SİZİN ANLADIĞINIZ ŞEKİLDE TÜRKÇÜ NE DEMEKTİR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 01:37:03


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 14 15 [16] 17
  Yazdır  
Gönderen Konu: SİZİN ANLADIĞINIZ ŞEKİLDE TÜRKÇÜ NE DEMEKTİR?  (Okunma Sayısı 109672 defa)
0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #150 : 06 Nisan 2017, 22:05:17 »

Türkçü; Kişiliğini bir tarafa atıp, Türklüğe hizmet edendir. Kendi menfaatleri için davasından taviz veren adamdan değil Türkçü, aile reisi bile olmaz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #151 : 06 Nisan 2017, 22:34:00 »

Türkçü serttir. Bir Türkçünün kalbinde merhamet yoktur. Soğukkanlıdır, bir anda parlamaz. Her şeye tepki vermez. Yüreklidir. Kutsal değerlerine laf getirtmez. Türkçü her şeye gülmez. Duygularıyla hareket etmez. Dışarıdan ona bakanlar bir insan değilde kendileri gibi olmayan bir canlı olduğunu anlarlar. Türkçü, devrin adamı değildir. Tavrı sahte değildir. Bu nedenle çoğu kez asosyal denilir. Karı kız peşinde koşan yaşıtlarına aptal gözüyle bakar, gerektiğinde aşkından vazgeçer

Türkçü namusludur. Kimsenin, namusunda gözü olmaz. Onun için önemli olan, ırkının geleceğidir. Hangi çağda olursa olsun Türklükten ayrılmaz. Türkçü saygılıdır. Etrafındaki başka fikirlere de saygılıdır. Ancak bu fikirler Türk düşmanlığı yapıyorsa saygısı olmaz! Türkçü, Arap peşinde koşan olmadığı gibi istediği gibi dinlere söven birisi de değildir.

Türkçü, kalbinde kin taşıyandır. Kini nefreti eksik olmaz. Zamanı geldiğinde hesabını sormasını bilir. Kalbinde put taşımaz! Bütün batıl inançlardan arınmıştır. Bunlar onu üstün yapar. O da soyunun üstünlüğü için çabalar. En önemlisi, her şeyden önce bir TÜRK'TÜR. TÜRK olduğunu bilir ve TÜRKLÜK için savaşır[
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Önce Türklük
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2


« Yanıtla #152 : 03 Haziran 2017, 17:07:35 »

Türkçü din ayrımı olmadan kendi milletini sevmektir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #153 : 20 Eylül 2017, 15:21:22 »


Öncelikle ve sadece, Türkçülüğün hangi temeller üzerinde inşa edileceğini tartışırım, Türkçülüğümü değil!

Türkçü için yaşam bir kavgadır. Kavga ve mücadelede zafiyet gösteren ırklar tarih sahnesinden silinip gitmiş ya da bir sömürge niteliğinde nesillerini yitirmişlerdir. Irk yaşayacak, saf bir şekilde korunacak ki gelecek nesillere ortak bir akıl nüfus edebilsin. Türlerin doğadaki var kalma mücadelesi her daim bir savaş ortamı yaratmıştır. Bu mücadelenin adamı benim dünyamda Türkçü olarak adlandırılır.

Tarihi olaylar bize göstermiştir ki! Kanın saflığının bozulması ve melezleşmesi, devletlerin ve toplumların çöküşündeki en büyük ana etmendir. Türkçü asla bunu unutmamalıdır.

Türkçülük fikri ihtişamlıdır ve O’nun uğrunda ölmek Türkçü için yüceliktir ve “ancak ruhunda istidat olanlar” bu yüceliği algılayabilir.

Türk milletinin yüksek şeref ve menfaatini müdafaa edecek yegane ülkü Türkçülüktür. Bunun dışında yer alacak milli ve manevi hasletleri, yitirilmişlikleri kendimize yamamak en yüksek zavallılık belirtisidir.

