Sahip Çıkmanın Temel Unsuru Nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 03:10:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sahip Çıkmanın Temel Unsuru Nedir?  (Okunma Sayısı 699 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 22 Eylül 2017, 12:38:17 »

Ortadoğu'da hayata geçirilmek istenen projelerde özellikle Telafer stratejiktir. Burada üs olarak kullanılan yerlerin kalıcı olma çabaları vardır. İran'a, Rusya'ya karşı bilhassa uzun vadeli oluşumlar düşünülmektedir. Telafer bir Türk şehridir. Yıllardır siyasi nedenlerle hep kasaba kalmıştır. Nüfus itibarı ile Irak'ta en büyük nüfuslu şehirlerinden biridir. Yüzde doksan dokuz oranında Türkmen nüfusa sahiptir. Orayı ele geçirerek en önemli bölge olan Irak ile Suriye arasında ortada bir şehir ve yerleşim yeri aynı zamanda zengin bir bölge olması nedeni ile yabancı güçler, terör örgütleri orayı esas üs olarak ele almıştır. Yanlış politikaların ürünleri, terör, istikrarsızlık, ekonomik çöküntü ile Türkiye'nin, Telafer'i kaybettikten sonra kazanması kazanç sayılmaz. Telafer'i kaybetmemek lâzımdır. Telafer projeleri vardı. Telafer ile ilgili birtakım yaptırımlar vardı. Türkler bölgede hep var ve daima olacağına göre, orada yapay bir ülke kurma işini yaptırmayacağına, yaşatmayacağına göre bu Türkiye'nin lehinedir. Türkiye güçlü olursa bütün Türkler güçlü olur. Vatan hainleri ile projeler kuruluyor. Türkiye bu konuda inisiyatif kullanmıyor.

Sizce sahip çıkmanın temel unsuru nedir? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2017, 13:15:00 »

Bir yeri kaybedebiliriz o sorun değil. Tarihte birçok yeri kaybetmişiz, hint coğrafyasına hükmedip kaybetmişiz, İran'da akkayonu , safeviyi yitirip şimdiki büyük Azerbaycan'ı kaybetmişiz, Kırım'ı kaybetmişiz, ilerlediğimiz Avrupa'yı kaybetmişiz, Doğu Türkistan'ı kaybetmişiz. Etiyopta'da bile Türk şehitliği var orda da kaybetmişiz. Bunların hiçbiri bana dokunmuyor. Çünkü kaybetmek de işin doğasında var. Ama mücadele etmeyip kaybediyorsak işte o dokunuyor. Biz istiyoruz ki teşkilatlanmış her kurumuyla , ordusuyla güçlü devletimiz Telaferi çok kan dökerek alsın veya kan dökerek kaybetsin yeter ki savaş olsun . Bizlerin bireysel elimizden bir şey gelmiyor ama isteriz ki devletimiz bayrak için, kandaşlarımız için savaş ilan etsin, kimseyi dinlemeden uçağıyla füzesiyle vursun soysuzları. Telaferdeki kandaşlarımıza sahip çıktığını göstersin. Belki kaybederiz belki kazanırız ama ava çıksın bir kere, eli boş gelse de gelmese de. Biz varız desin yeter ki. Yoksa petrolü de batsın, stratejik önemi de batsın. 'TÜRK'ün şerefini kimse ayaklar altına alamaz' desin o bizlere yeter.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2017, 15:06:07 »

Bütün bunlar bir pazarlama ile ilgilidir. Örneğin bölgede birtakım hesapları olanlar, çıkarı olanların taşeronluğunu yapanlar farklı şeyler söyler. Siyaset konuşanlar bunu mazur göstermeye, tepkileri dindirmeye çalışır, yeni tezler üretme peşinde koşar. Küreselleşme bakış açısına sahip olanlar da aman Batı'dan kopmayalım diye düşünenler de bu tarafı hiç görmezler. Sadece ekonomi konuşurlar. Enflasyonsuz büyüyelim derler. Yani oradaki gelişmelere çok fazla takılmayın demek isterler. Hâlbuki oradaki gelişmeler Türk için hayatidir. Herkes çıkarına göre sıralama yapabilir ama Türkler için hayat bir savaşken, onu kazanmak için mutlaka saldırmak gerekirken, kanla, fedakârlıkla, kahramanlıkla elde edilmiş, yine aynı öyle edileceği muhakkaktır. Geçmişte tarihi hakikat ne ise, günümüzde de odur. Elbette milli ülkü hiçbir belge ile, hiçbir siyasi yahut insani düşünce ile sınırlandırılamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.