Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçülerden Sorular => Konuyu başlatan: Kubrat üzerinde 03 Nisan 2017, 00:32:00Konu Başlığı: Soy ve fenotip
Gönderen: Kubrat üzerinde 03 Nisan 2017, 00:32:00
Esenlikler! 15 yaşımdan beri soyumu merak etmişdir. Araştırdıktan sonra ana tarafımın Beğdilli Türkmenleri olduğunu öğrendim. Zaten fenotiplerinde hep bir mongoloidlik göze çarpmakta. Ancak ne kadar araştırsamda baba tarafımın tam olarak boyunu, aşiretini vb. bulamadım. Kendileri 93 muhacirleri olup, Kars'tan göçüp gelmişler. Babamın soyunda bilindiği kadarıyla bir karışıklık yok. Kendilerine sadece Türk derler ve Türkmen, Terekeme, Karapapak olmadıklarını söylerler. Kültür olarak Türk olsalarda, fenotip olarak Turani tipliler az. Genel olarak kara/ kahverengi saçlı (kumral olanı da var,) gözleri renkli ve açık tenliler. Sonra bu sayfada insanların soy teşhisi için anthropoloji sayfalarına fotoğraflarını yollayıp fenotiplerini öğrenebileceklerini okudum. Resmimi yollayınca bana Asiatic Alpine + Mediterranid dediler. Tabii bir Türkçü olarak, böyle teşhis edilmem benim bayağı zoruma gitti.
Ondan siz ağabeylerime şu soruları soracağım:

Karsın etnik yapısı nasıldır?

Fenotip ile soy teşhisi yapılır mı?

Bu türlü soruları sormam içimdeki şüpheleri gidermem için. Amacım çaşıtlık değil. Ayrıca imla hataları varsa kusura bakmayın. Üçüncü sınıftan beri Almanya'da olunca, Türkçenin imla kurallarını ister istemez unutabiliyor insan.


Konu Başlığı: Ynt: Soy ve fenotip
Gönderen: Bozkurt58 üzerinde 03 Nisan 2017, 16:20:59
Esenlikler Olsun. Sorduğunuz soruların cevapları otağda fazlasıyla bulunmaktadır. Yine de merakınızı gidermek için Atsız'ın şu sözünü okuyun:
“Irkçılık birtakım şarlatan maskaraların ileri sürdüğü gibi kafatası ölçmek, kan tahlil etmek, yedi ata saymakla ilgili değildir. Irkçılık, kan ve ırka dayanmakla beraber Türklük şuurunda olmak, yabancı bir ırkın şuuruna sahip çıkmamak davasıdır."

http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-ogreti/irk-testi/


Konu Başlığı: Ynt: Soy ve fenotip
Gönderen: Kubrat üzerinde 03 Nisan 2017, 17:03:42
Baturgan ağabey, inan içim rahatladı. Paylaşımın için sağ ol!


Konu Başlığı: Ynt: Soy ve fenotip
Gönderen: Bozkurt58 üzerinde 03 Nisan 2017, 17:07:30
Baturgan ağabey, inan içim rahatladı. Paylaşımın için sağ ol!
Kandaşım, yaşım, seninkinden büyük değil.


Konu Başlığı: Ynt: Soy ve fenotip
Gönderen: Kubrat üzerinde 03 Nisan 2017, 21:01:50
haha neyse kandaşım, bizim gibi genç yaşta olunca, herkesi büyük görüyoruz