararlıyım.

Ekonomik alanda da sizin ile kazanacağım kazan kazan ilkesi ile hepimizin kazanacağı yeni bir sistem kuracağım, bu hususta da desteğinizi bekliyorum' demiş olmalı ki, fakat bu sırada da bir önceki Veliaht Prens Mutaib bin Abdullah ve Muhammed bin Nayif'in biraz daha öne çıktığı dönemlerde bunlara da sıcak temaslar, karşılamalar yapılmıştı. Sıcak söylemler, ödüller verilmişti ki öyle idi. Fakat Muhammed bin Salman tercih edildi. Bu tercihin sebebi de babasının 2015 yılında tahta çıkması, çıktıktan sonra kuzen Veliaht Prensin ev hapsine alınması ve Muhammed bin Salman'ın artık Veliaht Prens olarak ilân edilmesi süreci gösteriyordu.

Trump'ın ziyaretinden sonra bu teyit edilmiş bir bilgi değil idi ancak üç ay geçti. Haziran ayında Rex Tillerson, Dışişleri bakanlığının bütçesini kongre üyelerine sunarken veliaht prensin böyle bir söz verdiğini ifade etti. Bu da esasen olayın teyidi idi. 20 Mayıs'ta Trump Suudi Arabistan'da kılıç dansı yaptıktan sonra 350 milyar dolarlık askeri anlaşma 100 milyar doları kısa vade olacak şekilde yapıldığı dönemde güç zehirlenmesi bu Saddam'a da yapıldı. Şimdi Suudi arabistan'a hatta Katar'a da uygulandı.

Bu ziyaret Ortadoğu'ya yapılan masrafın bir nevi tahsilidir. Bilim teknik alt yapısı olmayan, sistematik doğruları olmayan, kültürel zenginliği olmayan, yönetim sistemi ailelere kalmış ülkelerin yaşayacağı sonuçlar böyle olur. Prensin Yemen'deki operasyonu Katar'a yönelik operasyonu yöneten olması aynı zamanda Savunma Bakanı olması karşıt görüştekilerin alınması tek tek bertaraf ediliyor. Veliaht Prens Salman'ın önü açılıyor. Verilen sözler tutuluyor. Amerika ve İsrail'in menfaatine uygun gelişmelerdir. İngiltere'nin ise henüz buradaki konumu belli değildir. Dikkatle izlenmelidir. Değiştiricilerden biri olacaktır.

Eylül ayına gelindiğinde Rabıta işin içine giriyor. Rabıta Abd ile İslâm medeniyeti arasında bir toplantı yapıyor. Kâbe imamı bir demeç vermişti. Abd ve Suudi Arabistan dünyayı büyük bir huzurla yönetiyorlar, dedi. Bir şeyler şekilleniyor. 50 dolar civarında seyrederse petrol birim fiyatları 5 yıla kadar Suudi Arabistan ekonomisi iflas edebilir deniyor idi. Şimdi 62 dolara fırladı, son iki yılın zirvesini gördü.

Bu noktada Putin'in bir Suudi Arabistan teması oldu. Üretimin belli bir kotada tutulması ile ilgili fikir beyan etti. Hatta böyle yapalım diye dikte etmeye çalıştı. Bu esnalarda Suudi Arabistan'ın beşe bölünme haritaları yayınlanıyor idi. Algı yönetimi yapılıyordu. Suudi Arabistan acaba Rusya'ya doğru kayar mı, diye o dönem yorum yapılmıştı.

Sizce Rusya ile Amerika arasında gizli birtakım hesaplar yapılıyor olabilir mi? Malta sonrası yeniden bir dünya paylaşımında bölge nüfuz alanları kontrolünde yeni anlaşmalar olabilir mi? Teşekkürler.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.271 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.