Ve bizce de “ırk muhite tabi değil”dir, yani insanların karakteristik özelliklerini içerisine doğdukları maddi ve kültürel ortam belirlememektedir, esas belirleyici olan kandır ve kan kuşaktan kuşağa aktarılarak bir ırkın sahip olduğu niteliklerin değişmeksizin devamını sağlamaktadır. Ve bize içtimai hayat göstermiştir, her birey bir gün mutlaka kanını hükmünü vermektedir.

Bizce de evvela,“Türk olmak için önce kanı Türk olmak”, “ondan sonra dili Türk olmak”, “ondan sonra dileği Türk olmak” gerekliliği sabittir.

Türkçü, Tanrı’nın Türk Tanrısı olduğuna, mavi gökle kara toprak arasındaki insanoğullarının yalnız Türklerden ibaret bulunduğuna, kendi ırklarının başkalarına hakim olarak yaratıldığına inanan atalarımız gibi yaşamanın adıdır.

“Türk bir vazife için yaratılmıştır. O vazife kâinat güzelleştiği zaman biter.”

Tanrı Türk’ü Korur…

Tan Hu
20.09.2017
turkcuturanci.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ilkbesiktasli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #154 : 29 Ekim 2017, 07:54:46 »

IRK KELİMESİ ÇOK ZAMAN İLETİLERDE KARŞIMA ÇIKIYOR.
KAVMİ YANİ IRKI ESAS ALAN TÜRKÇÜLER DE MİLLETİ KAVİM TOPLULUĞU İLE KARIŞTIRIRLAR.
KAVİM, AYNİ ANADAN VE BABADAN ÜREMİŞ, İÇİNE HİÇ YABANCI KARIŞMAMIŞ, AYNİ KANDAN
BİR TOPLULUK DEMEKTİR( MESELA AMAZON ORMANLARININ HİÇ BAŞKA İNSAN AYAĞI BASMAMIŞ
YERLERİNDE BULUNAN KABİLELER GİBİ) BÜGÜN KENDİMİZ İÇİN AYNİ SIFATLARI KULLANABİLİRMİYİZ?
OYSA TOPLUMLAR, TARİH ÖNCESİ ZAMANLARDA BİLE,KAVMİYET BAKIMINDAN SAF DEĞİLDİLER.

TÜRKLÜK ANLAYIŞIM....
BEN TÜRKÜM, TÜRK ANNE VE BABADAN MEYDANA GELDİM, TÜRKİYEDE DOĞDUM, ANNEM BENİ TÜRKÇE
NİNNİLERLE AYAĞINDA UYUTTU. YER YATAĞINDA YATTIM, AYNİ YEMEKLERİ YEDİM, AYNİ ŞARKILARLA
TÜRKÜLERLE VE DİLLE KULAKLARIM DOLDU, MUSTAFA KEMAL ATAM IN VEFATINI ANNEM BANA ARADAN O KADAR SENE GEÇMESİNE RAĞMEN AĞLIYARAK ANLATIRKEN BEN DE AĞLADIM, OKULA VE ASKERE TÜRKİYEDE GİTTİM, BAYRAĞIMI GÖRDÜĞÜM ZAMAN, İSTİKLAL MARŞINI İŞİTTİĞİM
ZAMAN KALBİMİN ATIŞININ YÜKSELDİĞİNİ VE ÇANAKKALEDEKİ VATAN SAVUNMASINDA,  ARAP ÇÖLLERİNDE, YEMENDE VE BALKANLARDA , İSTİKLAL HARBİNDE ŞEHİT OLMUŞ VATAN EVLATLARINI HATIRLADIKÇA VE ŞU ANDA BU YAZIYI YAZARKEN BİLE GÖZLERİM YAŞARDIĞI İÇİN BEN TÜRKÜM.

TÜRKLÜK VEYA TÜRKÇÜLÜK SADECE KAN BAĞINDAN İBARET DEĞİLDİR.

BENDEN EYERİMİ İSTEYİN VEREYİM
ATIMI İSTEYİNİZ VEREYİM
FAKAT, VATANIMDAN HİÇ KİMSE BİR KARIŞ TOPRAK İSTEMESİN....VEREMEM

METE HAN.
ESENLİKLE KALIN.

