Rusya Batı ile Büsbütün Kafa Kafaya Gelir mi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ocak 2021, 08:22:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rusya Batı ile Büsbütün Kafa Kafaya Gelir mi?  (Okunma Sayısı 1490 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 14 Mayıs 2014, 01:01:20 »

Rusya’nın ekonomisine baktığımızda büyük oranda Batı’ya bağlı bir ülkeden bahsediyoruz. Rusya’nın, Batı’daki bazı şirketlerle doğrudan büyük yatırımlar yaptığını biliyoruz. Bunların Rusya’dan Avrupa’ya giden inanılmaz yatırımları var. Rusya’nın korumak istediği ticari yatırımları var. Almanlar, Rusya’ya yaptırım yapılmasından yana değil. Alman ihracatçılar birliği başkanı 'biz bu olayın bir tarafı olmamalıyız' demekte. Avrupa’ya giden bütün enerji hatlarında ciddi yatırımlar var. Rusya’daki Oligarkların parasının İngiltere'de olduğunu biliyoruz. Amerika’nın Rusya ile doğrudan bir ekonomik ilişkisi yok, yani en azından enerji konusunda karşılıklı bağımlılığı yok.

Amerika bir süper güç idi ama o güç artık zayıflamaya başlıyor. Obama’ya karşı çok ciddi muhalefet yükseldiğini görüyoruz. Amerika’da şu tartışma da başladı, 'burayı AB kendi içinde halletsin. Bu çerçeveleme meselesinde Rusya’yı çok fazla sıkıştırmayalım ama onun yerine Rusya’ya orada çok başka hedefler gösterelim ve orada başkaları ile uğraşsın.'

Amerika’daki bazı danışmanlar diyorlar ki ‘mümkün olduğunca Rusya’nın Doğuya doğru gitmesini sağlayalım. Bu doğuya gittiği zaman kiminle karşılaşacak Çin ile. Rusya’yı biraz da Çin ile karşı karşıya getirmeye çalışalım, Rusya kendi doğal etki alanları olarak bilinen soğuk savaş dönemindeki bu bölgelerde siyasi etkilerini kurumsallaştırmaya ya da derinleştirmeye çok engel olmaya çalışmayalım. Böyle oldukça daha saldırganlaştırıyorsunuz. Tek saldıracağı yeri Batı olmaktan çıkaralım, biraz Doğuya doğru yönlendirelim.'

Rusya Batı ile Büsbütün kafa kafaya gelir mi? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2014, 02:09:12 »

Krizi sürdürürken(ukrayna) katlandığı maliyetler(ekonomik yaptırımlar vb) ekonomisini eksiye getirecek olan başabaş noktasına kadar bu çekişmeyi devam ettirecektir. Örneğin 50 milyar dolar bu gerilimin masrafı varsa yaptırımlar vb ile bu 100 milyar dolara çıkarsa rusyanında ekonomik yaptırıma dayanma gücü 190 milyar dolarsa bütün masraflar 190 ı aştığı anda barış masasına oturur. Başabaş noktası denilen nokta 190 dır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KIZIK
KIZIK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 221


TÜRK'ÜM, TÜRKÇÜYÜM, ATATÜRKÇÜYÜM!


Site
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2014, 09:14:20 »

ABD'nin süper güç olduğu yalan dolandır. Eskiden süper güç idi, evet. Ama kendisini halen tüm dünyaya süper güç gibi yutturma derdinde.

Süper güç şimdi olmasa bile yakın zamanda ne yazık ki Çin olacaktır.

Rusya gittikçe güçleniyor. Batı ile kafa kafaya gelir mi, bu biraz zor. Öte yandan, AB'nin ömrü de uzun değil bana göre.

Bu şartlarda Ural Altay menşeli devletlerin birlik oluşturması artık gerçek anlamda zarurettir. Ya bunu gerçekleştirip süper güç olma yolunda hızlı ve emin adımlar atarız, ya da sessiz kalıp geleceğin Afrikası oluruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk Budun, ilingin törüngin kim artatı?
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.119 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.