MUSTAFA DOĞANLI
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #155 : 29 Ekim 2017, 09:20:03 »

ilkbesiktasli Otağımıza Esenlik getirdiniz.

Sizden ricam yazı karakterlerinde küçük harf kullanmaya özen gösteriniz..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Motun Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 627« Yanıtla #156 : 17 Kasım 2018, 21:54:43 »

Başka coğrafyadaki kandaşlarına ait birşeyler okuyup gördüğünden duygulanmıyor, kanı coşmuyorsa öyle Türk de olmaz Türkçü de...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk’ü Korusun !
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.643


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #157 : 17 Haziran 2020, 22:46:44 »

Türkçü nedir? Türkçü denildiğinde ne anlıyorsunuz, kitaplarda yazan şekilde değil kendi beyninizden geçenler nedir bu konuda. Türkçünün Türkten üstün yanı varmıdır? Bir Türkü, Türkçüden nasıl ayırabilirsiniz?
Kandaşlarım samimiyetinize inanarak bu sorulara yüreğinizde olanlarla cevaplarsanız bizde bişeyler öğrenmiş oluruz, tamamen doğal ve özgün yazarsanız çok seviniriz,
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Tunga Bey
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 667« Yanıtla #158 : 17 Haziran 2020, 23:20:45 »

Türkçü nedir? Türkçü denildiğinde ne anlıyorsunuz, kitaplarda yazan şekilde değil kendi beyninizden geçenler nedir bu konuda. Türkçünün Türkten üstün yanı varmıdır? Bir Türkü, Türkçüden nasıl ayırabilirsiniz?
Kandaşlarım samimiyetinize inanarak bu sorulara yüreğinizde olanlarla cevaplarsanız bizde bişeyler öğrenmiş oluruz, tamamen doğal ve özgün yazarsanız çok seviniriz,


Türkçünün sıradan bir Türk'ten üstün yanı ırk bilincinin olmasıdır. Türkçü olmayan Türkler, ne yazık ki başka ideolojilerin pençesine düşmüş, aldatılmışlar ya da uyutulmuşlardır. Bunları bilinçlendirip, aydınlatmakla sorumlu olanlar Türkçülerdir.

Türkçülük gerçek ve doğru anlamıyla soya (ırka) dayanır. Kültür milliyetçiliği yapanlar da vardır ancak yanılmaktadırlar. Ve kültür milliyetçilerinin de hep Türk ırkının üstünlüklerinden söz etmesi, Türk ırkının tarihini anlatması aslında onların da ırk milliyetçisi olduklarını ancak bunu itiraf edemediklerini gösterir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrıdağ Kızı
Börte
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 365


Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz.


« Yanıtla #159 : 17 Haziran 2020, 23:29:07 »

Türk milleti genel anlamda milli duygularını diğer milletlere nazaran daha üst düzey yaşar fakat bununla beraber oldukça hosgoruludur. Yani bir Türk ne kadar milliyetine bagli olsa da baska milletten insanlarla evlenmek olsun, göçmenlere sahip çıkmak olsun; bunlar vb. konularda hiç de geride kalmayan bir millettir. Ama Türkçü kesim olarak bizler, Turklugu koruma konusunda adaletten asla ayrilmasak da daha sert davraniriz ki bizi ayıran en buyuk etkenlerden biri de ırkçılık anlayisimizdir. Normal bir Türk, ırkçılığı renk ayrımi ve nefret kavramlariyla iliskilendirse de; bizler, milliyet üstünlüğü ve milliyet sevgisi ile iliskilendirir, kimseyi öldürme amacı gutmeyiz. Özgün demissin ağabey, ben de içimden geçenleri yazdım. Yani önceki iletilere bakmadım, belki benzer bir yazı paylaşılmış olabilir Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Dağları'ndan bir rüzgâr eser..
Eser de bağrıma, hüznümü keser..
Sayfa: 1 ... 14 15 [16] 17
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.188 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.